Sari la conținut

Hyosung Gt 250 R-2008


G0055
 Share

Postări Recomandate

hellloo, people! citeam prin topicuri si am mai vazut un gt de 250...frumos...

 

mi am achizitionat motocicleta la sfarsitul lui iunie, dar plimbarile au inceput din a doua saptamana din iulie...pana pe la jumatatea lui septembrie(cand am bagat o in garaj la hibernat) am facut 5108 km...Motocicleta e buna...toti radeau de mine ca e noname, ca la banii aia(4.180euro)imi puteam lua o honda de 600cc din 2004 etc toti incercau sa ma oftice, in fine...pana s au obisnuit oamenii cu aparitia extraterestra)=)) unii ziceau ca e ducati, ba ca e busa etc pana citeau pe rezervor HYOSUNG:))))

 

a avut o mica problema...la 50km parcursi a inceput sa curga ulei, am fost la reprezentanta si i au schimbat nu stiu ce garnitura etc....totul ok...motorul chiar merge bine...nu ma pricep eu prea tare(inainte nu stiam unde sa ma uit pt nivelul uleiului) dar incet incet am prins eu smecheriile...si cu tehnologia asta:)dar si cu mersul...

 

pe la vreo 500km deja parcursi ma puteam lauda cu un aplecat decent in curbe...caci cea mai mare rusine a mea era aplecatul...:rock:)))

 

am si cazut...ca orice om...motorul a supravietuit laudabil....

 

ce e chiar frumos la el e ca arata ca unul de 600cc si impresioneaza prin design...am prins cu el cel mai mult 158...nici n am vrut mai mult...nici nu mergea cred...intram pe cadranul cu rosu...si nu vroiam sa o chinui...are frane impresionante...am mai dat moto al meu si amicilor curiosi de noua aparitie si erau incantati si ei de frane...

 

farurile...o mica problema...trebuie sa belesti klumea ochii, altfel risti sa intri in ceva:))) nu prea sunt ele cine stie ce, dar merg..:rock:))

 

in rest, motorul..pentru puterea lui..trage...chiar e ok...

 

acuma si niste poze: D cu bestiuta mea=))

 

---oglinda dreapta nu are de vreo 2luni(de la o cazatura, si am comandat prin cineva etc si tot n a venit:))) si am zis sa circul asa de abia sunt mai focused:D

post-37379-1223361356_thumb.jpg

post-37379-1223361397_thumb.jpg

post-37379-1223361421_thumb.jpg

post-37379-1223361461_thumb.jpg

post-37379-1223361478_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea !

 

P.S:Cu piesele intotdeauna o sa fie o problema la motoarele astea !

ma...eu am facut marea prostie sa ma incurc cu unii de la un service de la mine..in rest, e totul ok...adica daca vorbesti cu nenea de la bucuresti, a doua zi cel tarziu ai piesa...adica am avut nevoie de la ei de semnalizare, de maneta de ambreiaj si le au adus imediat ...adica...nu e problema...au vreo 4 reprezentante parca...in tara...vreo 3 in buc , la cta, la cluj...din cate imi amintesc...:rock:)deci, sa tot cauti piese:D

Editat de G0055
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si sa il stapanesti sanatoasa

 

Australia e plina de gt250r si gt650r. Sunt si ieftine rau. Aici un 250R la magazin il iei cu echivalentul a 3600euro. Sunt si haioase rau!

 

 

 

Australia’s top-selling 250cc roadbike, the Hyosung GT250R, is also now available in striking two-tone colours: red/black and silver/black as well as Hot Chilli Red, Mango Yellow and 8-Ball Black. The GT250R continues to be the quarter-litre motorcycle of choice, combining a potent V-twin quad-cam engine with the same dimensions as the GT650R, so it feels like a full-sized sportsbike – unlike the majority of skinny, undersized and underpowered 250s on the market. And let’s not forget the other ‘big bike’ features like the USD forks and twin 300mm front discs. Get serious about your riding from day one.

 

 

Uite un review: http://www.bestbeginnermotorcycles.com/hyosung-gt250r-review

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e o motocicleta frumoasa, dar mai interesant e Kawasaki Ninja 250R la aproape aceiasi bani.

