Sari la conținut

Accident Mortal Tulcea


Annone
 Share

Postări Recomandate

ce greu a aparut topicul despre accident.

masina cu primarul ocolea gropile, mers pe contrasens, intalnit moto in fata, motociclist fara rectie + viteza = RIP

soferul nu vede motocicleta? oare mergea noaptea cu farul stins?

doamne cum arata masina. cica testa motocicleta cu inca o persoana in spate.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Testau motocicleta noaptea, mergand cu viteza prin gropi?Ciudat....Deh, RIP, ca altceva ...e tardiv!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in satul ala mergeam la bunici. acum o luna am fost pe acolo. drumul este praf. pe un sens sunt gropi, iar pe celalalt se circula mai bine. chiar trebuie sa faci slalom. satul ala a ajuns jalnic. oricum aia de pe motoreta au fost niste manelari. in satele alea nu gasesti persoane capabile sa gandeasca normal. cu o motoreta de viteza nu ai ce sa faci in satul ala. si pentru o stradala este dificil. decat pe drumul principal exista asfalt, si ala cu gauri. si-a vandut si ala 3 vaci si si-a luat motoreta ca sa impresioneze restul taranilor din sat. adevarul este ca a reusit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente

Cocalari, necocalari, vinovatul este soferul acelei masini!Asa bine cum ala a iesit pe contra-sens, putea sa iasa in fata unuia dintre voi, intr-un timp foarte scurt, si nu mai comentati aici acum.Nu am citit de mult pe aici, dar vad ca aveti o ura in voi...

Sa se odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu s-a auzit de condus preventiv pe la sate. la fel cum nu s-a auzit de alt gen de muzica in afara de manele.

vinovat dpdv legal ala cu masina, dar moral vinovati sunt ambii conducatori. daca macar aveau bunul simt sa isi lege castile de protectie, nu il mai bagau pe ala in (cuvant urat) asa rau.

 

belesti ochii ca sa nu belesti pwla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu s-a auzit de condus preventiv pe la sate. la fel cum nu s-a auzit de alt gen de muzica in afara de manele.

vinovat dpdv legal ala cu masina, dar moral vinovati sunt ambii conducatori. daca macar aveau bunul simt sa isi lege castile de protectie, nu il mai bagau pe ala in (cuvant urat) asa rau.

 

belesti ochii ca sa nu belesti pwla.

citind in timp posturile tale, imi facusem o impresie de echidistanta din partea ta. imi cer scuze ca m-am inselat. promit ca nu se va mai repeta simpatia pentru tine. imi cer si scuze de apelare, dar esti un mare magar.

nu stiam ca manelar, sau cocalar, sau muzica ascultata te face totusi, mai ales dupa moarte a-roman, sau ne-cetatean al acestei tari, sau ne-...etc.

la fel si faptul ca si-au legat sau ba castiile, sau ca erau gropi, sau ca, sau ca. si incetez polemica.

 

intii de toate au murit 2 pers, si cineva a ramas dupa ei sa-i plinga. apoi, erau pe o motocicleta, care face o mare diferenta intre soferi, tiristi, scuteristi, atvisti, etc. putina... condescendenta.

in faptul doi, nu arata decit aroganta unui sofer de primar, neatentia lui, si stilul romanesc las ca-s mai mare si am prioritate.

 

pacat ca, ca si pe alte topicuri, altii, nu au bunul simt macar sa respecte evenimentul numit deces. apoi ca erau pe motor, si apoi, respectul fata de cei care au curiozitatea de a citi topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca ar trebui implicat si primarul, si primaria. cum adica? "...un automobil a intrat pe contrasens si se indrepta spre ei...Soferul edilului insa era preocupat sa ocoleasca gropile din asfalt..." gropile sunt din vina primariei. Nu scrie nimic ca motocicleta ar fi avut viteza. cat despre casti? mai bine mort decat leguma ca am gatul rupt dar capul intreg... impact frontal si la cum arata masina ma indoies ca cei doi ar mai fi fost oameni, chiar daca le-ar fi stat catile pe cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul dintre morti putea sa evite accidentul daca stia cat decat sa conduca motorul, dar putea inainte de accident sa evite moartea daca isi lega cascheta :rolleyes:

 

cand iti iasa bou in fata poti sa fi asu asilor ca nu mai scapi! nu stiu zau daca-i mai ajutau castile!

a fost gresala masinii! n-avea ce cauta pe contrasens si punct!

sa le fie tarana usoara!

