Sari la conținut

R.i.p. Cutzi :(


Vizitator motosh2
 Share

Postări Recomandate

am incercat sa citesc ce s-a scris...am vazut la tv accidentul

despre morti numia de bine si dzeu sa-i odihneasca.....dar cand ma gandesc ca puteam sa fiu eu pe contrasens......cred ca de data asta selectia naturala...intre imbecili si soferi, intre parinti cretini care iau Q7 la copii de 24 de ani si parinti cerebrali si-a facut datoria. Pacat ca nu a fost singura in masina.....e singurul regret care ma incearca. daca din contrasens nu era un autocar ...ci o masina normalao patzeau ca amaratii aia 5 din suceava(parinti +3 copii) omorati de cretinul cu seat pe drumul spre mare sapt trecuta

De alataieri....mergem pe strada...mai sigur.

Sper sa nu-mi sara-n cap cunoscutii victimei, dar in afara de RIP nu cred ca se poate spune ceva de bine oricata bunavointa as avea.

 

nu citisem postul de deasupra....deci..proprieterul traieste......sper sa se trezeasca......ca vada ce-a facut lasand o pustoica teribilista si inconstienta sa se suie la volan.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 300
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca in locul autocarului era un motociclist? ''nu l-am vazut...''

 

ce bine ar fi daca soferii s-ar gandi ca ar putea fi un autocar in locul unei motociclete...

 

R.I.P.

 

pacat este ca nici unii dintre noi, cu toate ca stim vulnerabilitatea pe motor, am trait-o, dar atunci cand suntem intr-o masina puternica, nu ne amintim de noi cei de pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACAT!

 

 

 

 

Si acum incepe circul asa zi nea Raptoare iti pare rau asta dupa ce ai umplut forumul de kilometrii intregi de labarii despre cei care au murit si care au avut accidente(pe care nu ii cunosteai si te durea in pola de ei) hai incepe si acum sa o arzi aiurea ,hopa nu mai poti ca o cunosteai pe fata ce naspa ,numai gura e de tine ,nu se mai aplica aceleasi regului ?

Si acum sa cunoastem mai in detaliu ce sa intamplat nu o fi exact 100% dar e foarte aproape de adevar:

 

 

Teribilism si alcool / O masina de teren s-a zdrobit de un autocar

 

 

Trei tineri din Bucuresti, cu varste cuprinse intre 20 si 25 de ani au murit ieri dimineata intr-un cumplit accident rutier petrecut pe DN 1 in zona Posada - Comarnic. Proprietarul masinii, Audi Q7 - un autoturism de teren extrem de puternic - a scapat cu viata, desi se afla pe scaunul mortului. Martorii accidentului povestesc ca autoturismul circula cu viteza dinspre Sinaia spre Bucuresti. In cea mai periculoasa curba de pe DN1, aflata undeva la iesire din Comarnic, soferul Q7 pierde controlul volanului si se loveste frontal cu un autocar Atlassib care circula regulamentar, spre Brasov. Circulatia in zona a fost blocata timp de mai multe ore. Accidentul a avut loc in jurul orelor 4 dimineata. Acestea sunt doar datele „tehnice” ale evenimentului rutier. Decorul de cosmar de la locul tragediei, baltile de sange intinse pe metri patrati de pe sosea, halul in care arata masina de teren dupa impact, si povestea celor patru victime nu fac decat sa dovedeasca inca o data ca teribilismul face legea pe soselele din Romania.

 

Au chefuit toata noaptea la Sinaia

 

Cei patru tineri, trei baieti si o fata, toti din Bucuresti au petrecut toata noaptea intr-un PUB din Sinaia. Pentru ca baietii erau prea bauti ca sa mai poata conduce, fata (singura informatie pe care o avem despre ea este ca se numea Madalina si avea 24 de ani) s-a oferit sa urce la volan. Mare greseala, spun politistii. Pentru a putea stapani o astfel de masina, un Q7 de ultima generatie, e nevoie de multa experienta si luciditate, calitati pe care tanara nu le avea. Era prea obosita si probabil ca nici ea nu bause toata noaptea apa minerala. Se pare ca Madalina avea carnet de cel mult un an de zile. In plus, nu mai condusese pana acum un autoturism de teren. Niciuna din persoanele aflate in masina nu avea centura de siguranta pusa. Un „amanunt” extrem de important. Cei ce au mai condus un astfel de bolid spun ca daca centura nu este activata, air bagurile laterale nu se deschid in urma unui impact. Poate ca si acest lucru le-a fost fatal.

