Sari la conținut

Gabor Dat Jos De Pe Moto In Rond La Romana


coxx
 Share

Postări Recomandate

Ar putea sa se legalizeze girofare pentru casca :crack: atat pentru pulitie cat si pentru toti ceilalti motociclisti, verzi ma gandeam eu, ca nu sunt deloc :unsure: :) . Treaba "buna" ar fi ca o sa putem vedea stele verzi la propriu cand da vreo vita peste noi si totodata se pot strange Fonduri pentru Greenpeace sa dispara toate gunoaiele de pe sosele cu permise luate pe spagi.

 

Sunt sigur ca motopolitistul e vinovat, erau niste babe pe acolo ca ziceau ca avea 250 Km/h si il alergau niste politzai matrix si ca a confundat strata cu autostrada. :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E clar, dauna totala. Vreau sa il vad pe motopolitist cu chipiul in mana in fata la BCR Asigurari, asteptand sa ii vina randul. Vreau sa vad privirea dezaprobatoare a agentului constatator care isi clatina apoi capul, trage aer in piept si conform graficului de despagubire il anunta pe motopolitist ca trebuie sa mearga cu oglinda asa urmatoarele 4-5 luni pana va primi acceptul de plata. De fapt conform celuilalt grafic, ei ii pot despagubi doar jumatate din valoarea oglinzii pentru ca motocicleta e prea veche. Si ca ii pare rau ca a trebuit sa il astepte 3 ore in caldura aia infernala dar hamsterul asiguratorului avea colica renala si apoi a venit pauza de masa.

 

 

Asta zic eu post... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene dar nu va mai ajunge viteza asta....a dat strechea si in gabori...propun o rubrica speciala "Accidente cu gabori" ca vad ca nu se mai poate.Ia ziceti cu care dintre voi facea nemernicu' liniuta?????dupa ce ca nu avea permis si echipament mai si mergea pe o roata cu mobra de politie..asa le trebuie "smecherilor" firar mama lor a dreacu'.Nu stiu de ce am o vaga impresie ca se turna filmul Crank 2 mai ales ca ziceti ca era si unu cu o camera :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene dar nu va mai ajunge viteza asta....a dat strechea si in gabori...propun o rubrica speciala "Accidente cu gabori" ca vad ca nu se mai poate.Ia ziceti cu care dintre voi facea nemernicu' liniuta?????dupa ce ca nu avea permis si echipament mai si mergea pe o roata cu mobra de politie..asa le trebuie "smecherilor" firar mama lor a dreacu'.Nu stiu de ce am o vaga impresie ca se turna filmul Crank 2 mai ales ca ziceti ca era si unu cu o camera :blbl:

 

 

da, cum era echipat gaborul? avea geaca cu protectii hard, manusi si genunchere? daca nu, imi pare rau sa o zic...

 

...selectie naturala!

 

:disappointed:

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg atitudinea voastra....

Sa recapitulam un pic! Numele Topicului este Accidente, si este vorba despre un motopolitist care a avut un accident. De asemenea ar fii minunat daca am "invata din greselile altora".

In schimb sunt 4 pagini de razbunare mai mult sau mai putin personala, nici o informatie de la motopolitist si multe remarci care ma abtin sa la cataloghez.

DE CE? De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa ne mai salute? Oare poate din cauza ca ne-am batut joc de unul ca el cand a avut o belea?

De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa mai aiba rabdare sa asculte si varianta noastra in cazul unei belele? Pentru ca meritam cu un astfel de comportament.

 

Acesta era un topic despre un accident. Propun moderatorilor sa mute discutiile cu nemultumiri referitoare la prestatia celor albastri la Discutii Generale.

 

PS Nu sunt motopolitist, nici politist. Nu-i iubesc insa mi se pare degradant pentru noi sa avem aceasta atitudine fata de un MOTOpolitist. Daca era o gluma si/sau ironie erau de ajuns 2-3 posturi insa este prea mult. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand vad un politist pe moto il salut.

nu fac nici o discriminare intre motociclistii normali si politisti.

 

Nici eu nu fac discriminare. Unul singur m-a oprit (dupa ce ma urmarise) ca sa imi spuna ca nu imi arde becul de pozitie. I-am raspuns ca am leduri, iar el a ras si a plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt glume, evident.

eu cand vad un politist pe moto il salut.

nu fac nici o discriminare intre motociclistii normali si politisti.

exact! si eu sunt la fel. ii salut pe toti care sunt pe moto.. adevarul e naspa ce i s-a intamplat si mai naspa este ca se confirma faptul ca exista dobitoci in trafic pentru ca politistul e politist, nu e teribilist, nu avea viteza, nu se dadea pe o roata si pun pariu ca merge si preventiv. deci, ghinion. a dat peste un dobitoc in trafic... aveti grija..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am chicotit nitel si eu, dar nevinovat asa.

