Sari la conținut

R.i.p. Cutzi :(


Vizitator motosh2
 Share

Postări Recomandate

Daca din ghinion, pe banda opusa se afla vreo berlina, nu mai zic motocicleta, mortii erau mai multi, asta cu siguranta.

Asta nu se numeste accident, ci inconstienta combinata cu teribilism!Din acest caz, rezulta ca se intampla si la case mai mari.Nu dau rip ca nu am motive, e lesne de inteles.

 

La fel de bine cum cu "putin noroc" putea sa nu vina absolut nimic si sa ajunga la destinatie.

Daca , daca , daca...

Ma "bucur" sa va citesc posturile pline de ura.. pt ca nu pot sa-mi imaginez decat ca voi toti mergeti regulamentar, ca n-aveti aparate d-alea de va avertizeaza cand e radar, ca n-ati incercat niciodata "sa-i dati" nici macar de curiozitate. Sunt sigura ca n-ati mers niciodata in spate la vreun "racer", iar daca ati mers, ati fost cu ochii pe vitezometru si cand a exagerat cu viteza ati tipat s-o lase mai usor. Sau poate sunteti toti frati cu Shumi si cu Rossi dupa caz si voi aveti dreptu' sa mergeti cu 100+...

Ati citit si voi comentariile conservarilor (de pe paginile de stiri) cand se duce cate un motociclist. Nu va convine cand sunteti bagati toti in aceeasi oala si injurati. Nu va convine cand se zice despre voi ca mergeti cu viteze astronomice, ca sunteti inconstienti si ca nu respectati regulile de circulatie. Nu va convine cand posteaza vreunu ceva gen "Uraaaaa s-a mai dus unu..". De fapt sunteti la fel ca ei si poate chiar mai rau. Nu trebuie sa va pese cand moare vreun necunoscut, dar nu e etic/moral/etc sa va bucurati pentru raul (si mai ales de moartea) cuiva. Sau asa ati fost invatati? Da, puteati fi voi sau putea fi vreo ruda pe contrasens. Dar n-ati fost! La fel ca ea mai sunt zeci mii care merg peste limita de viteza si printre ei va numarati si voi! Sunt atatea accidente in fiecare zi, daca va ganditi: "daca eram eu?" la fiecare, nu cred ca ati mai iesi din casa.

Nu vreau sa para ca ii iau apararea, aici nu e vreun proces, forumul nu e tribunal si noi nu suntem avocati/judecatori/procurori. Accidentul nu prea isi are locu' aici dar tot e bine ca a fost postat. Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 300
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca , daca , daca...

 

daca daca daca eram eu bucurandu-ma de drum? a fost primul lucru la care m-am gandit cand am vazut la TeVe....cum o motociclista ar putea face d'astea? orice sofer, oricat de riscant ar conduce, dupa ce ia contact cu fenomenul moto cu siguranta va fi mult mai prevazator....in cazul ei nu a fost asa...era atv-ista buna, nu soferita....deci treia sa bage degetu-n gaz (sau cum s-o acceleta la atv), nu talpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu
Ma "bucur" sa va citesc posturile pline de ura.. pt ca nu pot sa-mi imaginez decat ca voi toti mergeti regulamentar, ca n-aveti aparate d-alea de va avertizeaza cand e radar, ca n-ati incercat niciodata "sa-i dati" nici macar de curiozitate. Sunt sigura ca n-ati mers niciodata in spate la vreun "racer", iar daca ati mers, ati fost cu ochii pe vitezometru si cand a exagerat cu viteza ati tipat s-o lase mai usor.

 

 

Domnisoara viitoare motorista, tot ce ai zis tu mai sus sunt de acord cu tine.Dar tine cont si de locul unde s-a intamplat accidentul!Dupa parerea mea, trebuie sa fi inconstient rau( ca sa nu ma exprim altfel) sa-i dai in goarna pe serpentinele alea.Nu cred ca era prima oara cand sofa pe acolo.Tu ce zici? :D Si dupa cum arata ramasita aia de masina, tu ce crezi, avea viteza sau nu?

