Sari la conținut

Detinatori de Ducati


deleted
 Share

Postări Recomandate

Eu tocmai ce am achizitionat un 749, si inca sunt pe intortocheatele cai nationale ale inmatricularii. Sper ca sapt. viitoare sa fiu gata cu ea, si sa pot iesi cu ea . Motoreta este bestiala V-ul are un cuplu de toata frumusetea, nu simti niciodata senzatia de pe japoneza sa ii dai o inferioara ca nu e cazul, la 2000 ture pleaca bine, super ciclistica, trebuie sa recunosc in schimb ca e primul motor pe care il am care sa fie dupa 2000 asa ca poate sunt subiectiv, restul au fost GSXF din 92, GSXR din 94 si tot asa, iar ca design no coment. Nu are legatura cu nimic, parerea mea.

sa nu te superi ca te intreb insa daca iti place care e motivul pentru care te ai decis sa o vinzi : /Vand-Ducat...004-t43868.html .motive personale sau de ordin tehnic?te intreb pt ca vreau sa mi achizitionez si eu o ducati sau o moto guzzi si am auzit destule povesti despre fiabilitatea italiencelor.si inca o intrebare pe care a mai pus-o cineva aici insa tu poate vei fi mai in masura sa raspunzi:in ce consta diferenta de pret atat de mare intre doua modele ce se vor identice 749 si 749 dark?nu cred ca e doar lacul aplicat pe vopsea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce inseamna pentru un incepator un 749? Cat de dura e in comparatie cu o japoneza gen R6?
Comparatia nu e deloc corecta cu R6 sau celelalte la 600 ,desi sunt incluse in diverse teste. Oare de ce nu o compara cu gixxer-ul de 750 ,asa ar fi corect ,dar cum italienii se pricep la eschivari...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ea ziceti ,al cui era ''duc-ul ''asta monster parcat duminica la smaeb?,,o intrebare : cum e monster-ul in trafic ? .ca m-am suit la imsat pe el si mi-se parea extrem de usor ,pozitie buna de pilotat , am eu impresia sau se joaca pe strada? :) :blink: :crack: :ok: si mai ales n-am putut sa stau de vorba cu nenea ala de la imsat ca-l trageam de limba rau de tot ,mereu imi scapa :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monsterul are un singur punct slab, pe care-l au de altfel toate moto racite cu aer (inclusiv Guzzul tau): daca esti imobilizat in trafic intr-o zi calda se incinge destul de tare (si se cam cere o tura in afara orasului pt racorire :moto: ).

 

Off-topic: ce se mai aude cu Guzzu tau ? I-ai facut cumva vreun tuning laser cu o transmisie de HydroConvert :ok: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma bag si eu...

Mandru posesor de Multistrada 620 Dark, nou. Avand in vedere ca vin de pe un chopper (Virago 250), pe care incepuse sa ma cam doara spatele...oscilatii, vibratii, frane slabe, consider ca am facut o alegere potrivita. Nu am vazut in topic nici un posesor de Multistrada, nici macar de 1000, daramite de 620, asa ca atunci cand apari, da-mi de stire ca am o multime de nedumeriri...

Pana una alta, am facut doar 500 de km cu ea, dar ca si placere echivaleaza cu 4.000 pe Virago, asa ca va recomand tuturor macar sa incercati o tura pe un Ducati, oricare ar fi el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monsterul are un singur punct slab, pe care-l au de altfel toate moto racite cu aer (inclusiv Guzzul tau): daca esti imobilizat in trafic intr-o zi calda se incinge destul de tare (si se cam cere o tura in afara orasului pt racorire :blink: ).

 

Off-topic: ce se mai aude cu Guzzu tau ? I-ai facut cumva vreun tuning laser cu o transmisie de HydroConvert :lol: ?