 

Autocarul „a sarit” 5 metri in spate

 

Faptul ca un autocar de peste 20 de tone a fost azvarlit 5 metri in spate, in urma impactului dovedeste ca Madalina conducea cu o viteza ametitoare. Cel putin 150 de km la ora. Proprietarul masinii, Florin Vasiliu, in varsta de 22 de ani este singurul pasager care a scapat cu viata. El se afla pe scaunul din dreapta fata si se pare ca era si iubitul fetei de la volan. Este mult spus „a scapat cu viata”. Potrivit medicilor de la Ambulanta Sinaia, tanarul are multiple fracturi si traumatism de bazin. Imediat dupa accident a fost transportat de urgenta la Spitalul de Ortopedie Azuga, dar in aceeasi dimineata a fost transferat la un spital din Bucuresti, pentru ca starea lui de sanatate se agravase.

 

Explozii craniene si ochi scosi din orbite

 

„A fost un accident de cosmar. Sunt de 12 ani medic de ambulanta dar asa ceva nu am mai vazut pana acum. Pur si simplu n-am mai avut ce sa resuscitam. De regula mai era o mica speranta, mai respirau, mai aveau puls. De data aceasta insa, nu. Va rog sa ma credeti ca am avut parte de explozii craniene, toti aveau creerii intinsi pe sosea iar ochii erau scosi din orbite. Fata de la volan avea ornamentele masinii infipte in torace. In zona cordiana avea o rana de intra pumnul. De regula nu dau astfel de amanunte dar poate ca a venit momentul. E bine sa dam publicitatii detalii infioratoare in speranta ca macar unul din miile de soferi teribilisti isi va schimba atitudinea”, a declarat Horatiu Mandaianu, medic la Ambulanta Sinaia.

 

 

Deci ce avem ??? permis de un an ,experienta minima,noapte de petrecere nu conteaza daca bause sau nu dar oboseala isi spune cuvantul,sunt cam multe ingrediente care conduc automat la ce s-a intamplat.Pacat incaodata pentru ce s-a intamplat dar astfel de incidente din pacate devin o regula si nu un caz izolat pentru tineretul din ziua de azi asa ca nu o mai ardeti aiurea ,exista un cumuli de factori care conduc la tragedii si printre aste se regasesc teribilismul,lipsa experientei,varsta frageda si alcolul.Asta tot selectie naturala se cheama.

 

imi pare rau ca i-am judecat parintii madalinei.

acum nu poate decat sa-mi para rau pentru ea si pentru parintii ei.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine cum cu "putin noroc" putea sa nu vina absolut nimic si sa ajunga la destinatie.

Daca , daca , daca...

Ma "bucur" sa va citesc posturile pline de ura.. pt ca nu pot sa-mi imaginez decat ca voi toti mergeti regulamentar, ca n-aveti aparate d-alea de va avertizeaza cand e radar, ca n-ati incercat niciodata "sa-i dati" nici macar de curiozitate. Sunt sigura ca n-ati mers niciodata in spate la vreun "racer", iar daca ati mers, ati fost cu ochii pe vitezometru si cand a exagerat cu viteza ati tipat s-o lase mai usor. Sau poate sunteti toti frati cu Shumi si cu Rossi dupa caz si voi aveti dreptu' sa mergeti cu 100+...

Ati citit si voi comentariile conservarilor (de pe paginile de stiri) cand se duce cate un motociclist. Nu va convine cand sunteti bagati toti in aceeasi oala si injurati. Nu va convine cand se zice despre voi ca mergeti cu viteze astronomice, ca sunteti inconstienti si ca nu respectati regulile de circulatie. Nu va convine cand posteaza vreunu ceva gen "Uraaaaa s-a mai dus unu..". De fapt sunteti la fel ca ei si poate chiar mai rau. Nu trebuie sa va pese cand moare vreun necunoscut, dar nu e etic/moral/etc sa va bucurati pentru raul (si mai ales de moartea) cuiva. Sau asa ati fost invatati? Da, puteati fi voi sau putea fi vreo ruda pe contrasens. Dar n-ati fost! La fel ca ea mai sunt zeci mii care merg peste limita de viteza si printre ei va numarati si voi! Sunt atatea accidente in fiecare zi, daca va ganditi: "daca eram eu?" la fiecare, nu cred ca ati mai iesi din casa.

