Sari la conținut

Gabor Dat Jos De Pe Moto In Rond La Romana


coxx
 Share

Postări Recomandate

Pe la 15:30 am trecut pe la Romana cu masina, si chiar in intersectie, aproape de trecerea de pietoni, era un gabor cu motoru dat pe jos, cu niste cioburi langa, cred ca de la farul unui oligofren cu o duba, care incercase sa intoarca fara sa faca rondul. Cred ca era proaspat; gaboru nu avea nimic, dar parea f nervos :crack: si se uita sa-si evalueze pagubele la motor, iar soferul dubei nici nu se daduse jos, parea paralizat in masina...cred ca realiza ceea ce a facut. :unsure:

Sincer sper sa-l arda cat mai grav pe ala cu duba; nu de putine ori am vazut maimutze cretine care incearca sa faca stanga sau dreapta in Romana, fara sa faca rondul.

 

Oricum, cat de imbecil sa fii ca dupa ce ca faci o ilegalitate sa darami si un gabor de pe motor in timpul asta ?!?! :) :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

moto era bmw modelul ala nou sau mai veche!? :unsure: :)

ce papara si-a luat, daca nu ar avea sa dea cat mai multi peste politai, s-ar invata minte :)

 

era d-ala vechi, da' arata bine, alb si frumos. mai avea putin si-mi parea rau de el...da mi-a trecut repede, ca mi-am adus aminte ca acum 3 zile mi-am luat 2 puncte si 50 de ron de la un gabor d-asta pe motor pentru parcare. poate acum o sa se ocupe mai mult cu imbecilii care fac tampenii in trafic decat cu masinile parcate (din lipsa de locuri !!) ilegal, dar care nu incurca pe nimeni.

Editat de coxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si aia-s oameni, nu au 10 maini, gaborii...mai cad si ei

 

bine ca nu patise nimic...

sunt curios daca o fi oprit careva sa intrebe ce-i cu sanatatea, etc :unsure:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 15:30 am trecut pe la Romana cu masina, si chiar in intersectie, aproape de trecerea de pietoni, era un gabor cu motoru dat pe jos, cu niste cioburi langa, cred ca de la farul unui oligofren cu o duba, care incercase sa intoarca fara sa faca rondul. Cred ca era proaspat; gaboru nu avea nimic, dar parea f nervos :crack: si se uita sa-si evalueze pagubele la motor, iar soferul dubei nici nu se daduse jos, parea paralizat in masina...cred ca realiza ceea ce a facut. :unsure:

Sincer sper sa-l arda cat mai grav pe ala cu duba; nu de putine ori am vazut maimutze cretine care incearca sa faca stanga sau dreapta in Romana, fara sa faca rondul.

 

Oricum, cat de imbecil sa fii ca dupa ce ca faci o ilegalitate sa darami si un gabor de pe motor in timpul asta ?!?! :) :) :crack:

 

io sper sa-l scoata pe gabor vinovat ca mergea tare , poate asa o sa le vina mintea la cap , si se chinuie sa cerceteze cu adevarat un accident

 

al drqa satanist in uniforma , cred ca mergea si pe o roata sau facea liniuta cu un pasat

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia aia de la voi din Bucuresti de la Romana e cam fututa mai ales pt. cei care nu sint din Bucuresti si se trezesc deodata in mijlocul ei. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic ca-i da spaga 300 E si scapa. :unsure:

ii da dubistul la gabor 300 de E , si se scoate ala singur vinovat , isi da amenda singur , zice ca avea 300km/h , pune 2 , 3 babe martore sa semneze si gata . cred ca isi anuleaza si permisu , se duce la patrulare perpedes

