Sari la conținut

Lipsa De Experienta Si Viteza Ucide Din Nou


orestte
 Share

Postări Recomandate

Nu cred ca au vazut la revizie, deci nu erau obligati sa o repare :)

Era treaba lui asta. Nu ii puteau lua motorul cu japca sa il repare.. poate omul nu avea bani, dar in cazul asta nu ar fi trebuit sa iasa pe strada, cu atat mai mult sa mearga repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

offf..greu

pai motorul era in garantie si este

defectiune la sistemul de directie (daca e asa cum spui tu) gasita de ei si nerezolvata, ei fiind dealer autorizat

uita-te in legislatie, ce zice cand mergi cu defectiuni la sitemul de directie

revin daca e asa cum spui ca a existat un defect la sistemul de directie(jug-amortizoare) si asta sa fie cauza accidentului baetii de la G&P au cam pus-o

dac vrei disc pe mess

RIP CRISTI Yamaha R6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care vor sa fie alaturi de Cristi (R6) pe ultimul drum va anunt ca joi la ora 12 este inmormantarea in bacau

noi ne strangem in iasi dimineatza la ora 8 cu motoarele in fundatie si plecam spre bacau cei care doresc ne pot insoti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca in aviatie nu poti gresi decat o data !

Cred ca acelasi lucru este foarte valabil si pt motociclism, din pacate !

R.I.P. , condoleante familiei si prietenilor !

Restul, capul sus si ganditi de 10 ori inainte sa va apucati de eroisme!

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici acum nu pot sa cred ca nu mai este... Cu trei saptamini inainte si-a serbat ziua la mine , la Breaza... A fost o petrecere pe cinste! Cineva spunea ca prefera sa si-l aminteasca asa cum era el, plin de viata si de glume... Era un om, intr-adevar, care reusea sa aduca un zimbet pe fata oricui se afla in preajma lui, indiferent cit de suparat ai fi fost...

Ii promisesem ca pe 16.09.05 ne vom vedea la Iasi... Era destul de sceptic in ceea ce priveste vizita mea la Iasi... La un moment dat, a spus: "Mor eu si tu nu vii la Iasi" Nu-mi revin nici acum amintindu-mi de aceste cuvinte... Aceste cuvinte imi rasunau in urechi joi, in ziua inmormintarii... Si pur si simplu nu am putut pleca... Nu am vrut ca moartea lui sa fie motivul vizitei mele Iasi...

Vreau ca cei doi buni prieteni ai lui, Bogdan si Melcu, sa stie ca am fost alaturi de ei si vom merge, impreuna, cu o floare, la mormintul celui care a fost Cristi!

Dumnezeu sa-l ierte!

Nu te voi uita niciodata, Cristi! :) :eek: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar voua, celor de pe forum care ati avut numai critici la adresa lui Cristi, vreau sa va spun ca era un om cu capul pe umeri si nici pe departe nu si-a luat R6 ca sa impresioneze pe cineva... Pur si simplu ii placea viteza, si chiar a cochetat putin cu raliurile.

Se poate intimpla oricui sa greseasca, indiferent de experienta pe care o are.

Plus de asta, nu este exclusa nici varianta cu defectiunea tehnica...

In concluzie, sa lasam mortii in pace si sa ne vedem de greselile noastre lumesti!

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar voua, celor de pe forum care ati avut numai critici la adresa lui Cristi, vreau sa va spun ca era un om cu capul pe umeri si nici pe departe nu si-a luat R6 ca sa impresioneze pe cineva... Pur si simplu ii placea viteza, si chiar a cochetat putin cu raliurile.

Se poate intimpla oricui sa greseasca, indiferent de experienta pe care o are.

Plus de asta, nu este exclusa nici varianta cu defectiunea tehnica...

In concluzie, sa lasam mortii in pace si sa ne vedem de greselile noastre lumesti!

Toate cele bune!