Nu vreau sa para ca ii iau apararea, aici nu e vreun proces, forumul nu e tribunal si noi nu suntem avocati/judecatori/procurori. Accidentul nu prea isi are locu' aici dar tot e bine ca a fost postat. Cu asa mentalitati... n-o sa ma mai revolt cand voi citi posturile conservarilor care se bucura de moartea vreunui motociclist. Doar si voi sunteti la fel.

 

Odihneasca-se in pace!

 

stimata donshoara ....

 

cu mentalitatea asta de cocina romaneasca nu o sa ajungem nicaieri, cu smecherii anti-radar, cu las ca merge si cu 150 pe serpentine ca am tanc si ma descurc eu :D sincer ma bucur ca s-a infipt intr-un autocar, ar fi fost de preferat sa se infiga in stanca ... dar asta e, ghinion

 

numa noi suntem smecheri si adevarati piloti, ma uitam pe autostrazile europene unde limita e 120 ... am vazut porche, jaguar si alte masini de fuga mergand in limita 120-140 .... daca venea un meltean cu mentalitatea ta facea regula cu loganul pe acolo, se simtea tru' ca el baga viteza .... asta e, suntem niste giboni si o ardem prost, fiecare pasare pe limba ei piere, cand e accident cu motociclist si ala e pe vitezana daca se comenteaza de viteza apare unu' cu "poporul chopperist si endurist care comenteaza" ca va luati vitezane sa dati blana nu sa ajungeti si la destinatie.

 

daca se infige o duda atv-ista, care nu avea ce dreq sa se suie in bolidu' ala, intr-un stalp si se comenteaza ... suntem rai ...

 

 

eu unul sunt nesimtit cu nesimtitii si cand o arzi prost esti clar nesimtit deci mi se da pe gheata de tine atata timp cat tie ti se rupe si nu constientizezi ca esti un pericol pe sosea. acum ca e prietena cu x care e motociclist e ok ca a ars gazu' da' cand mergeti pe drum si vine de pe sensul opus un zmeu ca ea ... daca mai apucati sa ramaneti pe banda va rugati sa se opreasca in primul stalp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia cineva in considerare faptul ca ea nu stia sa conduca un suv de talia lui q7?

 

parerea mea e ca a murit nevinovata

 

odihneasca-se in pace

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca i-am judecat parintii madalinei.

acum nu poate decat sa-mi para rau pentru ea si pentru parintii ei.

 

:D

 

ce am spus cu parintii mai sus...se aplica posesorului de 22 de ani

in rest....nu cred ca e cazul sa o scoata cineva inocenta si fara vina pe fata de la volan....nu cred ca e cazul.

luand in calcul numai lipsa centurii de siguranta ptr TOTI cei din masina denota ori ca erau prea beti...ori prea prosti ca sqa traiasca.

si....cum spune o vorba "mai bine sa planga ma-ta decat sa planga mama".....chiar cred ca pot circula ....putin mai sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat e de cei care au mai fost in masina, de ea bine ca am scapat.

Si DACA nu era autocaru ala in drum si nu se intampla acum, s-ar fi intamplat alta data si poate cu o masina mai mica.

Mai sunt multe proaste in tanc cum a fost asta, macar sa dea in tir si nu in dacie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am spus cu parintii mai sus...se aplica posesorului de 22 de ani

in rest....nu cred ca e cazul sa o scoata cineva inocenta si fara vina pe fata de la volan....nu cred ca e cazul.

luand in calcul numai lipsa centurii de siguranta ptr TOTI cei din masina denota ori ca erau prea beti...ori prea prosti ca sqa traiasca.

si....cum spune o vorba "mai bine sa planga ma-ta decat sa planga mama".....chiar cred ca pot circula ....putin mai sigur.

 

 

ma refeream la ceea ce am scris eu:

 

nu e selectie naturala. e inconstienta din partea parintilor. dai banu si-i cumperi odraslei masina de 60 mii de dulai? ocupa-te si de educatia lor in trafic. ocupa-te de pregatirea lor cu manevrarea masinii. suv-urile sunt tare pacatoase la stabilitate laterala, la franre etc. sunt inalte si au o masa de tanc. personal prefer una mica cu suspensii de tractor.