 

mda....dar e greu ...fiindca venea in septembrie...:rock: si piese se gasesc ceva mai greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine, daca se dovedeste a fi si fiabila inseamna ca ai facut o afacere buna... Ai grija la rodaj sa n-o omori si vezi cum o pui la "hibernare". Read the manual!

Cat despre faruri: schimba becurile cu ceva mai de calitate, erau pe forum oferte de xenon pt moto pana in 2mil... bani sa fie ca becuri bune gasesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat mai multi km cu ea!!! interesant ca ai optat pentru 250cc. cat consuma???

multumesc! pai am optat pt 250 pt ca sunt incepator...sau eram ..nu stiu inca:))) ma consider acum un incepator mai avansat:)

 

nu stiu cat consuma...putin, oricum...daca merg cu ea la 150 in 300km se cam duce tot gazul...adica de 50ron...de fapt...un consum nu i am facut...sincer...adica calcule, ca la masina...cu aproximatie asa, dc nu o chinui, consuma 3l...cred:)mai mult nu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai unde sa "mergi" cu ea 300 km cu 150 km/h. :disappointed:

ia-o incet. eu zic ca ai un consum de vreo 4.5. incearca sa faci o medie la urmatorul full.

incidente zero si asfalt uscat. :( :( asta a fost prima motocicleta in saua careia m-am suit, era la o expozitie in portul tomis, e formidabila si lasa impresia unui 600 e numa` buna pentru un incepator. desi vb cuiva de mai sus, gasesti kawa 250 r cam la aceiasi bani, dar fiecare-si cumpara ce doreste. n-as zice ca e tocmai un no-name.

p.s. cum e cu manevrabilitatea? cat ai garantie?ce-ai patit, mama, cu oglinda din dreapta?

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ai unde sa "mergi" cu ea 300 km cu 150 km/h. :disappointed:

ia-o incet. eu zic ca ai un consum de vreo 4.5. incearca sa faci o medie la urmatorul full.

incidente zero si asfalt uscat. :( :( asta a fost prima motocicleta in saua careia m-am suit, era la o expozitie in portul tomis, e formidabila si lasa impresia unui 600 e numa` buna pentru un incepator. desi vb cuiva de mai sus, gasesti kawa 250 r cam la aceiasi bani, dar fiecare-si cumpara ce doreste. n-as zice ca e tocmai un no-name.

p.s. cum e cu manevrabilitatea? cat ai garantie?ce-ai patit, mama, cu oglinda din dreapta?

ma, 300km din care sa zicem 20km (ma refer PER TOTAL) am lasat o la 90....e un calcul total superficial ,desigur...dar ...nush cand consuma...eu am mers 300km si am bagat de seama viteza si ca era full...si cand am ajuns acasa, era pe rosu:))))so...

 

manevrabilitatea...e f ok... am garantie 2 ani....cu oglinda...cazatura:D am cazut dintr o prostie de a mea...viraj brusc+frana fatza pe pietris...asta da idiotenie!!!!si am tot vb cu unu,cu altu sa mi faca rost de oglinda, de la reprezentanta, si aia ba ca au sunat ba ca nu etc si uite asa am ramas fara...mi e mai mult..lene sa ma duc eu si ...:())) eh, next season...carenele laterale sunt revopsite...tot de la cazatura...ea n a avut nimic, numai ca erau zgariate aiurea carenele si nu puteam sa le las asa....adica carena dreapta,de fapt, dar....am vopsit si restul,mai putin aparatoarea roata fata ,cdita si rezervorul..la vara vreau sa o revopsesc cu aia a ei originala...am avut ceva de furca cu vopsitu`...si au batut joc de mine..in fine...asta e...

 

dar motorul e prea tare...e f fain..imi place...o ador;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..dar ...nush cand consuma...

..si am tot vb cu unu,cu altu sa mi faca rost de oglinda, de la reprezentanta, si aia ba ca au sunat ba ca nu etc si uite asa am ramas fara...