Doamne fereste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du'te'n pana mea...nu atv'ist... eu sunt SI atv'ist..dupa cum sunt motociclst...deci, repetind, nu ii fa cocalari pe atv'isti...pentru ca, repet, te dovedesti a fi mare bulangiu.. au ghidon...sunt niste enduristi mai..asezati.. :rolleyes:

 

 

citind in timp posturile tale, imi facusem o impresie de echidistanta din partea ta. imi cer scuze ca m-am inselat. promit ca nu se va mai repeta simpatia pentru tine. imi cer si scuze de apelare, dar esti un mare magar.

nu stiam ca manelar, sau cocalar, sau muzica ascultata te face totusi, mai ales dupa moarte a-roman, sau ne-cetatean al acestei tari, sau ne-...etc.

la fel si faptul ca si-au legat sau ba castiile, sau ca erau gropi, sau ca, sau ca. si incetez polemica.

 

intii de toate au murit 2 pers, si cineva a ramas dupa ei sa-i plinga. apoi, erau pe o motocicleta, care face o mare diferenta intre soferi, tiristi, scuteristi, atvisti, etc. putina... condescendenta.

in faptul doi, nu arata decit aroganta unui sofer de primar, neatentia lui, si stilul romanesc las ca-s mai mare si am prioritate.

 

pacat ca, ca si pe alte topicuri, altii, nu au bunul simt macar sa respecte evenimentul numit deces. apoi ca erau pe motor, si apoi, respectul fata de cei care au curiozitatea de a citi topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du'te'n pana mea...nu atv'ist... eu sunt SI atv'ist..dupa cum sunt motociclst...deci, repetind, nu ii fa cocalari pe atv'isti...pentru ca, repet, te dovedesti a fi mare bulangiu.. au ghidon...sunt niste enduristi mai..asezati.. :rolleyes:

 

domnule yogi, esti dobitoc. iti recomand sa citesti intii, daca stii. apoi sa formulezi un raspuns.

postul tau nu dovedeste decit ca pe linga limitat ca intelect mai esti si analfabet. pardon, semi-doct, idiot, sau in cel mai fericit caz snob.

 

daca vrei sa scrii corect romaneste se scrie cu cratima. nu cu apostrof. daca vrei sa scrii corect gramatical se scrie motociclist. daca vrei sa apartii unei secte, comunitati, regn se spune nu ii pune la un loc.

ghidonul este si la avion daca o iei dpdv(din punct de vedere, ca la clasa a 3a).

 

ps. da, in padure yogi, sunt enduristi...

 

stima si respect, domnule. sunt sigur ca o ruda de-a dvs.(dumneavoastra) l-a mutat pe caragiale de la universitatii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule yogi, esti dobitoc. iti recomand sa citesti intii, daca stii. apoi sa formulezi un raspuns.

postul tau nu dovedeste decit ca pe linga limitat ca intelect mai esti si analfabet. pardon, semi-doct, idiot, sau in cel mai fericit caz snob.

 

daca vrei sa scrii corect romaneste se scrie cu cratima. nu cu apostrof. daca vrei sa scrii corect gramatical se scrie motociclist. daca vrei sa apartii unei secte, comunitati, regn se spune nu ii pune la un loc.

ghidonul este si la avion daca o iei dpdv(din punct de vedere, ca la clasa a 3a).

 

ps. da, in padure yogi, sunt enduristi...

 

stima si respect, domnule. sunt sigur ca o ruda de-a dvs.(dumneavoastra) l-a mutat pe caragiale de la universitatii....

Subscriu 180%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule yogi, esti dobitoc. iti recomand sa citesti intii, daca stii. apoi sa formulezi un raspuns.

postul tau nu dovedeste decit ca pe linga limitat ca intelect mai esti si analfabet. pardon, semi-doct, idiot, sau in cel mai fericit caz snob.