 

pacat de copii, au platit ei inconstienta parintilor. ce poti cere de la niste copii? toti am trecut prin varsta asta, toti am (fi) facut la fel. pe noi ne-a ajutat norocul.

parintii acum isi traiesc vina. un pret mult prea mare din pacate.

 

 

nu citesc tot. nu am ce invata de la aceasta stire mai mult decat am invatat, si n-am chef sa citesc posturi idioate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proprietarul masinii este primul vinovat, deoarece din cate se spune era baut si nu mai fost in stare sa conduca. A fost lasata prietena sa conduca, poate prima data la volanul acestei masini( nu cunostea poate masina si potentialul suficient, orice masina are personalitatea ei).Oboseala alt factor. Noaptea nu-i ca ziua din cate se stie. Neadaptarea vitezei.Ceilalti doi sunt vinovati ca au plecat la drum cu primii doi, au acceptat sa se intoarca cu ei la aceea ora obositi si poate si ciupiti, s-au complacut in situatie si au platit in final si ei. Un sfat: nu plecati la drum niciodata cu vitezomani, cu ocazii, evitati sa plecati cu persoane obosite dupa nopti pierdute, cu persoane care au consumat alcool. Evitati sa conduceti pe cat posibil noaptea la orele amurgului si rasaritului.Ma gandeam la farurile cuiva venind pe contrasens inaintea autocarului care sa-i fi orbit, dar nu cred ca e cazul. Mai repede ar fi avut viteza si au iesit pe contrasens in curba din cate am inteles.Multe accidente se intampla in drumul spre casa de la discoteca etc. De ce oare? Aviz amatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat e de cei care au mai fost in masina, de ea bine ca am scapat.

Si DACA nu era autocaru ala in drum si nu se intampla acum, s-ar fi intamplat alta data si poate cu o masina mai mica.

Mai sunt multe proaste in tanc cum a fost asta, macar sa dea in tir si nu in dacie.

 

daca asa s-ar scrie si despre un prieten de-al tau care subit ramane fara frana sau directie, nu ti-ar mai conveni.

ficare dintre noi am avut momentele noastre de nebunie, de imaturitate, de teroibilism.

nu cred insa ca a fost cazul la ea. era un copil. s-a urcat la volanul unuik tanc la care pur si simplu legatura cu drumul, cu exteriorul nu exista. la volanul unui q7 esti ca la playstation. a aparut o curba si masina n-a mai ascultat. s-a speriat, a intrat in panica. si...a sta-i tot. finalul. asta a fost tot. n-a fost mai vinovata decat un motociclist verde care alearga cu 200 pe un fireblade.

 

vinovata? in fata legii, da.

mi-ar place sa citesc cateva declaratii impartiale ale celor care au vazut accidentul. pasagerii in special. daca pot sa se exprime coerent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia cineva in considerare faptul ca ea nu stia sa conduca un suv de talia lui q7?

 

parerea mea e ca a murit nevinovata

 

odihneasca-se in pace

 

Hai mai nene, are comenzi speciale suv-ul, e avion cu mansa?

 

Sa iti explic, acelasi carenet il avem in buzunar toti, fete si baieti, batrani si tineri, ceea ce facem cu el este doar responsabilitatea noastra.

 

Fata e singura responsabila de moartea ei, de moartea prietenilor ei si ca pe altul l-a bagat in spital in stare grava.

 

Hmm, nu stia sa conduca un suv, ca parca are cinci pedale si doua volane si nu stii de care sa te tii mai intai. Se conduce la fel ca un Tico, aceleasi principii functioneaza, restul e cat esti de responsabil si cat te duce capul atunci cand conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asa s-ar scrie si despre un prieten de-al tau care subit ramane fara frana sau directie, nu ti-ar mai conveni.

ficare dintre noi am avut momentele noastre de nebunie, de imaturitate, de teroibilism.

nu cred insa ca a fost cazul la ea. era un copil. s-a urcat la volanul unuik tanc la care pur si simplu legatura cu drumul, cu exteriorul nu exista. la volanul unui q7 esti ca la playstation. a aparut o curba si masina n-a mai ascultat. s-a speriat, a intrat in panica. si...a sta-i tot. finalul. asta a fost tot. n-a fost mai vinovata decat un motociclist verde care alearga cu 200 pe un fireblade.