Eu zic mai bine sa taci din gura pana vezi cum sta treaba la volan/ghidon.Daca ai un amarat de plastic in mana, aia nu inseamna ca esti sofer sau stii sa conduci(vezi cazul de fata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii....din pacate prea multi, cred ca fiind la volanul unei masini puternice...sunt automat si dumnezei! Sunt sute de cazuri concrete! Dar cotidianul demonstreaza contrariul! Daca in Roamania unii se considera mai presus de lege...indiferent care aste ea, nimeni in schimb nu este mai presus de Dumnezeu! Si cazul acesta reflecta cele scrise aici! Cel de Sus sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnisoara viitoare motorista, tot ce ai zis tu mai sus sunt de acord cu tine.Dar tine cont si de locul unde s-a intamplat accidentul!Dupa parerea mea, trebuie sa fi inconstient rau( ca sa nu ma exprim altfel) sa-i dai in goarna pe serpentinele alea.Nu cred ca era prima oara cand sofa pe acolo.Tu ce zici? :D Si dupa cum arata ramasita aia de masina, tu ce crezi, avea viteza sau nu?

Eu zic mai bine sa taci din gura pana vezi cum sta treaba la volan/ghidon.Daca ai un amarat de plastic in mana, aia nu inseamna ca esti sofer sau stii sa conduci(vezi cazul de fata).

 

Sunt sigura ca nu mergea regulamentar. Si daca ma uit la cum arata masina ma gandesc ca avea 120-130. Inconstienta, sunt de acord cu tine. Si dupa cum am zis, ca ea mai sunt atatia... Daca n-ar fi, numarul accidentelor rutiere ar tinde catre 0 si n-ar mai muri nimeni, nu? Or stii administratorii de drumuri ceva cand pun limite si semne. Pacat ca sunt puse degeaba, dar nu avem cum sa schimbam ceva, decat daca ne schimbam fiecare in parte. Ok eu ma schimb dar "tu" ramai Shumi si ma omori tu cand eu merg regulamentar (scenariul-daca in locu` autocarului era un logan or smth). Nu poti schimba pe toata lumea... So, militezi pt o cauza pierduta. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te bucuri cand moare cineva.

Ai dreptate, plasticul nu te face sofer, mai ales ca se obtine cum se obtine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene... nu este nici un accident moto...este o motociclista... prietena noastra... asa ca taci in plm din gura !!

avea motocicleta? cat despre prietena, o fi fost a ta, ca io n-o cunosteam :D

 

on-topic: nu gasesc in mine capacitatea de compasiune pentru prostie. sorry, poate s-or gasi crestini care sa ierte si sa le fie mila, mie doar mi ser confirma ca prostia ucide :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te bucuri cand moare cineva.

 

 

Eu nu m-am bucurat, mi-e indiferent...

Totusi ma bucur ca pe contrasens se afla autocarul si nu altceva.Sau poate era mai bine sa nu fi fost nimic, acum traia.Dar ma repet, a fost numai si numai vina ei!Nu trebuie sa-i iei apararea, daca era pe motor, tot aceleasi comentarii le citeai, te asigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa-i iei apararea, daca era pe motor, tot aceleasi comentarii le citeai, te asigur.

 

:

 

Nu vreau sa para ca ii iau apararea, aici nu e vreun proces, forumul nu e tribunal si noi nu suntem avocati/judecatori/procurori. Accidentul nu prea isi are locu' aici dar tot e bine ca a fost postat. Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

 

NU ii iau apararea. Ma deranjeaza oarecum un comentariu de genu': "bine ca a murit" ...Si nu e primu` thread pe care intalnesc sfinti bucurosi d-astia...Inca o data:

Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca daca daca eram eu bucurandu-ma de drum? a fost primul lucru la care m-am gandit cand am vazut la TeVe....cum o motociclista ar putea face d'astea? orice sofer, oricat de riscant ar conduce, dupa ce ia contact cu fenomenul moto cu siguranta va fi mult mai prevazator....in cazul ei nu a fost asa...era atv-ista buna, nu soferita....deci treia sa bage degetu-n gaz (sau cum s-o acceleta la atv), nu talpa.

