Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

 

În primul rând, comedia, cel puțin din punctul meu de vedere, nu e doar aceea care te face să râzi în hohote și atât. Comedie mai e și filmul ăla care chiar te face să te simți bine și să zâmbești din ce în ce mai mult.

În al doilea rând, vreau să cred în continuare că e o comedie pentru că filmul nu se axează prioritar pe dramele curente (chiar dacă sunt prezentate ATÂT de des), ci pe felul în care se descurcă personajele pentru a le depăși, se axează pe acel „silver lining” care personal mi se pare o idee superbă și uite de-aceea am început să zâmbesc chiar și-acum:D. Chiar dacă ei erau nebuni de legat. Asta e frumusețea acestui film, îți arată că până și cei mai inoportuni oameni ai societății pot avea parte de fericire și că de cele mai multe ori e deja acolo, doar că nu o vezi.

 

Asta DA comedie.

Eu radeam in hohote la faza in care comenta cartea aia la 4 dimineata sau cand cauta caseta de la nunta.

Nu tipul era amuzant ci situatiile pe care le crea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Place Beyond the Pines: simpatic, genul intins pe mai multe decenii, dar overrated.

E misto... si io m-am ris. Cred ca are nota mica pe IMDB din cauza de "umor englezesc" mai murdar si sec... dar merita vazut.


Confirm.

I Give It a Year (2013): 5.9
This Is 40 (2012), nota 6.2
Idiocracy (2006): 6.5

...

Superbad (2007) : 7.6
The Big Lebowski: 8.2
South Park: 8.9

 

Membrii IMDB sunt prepuberi complexati care nu prea inteleg comediile. Solutia: cand e vorba de comedii, ignora IMDB.

 

PS: tot pe IMDB, din cauza "discriminarii pozitive" din Sualezia, filmele cu evrei, homosexuali sau mai nou teroristi arabi, au notele automat dublate de sistemul de votare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei iti mai povestesc eu odata :lol:

 

Mda... :))

 

 

The Big Lebowski: 8.2 e o mizerie de film.

 

Nu e neapărat o mizerie, eu m-am uitat la el pentru că-mi place White Russian și tipa care mi l-a făcut prima oară a zis „nu știi că asta-i băutura preferată a lui Lebowski? N-ai văzut filmul?”

 

E destul de sec, da, dar nu regret că l-am văzut. E unul din filmele alea despre care auzi atât de multe și trebuie să-l vezi și tu.

 

 

 

Alta idee - tot pe principiul comediilor tâmpite - Le Boulet http://www.imdb.com/title/tt0283957/?ref_=sr_1 . Din păcate nu prea știu unde să-l mai găsesc la download, nu e un film prea cunoscut... dar râzi de te spargi :crack:

 

http://www.youtube.com/watch?v=g5XsZdvX3A4

Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate... The Big Lebowski este super funny... Voi va uitati incordati la comedii? Zau...

 

 

 

Si South Park din lista lu Adam sper ca nu era pus la "negative"... (Superbad nu am vazut, nici This is 40)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exam

E un film oarecum „corporate”, 8 candidați pe același post sunt puși să dea un examen de admitere foarte intrigant, ceva în stil Saw :)
Personal v-aș recomanda să nu vă uitați la trailer sau cel mult doar până în secunda 40 cât să vă trezească interesul, nu de alta, dar conține foarte multe spoilere drăcia asta. Eu l-am văzut fără să mă uit la trailer și m-a captivat încă din primele minute.

Editat de GeoNinoLino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Fast and Furious 6 - l-am vazut azi la cinema, e misto (pt cei care au urmarit toata seria). E cam la fel ca Fast Five... cui i-a placut Fast Five, o sa ii placa si asta. Totusi, sunt dezamagit ca filmul a abandonat ideea de curse de strada, tuning, etc. (asta inca din partea a 4-a). Sau ma rog, le-au redus foarte mult. In schimb avem actiune la greu, impuscaturi, bataie, glume bune, etc. Unele faze sunt exagerat de ireale, dar la fel a fost in toata seria, inca de la primul film The Fast and The Furious.

 

Personal, mi-a placut mai mult Fast Five.

 

PS: daca il vedeti la cinema, nu va grabiti sa plecati din sala cand se termina filmul (si incep sa apara scrisuri), fiindca dupa nici un minut, mai urmeaza ceva ;)

probabil faza de dupa generic a fost cea mai cea. A facut filmul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca una-i Cehia si alta-i Romania...

 

Eu nu situ unde ai fost tu, dar eu in Ploiesti, la Cinema City, am primit o pereche de ochelari (au costat 3 lei) din plastic, usori, si exact cum zice belbody, erau sigilati. Si acum ii am acasa, iar daca vreau sa ma duc la film 3d, iau ochelarii cu mine, nu mai trebuie sa cumpar altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The big Lebowski e un film cult (cult ca in secta nu ca in cultural :)), dar cred ca astia din noua generatie au nevoie de chestii mai evidente, gen fast and furious.

 

Eh, ar fi și socială că doar implică niște oameni care ar trebui în mod normal instituționalizați (

 

Asta insemna ca ar trebui sa institutionalizezi cam 10-20% din populatie.

Oamenii astia traiesc si funtioneaza bine mersi in societate. Eu cunosc oameni mult mai nebuni de atit care au functii inalte (unul care era ceva decan si are si un site cu cum sa traiesti si sa functionezi cu schizofrenie, un om exceptional de altfel).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ar fi și socială că doar implică niște oameni care ar trebui în mod normal instituționalizați (și-așa nu reușeau ei să se reintegreze prea eficient în societate).

 

instituţionalizarea mi se pare cea mai proastă soluţie pentru situaţii de genul ăsta. oameni ca "el" sau ca "ea" sunt sub multe aspecte cu mult peste oamenii "normali" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Institutionalizarea e un nume frumos pentru puscarie. Parerea mea e ca multi sint "institutionaliuzati" deja de societate.

 

On

 

Am vazut Great Gatsby 8D azi... e misto ca imagine... desi tehnica asta 3D "multiplan" sau cum s-o chema e cam desumflata... dar pentru anumite scene 3Dul a functionat. Nu va asteptati la capodopere si chestii trestii... dar e interesant.... mai mult ca realizare decit ca fir epic care lasa putin (usurel :) ) de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil cand e furtuna in film bate vantul prin sala, cand ploua .. ti se toarna cu apa in cap..

Chestii realistice. Probabil una din dimensiuni e si mirosul. Daca e o explozie in film baga fum in sala..

Asa imi inchipui :D

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele doua filme au fost recent pe DigiFILM... cred ca l-ai confundat.

"Lock, stock and two smoking barrels" - e magnific! :D

 

Intr-adevar magnific film! Merita vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...