 

vinovata? in fata legii, da.

mi-ar place sa citesc cateva declaratii impartiale ale celor care au vazut accidentul. pasagerii in special. daca pot sa se exprime coerent

 

daca ramai fara frana sau directie...poti fi cel mult vinovat ca nu ti-ai facut revizia.....sau cei de la service ca au facut-o romaneste

aici nu e vorba de asha ceva

e vinovata.....ca s-a suit la volanul unui Q7....cu experienta pe care o avea....in starea in care era....pe drumul destul de greu.....ptr un novice

Nu stiu cat de calculata o stiai tu in calitate de prieten.....dar in mod cert ai o imagine idilica.....care poate fi legata de orice altceva,....dar nu de calitatile de sofer sau de un IQ prea ridicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia cineva in considerare faptul ca ea nu stia sa conduca un suv de talia lui q7?

 

parerea mea e ca a murit nevinovata

pai si ea nu stia ca nu e-n stare sa-l conduca? daca a vazut ca ragalia e prea mare nu putea s-o ia catinel catinel sa ajunga intregi acasa? femeea a savarsit 2 ucideri din culpa si o vatamare corporala din culpa dintr-un singur foc, plus alte cateva mizilicuri pe langa, dar a murit nevinovata? nu era majora, vaccinata si cu discernamantul la ea?

 

eniuei, ce cauta topicul asta la accidente pe motociclism.ro? a, e prietena cu ceva motociclisti altfel neiertatori cu forjatorii de sambata seara? in cazul asta scuzati-ma, nu e vina ei :D

 

pies: imi pare rau pt durerea celor care i-au cunoscut pe cei din masina, dar asta nu face negrul alb. daca traia, fata ar fi trebuit sa raspunda, atat penal cat si in fata constiintei ei, pt ce a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti chiar culmea culmilor!!!

 

1. lumea nu este alba si neagra ... iar nuantele cu siguranta nu le veti observa impartind-o in alb si negru.

2. important e un singur lucru: 3 copii au murit ... lasati-i sa se odihneasca asa cum sunt ... nu stiti ce inseamna un accident de masina ... sa vezi ca moarta nu mai poate fi nici macar imbracata in hainele de cununie cum e datina ... sa vezi un picior mai lung decat celalalt si cutia craniana deplasata in fata ... chiar daca avea 2 kg de fond de ten .... nu stiti ce inseamna ca parinte sa-ti ingropi copilul chiar daca a fost el bezmetic sau nu ...

 

E simplu sa-ti dai cu parerea ... o femeie proasta, tanara fara experienta ... restul bauti facuti praf ... Niste cretini ... NU E CHIAR ASA ... nu-ti poti da cu parerea cand nu stii nimik ... cat despre articolele din mass media ... de cate ori nu v-ati razvratit cu totii ca scriu despre motociclistii implicati in accidente (mai ales cand n-au fost ei vinovati) ca dom'le ... mergea cu o vitezaaaaaaaaa ... si va suparati ca mass media denatureaza ... de unde stiti ca nu e asa si aici ??? de unde stiti ca poate a aparut ceva in fata masini / ca poate a avut loc un joc de lumini si umbre nu stiu ... pot fi multe (la fel ca o pata de ulei / la fel ca o portiune cu nisip ETC.).

 

ATI FOST ACOLO??? IN MASINA ??? NUUUUUUUUUUUUUUU

 

Lasati copiii aia in pace ... prosti neprosti au murit ... asta este ideea nu alta ... nu ca era ATV-ista nu ca era conservara nu nimik. Odata morti nu mai conteaza decat durerea pe care au lasat-o in urma ...

 

Au murit !!! Si atat.

 

LE - nu i-au apararea nimanui ... dar chiar asa sa sarim de fiecare data sa condamnam ... cand nu cunoastem toate detaliile ... e o dovada de cu totul si cu totul altceva ... nu stiu ... indiferenta / ipocrizie .... nu vreau sa jignesc pe nimeni ...

Editat de orchid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copii batrani si frustrati ... putea sa aiba si veyron la 18 ani , este treaba ei . Masinile noi , chiar si SUV-urile sunt foarte usor de condus/manevrat si evident mult mai sigure decat batrana dacie pe care v-ati facut voi ucenicia . Terminati cu incadrarea soferilor de SUV intr-un tipar anume...sunt tineri , intre doua varste , batrani , barbati sau femei , cu 6 clase terminate sau 2 facultati si master , albi sau negrii ...