[/quote

 

DE ACORD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire ....pasagerii din spate imi erau prieteni foarte buni...nu mai am cuvinte....se rugau mereu de mine sa renunt la motoare ca sunt periculoase si imi spuneau sa nu merg cu viteza....si acum ei sunt cei care au murit din cauza vitezei....ingrozitor.....trist....aseara m-am intalnit cu fratele lui....nu pot sa va descriu cum arata.....cat de terminat era.............................DUMNEZEU SA-I IERTE SI SA-i ODIHNEASCA IN PACE!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"C`est la vie!"

 

Pacat de varsta ei si de ceilalti,care probabil au incurajat'o sa'i dea blana.La cati cai avea sub capota si la viteza pe care o avea,m'as fi mirat daca ar mai fi trait.

Inconstienta si prostia te omoara.

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ii iau apararea. Ma deranjeaza oarecum un comentariu de genu': "bine ca a murit" ...Si nu e primu` thread pe care intalnesc sfinti bucurosi d-astia...Inca o data:

Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

 

 

Crezi ca daca omora pe cineva Geserica in accidentul A S T A(ca tot iesire pe contrasens a fost), aveai impresia ca era pupata ? Hai sa fim seriosi, nu conteaza ce-ai sub fund sau intre craci, conteaza cum conduci si ce provoci.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ce s-a intamplat.

Poate este o lectie pentru toti INVINCIBILI romaniei.

Poate este o lectie pentru toti prietenii INVINCIBILILOR ce casca gura la ei si la sculele lor doar ca sa para si ei mai cool.

Masina mare si telefonul scump nu iti dau dreptul sa ei in batjocora viata modesta a altora.

Atitudinea asta face victime din ce in ce mai multe.

Vezi cazul din Timisoara cu Ferrari, vezi cazul cu cele doua Lamborghini din Bucuresti, vezi cazul Cristian Nemescu si exemplele pot continua.

 

In cazul asta nu ma intereseaza decat ca au plecat pe lumea cealalta doi nevinovati.

ORICE NASH ISI ARE UN NASH.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu va mai certati atata si nici nu aparati vitezista ... da-o in kilu' meu de treaba am plecat de la rasnov duminica dimineata si la posada la ora10 aia inca mai strangeau de pe drum bucati de masina, cand am vazut autocarul ma intrebam cu ce dreq s-a lovit si apoi am vazut .... cu un morman de fiare s-a lovit .... mai mult de jumatate de masina era sifon, pacat de aia care au murit degeaba langa shumi de la volan dar asa e cand o arzi prost :D o arzi prost si plin de fitze si dai coltu si tu si aia de langa tine care te lasa sa o arzi prost :D ca daca nu iti place cum conduce cerberul de la volan poti sa spui sa o lase dreq mai moale

 

acu inteleg de ce e plin de pixdulici proaste in suv-uri ... ca se simt "safe"

 

 

hai ca va las sa-i plangeti de mila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explozii craniene si ochi scosi din orbite

 

„A fost un accident de cosmar. Sunt de 12 ani medic de ambulanta dar asa ceva nu am mai vazut pana acum. Pur si simplu n-am mai avut ce sa resuscitam. De regula mai era o mica speranta, mai respirau, mai aveau puls. De data aceasta insa, nu. Va rog sa ma credeti ca am avut parte de explozii craniene, toti aveau creerii intinsi pe sosea iar ochii erau scosi din orbite. Fata de la volan avea ornamentele masinii infipte in torace. In zona cordiana avea o rana de intra pumnul. De regula nu dau astfel de amanunte dar poate ca a venit momentul. E bine sa dam publicitatii detalii infioratoare in speranta ca macar unul din miile de soferi teribilisti isi va schimba atitudinea”, a declarat Horatiu Mandaianu, medic la Ambulanta Sinaia.

 

hmmm? chiar! poate a venit vremea sa caste lumea bine de tot ochii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine cum cu "putin noroc" putea sa nu vina absolut nimic si sa ajunga la destinatie.

Daca , daca , daca...

Ma "bucur" sa va citesc posturile pline de ura.. pt ca nu pot sa-mi imaginez decat ca voi toti mergeti regulamentar, ca n-aveti aparate d-alea de va avertizeaza cand e radar, ca n-ati incercat niciodata "sa-i dati" nici macar de curiozitate. Sunt sigura ca n-ati mers niciodata in spate la vreun "racer", iar daca ati mers, ati fost cu ochii pe vitezometru si cand a exagerat cu viteza ati tipat s-o lase mai usor. Sau poate sunteti toti frati cu Shumi si cu Rossi dupa caz si voi aveti dreptu' sa mergeti cu 100+...

