Sari la conținut

R.i.p. Cutzi :(


Vizitator motosh2
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 300
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Indiferent ce era fata atv-ista, motociclista, conservara in cazuri dinastea tre sa ne gandim ca s-a mai dus un suflet asa de repede.Dar na mai grav ca a luat si pe altii cu ea si nu era constienta de ce are masina aia sub capota dar oricum vorbele acum sunt fara rost......

R.I.P. :D :D :D :D

 

Mai boss, mi-a crescut o idee.Eu propun sa facem aici un topic cu toata lumea care moare..fie ea conservara, motorista, chiar si cu cei care mor pe patul de spital.Era sa-i uit pe cei care mor in somn.

Astia de bani gata le facem top separat, ca doar merita.Nu am nimic cu nimeni, dar prea de tot a ajuns forumul asta...Este ceva de genul "pagini aurii", aici gasesti tot ce vrei, de la matrimoniale pana la ultimile stiri aparute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosh2
stiu ca suna total aiurea, dar eu ma bucur cand vad ca se face praf un SUV - parca imi da sentimenul ca totusi exista dreptate pe lume ... asa ca eu :D

 

ps. conducatorii de suvuri au aceasi atitudine in oras ca si tiristi pe drumurile europene

 

@ grownup.punk, prietene daca vorbesti asa inseamna ca nu esti decat un imbecil si tare as vrea sa te intalnesc sa iti dau doi pumni in capul ala prost. eu nu am pus topicul asta ca sa vedem cine a fost vinovat de producerea accidentului.. ci doar sa imi exprim parerea de rau pt copiii aia care s-au dus pe lumea cealalta... dar tu un motociclist parat...un gunoi de om ...nu puteai sa scrii altceva... esti motociclist mah?? hai sa ne dam sa vedem ce iti poate (cuvant urat)... dar la cum gandesti clar nu esti nici macar biciclist...esti doar un MARTOR pe site-ul asta, un om din ala de nu are treaba cu nimic dar se baga in seama....o (cuvant urat) de barbat cu alte cuvinte...

Dobrescu sigur o stia pe Cutzi asa ca nu cred ca o sa se supere pe mine ca ma iau de un prost ca tine...

 

 

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/grav-a...i-7-raniti.html

 

 

si eu am crezut la fel.

 

 

ai zis fata era atv-ista, nu motociclista

 

@fanuta_46 : Ce importantza are mah??? ATV sau motor ..nu suntem in aceeasi echipa?? sau atv-ul daca are 4 roti face parte din categoria conserve...

 

bah handicapatilor... invatzati sa schimabati vitezele intai si apoi veniti sa comentati lumea ... si mai comentati si pe cine nu cunoasteti... aia mica , Dumnezeu sa o ierte...se dadea si pe motor si pe ATV cum multi dintre voi nici nu visati ca o sa va dati vreodata ... sa ma scuze cine nu se simte... motociclistii adevarati stiu la ce si la cine ma refer...si nu au de ce sa se simta ofensati de ce am scris aici...

 

conservarii sunt de vina ca mor motociclisti?? voi incepatorii bashiti sunteti de vina baaaahh ca aveti nu mai harfe in cap...si nu sunteti buni decat sa faceti gat pe forum...ATAT!!! in rest abia va tarati prin oras si va cacati pe voi cand vedeti o masina langa voi...

 

 

Indiferent ce era fata atv-ista, motociclista, conservara in cazuri dinastea tre sa ne gandim ca s-a mai dus un suflet asa de repede.Dar na mai grav ca a luat si pe altii cu ea si nu era constienta de ce are masina aia sub capota dar oricum vorbele acum sunt fara rost......

R.I.P. :D :D :D :D

 

Bine zici frate...sa iti dea Dumnezeu sanatate ! uitati bah carnatilor aici om cu caracter...luati exemplu...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosh2
Mai boss, mi-a crescut o idee.Eu propun sa facem aici un topic cu toata lumea care moare..fie ea conservara, motorista, chiar si cu cei care mor pe patul de spital.Era sa-i uit pe cei care mor in somn.

 

Mai Dixi boy, tu daca o mierlesti normal ca nu scrie nimeni de tine...ca esti un necunoscut...

daca nu o cunosteati ..va rog din suflet sa nu mai postati aici...

lasati pe cei care o stiau sa isi exprime condoleatele ..

VA ROG FRUMOS !

 

si eu o sa stau aici toata seara si o ma iau de toata lumea care mai scrie cacaturi ...

sa vad si eu un nume...ca scrie ceva de Cutzi si tac din gura...nu niste nobody..

