Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

te-ai inselat, eu doar incerc sa ma inscriu in acelasi sir cu ceilalti care posteaza :) nu vreau sa eclipsez pe nimeni:))

Try us!

Promit ca n-o sa crap de ciuda dupa ce iti pui portofoliul pe forum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

scula criminala nex 7 ala, mai ales cu 24 1.8..... nu poti sa vrei altceva pe motor. mic, compact, beton.

 

eu car un 5D cu 24mm 1.4 si ca marime,greutate......nu se compara....... + ca tu poti face pozele fara sa dai jos casca fara nimic...

 

meserie...

 

pacat MARE ca l-ai dat (daca l-ai dat deja)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scula criminala nex 7 ala, mai ales cu 24 1.8..... nu poti sa vrei altceva pe motor. mic, compact, beton.

 

eu car un 5D cu 24mm 1.4 si ca marime,greutate......nu se compara....... + ca tu poti face pozele fara sa dai jos casca fara nimic...

 

meserie...

 

pacat MARE ca l-ai dat (daca l-ai dat deja)

Iote un unpgrade, daca vrea sa ramana la Sony:

 

http://www.engadget.com/2013/10/16/sony-alpha-7-7r/

 

sony7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote un unpgrade, daca vrea sa ramana la Sony:

 

http://www.engadget.com/2013/10/16/sony-alpha-7-7r/

 

sony7.jpg

nu l am dat ca nu l am pus la vanzare

cat despre un upgrade nici gand

vreau sa ma plimb cu mobra cat mai mult asa ca vad cate mai multe nici decum sa imi mai cumpar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fotografia din punctul meu de vedere nu are o definitie,e ca si cum ai pune un bucatar sa-ti dea definitia mancarii...fiecare are stilul lui si fiecare creeaza ceva cu care poate vrea sa impresioneze dar conteaza talentul,dupa 12 ani de munca in domeniu iti pot spune ca ultimele tale poze le poate face si fiimea de 7 ani stiind doar sa apese pe butonul aparatului,daca tot vrei sa faci arta,fa cursuri,fa-ti stilul tau si explica prin imagini ce ai simtit in momentul cind ai apasat butonul ala de declansare,din pozele tale nu reiese nimic ,nu e absolut nimic deosebit,pur si simplu par niste instantanee fara nici o treaba cu arta fotografica.Nu orice posesor de aparat e in stare sa faca si fotografii bune,e bine ca incerci dar nu inteleg ce ai vrut cu pozele alea...de exemplu cei doi batrini de pe banca,e o poza pe care o poate face oricine oricind in orice parc si fac pariu ca mult mai bine ca tine,ce vrea sa "spuna" poza aia,explica-ne tu ce ai vrut sa vedem ca eu nu-mi dau seama..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fotografia din punctul meu de vedere nu are o definitie,e ca si cum ai pune un bucatar sa-ti dea definitia mancarii...fiecare are stilul lui si fiecare creeaza ceva cu care poate vrea sa impresioneze dar conteaza talentul,dupa 12 ani de munca in domeniu iti pot spune ca ultimele tale poze le poate face si fiimea de 7 ani stiind doar sa apese pe butonul aparatului,daca tot vrei sa faci arta,fa cursuri,fa-ti stilul tau si explica prin imagini ce ai simtit in momentul cind ai apasat butonul ala de declansare,din pozele tale nu reiese nimic ,nu e absolut nimic deosebit,pur si simplu par niste instantanee fara nici o treaba cu arta fotografica.Nu orice posesor de aparat e in stare sa faca si fotografii bune,e bine ca incerci dar nu inteleg ce ai vrut cu pozele alea...de exemplu cei doi batrini de pe banca,e o poza pe care o poate face oricine oricind in orice parc si fac pariu ca mult mai bine ca tine,ce vrea sa "spuna" poza aia,explica-ne tu ce ai vrut sa vedem ca eu nu-mi dau seama..

Pai asta-i treaba, poza nu-i facuta-n parc.

 

 

 

Ai inceput bine definitia, fotografia nu are o definitie, nu-ti place "gustul mancarii" mele, ok, din punctul tau de vedere "poate am declansat aparatul" .... simtul logicii mi se alarmeaza la afirmatia ta, insa tind sa sustin sus si tare ca da, cu siguranta a fost declansat, nu doar "poate".

Ce am vrut sa spun cu acea fotografie? Tu ce ai vrut sa spui cu fotografia de profil? Ca ai motor? Ei bine, eu am gasit doi chegi pe-o banca si i-am pozat! Doi batrani pe-o banca, toamna, natura moare, ei tot pe-acolo. Sau poate ai vre-o preferinta pentru cheagii altora.