242497[/snapback]

 

 

Una sunt criticile, alta parerile unor pameni care nu il cunosteau, deci nu sunt implicati afectiv. :)

Cum ti s-ar parea sa intre fratele unui conservar care a accidentat un motociclist si sa inceapa sa ne balacareasca pe toti si sa spuna ca de fapt frate-su e baiat bun, calm, glumeste etc?

poate ce simti este furie pt ca Cristi a murit. Altfel nu imi explic reactia ta. Asta e un forum unde se presupune ca trebuie sa invatam din greseli (ca peste tot in viata).

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una sunt criticile, alta parerile unor pameni care nu il cunosteau, deci nu sunt implicati afectiv.  :)

Cum ti s-ar parea sa intre fratele unui conservar care a accidentat un motociclist si sa inceapa sa ne balacareasca pe toti si sa spuna ca de fapt frate-su e baiat bun, calm, glumeste etc?

poate ce simti este furie pt ca Cristi a murit. Altfel nu imi explic reactia ta. Asta e un forum unde se presupune ca trebuie sa invatam din greseli (ca peste tot in viata).

Bafta!

242699[/snapback]

 

De acord ca trebuie sa invatam din greselile altora, numai prostii cred ca nu au nimic de invatat de la altii sau din greselile altora! Eu m-am referit numai la acele aprecieri referitoare la faptul ca sunt multi care se dau "zmei" si isi iau motoare puternice , fara a avea experienta, doar pentru a impresiona! Nu e cazul lui Cristi! Mai ales ca, dupa cum bine ai remarcat, poate acei oameni care au facut aceste remarci nici nu-l cunosteau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa de cele intamplate, dar in acelasi timp nu pot sa nu remarc lipsa de creier a unora! De ce dracu nu se gandesc PRIMA DATA la ce lasa in urma! la 0 Km se urca deja pe motoare de peste 100 cp!

Asta sa fie invatare de minte acelor "zmei" care au impresia ca demonstreaza ceva dand gaz la doar cativa km experienta!

237481[/snapback]

Se pare ca tu ai o vasta experienta in motociclism din moment ce mergi fara numar! Tu si cu Ghost Rider! Scuza-ma ca te intreb, dar il cunosteai cumva pe Cristi? De ce crezi ca se dadea "zmeu"?

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai postez odata ca sa fie inteles: NIMENI nu-l judeca ca om ci CA MOTOCICLIST

ca om nu stiu (eu, ca ihl cunosteam f putin , am vb cu el de 3- 4 ori)ce a gresit ca motociclist "a gresit" ca a luat-o cam tare la inceput si nu a a scultat de niste sfaturi date de niste oameni care probabil stiau ce zic, eu exclud orice defectiune tehnica la motocicleta care sa duca la accident, pt ca am fost la 10 min dupa accident si am vazut ce si cum

P.S. lasati-o mai moale, viteza si lipsa de experienta ucid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca tu ai o vasta experienta in motociclism din moment ce mergi fara numar! Tu si cu Ghost Rider! Scuza-ma ca te intreb, dar il cunosteai cumva pe Cristi? De ce crezi ca se dadea "zmeu"?

Bafta si asfalt uscat!

243234[/snapback]

 

Ai spus ca ai ajuns imediat dupa accident?Descrie ce ai vazut?Erati mai multi?Era constient?Vorbea?In cat timp a venit salvarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vorbea cum vorbea daca s-a lovit intre craci?? Ha?

Subtire... he. Stiam eu.

:cheers:  :baldy:  :baldy:

244878[/snapback]

 

De unde stii ca s-a lovit intre craci?Cine a fost acolo sa spuna ceva...chiar daca oricum numai conteaza...dar macar stim la ce sa ne asteptam din partea medicilor incompetenti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(XCS911 @ Sep 17 2005, 12:00 AM)

Daca vorbea cum vorbea daca s-a lovit intre craci?? Ha?

Subtire... he. Stiam eu.

 

Auzi, bah baiatu'.... Mai zi-ne si tu 3-4 dume de astea, sa le printam si sa le trimitem la familia si la prietenii lui; poate rid si ei, ca acuma sunt un pic fara chef si le mai descretim fruntile....

Miine sa vii tuns.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...