Sari la conținut

Aprilia Rsv 4


smok3
 Share

Postări Recomandate

... sunt motoare cu personalitate si motoare fara personalitate!

 

 

de aici deduceti ce vreti... care au si care nu au?

dar..... amndoua .... se conduc la fel si se manevreaza la fel asa ca.... daca vrei sa platesti 2 3K in plus pentru un Brand sau un Tag dupa care vrei sa fi clasat ca exclusivist... nu e nimic rau! dar.... tot acelasi feeling il are si cineva care calareste o japoneza! :rock:

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tot acelasi feeling il are si cineva care calareste o japoneza! :rock:

 

Mi-e greu sa cred ca un Ducati are acelasi feeling cu o japoneza (si nu o spun din prisma faptului ca Ducati ar fi mai bun sau special,ci pur si simplu sunt diferite...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cacao oribil ... ce pm e saracia asta bilute, ce obosita e , ce trista e ... pare un defect de fabricatie. Ce bashina oparita...

 

Cum sa compari fieru asta turtit cu restu varfurilor de 1000 ???

 

ai dreptate. poate nota 1 de 2 ori! nicidecum nota 11. de fapt, niciodata aprilia nu va fi motocicleta buna.

 

:D

 

in plus, arata ca un cal obosit dupa ce a tras o caruta de pamant... :unsure: :rock: :D

 

dupa cate am vazut si am auzit, nici macar o dacie daca ar fi fost motoreta, nu era naspa cum e o aprilia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupul isi schimba parul dar naravul ba!

 

deci, aprilia tot aprilia va ramane, adica sugestiv numele pt limba romana: aprilia merge doar in aprilie. e cum toha merge o zi si sta un an... :(

 

TOHAN

:disappointed: :( Vroiam sa iti scriu cate ceva da ma doare mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Arata binisor, desi putin socant la prima vedere. Probabil ca asta a fost si intentia celor de la Aprilia. Daca ar fi facut-o pur si simplu frumoasa poate unii ar fi spus 'Da...frumushik' si ar fi trecut mai departe. Acum insa lookul e socant...vrei nu vrei parca tot arunci o, cel putin, a doua privire. Al 3-lea far e cam exagerat. Sincer parca tot mai atragator era RSV Mille 2001-2003. Este modelul care imi place cel mai mult de la Aprilia...are o elegeanta in liniile carenajului iar acel far triplu mi se pare genial. Ma rog...ochiul meu asa o percepe de cand am vazut-o prima oara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma scuzi ca ma bag si eu aiurea in seama dar daca nu este o motereta pt cunosctaori cine in afara de italian pune asa ceva pe o motereta de strada :

All components are naturally of the highest calibre. They include an Ăhlins fork, rear monoshock and steering damper, Brembo monobloc brake calipers and forged aluminium wheels.

Se vede din poze furca, amortizor.. si ghidon Ăhlins,radialele de la Brambo ;),vad eu pana si furtnasele cu insertie,niste carboane dalea nebune si iata iese CALITATE & DESIGN,culmea e ca la japan nu am vazut asa ceva(ma refer la calitate) decat la motoretele de moto jepe sau sbk dar nu si la cele de strada,normal de aici si pretul un pic mai piperat al italinenilor din cauza calitatzi,multzi spun ca nu sunt fiabile(poate au dreptate poate nu) si nu vreau sa ii contrazic fiecare dupa cum a avut norocul

PS : vad ca esti fan BeMeWe ;) nici cu ala nu imi e rusine dar ,....si alea au un dar la fel ca italienele la multe puncte :blbl:

 

 

Numai carenajul este vreo 2300epuroi... Kevlar... sursa Motociclismo... aaa un nr... in sfarsit... nu stiu care... da e piesa...de piesa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Absolut oribila. They are italians, what you expect?

 

 

italienii la design sunt geniali cand vor... si aici ca exemplu 1098 , masini gen Lamborghini samd... sunt curios cum fuge un miar cu motor in V de 180cai :rock:... oare sa ii de-a rusine pe linie dreapta la o miutza japoneza? ca pe un circuit gen amkart sigur ii da rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

italienii la design sunt geniali cand vor... si aici ca exemplu 1098 , masini gen Lamborghini samd... sunt curios cum fuge un miar cu motor in V de 180cai :what:... oare sa ii de-a rusine pe linie dreapta la o miutza japoneza? ca pe un circuit gen amkart sigur ii da rusine.