Banuiesc ca ai la kilometrajul digital si "TRIP 1"care se poate da la 0 km,cand faci plinul dai pe 0,mergi sa zicem 267 km si faci iar plinul bagi 10 litri.

Imparti 10 la 267 si inmultesti cu 100 sa dispara zecimalele si iti va da consumul=3,74 :(

PS:dai iar la 0 kilometrajul pana la urmatorul plin !!

E bine sa mergi de la plin la plin si sa stii cam cat consuma pt s-ar putea sa ai vreodata surpriza sa se defecteze sonda care iti arata benzina sau sa se arda becul si ramai in pana prostului,dat fiind ca esti si fata iti dai seama ce se vor rade eventualii conservari care te vor vedea facand semn ca nu mai ai benzina !! :(

PS:asa sunt astia mai batrani,paranoici(adica eu :( )se gandesc numai la rele,umbla cu scule la ei chiar si la japoneza noua ca daca s-o slabi vreun surub !! :disappointed:

 

Oglinzi gasesti in LOUIS cate vrei,tre doar sa masori distanta dintre suruburi sa fie la fel,oricum sunt mai convenabile la pret decat la reprezentanta !!

E riscant sa mergi fara oglinda,tre sa intorci capul ca sa te asiguri !!

 

ps:E cald afara,ai bagat-o la hibernare ??

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca ai la kilometrajul digital si "TRIP 1"care se poate da la 0 km,cand faci plinul dai pe 0,mergi sa zicem 267 km si faci iar plinul bagi 10 litri.

Imparti 10 la 267 si inmultesti cu 100 sa dispara zecimalele si iti va da consumul=3,74 :(

PS:dai iar la 0 kilometrajul pana la urmatorul plin !!

E bine sa mergi de la plin la plin si sa stii cam cat consuma pt s-ar putea sa ai vreodata surpriza sa se defecteze sonda care iti arata benzina sau sa se arda becul si ramai in pana prostului,dat fiind ca esti si fata iti dai seama ce se vor rade eventualii conservari care te vor vedea facand semn ca nu mai ai benzina !! :(

PS:asa sunt astia mai batrani,paranoici(adica eu :( )se gandesc numai la rele,umbla cu scule la ei chiar si la japoneza noua ca daca s-o slabi vreun surub !! :disappointed:

 

Oglinzi gasesti in LOUIS cate vrei,tre doar sa masori distanta dintre suruburi sa fie la fel,oricum sunt mai convenabile la pret decat la reprezentanta !!

E riscant sa mergi fara oglinda,tre sa intorci capul ca sa te asiguri !!

 

ps:E cald afara,ai bagat-o la hibernare ??

asta e durerea...am bagat o la hibernare...teoretic...nu ma lasa tata:( adica tipa, se crizeaza,imi ia cheile..de aia umblu cu echipamentul, cheile, actele in masina cu mine=)))) chiar sambata trecuta am fost la targoviste pe moto...:D)) dar ma feresc sa le zic...e in garaj, singurica...eu sunt la facultate:(si n am unde sa o tin aici, ca mi ar fi fost mai usor..o luam noaptea, nu stia tata=)))))

 

pai m am obisnuit fara oglinda....ma concentrez mai bine asa...sunt MULT mai atenta...cand ma bazam si pe oglinda din dreapta nu intorceam si capul...si mai sunt bezmetici...m au surprins cativa...i know:)))

 

stiu chestia aia cu trip si cu setarea etc...dar NU MERGE BUTONASUL ALA si mereu ma chinui....si am zis...what the hell....o sa i fac sambata acum un consum...ca plec iar undeva...dc tine vremea...si sa nu afle tata=)))