 

sa il vad pe Dutu, pe Papuc, pe Onoriu , pe Beky ,pe Bota...etc etc...ca scriu ceva de rau aici si am tacut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

daca nu o cunosteati ..va rog din suflet sa nu mai postati aici...

lasati pe cei care o stiau sa isi exprime condoleatele ..

 

si eu o sa stau aici toata seara si o ma iau de toata lumea care mai scrie cacaturi ...

 

 

Ok omule, deci o sa pazesti singur topicul asta, nu-i nici un deranj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ grownup.punk, prietene daca vorbesti asa inseamna ca nu esti decat un imbecil si tare as vrea sa te intalnesc sa iti dau doi pumni in capul ala prost. eu nu am pus topicul asta ca sa vedem cine a fost vinovat de producerea accidentului.. ci doar sa imi exprim parerea de rau pt copiii aia care s-au dus pe lumea cealalta... dar tu un motociclist parat...un gunoi de om ...nu puteai sa scrii altceva... esti motociclist mah?? hai sa ne dam sa vedem ce iti poate (cuvant urat)... dar la cum gandesti clar nu esti nici macar biciclist...esti doar un MARTOR pe site-ul asta, un om din ala de nu are treaba cu nimic dar se baga in seama....o (cuvant urat) de barbat cu alte cuvinte...

Dobrescu sigur o stia pe Cutzi asa ca nu cred ca o sa se supere pe mine ca ma iau de un prost ca tine...

 

 

 

 

@fanuta_46 : Ce importantza are mah??? ATV sau motor ..nu suntem in aceeasi echipa?? sau atv-ul daca are 4 roti face parte din categoria conserve...

 

bah handicapatilor... invatzati sa schimabati vitezele intai si apoi veniti sa comentati lumea ... si mai comentati si pe cine nu cunoasteti... aia mica , Dumnezeu sa o ierte...se dadea si pe motor si pe ATV cum multi dintre voi nici nu visati ca o sa va dati vreodata ... sa ma scuze cine nu se simte... motociclistii adevarati stiu la ce si la cine ma refer...si nu au de ce sa se simta ofensati de ce am scris aici...

 

conservarii sunt de vina ca mor motociclisti?? voi incepatorii bashiti sunteti de vina baaaahh ca aveti nu mai harfe in cap...si nu sunteti buni decat sa faceti gat pe forum...ATAT!!! in rest abia va tarati prin oras si va cacati pe voi cand vedeti o masina langa voi...

 

 

 

 

Bine zici frate...sa iti dea Dumnezeu sanatate ! uitati bah carnatilor aici om cu caracter...luati exemplu...!

 

 

eu mi-am exprimat o parere la modul general - al detinatorilor de SUVuri nu m-am referit la fata acea care a fost poate cel mai bun prieten al tau (stiu ce inseamna sa iti moara un prieten)

 

dar daca iti place sa auzi lucruri frumoase o sa iti mai spun ca fata acea (fie ea motociclista, soramea sau oricine altcineva) si-a meritat soarta findca a fost o proasta si sa urcat la volan nestiind sa conduca in trafic - iar din cauza ei au mai murit si alti - iar cand ma refer la alti, putea fi familia mea, eu, tu sau familia ta, de acea, eu, pentru prosti nu am compasiune

 

sper macar sa fie coliva buna

 

PS ala nu a fost accident, accident este cand iti cade un avion pe masina, aia a fost doar prostie

PPS daca vrei continuam discutia pe privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-i ierte! despre morti numai de bine dar din ce am observat eu la posesorii si conducatorii de Q7, X5 si alte vehicule de genul este ca:

1. nu semnalizeaza fiindca sunt prea multe butonashe colorate la bord;

2. nu se asigura fiindca au impresia de siguranta data de gabaritul vehicolului;

3. au impresia ca nimic nu li se poate intampla pentru ca au dat o gramada de bani pe masina respectiva, ca si cand asta ar fi o garantie;

 

imi pare rau dar este un simplu caz de selectie naturala...

Editat de ScareCrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cati oameni ar fi omorat respectiva domnisoara daca de pe contrasens venea nu un autocar, ci sa zicem un logan cu 4 persoane la bord.

Poate ca era ea o persoana ok, dar sa mai iei si 2 vieti nevinovate cu tine, din prostia ta, asta nu mi se pare corect.

Oricum odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cati oameni ar fi omorat respectiva domnisoara daca de pe contrasens venea nu un autocar, ci sa zicem un logan cu 4 persoane la bord.

Poate ca era ea o persoana ok, dar sa mai iei si 2 vieti nevinovate cu tine, din prostia ta, asta nu mi se pare corect.