 

dar deh , asa e romanu ... daca el nu poate mai mult ( sau nu-si da silinta) , atunci sa moara capra vecinului

 

PS : nu iau apararea nimanui , am o parere foarte stricta despre condus masina ... merg pasager in masinile catorva persoane, le pot numara pe degetele de la o mana si imi schimb radical stilul de condus (in mai bine , mai safe) cand am pe cineva in masina ...este o responsabilitate imensa pe care foarte putini o inteleg

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiti ce inseamna ca parinte sa-ti ingropi copilul chiar daca a fost el bezmetic sau nu ...

am impresia ca esti implicata direct in tragedia asta si nu vreau sa rascolesc prin ceea ce simti acum, vreau doar sa-ti spun ca oamenii au tendinta sa fie neiertatori cu cei carora le spui tu ,,bezmetici la volan`` pt ca ei sunt cei care dau peste nevinovati de pe margine. si vorba aia, nasol pt parintii lor, dar pt parintii unui copil de pe marginea strazii cum o fi? dar pt parintii mei cum o fi daca, doammne fereste, vine un viteaz d-asta si ma spulbera in 4 vanturi?

 

dumnezeu s-o ierte si sa-i ajute pe cei apropiati ei (si celorlalti), dar noi suntem oameni si daca spunem ca ,,de morti numai de bine`` nu invatam nimic si suntem condamnati la a repeta greselile trecurului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca esti implicata direct in tragedia asta si nu vreau sa rascolesc prin ceea ce simti acum, vreau doar sa-ti spun ca oamenii au tendinta sa fie neiertatori cu cei carora le spui tu ,,bezmetici la volan`` pt ca ei sunt cei care dau peste nevinovati de pe margine. si vorba aia, nasol pt parintii lor, dar pt parintii unui copil de pe marginea strazii cum o fi? dar pt parintii mei cum o fi daca, doammne fereste, vine un viteaz d-asta si ma spulbera in 4 vanturi?

 

dumnezeu s-o ierte si sa-i ajute pe cei apropiati ei (si celorlalti), dar noi suntem oameni si daca spunem ca ,,de morti numai de bine`` nu invatam nimic si suntem condamnati la a repeta greselile trecurului.

 

Nu sunt implicata in niciun fel ... chiar in niciunul ... doar ma deranjeaza ca toti (si ma implic si pe mine in aceasta generalizare - pentru ca asa e natura umana) suntem cei mai destepti cand citim despre astfel de lucruri ...

 

ATAT!

 

Nu sunt impotriva parerilor personale ... Doamne fereste! ... sunt binevenite mereu ... dar de aici si pana la a pune etichete cand nu ai toate amanuntele, nu stii exact ce s-a intamplat ... poti doar banui din relatarile mass-media (care stim ce inseamna) ... ATAT! La asta ma refeream

 

PS. Este o vorba: Luxul, Prostia si Domnia se platesc ...

 

LE: ma refeream la toti parintii obligati sa-si ingroape copiii - este impotriva firii indiferent de situatie

Editat de orchid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copii batrani si frustrati ... putea sa aiba si veyron la 18 ani , este treaba ei . Masinile noi , chiar si SUV-urile sunt foarte usor de condus/manevrat si evident mult mai sigure decat batrana dacie pe care v-ati facut voi ucenicia . Terminati cu incadrarea soferilor de SUV intr-un tipar anume...sunt tineri , intre doua varste , batrani , barbati sau femei , cu 6 clase terminate sau 2 facultati si master , albi sau negrii ...

 

dar deh , asa e romanu ... daca el nu poate mai mult ( sau nu-si da silinta) , atunci sa moara capra vecinului

 

PS : nu iau apararea nimanui , am o parere foarte stricta despre condus masina ... merg pasager in masinile catorva persoane, le pot numara pe degetele de la o mana si imi schimb radical stilul de condus (in mai bine , mai safe) cand am pe cineva in masina ...este o responsabilitate imensa pe care foarte putini o inteleg

 

Nu vreau sa te supar...dar vorbesc cei 19 ani ai tai

nu stiu ce masina conduci, nu am nimic cu cei cu SUV-uri, dar.....cred cu tarie ca esti un mare fan TOP GEAR si cunosti mai mult din reviste si PLAY STATION condusul

si s-ar putea sa patzesti ca-n bancul cu politistii si popa "vezi bai ninja ca nu e ca-n filme?"