Ati citit si voi comentariile conservarilor (de pe paginile de stiri) cand se duce cate un motociclist. Nu va convine cand sunteti bagati toti in aceeasi oala si injurati. Nu va convine cand se zice despre voi ca mergeti cu viteze astronomice, ca sunteti inconstienti si ca nu respectati regulile de circulatie. Nu va convine cand posteaza vreunu ceva gen "Uraaaaa s-a mai dus unu..". De fapt sunteti la fel ca ei si poate chiar mai rau. Nu trebuie sa va pese cand moare vreun necunoscut, dar nu e etic/moral/etc sa va bucurati pentru raul (si mai ales de moartea) cuiva. Sau asa ati fost invatati? Da, puteati fi voi sau putea fi vreo ruda pe contrasens. Dar n-ati fost! La fel ca ea mai sunt zeci mii care merg peste limita de viteza si printre ei va numarati si voi! Sunt atatea accidente in fiecare zi, daca va ganditi: "daca eram eu?" la fiecare, nu cred ca ati mai iesi din casa.

Nu vreau sa para ca ii iau apararea, aici nu e vreun proces, forumul nu e tribunal si noi nu suntem avocati/judecatori/procurori. Accidentul nu prea isi are locu' aici dar tot e bine ca a fost postat. Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

 

Odihneasca-se in pace!

total de acord cu tine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu asta se intampla cand traiesti fara respect fata de viata si ce te inconjoara.Din nepasare ,aroganta sau prostie,nu mai conteaza.In Romanica sunt deja clisee astfel de intamplari.

Dumnezeu sa-i ierte.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu inteleg de ce e plin de pixdulici proaste in suv-uri ... ca se simt "safe"

 

Carnet de 1 an, deci conservara incepatoare ... iti dai seama cat dispret avea pe fata ei cand depasea vreo masina, nu mai era nimeni asa smekera si tal3ntata la volanul rachetei aleia. La o adica ce pixda ei, ea era in suv, safe, daca se intampla ceva nu-i pasa, celalalt o belea ca doar avea suv. Uite ca n-a fost asa ... Sentimentul asta de "safe" e periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 pagini de certuri, invidii prostesti, ura si teorii savante despre cine are dreptul sa traiasca sau nu.

 

Voi astia care va bucurati de moartea unuia intr-un Q7 sunteti la limita degradarii umane, indiferent ca aveti familie sau nu. Ceva mai odios de atat nu exista.

 

Nu am gasit nici un post care sa puna si ipoteza ca autocarul Atlassib probabil a taiat si el curba. . .Abia plecase la drum lung din Bucuresti, si stim toti ce forje baga si autocarele astea trans-UE.

 

Dumnezeu sa te odihneasca Ancutzo!!

 

Tot ce imi ramane in minte este ultima imagine a ta cand ai venit la terasa in mare skill cu atv-ul.

 

Pacat.

 

PACAT!

 

 

 

 

Si acum incepe circul asa zi nea Raptoare iti pare rau asta dupa ce ai umplut forumul de kilometrii intregi de labarii despre cei care au murit si care au avut accidente(pe care nu ii cunosteai si te durea in pola de ei) hai incepe si acum sa o arzi aiurea ,hopa nu mai poti ca o cunosteai pe fata ce naspa ,numai gura e de tine ,nu se mai aplica aceleasi regului ?

