Sari la conținut

Programul intrunirilor 2009


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

pt bullbikers

 

vreau sa stiu si eu dak cineva de la Moldavia de la Bacau a confirmat perioada intrunirii sau ai scris din burta de la tine

 

Dupa cum ti-a scris si Bullbikers ce s-a scris in calendar s-a stabilit intr-o sedinta la care au participat mai multe cluburi....si ce s-a scris sunt datele adevarate spuse de conducatorii cluburilor.Cu ce motiv crezi ca s-ar fi pus din burta o intrunire?

Puteai sa intrebi pe un alt ton decat cel acuzator folosit de tine.

 

PS:Intrunirea UCMR se tine pt a nu se suprapune 5 intruniri in acelasi weekend si pt a-si spune fiecare parerea.....cred ca ar putea participa mult mai multe cluburi...mai ales ca afilierea la UCMR nu presupune aproape nimik....Doar o prezenta pe an la intalnire.

 

Eu o vad cu folos pt ca nu cred ca i-ar conveni cuiva sa afle ca si clubul x,y,z,w fac intrunire in acelasi weekend prin simplul motiv ca nu s-au putut anunta la o intalnire

 

Zicea cineva ca la cum arata calendarul sunt tot mai putine intruniri...din acelasi motiv pt ca unii nu se anunta de acuma si nu au fost la inatlnire...

 

Sa speram ca anul acesta majoritatea intrunirilor vor iesi cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnilor organizatori de intruniri, un lucru este clar, daca nu se vor respecta minim 6 ore de liniste pt somn, multi dintre noi isi vor gasi alte indeltniciri, cel putin asta este principalul motiv care deranjeaza pe cei mai multi dintre noi ! Si in primul rand pe mine! :yikes: .Din punctul meu de vedere, cine org o intrunire si nu poa sa respecta aceasta cerinta de bun simt, nu este organizator de intruniri ci doar neste insi care creeaza conditiile ideale pt eventuale accidente moto, petrecute pe drumul de intoarcere de la respectivele evenimente! Parca se mai numeste si OMUCIDERE?! :yikes: Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor organizatori de intruniri, un lucru este clar, daca nu se vor respecta minim 6 ore de liniste pt somn, multi dintre noi isi vor gasi alte indeltniciri, cel putin asta este principalul motiv care deranjeaza pe cei mai multi dintre noi ! Si in primul rand pe mine! :D .Din punctul meu de vedere, cine org o intrunire si nu poa sa respecta aceasta cerinta de bun simt, nu este organizator de intruniri ci doar neste insi care creeaza conditiile ideale pt eventuale accidente moto, petrecute pe drumul de intoarcere de la respectivele evenimente! Parca se mai numeste si OMUCIDERE?! :scratch: Succes!

 

 

Ai dreptate. Nu e placut sa pleci la drum cu dureri de cap. Organizatorii trebuie sa se gandeasca mai mult la confortul celor care isi fac drum prin ograda lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu somnul e cu 2 taisuri.Pana la urma e o intrunire de motoare,nu de babe telenoveliste.Unii sunt mai linistiti si se baga in pat la ora 12 altii petrec pana dimineata.Parerea mea e ca ar trebui sa fie asa:Intrunire in week-end?ei,noaptea de vineri spre sambata sa se petreaca pana la o ora tarzie,sa zicem ca se aud motoare turate pana la ora 3 dimineata.dupa aia oricum ,care mai ramane in picioare se pune sa bea si putini sunt cei carora le mai arde de forje.Apoi dimineata de la 8 iar voie libera.A doua seara,ar trebui sa fie zgomot de motoare pana la 12 ,pt ca vor pleaca toti a doua zi.

Eu la rasnov nu am avut probleme,am baut pana la 5 dimineata,am dormit pana la 7 jumate si la 8 deja plecam.Au fost mai grei primii 20-30 de km,dar apoi iti intrii in ritm,si la mine a fost prima intrunire,primul drum mai lung facut cu motorul.Si m-am intors cu bine acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in brasov?nimic,nimic?

 

Clubul Bull-Bikers nu va mai organiza nicio intrunire anul acesta. Va participa la organizarea intrunirii East European Bike Week, ce va avea loc la Predeal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a stabilit in cele din urma si la Constanta data celei de-a doua intruniri organizate de SEAWOLVES BIKERS, clubul local. MAMAIA ,29-31 mai, locatie fix pe malul marii. stiu ca ne suprapunem cu alte doua intruniri importante,dar distanta este destul de mare de la Constanta la Cluj. Va vom tine la curent . numai bine !

Editat de mendozaccc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. Nu e placut sa pleci la drum cu dureri de cap. Organizatorii trebuie sa se gandeasca mai mult la confortul celor care isi fac drum prin ograda lor.

 

cel mai bine este sa gasesti cazare undeva in zona. noi cel putin de acum incolo asa vom face. ziua la intrunire, spre seara plecam unde ne-am cazat. si asa, toata lumea fericita si cu lacrimi pe obraz :laugh:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu somnul e cu 2 taisuri.Pana la urma e o intrunire de motoare,nu de babe telenoveliste.Unii sunt mai linistiti si se baga in pat la ora 12 altii petrec pana dimineata.Parerea mea e ca ar trebui sa fie asa:Intrunire in week-end?ei,noaptea de vineri spre sambata sa se petreaca pana la o ora tarzie,sa zicem ca se aud motoare turate pana la ora 3 dimineata.dupa aia oricum ,care mai ramane in picioare se pune sa bea si putini sunt cei carora le mai arde de forje.Apoi dimineata de la 8 iar voie libera.A doua seara,ar trebui sa fie zgomot de motoare pana la 12 ,pt ca vor pleaca toti a doua zi.