.. :haha: :pow: ....no man mi-e si rusine sa spun : acum vreo luna de zile am desfacut o chiulasa ca aveam probleme cu reductia , si cand sa desfac supapele am presat cu coada ciocanului pe arc :crack: ,si mi-a alunecat ciocanul si-au sarit semicupele de la supape prin garaj :moto: ,si cum era cam haos pe-acolo nu le-am mai gasit, am comandat la cineva toate semicupele ca erau cam uzate ,dar vad ca nu prea e de treaba ,maine hai ca vad maine :crack: ,am vorbit si cu cei de la imsat si au zis ca poate sa-mi aduca in doua luni :ok: , asa ca mai stau pe tusa daca am fost :crack: ,,,,si vopsitor-ul zice ca zilele astea o vopsim :moto: asa ca iat-o inainte de vopsire ,,, :) , dar nu prea sunt incantat eu de rosu-l ala vream un albastru inchis, sa vad pana la urma cum fac....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...AM ASCULTAT PE-UN SISTEM AUDIO PROFESIONAL...SA ZBARLT PIELEA PE MINE,CATA VIATA ,CE SUNET, CE TONALITATE, ...NU MAI ZIC NIMIC CUVINTELE SUNT DE PRISOS ,TREBUIE SA ASCULTI ASA CEVA LIFE!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-82-1147719545_thumb.jpgsalutare.

in 2002 am cumparat un 750 sport.

am 25 000 km. probleme? nici una.

imi place consumul... max 10. mai mult nu am reusit sa-l fac sa consume. daca merg cu 120 papă cam 4

viteza maxima cam 210-220.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

scuze daca sunt off-topic dar...

 

stiti ceva despre modelul Ducati 620 Sport (sper ca asta e numele complet)... am gasit unul de vanzare motorul arata ca nou, baiatul este dispus sa mergem la service, sa il verifice cineva care stie la ce sa se uite (eu sunt incepator ;) ) , dar din ce m-am uitat pe net modelul nu a fost fabricat decat in anul 2003; asta si pretul de pana in 4800 de euro ma pune un pic pe ganduri (in general modelele de 600 cc si din anul 2003 sar bine de suma asta din ce am vazut.. sau ma insel eu?) ...este ceva in neregula cu modelul asta sau e un pret normal.. ? in rest pe net gasesc numai reviews prea comerciale si care nu prea-mi inspira incredere..si alte anunturi cu acelasi model nu-s sa-mi fac o idee de pret. :ok:

 

eu sper ca este din cauza ca are ceva mai putini cai putere decat japonezele de capacitate similara (60 cp daca nu ma insel) dar vreau sa fiu sigur pt ca nu prea-mi permit sa iau vreo tzeapa la banii astia...

 

daca e cineva care are eventual modelul asta sau stie ceva mai mult adresa mea e adi_nitisor@yahoo.com as fi recunoscator pt orice mesaje care m-ar putea ajuta (diferite de: "parerea mea e ca ducati sunt de (cuvant urat) :P " sau "ia-ti frate ducati ca se aude marfa motoru si se uita femeile la tine" :P ) hai ca am auzit ca motociclistii astia sunt baieti de comitet si se ajuta intre ei :lol:

 

va multumesc pt ajutor ..

 

P.S. azi ma intalnesc cu el sa vad motorul si in zilele urmatoare mergem la service-ul ducati sa il verifice aia deci nu am prea mult timp la dispozitie sa ma documentez...zbye!

 

index.jpg

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ai un ducati 749 sau 999

s,r sau simplu esti motociclist pot spune foarte smecher

aceasta motocicleta este altceva ,nu doar motocicleta

la design este top ,la ciclistica nota 10 din start ,cuplu stie toata lumea ca are cam prea mult

o poti tuna oricand si poti face ce vrei din ea

si cel mai important este ca esti altfel decat ceilalti care au alte motociclete japoneze de exemplu .....esti diferit......

multumesc celor care apreciaza DUCATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ma bag si eu p aci :cheers: momentan imi incep activitatea ciclistica cu o italianca(pegaso)si....as vrea sa o continui cu ceva in genu asta :

are cineva?a avut cineva?merita sa adun banuti pt.ea(si am tata de adunat..)??

