Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a votat cea mai tare cursa de Moto Grand Prinx din istorie.

Intrecerea de la Catalunya din anul 2009 a fost declarata cea mai spectaculoasa, cea mai electrizanta cursa din istorie. Cursa dintre Valentino Rossi si Jorge Lorenzo a fost unul epic! Vezi de ce.

 

Cursa din Catalunya a adus in prim plan un duel de milioane. Valentino Rossi si Jorge Lorenzo s-au duelat in ultimele tururi pentru castigarea etapei. Ultimele trei tururi au fost de-a dreptul electrizante pentru orice fan al sportului. Finalul a fost unul pe masura! Italianul Valentino Rossi a castigat cea mai spectaculoasa cursa din istoria MotoGP.

 

Sursa: http://www.sport365....istorie/236106/

 

 

Si pe buna dreptate!!

Electrizant momentul si dupa 3 ani de zile.A fost fenomenala cursa mai ales ca am vazut-o in direct.

Fiind fan Rossi de peste 11 ani acum am un gust amar, cand urmaresc Gp'u pentru ca nu mai vezi asemenea lupte in care sa fie implicat el sau altii.El facea sarea si piperul.Sper sa mai revedem asemenea momente si in viitor.Chiar daca nu din partea lui.

In amintirea vremurilor bune.

http://www.youtube.com/watch?v=94WY0CipnXU

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Pe asta la care categorie il bagi: la nescolarizati sau la aia cu scoala???

Lasa ma sa ma mai gandesc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe buna dreptate!!

Electrizant momentul si dupa 3 ani de zile.A fost fenomenala cursa mai ales ca am vazut-o in direct.

Fiind fan Rossi de peste 11 ani acum am un gust amar, cand urmaresc Gp'u pentru ca nu mai vezi asemenea lupte in care sa fie implicat el sau altii.El facea sarea si piperul.Sper sa mai revedem asemenea momente si in viitor.Chiar daca nu din partea lui.

In amintirea vremurilor bune.

http://www.youtube.com/watch?v=94WY0CipnXU

 

Tot in amintirea vremurilor bune...

post-18488-0-29568500-1335476596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tot in amintirea vremurilor bune... "

Cata ipocrizie, sau ignoranta....Alege ce iti convine.

Rossi la plimbare intr-o farfurie zburatoare, iar Biaggi storcea ultimul strop dintr-o improvitatie ce inca mai purta carena (si nu numai) de pe modelul in 2t, "made in Stonehenge".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tot in amintirea vremurilor bune... "

Cata ipocrizie, sau ignoranta....Alege ce iti convine.

Rossi la plimbare intr-o farfurie zburatoare, iar Biaggi storcea ultimul strop dintr-o improvitatie ce inca mai purta carena (si nu numai) de pe modelul in 2t, "made in Stonehenge".

 

Nu inteleg. Cum adica ipocrizie sau ignoranta?

Adica toate victoriile si titlurile mondiale ale lui Rossi se datoreaza doar faptului ca a avut cel mai bun motor?

Rossi e nashpa si restul pilotilor din GP sunt mega adevarati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg. Cum adica ipocrizie sau ignoranta?

Adica toate victoriile si titlurile mondiale ale lui Rossi se datoreaza doar faptului ca a avut cel mai bun motor?

Rossi e nashpa si restul pilotilor din GP sunt mega adevarati?

 

Kenny Roberts Jr. spunea într-un interview că Rossi, pe lângă un mare talent, a fost și un mare norocos - la momentul potrivit pe motocicleta potrivită, lucru care spunea Roberts că "dacă ți se întâmplă o dată în carieră, ești norocos". Și asta l-a ajutat mult să ajungă le nivelul de fenomen.

 

La Ducati nu este nici la momentul potrivit (deși faptul că s-a trecut la 1000cc anul ăsta ar fi trebuit să-l ajute), nici pe motocicleta potrivită. Și se vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg. Cum adica ipocrizie sau ignoranta?

Adica toate victoriile si titlurile mondiale ale lui Rossi se datoreaza doar faptului ca a avut cel mai bun motor?

Rossi e nashpa si restul pilotilor din GP sunt mega adevarati?

Iar textul cu "toate titlurile".....Ai postat o poza si un comentariu. Poza este din perioada in care Rossi beneficia de o superioritate tehnica extraordinara (cel putin in perioada moderna, eu nu am mai vazut asa ceva / doar in WSBK cu Ducati 999 si Hodgson)..... pt a exemplifica "vremurile bune". Asta in contextul in care pe acelasi topic fanii lui Rossi se vaita de cele mai subtile diferente tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg. Cum adica ipocrizie sau ignoranta?

