Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Cateva postate pe noul blog...

 

Lumina din vis:

post-12624-1255859581_thumb.jpg

 

Advertising de criza... :P

post-12624-1255859600_thumb.jpg

 

Inceput de drum...

post-12624-1255859613_thumb.jpg

Mesaj completat

LE: si o aranjare digitala a fazelor lunii pozate anul trecut cu Canoana S2IS :)

Am lasat imaginile nemodificate, doar le-am aranjat putin...(tocmai pt ca intr-unele, apar niste detalii faine, dar greu de observat) :lol:

post-12624-1255865873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa atata ploaie au aparut si norii cei frumosi..

 

Vad ca pozele is facute cu D40x. Daca imi permiti sa te sfatuiesc: scade putin saturarea imagini culorile fiind mult prea puternice, creste putin luminozitatea in zona subexpusa si scade-o in zona norilor.

 

 

Dimineata la Brasov:

 

Pozele sunt asa cum au iesit din aparat, nici un fel de modificare. Primele doua pe Sunset, a treia pe Landscape.

post-5192-1256208317_thumb.jpg post-5192-1256208335_thumb.jpg post-5192-1256208356_thumb.jpg

 

LE: Micsorate nu mai sunt asa interesante...:)

 

Is interesante pozele....gaura din nor are legatura cu cea din Moscova? :D

Mesaj completat

Si mai adaug si eu cateva fotografi:

post-17935-1256214259_thumb.jpg post-17935-1256214281_thumb.jpg post-17935-1256214293_thumb.jpg

post-17935-1256214364_thumb.jpg post-17935-1256214375_thumb.jpg post-17935-1256214380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un autoportret din seria "ala negru de respira greu"

Realizat cu blitzuri off-camera.

post-40616-1256673329_thumb.jpg

Imi plac protectiile de la manusi.. :bow:

 

Foarte reusita poza, poate ar fi fost mai impresionanta daca background-ul ar fi fost de o nuanta ceva mai diferita.. ori un gri mai deschis, care sa sublinieze mai mult silueta, ori un negru in locul bleomarinului, care sa lase mai mult la "ghiceala"..

Dar, per total, foarte ok. Insa blitzURI off? Cate, si in ce pozitii? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac protectiile de la manusi.. :bow:

 

Foarte reusita poza, poate ar fi fost mai impresionanta daca background-ul ar fi fost de o nuanta ceva mai diferita.. ori un gri mai deschis, care sa sublinieze mai mult silueta, ori un negru in locul bleomarinului, care sa lase mai mult la "ghiceala"..

Dar, per total, foarte ok. Insa blitzURI off? Cate, si in ce pozitii? ;)

 

:bow: Manusile sunt o pereche mai veche. Sunt mai mult de oras.

Fundalul e gri, dar nuanta albastruie e data de un white balance setat manual pe mai rece. Intr-adevar, era evidentiat contrastul daca fundalul era expus mai mult. Nu e rea nici sugestia cu negru complet.

Luminile sunt de studio, doua, de 600 si respectiv 300 Ws, cu octabox-uri, asezate simplu fata in fatza la 180 grade, iar subiectul intre ele.

Editat de midnight_rain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bow: Manusile sunt o pereche mai veche. Sunt mai mult de oras.

Fundalul e gri, dar nuanta albastruie e data de un white balance setat manual pe mai rece. Intr-adevar, era evidentiat contrastul daca fundalul era expus mai mult. Nu e rea nici sugestia cu negru complet.

Luminile sunt de studio, doua, de 600 si respectiv 300 Ws, cu octabox-uri, asezate simplu fata in fatza la 180 grade, iar subiectul intre ele.

Manusile ar fi fost de mare efect daca ar fi fost intr-un punct focal mai important - un punct de culoare pe un fundal relativ monochromatic.. Oricum, per total imi place.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile ar fi fost de mare efect daca ar fi fost intr-un punct focal mai important - un punct de culoare pe un fundal relativ monochromatic.. Oricum, per total imi place.. ;)

 

Subscriu :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...