Sari la conținut

R.i.p. Cutzi :(


Vizitator motosh2
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 300
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cata rautate si nesimtire...

 

la voi toti care au bani de q7 sunt manelisti, sunt prosti,conduc haotic

la voi cand moare cate unu pe un k8 aaa.. impresar, ia dat tasu bani de motoreta, o chiftea nici nu stia sa mearga

 

invidie ?? complexe ??

 

nu inteleg de ce generalizati?? de ce atata ura pentru oameni??

 

la fel de bine cum multi din voi ati mers tare de n` ori asa si ei mergeau tare.

 

voi de ce aveti motorete? 40-50 la ora? amkart 3 curbe si`un viraj ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata rautate si nesimtire...

 

la voi toti care au bani de q7 sunt manelisti, sunt prosti,conduc haotic

la voi cand moare cate unu pe un k8 aaa.. impresar, ia dat tasu bani de motoreta, o chiftea nici nu stia sa mearga

 

invidie ?? complexe ??

 

nu inteleg de ce generalizati?? de ce atata ura pentru oameni??

 

la fel de bine cum multi din voi ati mers tare de n` ori asa si ei mergeau tare.

 

voi de ce aveti motorete? 40-50 la ora? amkart 3 curbe si`un viraj ??

 

nu ne dorim sa generalizam dar nu mai mult de 2 saptamani in urma la Constanta de exemplu, proprietarul unui Q7 a fost in centru atentiei si au fost foarte multi raniti...te gandesti, nu?

eu ma confrunt foarte des in trafic cu proprietari de asemenea masini care nu semnalizeaza si merg total ampoolea. proabil ca 2 sau 3 dintre ei or fi cu capatzana pe umeri da' restu'...urmeaza selectia...

 

si nu uita accidentul cu Porche Cayene din Constanta unde niste tineri au ars de vii...tot masina de teren mare si cu multi cai, nu era un q7 dar foarte aproape...la un moment dat generalizezi fara sa vrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez un martor: "Deci cand am vazut cum se scurge motorina pe asfalt, atunci am intrat toti in panica"

 

Nu mi-o luati in nume de rau dar ce legatura are asta cu accidentele de motociclete/scutere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu
Citez un martor: "Deci cand am vazut cum se scurge motorina pe asfalt, atunci am intrat toti in panica"

 

Nu mi-o luati in nume de rau dar ce legatura are asta cu accidentele de motociclete/scutere?

 

 

www.motociclism.ro = paginiaurii.ro

 

Tot ce vrei, de la poponari pana la stirile de la ora 5. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu
catzelu, in sfarsit un nick pe masura ta

 

 

 

Te incurci in plase bre.Chiar au dreptate unii de pe aici, da o fuguta la Vidraru si lasa forumul sa-si vada de cursul lui.

Nu te intreb de motocicleta si permis, nu are rost, banuiesc raspunsul.

Noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46

pagini aurii, vidraru. daca nu esti THE CUTZI atunci esti cutzi lu' cutzi. sper ca-ntelegi. hai ca ma duc sa dau de permis. crezi ca-i deschis la ora asta?

 

ah. cred ca ai facut rocada mica cu cutzi al tau. iarta-ma

Editat de fanuta_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu
pagini aurii, vidraru. daca nu esti THE CUTZI atunci esti cutzi lu' cutzi. sper ca-ntelegi. hai ca ma duc sa dau de permis. crezi ca-i deschis la ora asta?

 

ah. cred ca ai facut rocada mica cu cutzi al tau. iarta-ma

 

 

Da, sunt cutzi lu' cutzi, dar n-am chef sa-mi pierd timpul cu tine, am vazut ce-ti poate capul...prefer sa-mi vad de-ale mele, treaba ta ce faci cu ei.ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la voi toti care au bani de q7 sunt manelisti, sunt prosti,conduc haotic

Vechiul motor are si acum carena sparta de un bou cu Q7 intrat pe rosu in intersectie.