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii da dubistul la gabor 300 de E , si se scoate ala singur vinovat , isi da amenda singur , zice ca avea 300km/h , pune 2 , 3 babe martore sa semneze si gata . cred ca isi anuleaza si permisu , se duce la patrulare perpedes

dar avea permis gaboru'? dar casca purta? teribilistii astia... numai cu 200 la ora ii vezi pe magheru toata ziua. acum gluma, gluma, dar eu chiar ma intrebam daca se intampla si cu politistii pe moto, pentru ca oricat de preventiv ai merge, se poate intampla sa nu poti evita, dai peste un taran care nu te vede si da cu tine pe jos cand nu te-astepti mai putin. daca ar fi si la politistii motociclisti o frecventa mai mare de taran/mos/chior/surd la volan si motopolitist in locul nepotrivit, la momentul nepotrivit, sunt sigur ca s-ar mai schimba niste legi si fenomenul moto ar fi cumva mai protejat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era d-ala vechi, da' arata bine, alb si frumos. mai avea putin si-mi parea rau de el...da mi-a trecut repede, ca mi-am adus aminte ca acum 3 zile mi-am luat 2 puncte si 50 de ron de la un gabor d-asta pe motor pentru parcare. poate acum o sa se ocupe mai mult cu imbecilii care fac tampenii in trafic decat cu masinile parcate (din lipsa de locuri !!) ilegal, dar care nu incurca pe nimeni.

lasa ca pt aia care parcheaza in rond a romana in fata la porta de acces la mine la servici trebuie sa ii iau de mana sa le dea amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prima data cand se intampla cacaturi d-astea in rond la Romana.

Acum vreo 2 saptamani, un politist moto era sa fie trantit de una cu un SUV care nu si-a tinut banda, in ciuda claxoanelor si a sirenei insistente ale politistului.

 

Daca nici macar pentru politie n-au respect, ce pretentii sa ai pentru noi. Macar de si-ar da in m**tii lor muzica mai incet in tancurile alea sa mai auda si-un claxon din cand in cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....era un gabor cu motoru dat pe jos... :) :) :crack:

 

Are cuvantu' gaboru'!Gabore, ce-ai de zis in apararea ta? Iti recunosti vina sau nu? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, vad ce scrieti aici numai aberatii..

 

Defapt in momentul ala faceam patrulare si eram cu slide-ul pe jos in curba, cand deodata a aparut individul cu masina tip Duba.

 

Organul de mine sa speriat si a blocat fata (abs-ul era stricat), am facut stoppie si m-am dat peste cap, am iesit vinovat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 15:30 am trecut pe la Romana cu masina, si chiar in intersectie, aproape de trecerea de pietoni, era un gabor cu motoru dat pe jos, cu niste cioburi langa, cred ca de la farul unui oligofren cu o duba, care incercase sa intoarca fara sa faca rondul. Cred ca era proaspat; gaboru nu avea nimic, dar parea f nervos :crack: si se uita sa-si evalueze pagubele la motor, iar soferul dubei nici nu se daduse jos, parea paralizat in masina...cred ca realiza ceea ce a facut. :unsure:

Sincer sper sa-l arda cat mai grav pe ala cu duba; nu de putine ori am vazut maimutze cretine care incearca sa faca stanga sau dreapta in Romana, fara sa faca rondul.

 

Oricum, cat de imbecil sa fii ca dupa ce ca faci o ilegalitate sa darami si un gabor de pe motor in timpul asta ?!?! :) :) :crack:

bine ca a scapat motociclistul dar si pacat mare de motor ca tare mai sunt asa frumoase

 

io sper sa-l scoata pe gabor vinovat ca mergea tare , poate asa o sa le vina mintea la cap , si se chinuie sa cerceteze cu adevarat un accident

 

al drqa satanist in uniforma , cred ca mergea si pe o roata sau facea liniuta cu un pasat

ce indirjit esti?mamaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pachemon ROFL!!!!!