Adica toate victoriile si titlurile mondiale ale lui Rossi se datoreaza doar faptului ca a avut cel mai bun motor?

Rossi e nashpa si restul pilotilor din GP sunt mega adevarati?

 

 

Pune, bre, și tu o poză cu Rossi pe NSRul de 500, cînd chiar s-a muncit rău și a făcut o treabă bună și eu promit că nu mai comentez răutăcios. Dar dacă mă iei cu mașinăria de 4T pe care Honda o pregătea cu ani-lumină înaintea concurenței ca să-mi arăți cît de bun e Rossi, atunci să mă scuzi ... Ceea ce a spus PzKpfW este corect. Dacă mă întrebi pe mine, eu nu pun titlul pe care l-a luat Rossi pe 500cc sau primul titlu cu Yamaha pe aceeași treaptă cu cele luate cu Honda 4T (toate sînt titluri, dar alea sînt speciale).

 

Uite, ca să fiu ontopic :)

post-4023-0-22549800-1335519570_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia cu voi e ca si cum as juca sah cu pinguinii.

Mi se pare ca v-am dat sah mat cand am mentionat de toate titlurile lui Rossi, pe care nici un alt pilot(activ) din MotoGP nu le are.

Cu toate astea ma luati cu texte ca...materialul tehnic, noroc, circumstante...etc.

Aiurea!!!

Se cheama ca inversati patratelele albe cu cele negre ca sa imi spuneti apoi ca de fapt nu e sah mat.

 

Acum ma gandesc la sarmanul de Schumacher. Ce ghinion ca a luat atatea titluri cu Ferrari. Clar el nu a avut de fapt nici un merit. E nashpa si el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia cu voi e ca si cum as juca sah cu pinguinii.

Mi se pare ca v-am dat sah mat cand am mentionat de toate titlurile lui Rossi, pe care nici un alt pilot(activ) din MotoGP nu le are.

Cu toate astea ma luati cu texte ca...materialul tehnic, noroc, circumstante...etc.

Aiurea!!!

Se cheama ca inversati patratelele albe cu cele negre ca sa imi spuneti apoi ca de fapt nu e sah mat.

 

Acum ma gandesc la sarmanul de Schumacher. Ce ghinion ca a luat atatea titluri cu Ferrari. Clar el nu a avut de fapt nici un merit. E nashpa si el.

Nu stiu ce intelegi tu prin pinguini, poate te gandesti la suporterii vreunei mascote nezburatoare... dar cred ca este mai mult decat evident ca-ti lipsesc notiuni elementare pt a sustine un dialog.

Nu compara nimeni piloti aici, nici nu a sustinut cineva ca Rossi nu ar fi unul dintre cei mai talentati piloti din istoria MotoGP.

Prin poza pe care ai ales-o plangi dupa o perioada in care un pilot beneficia de un avantaj tehnic enorm. Poti sa intelegi gafa (sau ipocrizia) de care ai dat dovada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce intelegi tu prin pinguini, poate te gandesti la suporterii vreunei mascote nezburatoare... dar cred ca este mai mult decat evident ca-ti lipsesc notiuni elementare pt a sustine un dialog.

Nu compara nimeni piloti aici, nici nu a sustinut cineva ca Rossi nu ar fi unul dintre cei mai talentati piloti din istoria MotoGP.

Prin poza pe care ai ales-o plangi dupa o perioada in care un pilot beneficia de un avantaj tehnic enorm. Poti sa intelegi gafa (sau ipocrizia) de care ai dat dovada?

 

Tu poti sa intelegi ca topicul pe care purtam noi discutia asta se cheama: Rossi's Fan Club 46 / coltul fanilor lui Valentino Rossi ?

Ce daca am postat o poza cu el dintr-o perioada in care avea cel mai bun motor din GP si isi permitea sa faca misto de restul pilotilor???

Si te inseli: nu plang dupa nici o perioada. Crede-ma.

Hai sa incheiem discutia, ca eu nu sunt in stare sa port un dialog atat de elevat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce intelegi tu prin pinguini, poate te gandesti la suporterii vreunei mascote nezburatoare... dar cred ca este mai mult decat evident ca-ti lipsesc notiuni elementare pt a sustine un dialog.

Nu compara nimeni piloti aici, nici nu a sustinut cineva ca Rossi nu ar fi unul dintre cei mai talentati piloti din istoria MotoGP.