Ieri o vaca cu un SUV Mazda alb era sa arda 3 oameni dintr-un grup cu care am iesit.

Exemple gasesc zilnic in propria experienta asa ca lasa harneala asta cu "complexele" si "invidia". Mi se rupe basca de ce masina are Gigel. Am crescut pe banii mei si-i respect mai mult decat isi respecta astia hergheliile din tancuri.

 

de ce atata ura pentru oameni??

Ai inteles gresit, nu e ura, e o indiferenta agresiva, pe masura ruperii de maciuca pe care o afiseaza foarte multi.

 

 

Si pentru cine spunea de "banii ei" la 24 de ani... cat e Q7? 60 de mii? Daca muncea cinstit de la 18 ani, cu un salariu de 10.000 euro pe an in medie si daca facea foamea, si-l lua. Altfel, 4 posibilitati:

 

1. Bani de la parinti

2. Bani de la sponsori

3. Leasing sau imprumut. Adeverintele si veniturile se manaresc usor si se poate recurge la varianta de backup de la pct. 2.

4. Varianta deziderabila, dar greu de crezut - Femeie de afaceri de succes

 

Acum, ca era motociclista sau nu, iar mi se rupe. De unde avea banii, iar mi se rupe. Bine ca n-a omorat pe nimeni din autocar, bine ca nu eram eu prin preajma ei sau cineva drag mie.

In fine, Dumnezeu sa o odihneasca! Si pe amicii ei.

Hai sa n-o mai "atacam" atat, totusi a murit. Poate dracu se mai aude pe ici pe colo si se mai trezesc macar de teama cateva muieri posesoare de Cayenne S si alte tancuri ca degeaba e tanc, ca tot ca-n Tico mori.

 

Daca ma doare sufletul pentru cineva necunoscut, ma doare pentru copii astia nevinovati.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 pagini de certuri, invidii prostesti, ura si teorii savante despre cine are dreptul sa traiasca sau nu.

 

Voi astia care va bucurati de moartea unuia intr-un Q7 sunteti la limita degradarii umane, indiferent ca aveti familie sau nu. Ceva mai odios de atat nu exista.

 

Nu am gasit nici un post care sa puna si ipoteza ca autocarul Atlassib probabil a taiat si el curba. . .Abia plecase la drum lung din Bucuresti, si stim toti ce forje baga si autocarele astea trans-UE.

 

Dumnezeu sa te odihneasca Ancutzo!!

 

Tot ce imi ramane in minte este ultima imagine a ta cand ai venit la terasa in mare skill cu atv-ul.

 

Pacat.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce imi ramane in minte este ultima imagine a ta cand ai venit la terasa in mare skill cu atv-ul.

 

Pacat.

 

 

hehe .. tot asa in "mare skill" o fii condus si masina, nu crezi ?

 

Nu conteaza ca avea logan sau bmw sau Q7, unii sunt pur si simplu incapabili sa conduca corect si preventiv. Si noi am fost asa. Tineri si nelinistiti. Intre timp am vazut prea multe nenorociri in jurul nostru, in familii, intre cunoscuti si prieteni, la TV sau ziare. Unii invata ceva din astea, ca-i duce capul.. pe unii pur si simplu NU . Unii intre timp ne-am maturizat, si am scapat. ... Deocamdata...

 

Oricum, nimeni nu merita sa moara asa tanar, Sa se odihneasca in pace !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Dixi boy, tu daca o mierlesti normal ca nu scrie nimeni de tine...ca esti un necunoscut...

daca nu o cunosteati ..va rog din suflet sa nu mai postati aici...

lasati pe cei care o stiau sa isi exprime condoleatele ..

VA ROG FRUMOS !

 

si eu o sa stau aici toata seara si o ma iau de toata lumea care mai scrie cacaturi ...

sa vad si eu un nume...ca scrie ceva de Cutzi si tac din gura...nu niste nobody..