 

stiu ca e penibil sa raman in pana...dar ....mi am asumat pana acum riscul...si mereu am zis"e motor nou, ce naiba sa pateasca?"si uite asa de la plimbare la plimbare am neglijat aspectul asta....faza cea mai tare a fost cand am fost la ploiesti, tot alone si CULMEA, am ramas si fara oglinda stanga=))) adica s a slabit imbusul ala si mi pica oglinda...si am umblat dupa imbus si toti "n avem"=))) si a fost oribil sa merg 100si ceva de km fara NICIUN FEL de oglinzi...dar m am descurcat:)si acasa mi am strans ala...adica un amic:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e durerea...am bagat o la hibernare...teoretic...nu ma lasa tata:( adica tipa, se crizeaza,imi ia cheile..de aia umblu cu echipamentul, cheile, actele in masina cu mine=)))) chiar sambata trecuta am fost la targoviste pe moto...:()) dar ma feresc sa le zic...e in garaj, singurica...eu sunt la facultate:(si n am unde sa o tin aici, ca mi ar fi fost mai usor..o luam noaptea, nu stia tata=)))))

 

pai m am obisnuit fara oglinda....ma concentrez mai bine asa...sunt MULT mai atenta...cand ma bazam si pe oglinda din dreapta nu intorceam si capul...si mai sunt bezmetici...m au surprins cativa...i know:)))

 

stiu chestia aia cu trip si cu setarea etc...dar NU MERGE BUTONASUL ALA si mereu ma chinui....si am zis...what the hell....o sa i fac sambata acum un consum...ca plec iar undeva...dc tine vremea...si sa nu afle tata=)))

 

stiu ca e penibil sa raman in pana...dar ....mi am asumat pana acum riscul...si mereu am zis"e motor nou, ce naiba sa pateasca?"si uite asa de la plimbare la plimbare am neglijat aspectul asta....faza cea mai tare a fost cand am fost la ploiesti, tot alone si CULMEA, am ramas si fara oglinda stanga=))) adica s a slabit imbusul ala si mi pica oglinda...si am umblat dupa imbus si toti "n avem"=))) si a fost oribil sa merg 100si ceva de km fara NICIUN FEL de oglinzi...dar m am descurcat:)si acasa mi am strans ala...adica un amic:D

Tre sa faci un curs de mecanica :D ca imbusuri se gasesc la magazin !!

Cu parintii nemotociclisti asta e,vad la TV dezastre moto si intra in panica :disappointed: ca in masina nu a murit nimeni :( !!(bine ca nu am copii sa vezi bataie ce ii dadeam daca vrea altceva decat chopar :( )

Baga in ag.telefonului indexul de la km sau faci plinul mai des pe baza distantei dintre orase !

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ideea asta cu telefonul :(

 

cat despre inbus, din cate am observat, suruburile sunt relativ marime standard la inbus la fiecare tip in parte. vezi ce-ti trebuie tie, si tine unul in trusa cu scule. ai trusa de scule, nu-i asa? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ideea asta cu telefonul :(

 

cat despre inbus, din cate am observat, suruburile sunt relativ marime standard la inbus la fiecare tip in parte. vezi ce-ti trebuie tie, si tine unul in trusa cu scule. ai trusa de scule, nu-i asa? :disappointed:

Eu am numai capetele de imbus si suportul universal,ocupa mai putin loc !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe drumul pe care eram eu NU ERAU MAGAZINE....am intrebat pe niste oameni care reparau la o dacie....ma gandeam ei poate aveau...au incercat, ce e drept cu altceva dar nu s a putut...si am preferata sa ajung acasa,plus se inopta si nu vroiam sa ajung prea seara acasa...

 

stiu cate ceva de mecanica..dar trusa cu scule nu mi iau NEVER cu mine...nici pe dua roti, nici pe patru....plus, moto nou...ce mama naiba avea sa se int???bad thinking...de acum incolo am sa plec echipata\:disappointed:

 

 

cat despre parintii ingrijorati...culmea, tata a avut mobra...e crizat de la un mic accident pe care l am avut...dar de fel are incredere in mine...ca sunt atenta si pt altii...si eu am in mineD:D

Editat de G0055
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe drumul pe care eram eu NU ERAU MAGAZINE....am intrebat pe niste oameni care reparau la o dacie....ma gandeam ei poate aveau...au incercat, ce e drept cu altceva dar nu s a putut...si am preferata sa ajung acasa,plus se inopta si nu vroiam sa ajung prea seara acasa...