 

daca vrei sa scrii corect romaneste se scrie cu cratima. nu cu apostrof. daca vrei sa scrii corect gramatical se scrie motociclist. daca vrei sa apartii unei secte, comunitati, regn se spune nu ii pune la un loc.

ghidonul este si la avion daca o iei dpdv(din punct de vedere, ca la clasa a 3a).

 

ps. da, in padure yogi, sunt enduristi...

 

stima si respect, domnule. sunt sigur ca o ruda de-a dvs.(dumneavoastra) l-a mutat pe caragiale de la universitatii....

A INCEPUT JIHADUL........

 

A INCEPUT JIHADUL........

INCERCATI MAI BINE AICI:http://www.injuraturi.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele relatate soferul primarului a omorat doi oameni nevinovati. Nici macar televiziunea nu a scos vinovati motociclistii.

 

 

oricum aia de pe motoreta au fost niste manelari.
Ii cunosteai? Sau insulti cu curaj niste oameni care din pacate nu mai au drept la replica?

 

 

in satele alea nu gasesti persoane capabile sa gandeasca normal.
Tu de pe ce pozitie emiti astfel de judecati de valoare? Prin ce te remarci ca sa aderam cu totii la normalul tau? Da-ne si noua un exemplu de realizare grandioasa din viata ta pe langa care viata tuturor oamenilor din satul respctiv sa paleasca, sa para mica si neimportanta.

 

 

cu o motoreta de viteza nu ai ce sa faci in satul ala.
La fel cum nu ai ce sa faci cu o motocicleta de viteza in Romania. Sau cu o motocicleta in Romania punct. Sau poate ca mai exista liber arbitru si nu hotarasti tu cine ce are nevoie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai iesiti si voi sa va plimbati cu motoarele ca sa scapati de frustrari (care aveti ori motoare ori frustrari) cata panarama pe rubrica de accidente. Luati-va niste joburi mai antrenante sa nu va mai plictisiti si sa aberati pe aici. Ba ce va mai pricepeti sa judecati oamenii dupa un simplu articol de ziar. Manelari, cocalari bla bla..mai uitati-va si in oglinda perfectilor.

Cat despre baieti sa se odihneasca in pace.

Am vazut si eu cum e sa te trezesti cu retarzi in fata la cativa zeci de metri ...pentru astfel de soferi doar multa db

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu s-a auzit de condus preventiv pe la sate. la fel cum nu s-a auzit de alt gen de muzica in afara de manele.

vinovat dpdv legal ala cu masina, dar moral vinovati sunt ambii conducatori. daca macar aveau bunul simt sa isi lege castile de protectie, nu il mai bagau pe ala in (cuvant urat) asa rau.

 

belesti ochii ca sa nu belesti pwla.

 

Aparent, cei de la Pro Tv au uitat sa includa faptul ca masina avea 60-70km/h, motocicleta in jur de 100 km/h si era fara lumini, in conditiile in care afara aproape se lasase intunericul. Este posibil ca cel care conducea sa nu aiba nici macar permis de conducere. Jurnalism profesionist, heh.

Editat de Adnade
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..iar tu ai uitat sa ne spui cine esti,si de unde sti toate astea...

 

 

...incearca sa mergi cu suta,pe o strada cu gropi,pe inserat...

 

...cam cum au putut sa stie ca aia aveau farurile stinse??...ca mobra nu mai are jumatatea din fatza..

...in rest..stim...mortul e de vina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..iar tu ai uitat sa ne spui cine esti,si de unde sti toate astea...

 

 

...incearca sa mergi cu suta,pe o strada cu gropi,pe inserat...

 

...cam cum au putut sa stie ca aia aveau farurile stinse??...ca mobra nu mai are jumatatea din fatza..

...in rest..stim...mortul e de vina..

 

Declaratia celor de la benzinaria de la care cei de pe motocicleta au alimentat cam spune totul, dar aparent cei de la Pro TV au cam uitat sa o includa. Soferul autoturismului are zero accidente in 20 de ani de condus, chiar nu da de gandit acest lucru? Lucrurile se vor lamuri dupa ancheta politiei. Partea pe care a avut loc accidentul nu avea gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...