Oricum odihneasca-se in pace !

 

 

sau o motocicleta pe care sigur "nu o vedea", chiar daca era o prietena a motociclistilor... (ma intreb daca prietenii mei care-mi spun ca sunt nebun ca am curaj sa urc pe mobra in traficul dn ziua de azi se considera prieteni ai motociclistilor-desi nu cred)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-i ierte! despre morti numai de bine dar din ce am observat eu la posesorii si conducatorii de Q7, X5 si alte vehicule de genul este ca:

1. nu semnalizeaza fiindca sunt prea multe butonashe colorate la bord;

2. nu se asigura fiindca au impresia de siguranta data de gabaritul vehicolului;

3. au impresia ca nimic nu li se poate intampla pentru ca au dat o gramada de bani pe masina respectiva, ca si cand asta ar fi o garantie;

 

imi pare rau dar este un simplu caz de selectie naturala...

 

 

nu e selectie naturala. e inconstienta din partea parintilor. dai banu si-i cumperi odraslei masina de 60 mii de dulai? ocupa-te si de educatia lor in trafic. ocupa-te de pregatirea lor cu manevrarea masinii. suv-urile sunt tare pacatoase la stabilitate laterala, la franre etc. sunt inalte si au o masa de tanc. personal prefer una mica cu suspensii de tractor.

 

pacat de copii, au platit ei inconstienta parintilor. ce poti cere de la niste copii? toti am trecut prin varsta asta, toti am (fi) facut la fel. pe noi ne-a ajutat norocul.

parintii acum isi traiesc vina. un pret mult prea mare din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine mergea pe moto! poate nu mergea cu viteza mare! observ ca multe fete care merg in gipuri sunt smecheritze si woooow prostimea se uita cu respect, ca si cum ar fi profesioniste! aia din masina nu puteau sa urle la ea sa incetineasca? ma rog, copii tineri! tragedie mare! R I P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46
Poate ca era ea o persoana ok, dar sa mai iei si 2 vieti nevinovate cu tine, din prostia ta, asta nu mi se pare corect.

 

Si da am citit ca au mai murit doi. S-au urcat de buna voie si nu stiu de ce am o impresie ca au incurajat-o pe cutzi sa-i dea blana peserpentine sa vedem cat duce masina lui tati. Plus ca era 4 dimineatza, daca nu ajungeau mai repede se inchidea bamboo-ul.

 

aceeasi impresia am si eu, ca nimeni nu i-a spus sa slow down. dar n-o sa stim niciodata adevarul.

l.e.: de fapt exista un supravietuitor. daca reuseste sa nu moara poate ne zice el adevarul.

Editat de fanuta_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ grownup.punk, prietene daca vorbesti asa inseamna ca nu esti decat un imbecil si tare as vrea sa te intalnesc sa iti dau doi pumni in capul ala prost. eu nu am pus topicul asta ca sa vedem cine a fost vinovat de producerea accidentului.. ci doar sa imi exprim parerea de rau pt copiii aia care s-au dus pe lumea cealalta... dar tu un motociclist parat...un gunoi de om ...nu puteai sa scrii altceva... esti motociclist mah?? hai sa ne dam sa vedem ce iti poate (cuvant urat)... dar la cum gandesti clar nu esti nici macar biciclist...esti doar un MARTOR pe site-ul asta, un om din ala de nu are treaba cu nimic dar se baga in seama....o (cuvant urat) de barbat cu alte cuvinte...

Dobrescu sigur o stia pe Cutzi asa ca nu cred ca o sa se supere pe mine ca ma iau de un prost ca tine...

 

 

 

 

@fanuta_46 : Ce importantza are mah??? ATV sau motor ..nu suntem in aceeasi echipa?? sau atv-ul daca are 4 roti face parte din categoria conserve...

 

1. pretene un SUV condus de o "blonda" la ora 0400 pe serpentinele din Posada incarcata cu alti 3 "bajeti" pe mine ca nebun care ii strang de pe jos nu ma duce decat la o concluzie: baietii erau bauti, asta nu exclude ca s-ar putea sa fii fost si ea, si au pus-o pe ea la volan. La 24 de ani, cu un permis luat cine stie cum, cu, probabil, o experienta de condus de sub 10.000km la volan pe drumurile patriei (nu punem aici autostrazile cele 2 si alte drumuri expres de minim 2 benzi pe sens ci drumuri gen dealu` negru, dealu` feleacului, rucar-bran si alte capcane mortale), bazandu-se pe o masina care se vede ca nu o cunostea, distrasa in momentul acelor curbe, probabil, de cei 3 din masina, a reusit performanta pe care sunt convins ca multi dintre noi nu ar putea-o egala in oricare alte conditii -- sa piarda controlul unui mastodont. Masina aia s-a facut praf si pulbere de au sapat baietii de la ISU o ora ... tu iti dai seama cu ce viteza a luat ea curba aia?? Cand mai ales pe coborare SE TRECE peste axul drumului pt ca ai prapastia pe dreapta si ti-e frica?? RIP girl dar imi pare rau ca ai luat cu tine si alte 3 suflete ....

