Sari la conținut

Motociclist Vs Scuter


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist care circula cu mult peste o suta de kilometri la ora a spulberat un scuterist care a vrut sa vireze la stanga.

Barbatul s-a apropiat foarte mult de scuter si nu l-a mai putut evita. Desi lovitura a aruncat cele doua motoare la cativa zeci de metri, cei doi conducatori au fost norocosi si s-au ales doar cu cateva vanatai. Pasagerul de pe motocicleta a fost ranit grav si transportat la spitalul din Lugoj.

 

Martorii spun ca motociclistul avea viteza foarte mare. Zbura pur si simplu pe sosea. De altfel, acul s-a blocat la 180 de kilometri la ora in momentul impactului. Bucati din ambele motorete s-au imprastiat pe o distanta de o suta de metri.

 

Conducatorul de pe motocicleta a declarat dupa incident ca nu mergea prea tare.

 

Portiunea de sosea unde s-a intamplat totul este foarte buna, asa ca soferii depasesc deseori viteza legala. In ultimul timp, mai multe accidente au avut loc in zona.

 

 

sursa:protv

 

daca stiti detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) "Acu blocat" e o prostie. Acul nu e facut sa se blochezela impact si poate arata cu 100km/h in plus sau in minus fata de viteza reala a impactului.

2) "Portiunea de sosea e foarte buna" de unde imbecilii de la ProstTV au tras concluzia imediata ca se si alearga pe ea. O cretinitate. Nu toti zboara unde pot. Dar scuteristi care schimba benzile si directia de mers fara sa se asigure am vazut cu zecile.

 

Si care va fi solutia romaneasca? Gropi in sosea, politisti morti si un echipaj sa suspende taloanele pentru zgomot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) "Acu blocat" e o prostie. Acul nu e facut sa se blochezela impact si poate arata cu 100km/h in plus sau in minus fata de viteza reala a impactului.

 

Si atunci de ce se blocheaza? Intreb pt ca nici eu nu cred ca arata viteza reala, dar totusi sunt curios de ce se intampla?

 

Ar trebui spulberat mitul asta!!

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N u stiu ce viteza avea motociclistul FAPT este ca cel cu scuterul a vrut sa vireze stanga pe o sosea cu doua benzi pe sens,nu cred ca in locul

accidentului era linie discontinua.Oricum la protv au spus niste aiureli.

mai uita-te odata la stire. sau esti chior cumva!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 180km/h ala nu mai statea sa dea declaratii iar scuterul cred ca il gaseau pe la Caransebes......

 

 

Nu conteaza ce viteza a avut...Daca scuteru astepta,sa vireze la stanga,inseamna ca asta a intrat ca b.. in el.Asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima! speram sa aflam mai multe detalii!...scuteristul astepta ..." REGULAMENTAR"???????????????? hai sa fim seriosi! astia se baga peste tot non stop si fara nici o treaba..btw, scuteristul avea mopedu inmatriculat? avea ASIGURARE? avea cursul de legislatie..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi lovitura a aruncat cele doua motoare la cativa zeci de metri, cei doi conducatori au fost norocosi si s-au ales doar cu cateva vanatai. Pasagerul de pe motocicleta a fost ranit grav si transportat la spitalul din Lugoj.

 

ProTV, clar! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi ... acul ala mincinos...

Stim toti d'aici ca se poate bloca si la 600kmh, asta nu e o certitudine ca s-a circulat cu 600kmh.

Probabil undeva a gresit nelasand distanta suficienta la depasirea prin dreapta si a facut poc! Bine ca nu e cu rip si cu d'alea, fiarele se repara, orice altceva sunt detalii. Eventual tzoparlanii aia din presa sa fie mai precauti cand filmeaza cadrane de vitezometru blocate la viteze mari, in ideea de a scoate in evidenta (cica! :laugh:) viteza cu care s-a circulat! Daca motoretistu avea 180 cred ca facea fluturasi din scuterist... sau poate carne de mici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima! speram sa aflam mai multe detalii!...scuteristul astepta ..." REGULAMENTAR"???????????????? hai sa fim seriosi! astia se baga peste tot non stop si fara nici o treaba..btw, scuteristul avea mopedu inmatriculat? avea ASIGURARE? avea cursul de legislatie..?

 

De unde stii tu frate ca nu astepta regulamentar?? Ai fost tu acolo si ai vazut ?? Daca asa au spus politistii poate ca asa a fost.... NU mai baga toti scuteristii intr-o oala .. STITI DOAR SA CRITICATI :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi ... acul ala mincinos...

Stim toti d'aici ca se poate bloca si la 600kmh, asta nu e o certitudine ca s-a circulat cu 600kmh.

 

:) Vreau sa vad si eu acul vitezometrului unei motociclete blocat la viteza asta... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima! speram sa aflam mai multe detalii!...scuteristul astepta ..." REGULAMENTAR"???????????????? hai sa fim seriosi! astia se baga peste tot non stop si fara nici o treaba..btw, scuteristul avea mopedu inmatriculat? avea ASIGURARE? avea cursul de legislatie..?

 

Da da.. si toti motociclistii sunt niste parnaiasi ca ala care io lam vazut pe iel ca mergea pe o roata pe Magheru.... si au tobe de nu poate sa doarma bunica.

 

Mai si pe mine ma enerveaza partzaitorii astia mici care se baga peste tot dar asa cum nu sunt toti motociclistii niste basinosi fitzosi pe o roata, satanisti si violatori de babe... poate ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte sa arunci vorbe despre toti scuteristii. La cum arata scena scuteristul chiar parea ca sta pe loc sa faca stanga. Si chiar daca nu statea pe loc, asa cum avem pretentia de la soferi sa ne mai pazeasca si ei ca suntem in goretex-u' gol in fata lor, poate asa ar trebui sa avem si noi grija cand e vorba de un scuterist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Clar. Nu cred eu ca daca avea 180 km/h se alegeau doar cu cateva zgarieturi...

 

aici te contrazic.. erau cateva zgarieturi... doar mai mari si mai adanci. E ca povestea cu ciupercile, toate sunt comestibile, unele doar o data.

 

180 clar nu avea. Pe iutub sunt niste filmulete cu resari de parcare (no offence) si din fitzele iesite din comun si-o mai "dau pe la spate" adevarul ca nu mai misca unii multa vreme de la niste viteze mult mai mici (estimate de ochiul meu cu radar incorporat, da am asa ceva) undeva pe la 50-60. La 180 nu te ridici sa mai si povestesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici te contrazic.. erau cateva zgarieturi... doar mai mari si mai adanci. E ca povestea cu ciupercile, toate sunt comestibile, unele doar o data.

 

180 clar nu avea. Pe iutub sunt niste filmulete cu resari de parcare (no offence) si din fitzele iesite din comun si-o mai "dau pe la spate" adevarul ca nu mai misca unii multa vreme de la niste viteze mult mai mici (estimate de ochiul meu cu radar incorporat, da am asa ceva) undeva pe la 50-60. La 180 nu te ridici sa mai si povestesti.

 

O singura data am vazut un accident in care la o viteza de genu asta tipul s-a ridicat, avea camera pe bord si se vedea cu cat mergea(undeva pe o autostrada) si la un moment dat a acrosat o masina si a cazut si camera mergea in continuare, la un moment dat se vede motociclistul cum se apropie de motor...dar motorul era cam varza, in cazul de fata se vede clar ca nu avea cum sa aiba o asemenea viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...