Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

Astazi in Militari. Se pare ca Polo nu a cedat trecerea si a fost lovit in plin de moto care venea pe prioritate. Din ce avarii vad pe masina, bag de seama ca moto a fost culcata inainte de coliziune, totusi nu inteleg cum are avariile alea. Motociclistul era in coma cand a fost luat de Salvare, inca traia, dar casca avea sange pe ea si erau si niste pete destul de mari pe asfalt. Multa lume care vine pe Dealul Tugulea nu tine cont de semnele de Cedeaza Trecerea, in special la intersectiile cu str. Orsova si cu str. Apeductului. Aviz motociclistilor care tranzitati zona - FRANATI chiar daca aveti prioritate.

 

LE: si nu inteleg cum manusa a ramas prinsa intre cauciucul si janta Polo-ului.....

post-41863-1222012787_thumb.jpg

post-41863-1222012792_thumb.jpg

post-41863-1222012799_thumb.jpg

post-41863-1222012803_thumb.jpg

post-41863-1222012808_thumb.jpg

post-41863-1222012813_thumb.jpg

post-41863-1222012819_thumb.jpg

post-41863-1222012823_thumb.jpg

post-41863-1222012828_thumb.jpg

post-41863-1222012833_thumb.jpg

post-41863-1222012839_thumb.jpg

post-41863-1222012860_thumb.jpg

post-41863-1222012865_thumb.jpg

post-41863-1222012870_thumb.jpg

post-41863-1222012874_thumb.jpg

post-41863-1222012879_thumb.jpg

post-41863-1222012883_thumb.jpg

post-41863-1222012887_thumb.jpg

post-41863-1222012891_thumb.jpg

Editat de Gova
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lovitura urata la cap!Sanatate bikerului, desi...din poze...e cam naspa! :)

 

Zici sa franam, nu?Pe drumul cu prioritate?!Si daca ii evitam pe aia care nu opresc la "Cedeaza trecerea", ne traznesc aia care vin din spate si ii dau blana, avand prioritate, aruncandu-ne in mijlocul intersectiei...Ce e de preferat? :grinbandit:

 

Drumuri pline de imbecili care te omoara, desi ai dreptatea de partea ta! :blink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lovitura urata la cap!Sanatate bikerului, desi...din poze...e cam naspa! :)

 

Zici sa franam, nu?Pe drumul cu prioritate?!Si daca ii evitam pe aia care nu opresc la "Cedeaza trecerea", ne traznesc aia care vin din spate si ii dau blana, avand prioritate, aruncandu-ne in mijlocul intersectiei...Ce e de preferat? :grinbandit:

 

Drumuri pline de imbecili care te omoara, desi ai dreptatea de partea ta! :blink:

De preferat e sa reduci viteza din timp pentru ca cel din spate sa nu intre in tine, asa cu siguranta nu va mai avea cum sa accelereze :D

Editat de Adena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca de o calitate...jalnica. La 120 RON ce pretentii sa ai de la ea. ( http://www.marosbike.ro/module/pic.php?pic...gral_helmet.jpg )

 

Posibil sa fi tras de volan violent si s-a dejantat sa zic asa...moment in care a prins manusa acolo. Nu-mi explic altfel.

Nu-mi explic avariile alea... pacat oricum. De moto, de baiat(fata).....

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci 1:nu era motociclist,nu avea permis,motoru nu era al lui,nu el avut casca pe cap din cate stiu ci pasgeru lui,acum sunt la spital aman2 el are ambele maini rupte,probleme mari la coloana si la gat si maine il opereaza dar doctori au spus ca are 20 % sanse sa scape fara sa ramana paralizat!!!!asta mi-a povestit un prieten!!!!!sper sa scape ca il cunosc si eu pe baiat cei din militari il stiu,e vb de Moga!!imi era prieten si mie dar nu f apropiat!!!Doamne ajuta sa scape!!!!!aveti mare grija in zona aia!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NICI UNUL DIN CEI DOI DE PE MOTOR NU SUNT MOTOCICLISTI

1.baiatul nu avea permis...si nici casca...casca o avea pasagerul dar nu era legata si a sarit in mom impactului...

2.amandoi bausera inainte sa se urce pe moto...

3.masina a iesit intr-adevar de pe drum cu cedeaza dar nu a avut vizibilitate din cauza masinilor parcate iar baiatul venea cu 120-140 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in majoritatea accidentelor din aceasta vara, riderul a avut macar una dintre caracteristicile de mai sus... in cele soldate cu decese... dar chiar pe toate... nu prea am vazut... acum na. speram ca cei doi rezista si se fac bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-e mila de proprietarul motorului....se vede ca a investit bani cu suflet....inconstient sa fi sa ii dai unuia fara permis motorul sa ti-l birjareasca si eventual sa ti-l spulbere

Mie nu imi e mila de loc de proprietar ba mai rau e un RATAT (imi pare rau de acei 2 prosti) cum draq sa iti ianmanezi motreta unei persoane fara permis tre sa fi (cuvant urat) sau cel putin care ar face asa ceva... eu unu nu poate sa imi dea si banii si pe.....numai daca as fi intr`un poligon atata tot si doar daca as fi eu langa el sa ii explic comenzile etc etc...nu ii dau racheta sa se dea pe strada cine, s`a dat cu 152 de calutzi stie despre ce vorbesc ca asa ceva nu este pt un incepator cu atat mai mult unuia fara permis asa ca Domn proprietar parerea mea e ca e un mare RATAT si ar trebui el primul sa fie cel sanctionat!!!

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce gixar fain .... si ce soarta trista a avut! Cred ca cei doi sunt foarte norocosi ca sunt in viata! Explicatiile si pedepsele nu sunt decat ... supliment de viteza la faza asta!

Sunt curios ce-i in capul proprietarului .... cred ca-si infige cuie-n co_aie de ciuda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... acum na. speram ca cei doi rezista si se fac bine

 

Corect!...Sa poata plati reparatiile la motor si conserva... :grinbandit:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate,din moment ce ai casca tornado pe cap si mergi cu 120...poate ca n-a avut asa mult,dar oricum a avut peste 80,avand in vedere ca fatza e praf.

Sanatate maxima "riderilor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca rezista sau nu, l-au bagat in belea pe conservar (care o mai fi si biker pe deasupra) o sa aiba de tras... partea lui de vina nu o sa-i o ierte nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii s-au bushit cu echipament (aproape) full, cu casti de 200-300-500 de euro (leagate cum trebuie) la viteze mai mici, si n-au avut asa "noroace" ca astia. Daca e adevarata partea cu alcool, fara permis, etc, totul este chiar ironic, nu?

 

@Vintze: Daca aveau 50-60-70 poate fi vina conservarului (desi daca alalat era fara permis, poate scapa). Dar daca avea 90-100 sau mai mult inainte de franare e vina aluia de ghidona mobra. Ai idee cat de greu se vede dintr-o masina chiar si un camion venind pe drumul celalalt intr-o intersectie ca asta? Pana ai vizibilitate calumea (cel putin in stanga), esti deja in intersectie, chiar si daca ai capu lipit de parbriz incercand sa vezi cat mai departe. :grinbandit:

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...