 

2. ATV != motor ... pt unu` iti trebuie B pt celalalt A :D

 

P.S: Este o analiza PROBABILA asa ca nu dati cu pietre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46
nu e selectie naturala. e inconstienta din partea parintilor. dai banu si-i cumperi odraslei masina de 60 mii de dulai? ocupa-te si de educatia lor in trafic. ocupa-te de pregatirea lor cu manevrarea masinii.

 

fata avea 24 de ani. de unde stii ca nu si-a cumparat-o din banii ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu

Va certati pur si simplu degeaba aici, nu are rost...

Am impresia ca unii sunteti mai rau decat tiganii, si aici a refer la comportamentul de mahala.Nici pe departe motociclisti.

Si topicul chiar e deschis aiurea, nu inteleg ce legatura are o admiratoare cu acest forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah handicapatilor... invatzati sa schimabati vitezele intai si apoi veniti sa comentati lumea ... si mai comentati si pe cine nu cunoasteti... aia mica , Dumnezeu sa o ierte...se dadea si pe motor si pe ATV cum multi dintre voi nici nu visati ca o sa va dati vreodata ...

 

voi incepatorii bashiti sunteti de vina baaaahh ca aveti nu mai harfe in cap...si nu sunteti buni decat sa faceti gat pe forum...ATAT!!! in rest abia va tarati prin oras si va cacati pe voi cand vedeti o masina langa voi...

 

... uitati bah carnatilor aici om cu caracter...luati exemplu...!

 

Du-te bah de plimba ursu' cu pitzipoanca ta cu tot. Daca era sotia sau fata mea intr-o masina care se intampla sa fie in fata idioatei care a intrat pe contrasens ? Ma pisam pe ea cat de motociclista sau atevista a fost, un lucru e clar, a omorat oameni nevinovati E CLAR ? Nu are nici o scuza din partea mea, RIP si bine ca a murit, sa nu mai omoare si pe alti.

 

VA ROG FRUMOS !

 

Adica ne injuri apoi ne rogi frumos halal caracter... fa-ti frate forum sau blog si da-i acolo cu rip-uri si trandafiri cat vrei. Probabil esti si tu ca pitioanca aia, lipsa de respect pentru ceilalti participanti, smeker si infumurat. Lasa-ne frate, sper ca selectia naturala sa-si spuna cuvantul numai ca te rog eu, cand s-o intampla sa ai grija sa nu mai iei pe nimeni cu tine, ok ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah handicapatilor... invatzati sa schimabati vitezele intai si apoi veniti sa comentati lumea ... si mai comentati si pe cine nu cunoasteti... aia mica , Dumnezeu sa o ierte...se dadea si pe motor si pe ATV cum multi dintre voi nici nu visati ca o sa va dati vreodata ...

Amice, adevarul e ca la cat de bine se dadea cu ATV-ul si (poate) mobrele, nu a stiut sa se dea cu un Q7 pe un drum pustiu si a taiat o curba de-a dreptul. Daca in loc de autocar era o masina mica si-o calarea de-i omora pe toti din ea (stii cazul Paunescu ? nu ? foloseste :D cu "accident" si "Paunescu") era mai bine, nu ?

Ba mai mult, aici nu e forumul nici al tau nici al meu. Daca ai deschis un topic, fii constient ca lumea iti va si spune de la obraz ce crede, pe langa parerea de rau ca s-au dus cateva suflete tinere. Ma lasa rece cine era, ma bucur ca nu a omorat alti nevinovati din autocar. Doare asta ? Asta e, tin cu cei vii si nevinovati, nu cu cei smecheri ce si-o cauta. Ca smecheria se lasa deseori cu poc-R.I.P. . Poate pricep si altii din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: am vazut reportajul de la A3. Revin cu o precizare: decesul celor din spate a survenit faptului ca nu purtau centura (deoarece spatele era intreg). Deci atat de puternic a fost impactul incat, probabil, i-a proiectat inainte-inapoi de a zis medicul ca i-a gasit cu capetele zdrobite. Iar cel din fata pun gatu jos ca era singurul cu centura. De soferita nu poti sa spui nimic, masina era zob pe partea ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poate sa latre LA.Bagiul asta mic la lume!!MAi prietene ti-a spus thomas care este treaba daca faci topic dar de la a generaliza la noi toti este cale lunga.Masoara-ti cuvintele ca mi se rupe mie de cine ti-a murit atata timp cat a mai si luat dupa ea si pe altii.Tie chiar nu ti-e rusine??Poate nu era autocar si poate era motociclist,atunci era postat aici si tu pe cine plangeai??Pe motociclist sau pe pseudofitzobikeritza ta??Te rog sa raspunzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este trist ce s-a intamplat cu fatuca asta si cu amicii ei...