 

Imi place de 'garda calare'. Ma saluta constant, si eu pe ei, si stiu sa mearga tare bine prin jungla asta. Majoritatea care i-am intalnit pana acum au fost oameni. Ba chiar am stat vreo ora cu unul la o apa/vorba/tigara asteptand sa vina echipajul loganez sa constate/masoare un accident.

 

Tot respectul.

 

Ontopic: I-a taiat fata sau ce, ca n-am inteles prea bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg atitudinea voastra....

Sa recapitulam un pic! Numele Topicului este Accidente, si este vorba despre un motopolitist care a avut un accident. De asemenea ar fii minunat daca am "invata din greselile altora".

In schimb sunt 4 pagini de razbunare mai mult sau mai putin personala, nici o informatie de la motopolitist si multe remarci care ma abtin sa la cataloghez.

DE CE? De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa ne mai salute? Oare poate din cauza ca ne-am batut joc de unul ca el cand a avut o belea?

De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa mai aiba rabdare sa asculte si varianta noastra in cazul unei belele? Pentru ca meritam cu un astfel de comportament.

 

Acesta era un topic despre un accident. Propun moderatorilor sa mute discutiile cu nemultumiri referitoare la prestatia celor albastri la Discutii Generale.

 

PS Nu sunt motopolitist, nici politist. Nu-i iubesc insa mi se pare degradant pentru noi sa avem aceasta atitudine fata de un MOTOpolitist. Daca era o gluma si/sau ironie erau de ajuns 2-3 posturi insa este prea mult. :disappointed:

 

Sunt glume! Noi ne bucuram ca organul a scapat nevatamat! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram ironici , pentru ca daca nu era un politist , si era un motorist oarecare , exact astea urmau sa fie replicile. si pana la urma tot pe el il scotea vinovat pt ca mergea tare . ca babele care asteaptau la trecere urlau ca avea 200. de aici si ironia.

 

si io sper ca prin accidentul asta , politaii , mai ales moto politaii sa cerceteze corect un accident .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a citit vreunul ce a scris si politistul de pe moto aici, pe post? s-a speriat,a franat si a cazut. scurt. problema e ca nu s-a speriat degeaba. dar nefiind impact intre vehicule a iesit singur vinovat. toti ati patit asta pe pielea voastra. din cauza volanistilor. si majoritatea le ridicam si dupa injuraturile de rigoare plecam si le reparam singuri. dar el(politistul), cred ca a trebuit sa dea si cu subsemnatul. nu uitati ca nu cei de pe motoare elucideaza cazurile de accidente. si ei sunt ca si noi motociclisti,inainte de toate, si ei plecaca la o plimbarica in weekend-urile libere cu motoarele personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a citit vreunul ce a scris si politistul de pe moto aici, pe post? s-a speriat,a franat si a cazut. scurt. problema e ca nu s-a speriat degeaba. dar nefiind impact intre vehicule a iesit singur vinovat. toti ati patit asta pe pielea voastra. din cauza volanistilor. si majoritatea le ridicam si dupa injuraturile de rigoare plecam si le reparam singuri. dar el(politistul), cred ca a trebuit sa dea si cu subsemnatul. nu uitati ca nu cei de pe motoare elucideaza cazurile de accidente. si ei sunt ca si noi motociclisti,inainte de toate, si ei plecaca la o plimbarica in weekend-urile libere cu motoarele personale.

arata-mi si mie postul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata-mi si mie postul lui

Cred ca se refera la postul lui IceCube. :disappointed:

 

Bun, vad ce scrieti aici numai aberatii..

 

Defapt in momentul ala faceam patrulare si eram cu slide-ul pe jos in curba, cand deodata a aparut individul cu masina tip Duba.

 

Organul de mine sa speriat si a blocat fata (abs-ul era stricat), am facut stoppie si m-am dat peste cap, am iesit vinovat..

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se refera la postul lui IceCube. :)

 

pai si io cred la fel , :disappointed: , dar vreau sa fiu sigur inainte sa rad

 

Asta nu mai e topic de accident daca a ajuns unul sa creada faze ca la desene animate: vine politistul cu baluba aia de boxter inclinat in curba de scoate scanteiute frecand cu chiulasa de asfalt (dar la sub 60km/h ca sa respecte viteza legala), apare brusc duba, el se indreapta, franeaza si blocheaza roata fata (ca avea ABS-ul defect :blbl: ), se da peste cap cu "agregatul" de peste 250kg si tot ce patzeste e ca-si rupe doar o oglinda... :-L

 

Cred ca ar trebui sa rugam un admin sa mute tot topicul asta undeva pe la Fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg atitudinea voastra....