:)

 

nici eu nu puteam sa o zic mai bine!!!

poate-si baga mintile in cap si gaborii astia si nu se mai trag cu tot felul de idioti pe soelele patriei. asa-s toti motociclistii astia, cum vad aglomeratie, cum se dau pe-o roata, normal ca bietul nevinovat nu avea cum sa-l vada din duba, ca omu' era cu gandul la servici si la probleme sa aduca un ban acasa, nu sa dea span pe sosele :unsure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, vad ce scrieti aici numai aberatii..

 

Defapt in momentul ala faceam patrulare si eram cu slide-ul pe jos in curba, cand deodata a aparut individul cu masina tip Duba.

 

Organul de mine sa speriat si a blocat fata (abs-ul era stricat), am facut stoppie si m-am dat peste cap, am iesit vinovat..

ma u ai luat spaga...recunoaste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sper sa-l scoata pe gabor vinovat ca mergea tare , poate asa o sa le vina mintea la cap , si se chinuie sa cerceteze cu adevarat un accident

 

al drqa satanist in uniforma , cred ca mergea si pe o roata sau facea liniuta cu un pasat

 

:unsure: :) :) :crack:

Asta chiar mi-a placut. Totusi sa nu fim rai, sunt si politistii motociclisti. Poate chiar mai mult decat altii fara uniforma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prima data cand se intampla cacaturi d-astea in rond la Romana.

Acum vreo 2 saptamani, un politist moto era sa fie trantit de una cu un SUV care nu si-a tinut banda, in ciuda claxoanelor si a sirenei insistente ale politistului.

 

Daca nici macar pentru politie n-au respect, ce pretentii sa ai pentru noi. Macar de si-ar da in m**tii lor muzica mai incet in tancurile alea sa mai auda si-un claxon din cand in cand.

 

Nu e vorba de respect pur si simplu nu vad,nu sunt capabile sa inteleaga traficul da totusi au permis si conduc ,iar din cand in can mai omor si oameni :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, vad ce scrieti aici numai aberatii..

 

Defapt in momentul ala faceam patrulare si eram cu slide-ul pe jos in curba, cand deodata a aparut individul cu masina tip Duba.

 

Organul de mine sa speriat si a blocat fata (abs-ul era stricat), am facut stoppie si m-am dat peste cap, am iesit vinovat..

 

 

Eu sunt inversunata pe gabori pentru ca tot in locul cu pricina - in Romana- un moto-politist a vrut sa-mi dea amenda pentru parcare ilegala....am parcat motorul pe "drumul de acces al pietonilor"...dar langa trecerea de pietoni erau 2 masinute parcate si nu am vazut amenda in geamul lor... :)

:unsure:

 

 

Nu ma bucura evenimentul - a nu se intelege gresit- dar sunt probleme serioase in trafic si gaborii se uita dupa muste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sper sa-l scoata pe gabor vinovat ca mergea tare , poate asa o sa le vina mintea la cap , si se chinuie sa cerceteze cu adevarat un accident

 

al drqa satanist in uniforma , cred ca mergea si pe o roata sau facea liniuta cu un pasat

 

avea nr sau daca avea era indoit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram in trecere prin zona. langa mototocicleta erau trei politisti si o persoana care filma, posibil sa fi fost da la o televiziune camera video era profesionala. motocicleta avea oglinda din dreapta rupta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta avea oglinda din dreapta rupta

 

E clar, dauna totala. Vreau sa il vad pe motopolitist cu chipiul in mana in fata la BCR Asigurari, asteptand sa ii vina randul. Vreau sa vad privirea dezaprobatoare a agentului constatator care isi clatina apoi capul, trage aer in piept si conform graficului de despagubire il anunta pe motopolitist ca trebuie sa mearga cu oglinda asa urmatoarele 4-5 luni pana va primi acceptul de plata. De fapt conform celuilalt grafic, ei ii pot despagubi doar jumatate din valoarea oglinzii pentru ca motocicleta e prea veche. Si ca ii pare rau ca a trebuit sa il astepte 3 ore in caldura aia infernala dar hamsterul asiguratorului avea colica renala si apoi a venit pauza de masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...