 

sa il vad pe Dutu, pe Papuc, pe Onoriu , pe Beky ,pe Bota...etc etc...ca scriu ceva de rau aici si am tacut...

vai ce de nume mai fitzosel. scuze ca nu ne stie lumea, dar noi ne mai plimbam prin tara si suntem greu de prins

 

 

dece am impresia ca aici o sa scrie doar aia care apar pe strada si zi de zi dau peste suv-uri care merg !@#$#%$

 

am vazut accidentul la tv dimineata. daca s-a intamplat la ora 4 inseamna ca m-a ratat cu aproximativ o ora - la ora 3 treceam pe dn1 cu moto si nu cred ca as fi reusit sa evit

 

Ce pot sa spun - au murit oameni tineri si imi pare rau sa aud asta. Bascalia nu isi are rost.

In acelasi timp pot sa spun ca imi pare al dreaq de bine ca un suv de 2 tone condus prosteste m-a ratat pe mine (si pe altii ca mine) si a luat un autocar de 10 tone. Acum ma simt mai in siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-as fi intalnit cu fatuca aia pe serpentine in timp ce taia curbele in minunatul meu Fiat Grande Punto cu 5 stele Euroncap pentru protectia ocupantilor adulti si dotat cu 6 airbaguri si m-ar fi luat Q7-le in plin, ce ziceti, cine era hamburger la ora asta?

 

Si eu ziceam la fel...

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu

Acum am vazut la tv accidentul.Din tancul ala de masina nu se mai cunostea absolut nimic, era un pachet de fiare.Nici autocarul cat e el de mare, nu arata prea bine.Viteza mi-o inchipui...

Daca din ghinion, pe banda opusa se afla vreo berlina, nu mai zic motocicleta, mortii erau mai multi, asta cu siguranta.

Asta nu se numeste accident, ci inconstienta combinata cu teribilism!Din acest caz, rezulta ca se intampla si la case mai mari.Nu dau rip ca nu am motive, e lesne de inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva mai sus ca se mira cum de la decelerarea aia a mai scapat cineva cu viata. Pai nu decelerarea a fost de vina ci faptul ca plafonul masinii a fost ras de autocar. Impreuna cu capetele lor off course. Spunea un paramedic in timp ce i se lua interviu de ceva fracturi craniene deschise. Suna cumva a creieri pe afara?

 

Daca ar fi luat un zid in plin la viteza aia poate scapau toti fara nici o fractura. Beleaua e ca spatiul vitrat nu iti asigura nici o protectie. Daca ai luat un fier prin parbriz puteai la fel de bine sa fii pe bicicleta.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Nu pot sa ma abtin.... @ala care a zis ca Q7 = IQ7 .... iti aduci aminte fabula aia cu vulpea si strugurii? Daca nu, ti-o trimit eu pe PM!

Si ca justificare la chestia asta, iti spun ca cunosc o groaza de conducatori de SUV, including Q7, Cayenne TurboS, Brabus M care sunt nu doar foarte inteligenti ci si foarte culti, OAMENI in adevaratul sens al cuvantului. Ma amuza nimicnicia din afirmatia ta si sper ca a fost doar o scapare nervoasa!

 

 

poate ca sunt foarte inteligenti si foarte culti pentru tine. imi pare rau sa ti-o spun, dar consider ca "cu cat ai ego-ul mai mic cu atat conduci o masina mai mare". e parerea mea proprie si personala. iar daca nu am bani sa-mi iau IQ 7, e poate ca i-am cheltuit pe carti, tablouri si muzica

PS. pentru cultura ta generala nu as conduce asa ceva nici sa mi-l dai gratis si sa-mi platesti intretinerea si benzina. ce sa fac? sunt unul din acei oameni prosti care au principii si care cred ca nu haina - masina, motocicleta, vila, lantul de la gat gros de un deget - il face pe om

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gasit nici un post care sa puna si ipoteza ca autocarul Atlassib probabil a taiat si el curba. . .

Impactul a avut loc pe banda de urcare spre Sinaia. Cam greu (spre imposibil) de sustinut ipoteza asta.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...