Sa recapitulam un pic! Numele Topicului este Accidente, si este vorba despre un motopolitist care a avut un accident. De asemenea ar fii minunat daca am "invata din greselile altora".

In schimb sunt 4 pagini de razbunare mai mult sau mai putin personala, nici o informatie de la motopolitist si multe remarci care ma abtin sa la cataloghez.

DE CE? De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa ne mai salute? Oare poate din cauza ca ne-am batut joc de unul ca el cand a avut o belea?

De ce o sa ne miram cand un motopolitist nu o sa mai aiba rabdare sa asculte si varianta noastra in cazul unei belele? Pentru ca meritam cu un astfel de comportament.

 

Acesta era un topic despre un accident. Propun moderatorilor sa mute discutiile cu nemultumiri referitoare la prestatia celor albastri la Discutii Generale.

 

PS Nu sunt motopolitist, nici politist. Nu-i iubesc insa mi se pare degradant pentru noi sa avem aceasta atitudine fata de un MOTOpolitist. Daca era o gluma si/sau ironie erau de ajuns 2-3 posturi insa este prea mult. :disappointed:

Total de acord, este o atitudine meschina si rautacioasa sa faci misto de un om chiar si gabor, cand il vezi la ananghie. Putea sa-l omoare si poate are si el familie, copii pe acasa sau o mama care-l iubeste si nu l-a batut la timp, de s-a facut gabor. Cred ca de acum inainte ii v-a arde pe conservari si mai tare ca pana acum, dar si pe motociclistii teribilisti. Poate pe unii ii v-a ajuta, sa ramana in viatza si le v-a darui o zi de maine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa concluzionez, politia rutiera are in dotare 56 de motoare. 50 sunt noi iar restul putin mai vechi. Sunt in medie 48-50 de agenti calare in fiecare zi pe strazi in week end doar 32. Rulajul mediu intr-o zi de patrulare-interventii este de aprox. 120-140 km. Accidentele pe care le au ei intr-un an sunt sub 10. Victime (mortaciuni) zero. Asta inseamna multa experienta si atentie. Totusi se mai poate intampa ca si in cazul de fata sa fie si ei implicati in "evenimente". Pe ansamblu sunt oameni ca si noi, au pasiuni ca si noi iar in timpul liber folosesc motoarele proprii. Bineinteles nu au toti motoare. Te saluta in trafic si nu cauta "nod in papura" cel putin cu riderii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa concluzionez, politia rutiera are in dotare 56 de motoare. 50 sunt noi iar restul putin mai vechi. Sunt in medie 48-50 de agenti calare in fiecare zi pe strazi in week end doar 32. Rulajul mediu intr-o zi de patrulare-interventii este de aprox. 120-140 km. Accidentele pe care le au ei intr-un an sunt sub 10. Victime (mortaciuni) zero. Asta inseamna multa experienta si atentie. Totusi se mai poate intampa ca si in cazul de fata sa fie si ei implicati in "evenimente". Pe ansamblu sunt oameni ca si noi, au pasiuni ca si noi iar in timpul liber folosesc motoarele proprii. Bineinteles nu au toti motoare. Te saluta in trafic si nu cauta "nod in papura" cel putin cu riderii.

 

Ai uitat sa precizezi ce motoare. Daca te uiti pe topicul posesorilor de BMW F650 si R1200 ai sa constati ca sunt mai multe motoare decat are Politia Romana si mai putine accidente, tot cu zero mortaciuni. Asta inseamna sa fii echilibrat, nu neaparat experienta si atentie. Arata-mi si mie un forjator de F650 sau F800 ca il mananc! Nu compara mere cu pere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat sa precizezi ce motoare. Daca te uiti pe topicul posesorilor de BMW F650 si R1200 ai sa constati ca sunt mai multe motoare decat are Politia Romana si mai putine accidente, tot cu zero mortaciuni. Asta inseamna sa fii echilibrat, nu neaparat experienta si atentie. Arata-mi si mie un forjator de F650 sau F800 ca il mananc! Nu compara mere cu pere.

 

Unii zic ca si eu sunt echilibrat...da' n-am avut bani de BMW, damn!Ce ma fac?Ufff.... :disappointed:

 

Iar ca sa nu stric regula sper sa imi doneze "pulitia" unul din dotare...Accept si cazut, poate fi chiar asta de la Romana.... :blbl: ... numa' sa vada lumea ca-s echilibrat si nu-s forjor..sau forjator, cum o fi corect?! :)

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sunt cativa si prin Mamaia, detasati din bucuresti, super baieti, super experienta, super meseriasi.

 

Macar de ar fi toti militienii cum sunt baietii astia calare !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...