Editat de skvj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa va uitati la urmatorul video:

 

e adevarat ca statul in garaj nu te face masina, iar daca pui mana pe un aparat nu esti fotograf si motociclistii adevarati merg doar pe choppere, dar hai sa lasam balta toate porcariile astea :) veniti cu critica constructiva si mai zambiti din cand in cand.

 

nu e cine stie ce, asta am eu de aratat: http://mam.see.me , http://www.flickr.com/photos/9744727@N08/ sunt mai vechi si nu prea obisnuiesc sa urc pe net.

peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta-i treaba, poza nu-i facuta-n parc.

 

 

 

Ai inceput bine definitia, fotografia nu are o definitie, nu-ti place "gustul mancarii" mele, ok, din punctul tau de vedere "poate am declansat aparatul" .... simtul logicii mi se alarmeaza la afirmatia ta, insa tind sa sustin sus si tare ca da, cu siguranta a fost declansat, nu doar "poate".

Ce am vrut sa spun cu acea fotografie? Tu ce ai vrut sa spui cu fotografia de profil? Ca ai motor? Ei bine, eu am gasit doi chegi pe-o banca si i-am pozat! Doi batrani pe-o banca, toamna, natura moare, ei tot pe-acolo. Sau poate ai vre-o preferinta pentru cheagii altora.

Ce legatura are poza mea de la profil cu ce discutam noi aici?Da am motor dar nu m-am apucat pe aici sa demonstrez cat de bun motociclist sunt sau nu,asa cum am si un aparat foto,"tabloul" ala cu batranii il gasesti la orice ora din zi in orice parc din oras,ce e asa deosebit la ei?Te poti plimba si cu ratb sau sa platesti ceva la posta,cec,banca si vei gasi aceleasi imagini ,e plina lumea de imagini cu oamenii strazii cu muci la nas sau in tot felul de ipostaze,asta e realitatea,daca tot vrei sa o pozezi macar da-i un alt aer,pozele tale pur si simplu le poate face oricine cu orice aparat.

Editat de motorhead23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inceput bine definitia, fotografia nu are o definitie, nu-ti place "gustul mancarii" mele,

Fotografia este arta scrierii cu lumina :P Sau pe lung, arta sau procesul de a inregistra o imagine durabila folosind lumina sau o energie radianta pe un suport sensibil (film, hartie, senzor).

 

Asta cu bucatarii...sunt unii mai buni, altii mai slabi. De asemenea si mancarea, una este mai apreciata de o plaja mai mare de oameni (ceafa de porc), pe cand alta se restrange la un grup mai micut (melci, rame sau mai stiu eu ce moluste).

Ideea este ca daca vrei sa fii apreciat de cat mai multi, trebuie sa incerci sa faci un gratar cu ceafa de porc. Sau ceva apropiat macar, un mic, o pulpa de pui ceva. Si sa inveti sa le faci cum trebuie, ca daca le arzi sau nu le frigi suficient... :)

 

 

veniti cu critica constructiva si mai zambiti din cand in cand.

True

 

Si ca sa nu fiu total pe langa :laugh:

post-40715-0-91583300-1384601551_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama ca vrei sa o arzi dur pe aici, insa jur ca nu inteleg ce vrei sa zici, mai ales ca nu ai postat vre-o fotografie mai interesanta decat creanga din balta, sa fie ca punct de reper.

degeaba ti-as explica pt ca nu ai intelege. esti prea @Photography incat sa ma intelegi.

 

Mie nu mi se pare ca a fotografiat ceva,poate a declansat aparatul,fotografiat inseamna mult mai mult de atat,sa fim seriosi..

:D

 

Zi-mi, te rog, definitia fotografiei, din punctul tau de vedere. La modul cel mai serios.

nu are nicio treaba definitia cu ce faci tu.. uneori te chinui si reusesti, dar de multe ori ramai chinuit, crezand ca ai reusit. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<skvj> daca inca esti amator de aparate pe film, am de vanzare Canon EOS 650, Nikon F80, niste zoom-uri manuale Vivitar pt. Nikon, la Nikon F801S (basca FM2) si Revue 3 inca mai tin... cu astea am lucrat dupa caderea cortinei din '90.

Intr-adevar trebuie sa mai tii cont si de niste reguli de perspectiva, 2/3, unghiuri de shooting, mesaj, expresivitati; ceva sa puna privitorul pe ganduri...

 

<ianachim> lasa-ne si noua bucuria de a vedea exiful din fotografiile tale!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...