 

stiu cate ceva de mecanica..dar trusa cu scule nu mi iau NEVER cu mine...nici pe dua roti, nici pe patru....plus, moto nou...ce mama naiba avea sa se int???bad thinking...de acum incolo am sa plec echipata\:rolleyes:

 

 

cat despre parintii ingrijorati...culmea, tata a avut mobra...e crizat de la un mic accident pe care l am avut...dar de fel are incredere in mine...ca sunt atenta si pt altii...si eu am in mineD:D

De la Mobra la motocicleta e cale lunga,si taica-meu a avut Carpati si pe urma Mobra,motocicleta nu si-a luat ca e prea grea :) si zicea ca unde ajunge ala cu Jawa ajunge si el cu Carpati-ul(facea 10 ore pana la mare prin 1962,65) :) ,cand mi-am luat Jawa zice "vezi ca e periculoasa !!",la DR nu a comentat,la TLR ma intrebat "unde alergi tu cu 300 ??",dupa ce mi-am rupt ambele picioare cu TLR-ul ma intreaba "iti mai trebuie motocicleta ??",eu ce sa zic ........dupa ce scap de gipsuri si o repar,o vand.....asa am facut(am mai mers vreun an cu ea,mititica) :D si mi-am luat Intruderul :P !!!

 

PS:tre sa ai scule la tine,mai ales daca pleci mai mult"only one"care sa includa si kit de reparatie pt cauciuc tubeless,daca iei vreun cui ce faci sa mai fie si duminica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:tre sa ai scule la tine,mai ales daca pleci mai mult"only one"care sa includa si kit de reparatie pt cauciuc tubeless,daca iei vreun cui ce faci sa mai fie si duminica :)

 

sun un prieten:))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
sun un prieten:))))))

 

Ma bate gandul sa imi iau si eu jucarie dinasta fata de Yamaha tzr50 este f puternica

Acum costa 2500 euro cu taxe cu tot (f rentabila zic eu )

Ninja a ramas tot scumpa 4500 euro din cate stiu

Asa ca in scurt timp o sa dau de A si cred ca ma fac hyosung-ist

Din cate citesc si am citit peste tot nu prea sunt probleme cu iele sa cada vreo piesa majora plus ca 2 ani garantie motorul il iei nou nu alergat de nu stiu cati nebuni si designul este f misto mai un stiker pe el mai un parbriz vopsit negru mai un semnal sport pe led si il faci marfa mai ii schimbi culoarea la iluminatul bordului naveta spatiala ii pui si o toba sa sune mai altfel si gata

Ideia ca este corean cred ca se duce odata ce vezi ca merge super si esti multumit de el furca am vazut ca este up-side down f marfa diabai cbr 2005 > a avut dasta

Eu ma gandeam ca dupa ce il iau sa il debranduiesc si sa ii pun stikere cu alta marca mai rara italiana sau ceva de genul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa imi iau si eu jucarie dinasta fata de Yamaha tzr50 este f puternica

Acum costa 2500 euro cu taxe cu tot (f rentabila zic eu )

Ninja a ramas tot scumpa 4500 euro din cate stiu

Asa ca in scurt timp o sa dau de A si cred ca ma fac hyosung-ist

Din cate citesc si am citit peste tot nu prea sunt probleme cu iele sa cada vreo piesa majora plus ca 2 ani garantie motorul il iei nou nu alergat de nu stiu cati nebuni si designul este f misto mai un stiker pe el mai un parbriz vopsit negru mai un semnal sport pe led si il faci marfa mai ii schimbi culoarea la iluminatul bordului naveta spatiala ii pui si o toba sa sune mai altfel si gata

Ideia ca este corean cred ca se duce odata ce vezi ca merge super si esti multumit de el furca am vazut ca este up-side down f marfa diabai cbr 2005 > a avut dasta

Eu ma gandeam ca dupa ce il iau sa il debranduiesc si sa ii pun stikere cu alta marca mai rara italiana sau ceva de genul

cred ca poti scrie lejer 1098 pe ea. poate doar vreun meserias si-ar da seama...dar nu ai tu ghinionul asta :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...