Prin poza pe care ai ales-o plangi dupa o perioada in care un pilot beneficia de un avantaj tehnic enorm. Poti sa intelegi gafa (sau ipocrizia) de care ai dat dovada?

 

Te cam contrazici... nici la poza aia n-a zis nimeni nimic cum ca Rossi ar fi cel mai bun pilot din toate timpurile. Doar a postat o poza, "din vremurile bune". Acum cine da dovada de ipocrizie? Cel care a pus poza spunand ca erau vremuri bune pentru Rossi, sau cel care se agita ca defapt motocicleta era nu stiu cum, iar cealalalta avea motor nu stiu de care cu sasiu bla bla bla, si tot asa? N-a cerut nimeni explicatii despre motocicletele din poza. Era o imagine din vremurile bune ale lui Rossi, postata in topicul fanilor sai. Nu iti place Rossi, nu intri aici. Ce te astepti sa gasesti in acest topic? Oameni care sa scrie "Go Stoner" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu poti sa intelegi ca topicul pe care purtam noi discutia asta se cheama: Rossi's Fan Club 46 / coltul fanilor lui Valentino Rossi ?

Cand te legi prea mult de titlu, e clar ca ai o problema de continut. Eu sustin in continuare ca nu miroase a fanclub pe aici. uita-te le golf, xt, sau alte specii scatologice...

 

Ce daca am postat o poza cu el dintr-o perioada in care avea cel mai bun motor din GP si isi permitea sa faca misto de restul pilotilor???

Nu cred ca facea misto, mie mi s-a parut un teatru de doi lei. La fel cum facea si Lorenzo, doar ca in cazul lui se pare ca a fost mai mult o forma de a parodia manifestarile lui Rossi.

 

Poti sa pui ce poze vrei, dar cand le folosesti pt a exemplifica "vremurile bune", pregateste-te sa iti sustii punctul de vedere. Pana acum te-ai lamentat fara niciun sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt toti fanii lui VR 46 , o pozitie cu care el nu se va mai intalni deca pe ploaie (din pacate)

 

GRAN PREMIO bwin DE ESPAÑA

 

MotoGP Free Practice Nr. 2 Classification 2012

 

Jerez de la Frontera, Friday, April 27, 2012

Pos.Num Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev.

1 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Honda 275.4 1'50.780

2 46 Valentino ROSSI ITA Ducati Team Ducati 275.9 1'51.440 0.660 / 0.660

3 99 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Yamaha 275.7 1'51.873 1.093 / 0.433

4 1 Casey STONER AUS Repsol Honda Honda 277.3 1'52.106 1.326 / 0.233

5 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 272.1 1'52.254 1.474 / 0.148

6 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Monster Yamaha Yamaha 276.1 1'53.070 2.290 / 0.816

7 19 Alvaro BAUTISTA SPA San Carlo Honda Honda 273.3 1'53.166 2.386 / 0.096

8 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Yamaha 272.7 1'53.352 2.572 / 0.186

9 11 Ben SPIES USA Yamaha Factory Yamaha 271.9 1'53.409 2.629 / 0.057

10 6 Stefan BRADL GER LCR Honda Honda 273.3 1'53.409 2.629

11 14 Randy DE PUNIET FRA Power Electronics Aspar 256.4 1'54.155 3.375 / 0.746

12 54 Mattia PASINI ITA Speed Master ART 261.5 1'54.370 3.590 / 0.215

13 17 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing 273.4 1'54.378 3.598 / 0.008

14 8 Hector BARBERA SPA Pramac Racing Team 274.5 1'54.581 3.801 / 0.203

15 5 Colin EDWARDS USA NGM Mobile Suter 260.3 1'54.707 3.927 / 0.126

Editat de kyp-76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

specie scatologica este a ta mama ca a dat nastere unui retardat ca tine.

Alta metoda sa-ti arati lipsa de educatie nu ai gasit ?

Atata poti ?

Ce plina-i lumea de frustrati !

 

PS Daca citeai cu atentie vedeai ca in paranteza am pus "din pacate"

Editat de kyp-76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te legi prea mult de titlu, e clar ca ai o problema de continut. Eu sustin in continuare ca nu miroase a fanclub pe aici. uita-te le golf, xt, sau alte specii scatologice...

unde etste acea paranteza?educatie am,dar unii oameni catine asa nu merita respectati de aici vine si lipsa mea de educatie....esti frate geaman cu 9fingers?daca m-am adresat lui la ce raspunzi tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...