Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

care aveti proiectoare pe gs? ceva detalii despre model, sistemul de prindere si cum ati facut cablarea.

ma bate un gand spre PIAA. acu studiez modelele si sa vad ce e mai bun pt mine. driving lights sau fog lights.

Proiectoarele se pun foarte usor pe mobra. Pe GS ai doua optiuni: pe crashbar sau sub semnalizatoare. In primul caz iti trebe ceva coliere cu cauciuc, in al doilea trebuie fabricata ceva sistem de prindere (platbanda, de ex).

 

Montajul e simplu; PIAA posibil sa vina cu tot KITul. Atlfel, legi printr-un releu de 30A +ul, masa o iei de la batetrie (cel mai sanatos) iar comadna releului o iei de la ceva fir (eu am luat de la becul de pozitie) si o treci printr-un buton cumva. Daca ai proiectoarele puse pe mobra, restul dureaza maxim o ora de tras fire.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suportii mei pentru lumini is pe vine, dar inca nu am gasit nimic proiector ca sa vad mai bine. Nu vreau de ceata... vreau doar sa vad mai bine si sa fiu vazut mai bine. Si sa aiba si loc de xenon in el :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care aveti proiectoare pe gs? ceva detalii despre model, sistemul de prindere si cum ati facut cablarea.

ma bate un gand spre PIAA. acu studiez modelele si sa vad ce e mai bun pt mine. driving lights sau fog lights.

Eu mi-am pus proiectoare Hella FF50. Arata bine si lumineaza bine. Numai ca sunt de plastic si sunt mai sensibile. Daca ar fi sa le schimb, le-as schimba cu Hella Micro DE. Hella Micro DE au lupa si sunt din metal. Dar si mai scumpe.

Eu le-am prins pe ale mele de crash-bar (deci situate un pic mai jos), in principiu ferindu-ma sa le prind prea aproape de semnalizari.

Atacul releului pentru proiectoare l-am luat din firul care pleaca la far si nu de la pozitie, deoarece in momentul in care actionezi demarorul, curentul spre far este taiat in timp ce pozitia ramine aprinsa. Este bine ca atunci cind dai la demaror sa nu suprasoliciti bateria si cu proiectoarele (daca le uiti aprinse).

Sper ca m-am facut inteles.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc degeaba. Da-o jos. Fara topcase o sa ai o dunga maro pe coloana. Cu topcase o sa il ai plin tot timpul de noroi.

daca namolu' e suficient de adanc s-ar putea sa apara o dunga maro si-n chiloti. mai ales daca ai montata aparatoarea din fata. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...