Si acum sa cunoastem mai in detaliu ce sa intamplat nu o fi exact 100% dar e foarte aproape de adevar:

 

 

Teribilism si alcool / O masina de teren s-a zdrobit de un autocar

 

 

Trei tineri din Bucuresti, cu varste cuprinse intre 20 si 25 de ani au murit ieri dimineata intr-un cumplit accident rutier petrecut pe DN 1 in zona Posada - Comarnic. Proprietarul masinii, Audi Q7 - un autoturism de teren extrem de puternic - a scapat cu viata, desi se afla pe scaunul mortului. Martorii accidentului povestesc ca autoturismul circula cu viteza dinspre Sinaia spre Bucuresti. In cea mai periculoasa curba de pe DN1, aflata undeva la iesire din Comarnic, soferul Q7 pierde controlul volanului si se loveste frontal cu un autocar Atlassib care circula regulamentar, spre Brasov. Circulatia in zona a fost blocata timp de mai multe ore. Accidentul a avut loc in jurul orelor 4 dimineata. Acestea sunt doar datele „tehnice” ale evenimentului rutier. Decorul de cosmar de la locul tragediei, baltile de sange intinse pe metri patrati de pe sosea, halul in care arata masina de teren dupa impact, si povestea celor patru victime nu fac decat sa dovedeasca inca o data ca teribilismul face legea pe soselele din Romania.

 

Au chefuit toata noaptea la Sinaia

 

Cei patru tineri, trei baieti si o fata, toti din Bucuresti au petrecut toata noaptea intr-un PUB din Sinaia. Pentru ca baietii erau prea bauti ca sa mai poata conduce, fata (singura informatie pe care o avem despre ea este ca se numea Madalina si avea 24 de ani) s-a oferit sa urce la volan. Mare greseala, spun politistii. Pentru a putea stapani o astfel de masina, un Q7 de ultima generatie, e nevoie de multa experienta si luciditate, calitati pe care tanara nu le avea. Era prea obosita si probabil ca nici ea nu bause toata noaptea apa minerala. Se pare ca Madalina avea carnet de cel mult un an de zile. In plus, nu mai condusese pana acum un autoturism de teren. Niciuna din persoanele aflate in masina nu avea centura de siguranta pusa. Un „amanunt” extrem de important. Cei ce au mai condus un astfel de bolid spun ca daca centura nu este activata, air bagurile laterale nu se deschid in urma unui impact. Poate ca si acest lucru le-a fost fatal.

 

Autocarul „a sarit” 5 metri in spate

 

Faptul ca un autocar de peste 20 de tone a fost azvarlit 5 metri in spate, in urma impactului dovedeste ca Madalina conducea cu o viteza ametitoare. Cel putin 150 de km la ora. Proprietarul masinii, Florin Vasiliu, in varsta de 22 de ani este singurul pasager care a scapat cu viata. El se afla pe scaunul din dreapta fata si se pare ca era si iubitul fetei de la volan. Este mult spus „a scapat cu viata”. Potrivit medicilor de la Ambulanta Sinaia, tanarul are multiple fracturi si traumatism de bazin. Imediat dupa accident a fost transportat de urgenta la Spitalul de Ortopedie Azuga, dar in aceeasi dimineata a fost transferat la un spital din Bucuresti, pentru ca starea lui de sanatate se agravase.

 

Explozii craniene si ochi scosi din orbite

 

„A fost un accident de cosmar. Sunt de 12 ani medic de ambulanta dar asa ceva nu am mai vazut pana acum. Pur si simplu n-am mai avut ce sa resuscitam. De regula mai era o mica speranta, mai respirau, mai aveau puls. De data aceasta insa, nu. Va rog sa ma credeti ca am avut parte de explozii craniene, toti aveau creerii intinsi pe sosea iar ochii erau scosi din orbite. Fata de la volan avea ornamentele masinii infipte in torace. In zona cordiana avea o rana de intra pumnul. De regula nu dau astfel de amanunte dar poate ca a venit momentul. E bine sa dam publicitatii detalii infioratoare in speranta ca macar unul din miile de soferi teribilisti isi va schimba atitudinea”, a declarat Horatiu Mandaianu, medic la Ambulanta Sinaia.

 

 

Deci ce avem ??? permis de un an ,experienta minima,noapte de petrecere nu conteaza daca bause sau nu dar oboseala isi spune cuvantul,sunt cam multe ingrediente care conduc automat la ce s-a intamplat.Pacat incaodata pentru ce s-a intamplat dar astfel de incidente din pacate devin o regula si nu un caz izolat pentru tineretul din ziua de azi asa ca nu o mai ardeti aiurea ,exista un cumuli de factori care conduc la tragedii si printre aste se regasesc teribilismul,lipsa experientei,varsta frageda si alcolul.Asta tot selectie naturala se cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...