Sari la conținut

Monstru Rusesc -


arist
 Share

Postări Recomandate

ce se vede in spatele lui la a treia poza pare a fi un turboreactor....dar pare totusi nefolosit (vreodata)...

 

Cred ca in rusia chiar e adevarat ca sunt oameni care au mig-uri in curte pe post de supot de flori....

 

ar fi posibil sa ma insel, totusi, sa semene doar ca forma.....curios , oricum !

Editat de skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta arata exact ca si un alien din seria Alien. Ziceti de nu?!

De acord cu tine.La cate experiente negative am avut cu motoarele rusesti nu mi-ar trebui-o nici mort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce se vede in spatele lui la a treia poza pare a fi un turboreactor....dar pare totusi nefolosit (vreodata)...

 

Cred ca in rusia chiar e adevarat ca sunt oameni care au mig-uri in curte pe post de supot de flori....

 

ar fi posibil sa ma insel, totusi, sa semene doar ca forma.....curios , oricum !

 

 

Se pare ca nu a reusit sa sudeze saua pe turboreactor... sau era mai greu cu directia... Noroc ca a gasit un motoras mai micut, asa, finutz, cum a fost cel de GAZ-53, si ala a fost mai usor de pus intr-o motocicleta... sau ma rog, de pus motocicleta in jurul lui!

 

@AndreiRN: motocicleta din poza ta e Dodge Tomahawk, inconfundabila, iar numele la care probabil te referi este BOSS HOSS, nu Big Hoss. Sa nu se creeze confuzie, Dodge Tomahawk e produsul unui colos industrial, are in spate sute, poate mii de ore de proiectare de specialitate, teste computerizate, ore in sir in tunelul de vant, si sute de oameni care au contribuit la transformarea lui in realitate, pe cand "motoreta" din acest topic are in spate un rus. Si un motor cu 8 cilindri in V.

 

Respect tovarase!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, acum m-am uitat mai bine, monstru are pe fata bascula monobrat, iar directia este cu pivoti si bieleta de directie (se vede bieleta cum trece pe dedesubt). Unghiul de fuga este de 90, deci vireaza fara probleme.

Teoretic s-ar putea adapta (daca nu are deja) o suspensie tip pro-link pe fata.

 

Super ultra para meseriash!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, tare rusu' :crack: motocicleta asta tot revine pe forum de vre-o 2-3 ani...pana acum nu am vazut varianta cu atas si nu intelegeam CUM DRACU RACESTE RUSUL MONSTRUL ALA. Ca nu se vedea in poza solo nici un radiator :) Oricum, imi place mult mai mult cum arata negru-mat, e culoarea care i se potriveste.

 

Ce facem daca nu avem cum cara dupa noi un radiator de 100 de kile?

II PUNEM ATAS :crack: :baldy:

 

 

Orcum, e beton si bate la poponeata 100 de tomahaci si inca pe atatea boss-hoase :10:, de la americanski, fie si numai pt faptul ca e facuta cu mijloace "gospodaresti" locale, cu finantare pe votca :baldy:

 

 

 

 

Stalin si poporul rus

Multe fiare ne-au adus :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Axa: cred ca a pus atas mai degraba in ideea montarii unui rezervor in atas, mai degraba decat NUMAI pentru radiator! :cheers:

 

E posibil ca in varianta solo motorul sa aiba o turbina pentru racire fortata cu aer. Camioanele Tatra asa au, poate si la GAZ se poate adapta similar.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...