Eu la rasnov nu am avut probleme,am baut pana la 5 dimineata,am dormit pana la 7 jumate si la 8 deja plecam.Au fost mai grei primii 20-30 de km,dar apoi iti intrii in ritm,si la mine a fost prima intrunire,primul drum mai lung facut cu motorul.Si m-am intors cu bine acasa.

Tinere, la varsta ta eu nici nu mai apucam sa dorm intre doua intruniri, o noapte intreaga.., babe telenovelistice?! Tare de tot, deh, generatia EMO POWER JET! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i asa mare distanta. Doar noi am fost anul trecut de la CJ la CT. Si nu mi-a parut deloc rau, ba dimptriva!!! Apropos: ce mai face cainele nostru? Ala de la Cezar?

 

te salut!!cainele face tare bine..este in grija unei familii din eforie..i-am gasit chiar si pereche,tot asa intr-o ureche :crack:

 

numai bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a stabilit in cele din urma si la Constanta data celei de-a doua intruniri organizate de SEAWOLVES BIKERS, clubul local. MAMAIA ,29-31 mai, locatie fix pe malul marii. stiu ca ne suprapunem cu alte doua intruniri importante,dar distanta este destul de mare de la Constanta la Cluj. Va vom tine la curent . numai bine !

 

sunt atatea locuri libere in programa intrunirilor dar vad ca multe cluburi opteaza pentru o data luata deja de un alt club. Frumos ar fii sa fie in fiecare sapt. una sa putem merge la cat mai multe. Noi mergem la Seth dar imi pare foarte rau ca nu putem ajunge si la Mamaia.

Daca schimbati data anuntati pentru si oamenii din Cluj ar merge la mare. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap..asa este...pacat ca se suprapun.....mai ales pt cei din centrul tarii care poate mergeau si pana la mare....

Si noi vom merge tot la Cluj la Seth....poate ca am fi venit si pana la mare;)

Din pacate intalnirile se stabilesc dupa cum vrea fiecare si nu se tine cont si de altii...Exact din aceasta cauza se face intrunirea Cluburilor la stabilirea calendarului..incercandu-se o acoperire cat mai mare a weekendurilor.

Acuma si daca sunt la distante mari locatiile nu e problema....

 

Oricum bikerii vor merge la intruniri in functie de buget...distanta....si de felul intrunirilor si de distractie(din amintiri si din auzite).

Asta este programul si fiecare isi alege ce si cum...

 

So have fun!!!and ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pare extrem de rau pentru aceasta suprapunere. Ideea este ca aici, in Constanta reusim foarte greu sa punem mana pe o locatie ca lumea. Cum ''maneaua'' aduce cocalarul la mare si deci implicit ''banul'' este foarte greu sa intri pe sub pielea patronilor de campinguri sa ii convingi sa iti inchirieze un spatiu care pret de trei zile sa fie gazda a catorva sute de motociclisti care mai si asculta pe deasupra muzica blues ,hard & heavy ! Daca nu eram ocupati cu intrunirea organizata de noi, asiguram clujenii ca eram oaspetii lor . Tot respectul SeawolveS bikers Constanta pentru toate cluburile moto din Romania care se zbat (in ciuda greutatilor) si se implica in organizarea de astfel de intalniri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ne pare extrem de rau pentru aceasta suprapunere. Ideea este ca aici, in Constanta reusim foarte greu sa punem mana pe o locatie ca lumea. Cum ''maneaua'' aduce cocalarul la mare si deci implicit ''banul'' este foarte greu sa intri pe sub pielea patronilor de campinguri sa ii convingi sa iti inchirieze un spatiu care pret de trei zile sa fie gazda a catorva sute de motociclisti care mai si asculta pe deasupra muzica blues ,hard & heavy ! Daca nu eram ocupati cu intrunirea organizata de noi, asiguram clujenii ca eram oaspetii lor . Tot respectul SeawolveS bikers Constanta pentru toate cluburile moto din Romania care se zbat (in ciuda greutatilor) si se implica in organizarea de astfel de intalniri !

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am o mare rugaminte la domniile voastre:

 

trupa AL!AS ar dori sa participe la cat mai multe intruniri anul acesta. De aceea as dori sa va rugam foarte frumos sa ne ajutati sa participam la cat mai multe intruniri anul acesta. Cine stie vreun contact din randul organizatorilor si vrea sa ne ajute, astept un PM.

 

Va multumesc foarte frumos in numele trupei AL!AS!

 

ROCK ON si ASFALT USCAT tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completare la postul de mai sus:

 

NU am gasit contacte pentru cluburile:

 

- West motoreador (Pecica, Arad)

- Free bikers Hunedoara

- HOG & Harleywood choppers (Buc)

- Meses MC Zalau.

 

Daca ne-ati putea ajuta ar fi excelent.

Va multumim anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...