 

1 :Amkart e prea mic pt 2 miare de 180 de cai (aprilia vs japo de 1000)

 

2 :Are clar sanse doar daca nu se strica inaintea "japonezei" :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut oribila. They are italians, what you expect?

Asta de unde ai scos-o? :lol:

Spune-mi tu o aprilia urata ,intotdeauna aprilia a facut motociclete care nu seamana cu nici un fel de motocicleta,iar la capitolul motorizare spune-mi tu in afara de vfr (care e sport-touring)ce alta motocicleta super-sport mai are motorizare v4.

Italienii cand fac o motocicleta sparg orice tipare cel putin la design.Daca as avea bani mi-as lua o italieneasca,pana atunci ma rezum la japo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

italienii la design sunt geniali cand vor... si aici ca exemplu 1098 , masini gen Lamborghini samd... sunt curios cum fuge un miar cu motor in V de 180cai :laugh:... oare sa ii de-a rusine pe linie dreapta la o miutza japoneza? ca pe un circuit gen amkart sigur ii da rusine.

te-ai intrebat vreodata de ce regulamentul din campionatul mondial sbk nu permite aceeasi cilindree pt motoarele de 4 cilindri cu cele de 2?

nu??

atunci stii de ce ducati concureaza cu motoare de 1200cc?

1098R...

daca nici acum nu iti dai seama e fiindca 4 cilindri in linie de 1000 e teoretic la fel de puternic ca v2 `1200

deci atunci 1000cc 4 linie e cu siguranta peste v2 1000

 

Cred ca si Desmosedici RR tot V4 are :lol: si nu a aparut dupa RSV4.

motociclete de serie moldovene nu editii speciale cu preturi exorbitant de penibile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai intrebat vreodata de ce regulamentul din campionatul mondial sbk nu permite aceeasi cilindree pt motoarele de 4 cilindri cu cele de 2?

nu??

atunci stii de ce ducati concureaza cu motoare de 1200cc?

1098R...

daca nici acum nu iti dai seama e fiindca 4 cilindri in linie de 1000 e teoretic la fel de puternic ca v2 `1200

deci atunci 1000cc 4 linie e cu siguranta peste v2 1000

 

 

Comparatiile astea intre V2 si 4L mi se par la fel de penibile cu alea cand 2 indivizi isi masoara oăle cu pen.isurile....nu-s din aceeasi liga..

 

Oricum sergiu, explica-ne cum e cu suprematia asta 4L peste oricare alta configuratie:)

 

motociclete de serie moldovene nu editii speciale cu preturi exorbitant de penibile

 

Omul a zis motocicleta, n-a specificat daca e editie limitata,speciala, de serie...etc.

 

Iar preturile sunt exorbitante...raportat la ce? la puterea ta de cumparare? la materialele folosite? la ce ofera per ansamblu, ca motocicleta? Sau sunt exorbitante doar pt ca noi suntem muritori de foame?:lol:

 

Mie mi se pare exorbitant pretul unei masini gen SLR McLaren, Zonda F, Reventon etc... care sunt de ordinul sutelor de mii de euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar preturile sunt exorbitante...raportat la ce? la puterea ta de cumparare? la materialele folosite? la ce ofera per ansamblu, ca motocicleta?

exorbitante raportat la pretul unei motociclete... e forum de motociclete aici, nu? la banii astia iti iei carrera 4S daca e sa o iei asa.......

 

Mie mi se pare exorbitant pretul unei masini gen SLR McLaren, Zonda F, Reventon etc... care sunt de ordinul sutelor de mii de euro...

dupa cum bine ai spus, astea sunt masini :D

 

Sau sunt exorbitante doar pt ca noi suntem muritori de foame?:P

poate tu....

 

 

sunt buni italienii pe design, dar nu prea ma omor dupa coada aia ciopartita.... ducati si agusta sunt alta treaba..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...