mor prea multi nevinovati....ca sa mai fie loc de compatimire ptr cei care o cauta cu farul de la port nu doar cu lumanarea

SI TI-AI PUTEA IMAGINA....CA SI SA NU-I FACI PRAF PE CEILALTI PARTICIPANTI LA TRAFIC E O RESPONSABILITATE LA FEL DE MARE CA SI ATUNCI CAND IEI PE CINEVA IN MASINA....ASA CA.... POTI FI MAI CALCULAT.....DACA VREI SA ACCEPTI O PARERE CARE INCA O DATA SPER SA NU TE SUPERE

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator catzelu

Va spargeti capetele si va contraziceti o luna de acum in colo...nu aveti altceva mai bun de facut?

Au murit, asta e, sa le fie tarana usoara.Va contraziceti ca , chiorii degeaba, nu rezolvati nimic, ei tot in groapa se duc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACAT!

Si acum incepe circul asa zi nea Raptoare iti pare rau asta dupa ce ai umplut forumul de kilometrii intregi de labarii despre cei care au murit si care au avut accidente(pe care nu ii cunosteai si te durea in pola de ei) hai incepe si acum sa o arzi aiurea ,hopa nu mai poti ca o cunosteai pe fata ce naspa ,numai gura e de tine ,nu se mai aplica aceleasi regului ?

 

Respect frate. Ai prins din zbor ce face AK.

Acum avem alta proba de romanism.

SUBIECTIVISMUL SA TRAIASCA si ai lui acoliti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te supar...dar vorbesc cei 19 ani ai tai

nu stiu ce masina conduci, nu am nimic cu cei cu SUV-uri, dar.....cred cu tarie ca esti un mare fan TOP GEAR si cunosti mai mult din reviste si PLAY STATION condusul

si s-ar putea sa patzesti ca-n bancul cu politistii si popa "vezi bai ninja ca nu e ca-n filme?"

mor prea multi nevinovati....ca sa mai fie loc de compatimire ptr cei care o cauta cu farul de la port nu doar cu lumanarea

SI TI-AI PUTEA IMAGINA....CA SI SA NU-I FACI PRAF PE CEILALTI PARTICIPANTI LA TRAFIC E O RESPONSABILITATE LA FEL DE MARE CA SI ATUNCI CAND IEI PE CINEVA IN MASINA....ASA CA.... POTI FI MAI CALCULAT.....DACA VREI SA ACCEPTI O PARERE CARE INCA O DATA SPER SA NU TE SUPERE

Nu vad unde se contrazic parerile noastre...?! Nu am timp nici de TOP GEAR nici de PLAY STATION , vbesc cei 19 ani din care o parte sunt in Karting si o alta parte in cursuri de VTM , combinati si cu disponibilitatea de a conduce nenumarate masini din diferite clase , ce m-au "condus" la aproximativ 100mii km intr-un an si cateva luni + peste 50mii km pe motocicleta. Cred ca pot sa-mi dau parerea cat de cat ... Singurul lucru pe care l-am subliniat , a fost atitudinea tipica romanului fata de o persoana mai buna ( din orice punct de vedere) decat el ... de genul "daca eu nu-mi permit, atunci sa moara si vecinu cu tot cu capra lui .."

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad unde se contrazic parerile noastre...?! Nu am timp nici de TOP GEAR nici de PLAY STATION , vbesc cei 19 ani din care o parte sunt in Karting si o alta parte in cursuri de VTM , combinati si cu disponibilitatea de a conduce nenumarate masini din diferite clase , ce m-au "condus" la aproximativ 100mii km intr-un an si cateva luni + peste 50mii km pe motocicleta. Cred ca pot sa-mi dau parerea cat de cat ... Singurul lucru pe care l-am subliniat , a fost atitudinea tipica romanului fata de o persoana mai buna ( din orice punct de vedere) decat el ... de genul "daca eu nu-mi permit, atunci sa moara si vecinu cu tot cu capra lui .."

 

Ok.

m-ai convins. Imi retrag sfaturile avand in vedere ca am in fata pe cineva care face o medie de minim 200km/zi(presupunand ca ai permisul de 1 an si 5 luni).Inca nu am avut onoarea sa intalnesc asa ceva. Scuza indrazneala. Bafta multa pe sosele.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...