Nu sustin deloc ideea conform careia donsoara era o proasta, nici pe aceea ca ar fi fost o super desteapta. Cred ca doar ca indiferent de caracterul si intelectul fetei, undeva, cumva a facut o greseala! Pe care a platit-o al dreacului de scump! Faptul ca a luat inca doi oameni cu ea, este doar o intamplare nefericita! Putea fi singura, sau puteau fi 7 oameni in masina! Nu conteaza....

Ceea ce mi se pare insa si mai trist, este sa vad oameni aici, care daca ar putea si-ar scoate ochii pentru a-si sustine un punct de vedere, care punct de vedere este o chestie atat de subiectiva, incat nu as face nici un efort sa conving pe cineva de el, cu atat mai putin nu m-as certa cu cineva incercand sa-i impun punctul MEU de vedere. Daca eu cred ca a fost o greseala, asta a fost. Daca X sau Y cred ca a fost altceva, problema lor!

Dati fratilor dovada de nitica maturitate in sustinerea opiniilor.... nu va mai certati precum chiorii, ca nu-i pe bani discutia asta!

Nu va mai amagiti cu gandul ca parerile voastre expuse aici, violent sau nu, devin subiecte de teze de doctorat in Tehnici de Negociere.

Legat de accidentul asta, incetati sa dati cu presupusul... sunt n! cauze care pot determina o calcare mai brusca a pedalei de acceleratie, putea fi ORICE.... Nu veti afla, probabil, niciodata cu siguranta, ci doar alte presupuneri, eventual mai justificate de date exacte.

 

@motosh2 ... du-te romane si dormi! Iti inteleg trairile, am ingropat si eu un foarte bun prieten.... dar asta tot nu e un motiv sa vorbesti astfel cu oamenii! Lasa-ne sa credem ca ai fost doar nervos... Nu pune la suflet tot ce spun oamenii! Fii mai cerebral si stii tu, cel mai destept cedeaza... dai dovada de mai multa inteligenta daca taci si lasi pestii sa se balacare decat daca incerci sa-i prinzi de urechi cu unghera .... :D

 

Mda.... si ca sa parafrazez un clasic in viata.... "a innebunit lumea maica" ....

 

P.S. Nu pot sa ma abtin.... @ala care a zis ca Q7 = IQ7 .... iti aduci aminte fabula aia cu vulpea si strugurii? Daca nu, ti-o trimit eu pe PM!

Si ca justificare la chestia asta, iti spun ca cunosc o groaza de conducatori de SUV, including Q7, Cayenne TurboS, Brabus M care sunt nu doar foarte inteligenti ci si foarte culti, OAMENI in adevaratul sens al cuvantului. Ma amuza nimicnicia din afirmatia ta si sper ca a fost doar o scapare nervoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu a fost implicata o motocicleta in accident...

nu stiu de ce e pus aici accidentul, chiar daca tipa aia era shmechera pe ATV, acolo a fost cu masina.

pacat ca a platit asa pentru o greseala...viteza...

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de accidentul asta, incetati sa dati cu presupusul... sunt n! cauze care pot determina o calcare mai brusca a pedalei de acceleratie, putea fi ORICE.... Nu veti afla, probabil, niciodata cu siguranta, ci doar alte presupuneri, eventual mai justificate de date exacte.

 

 

si de ce nu as putea sa imi dau cu presupusul?

 

ce ar trebui sa cred, ca fata mergea cu 40Km/h prin serpentine atenta la trafic si de o data ia sarit in fata o capra neagra iar din dragoste fata de capra neagra care este pe cale de extinctie a ales sa intre intr-un autocar

 

 

cliseele se formeaza tocmai pentru ca se adeveresc - iar unul din motivele pentru care evit sa merg noaptea mai ales in uichend este "eroul" de "discoteca" care merge printre jaloane :D pe drumul public

 

iar dupa ce fac prapad ... toata lumea zice ... "ce oameni buni au fost" - mie nu mi se pare corect, nu cred ca moartea este o pedeapsa suficienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...