 

...cu ce alt model de la alta firma s ar asemana,daca exista asa ceva??eu chiar nu am nici o idee.

e foarte originala si frumoasa.italienii astia...marele defect e ca i..scumpa.

post-8333-1148674090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am apucat si eu de Ducati, e intr-adevar altceva, oricum asta care mi l-am luat a fost show bike la Daytona, si jumatate de motocicleta e custom.

 

Si trebuie sa o spun: la relanti zici ca a aruncat cineva o mana de suruburi in motor...asa se aude...plus ambreiajul uscat acoperit doar cu jumatate de capac care face un zgomot infernal :cheers:

Dar pe strada, in mers, fata de 900RR care l-am avut, rupe capul oricarei motociclete in trafic :ok:.

 

/index.php?showtopic=42786

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ma bag si eu p aci :ok: momentan imi incep activitatea ciclistica cu o italianca(pegaso)si....as vrea sa o continui cu ceva in genu asta :

are cineva?a avut cineva?merita sa adun banuti pt.ea(si am tata de adunat..)??

 

...cu ce alt model de la alta firma s ar asemana,daca exista asa ceva??eu chiar nu am nici o idee.

e foarte originala si frumoasa.italienii astia...marele defect e ca i..scumpa.

 

Ducati multistrada 1000. Belea de motor...merita ultimul eurocent. E o motoreta f buna ptr orash, are o pozitie inalta

 

m-am apucat si eu de Ducati, e intr-adevar altceva, oricum asta care mi l-am luat a fost show bike la Daytona, si jumatate de motocicleta e custom.

 

Si trebuie sa o spun: la relanti zici ca a aruncat cineva o mana de suruburi in motor...asa se aude...plus ambreiajul uscat acoperit doar cu jumatate de capac care face un zgomot infernal :)

Dar pe strada, in mers, fata de 900RR care l-am avut, rupe capul oricarei motociclete in trafic :crack:.

 

/index.php?showtopic=42786

 

Motorul lui Andu... ti-ai luat bijuterie nene.... :cheers:

Editat de odhin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles, daca nu stii nimic despre masini, asa iti inchipui. Oricum la masini e un motiv intemeiat. De 4 in V ce ziceti?

 

PS: nu ca am ceva impotriva cilindrilor in V :banana:

 

 

 

daca tot vrei 4 in V vezi pe site la ducati ca gasesti noul desmosedici varianta de strada..... 4 in V aprox 200 de caluti.... dar costa vreo 55 de mii de euro

 

Nu vreau sa deranjez coltul pasionatilor de Ducati, dar pentru ca nu am primit un raspuns la sectiunea Incepatori si pentru ca vad ca exista posesori de 749, am sa va adresez voua direct o intrebare. Long story short vreau sa imi iau o sportiva si sunt foarte atras de Ducati.

Ce inseamna pentru un incepator un 749? Cat de dura e in comparatie cu o japoneza gen R6? E adevarat ce se spune despre fiabilitatea discutabila? Si nu in ultimul rand care e diferenta dintre 749 si 749 Dark, pentru ca nu imi vine sa cred ca un amanunt gen vopsea metalizata face 1100 de euro, adica 10% din valoarea motocicletei.

 

Ok sunt mai multe intrebari dar sper sa aveti rabdarea sa raspundeti. Thx :D

 

 

nu prea e buna de incepator dar daca vrei poti sa incerci.... diferenta de la 749 si 749 dark este ca dark-ul nu are furca fata reglabila si nu are amortizor de directie si nu se gaseste decat in varian de vopsea negru mat.... daca vrei sa-ti cumperi vezi ca in reteaua de magazine ducati se afla un 749 dark model 2004 0 km garantie 2 ani 1070 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...