Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tibi, motociclistul, este antrenorul meu de Kick Boxing (intuiesc ca acidentarea ii va afecta semnificativ cariera). Este un motociclist experimentat circuland exclusiv pe doua roti de ani buni: nu are masina, merge numai cu motocicleta. Tocmai am fost la spital: este bandajat 70% si nu am putut vorbi prea mult cu el. Prietena lui este grav accidentata: splina scoasa, fractura de bazin, o gramada de tije si aparate imobilizatoare...varsta frageda...nu stiu cum va mai putea purta o sarcina sau cum ar mai putea naste in viitor. Nu stiu in ce masura eventualele comensatii materiale din partea lui Nistorescu ar putea fi suficiente in aceste conditii. In plus, eu am vazut clar la Realitatea ca etilotestul cu care a fost testat Nistorescu indica clar 0,01, adica omul bause sigur.

As fi dorit sa pot sa le urez Andreei si lui Tibi in conditii normale, SARBATORI FERICITE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, motociclistul, este antrenorul meu de Kick Boxing (intuiesc ca acidentarea ii va afecta semnificativ cariera). Este un motociclist experimentat circuland exclusiv pe doua roti de ani buni: nu are masina, merge numai cu motocicleta. Tocmai am fost la spital: este bandajat 70% si nu am putut vorbi prea mult cu el. Prietena lui este grav accidentata: splina scoasa, fractura de bazin, o gramada de tije si aparate imobilizatoare...varsta frageda...nu stiu cum va mai putea purta o sarcina sau cum ar mai putea naste in viitor. Nu stiu in ce masura eventualele comensatii materiale din partea lui Nistorescu ar putea fi suficiente in aceste conditii. In plus, eu am vazut clar la Realitatea ca etilotestul cu care a fost testat Nistorescu indica clar 0,01, adica omul bause sigur.

As fi dorit sa pot sa le urez Andreei si lui Tibi in conditii normale, SARBATORI FERICITE!

 

Este TRAGIC! Multa suferinta din cauza unui nenorocit! Cu siguranta nu ajungi sa faci o astfel de manevra fara sa fi "experimentat" si inainte si sa stii ca poti sa te bazezi pe mastodont, in sensul in care "te" (se) feresc ceilalti. Din pacate, de data asta au existat victime. :D

 

In mod evident, accidentul a fost inevitabil pentru motociclist. Si nu din cauza vitezei, ci din cauza elementului... "surpriza". Mergi normal si vine un buldozer d-asta peste tine!

 

Orice-ar spune carcotasii pe-aici, sunt convins ca - chiar si in conditiile in care ar fi mers mai repede inainte de trecerea de pietoni - a redus viteza in zona, a vazut ca nu sunt pietoni angajati sau pregatiti sa se angajeze in traversare si si-a continuat deplasarea cu o viteza rezonabila. Cine dintre noi se asteapta ca atunci cand nu sunt pietoni in zona unei zebre sa se gaseasca un dobitoc care sa intoarca din sens opus, peste scuarul din mijloc, fix pe trecerea de pietoni? Sau de-acum inainte trebuie sa ne asiguram si de SUV-uri cand ne apropiem de-o zebra?? Sau cand trecem pe verde printr-o intersectie? Ca daca i se scoala pupaza lu' ala cu SUV-u', da peste noi oricum... Din pacate, nu numai cu SUV-urile!

 

Le doresc din suflet celor doua victime sa aiba parte de suferinta cat mai putina pana la insanatosire, iar recuperarea sa fie cat mai aproape de 100%!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, motociclistul, este antrenorul meu de Kick Boxing (intuiesc ca acidentarea ii va afecta semnificativ cariera). Este un motociclist experimentat circuland exclusiv pe doua roti de ani buni: nu are masina, merge numai cu motocicleta. Tocmai am fost la spital: este bandajat 70% si nu am putut vorbi prea mult cu el. Prietena lui este grav accidentata: splina scoasa, fractura de bazin, o gramada de tije si aparate imobilizatoare...varsta frageda...nu stiu cum va mai putea purta o sarcina sau cum ar mai putea naste in viitor. Nu stiu in ce masura eventualele comensatii materiale din partea lui Nistorescu ar putea fi suficiente in aceste conditii. In plus, eu am vazut clar la Realitatea ca etilotestul cu care a fost testat Nistorescu indica clar 0,01, adica omul bause sigur.

As fi dorit sa pot sa le urez Andreei si lui Tibi in conditii normale, SARBATORI FERICITE!

0.01....nu conteaza...inseamna 0

ce smecheri sunteti acum pe chat. am vazut ca v-ati luat de tsunami...parca....desi...intrebarea lui e f logica...si cred la fel ca poate se putea evita

cu parerea de rau ptr tinerii care au fost victime...nu pot decat sa remarc.....ca va place postura de vistima....ca mereu cineva se vaita pe aces6t forum....ca mereu cineva se simte nedreptatit..chiar si care pica ca prostu...spune ca e dat "concervaru" fumu de la tigare pe geam..deci el e vinovat

cred ca pe acest topicl....tre sa se adune pareri despre cum pot fi ajutati

in schimb au intrat toti frustratii./..prentru care raul ...ramul...alinierea astrelor le e potrivnica...si comenteaza

pooate ca cei doi....chiar nu puteau evita...e trist...dart de la asta....la a cere jupuirea lui nistorecu...e mult..si e penibil..mai ales din partea unei categorii..care din principiu nu respecta nici o regula...si "vrea dreptate...dar nu ptr catei"

am vazut revolta la ce a zis mirccea badea....are dreptate.....desi....neam de piloti cum sunt cei de pe aici..imi vor sari in cap destui care sa considere ca sunt un dobitoc care "tin cu ursu"

a lovi pe cineva e dramatic ptr ambele parti......si mineni nu-si poate dori asta

a fost in intamplare nedericita incare cineva nu a respectat regulile de circulatie(e drept mai flagrant....dar asta se intampla si din partea motociclistilor..etc) Sau cei care nu-s motociclisti merita decapitati...iar motociclistii....jeliti?

Daca in locul moto era un alt jeep...era accident usor si nimeni nu vb despre asta. mersul pe motocicleta presunupe si asumarea unui risc mai mare. fiecare..si-l alege sau nu. pacat e ca sunt cativa....care nu constientizeaza asta si stau uimiti prin spitale....si injura pe chat.

 

LE: in conditiile incare cei cxare injura considera ca " motociclistii se impart in cei care cad...si cei care nu recunosc"...e aberant...sa dea cineva cu pietre. nistorecu a fost doar celo care a grabit un anume veniment...el s-ar fi intamplat..oricum...cu mine..sau cu oricine altcineva. Asta e caz clar de lipsa de instinct de conservare

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0.01....nu conteaza...inseamna 0

ce smecheri sunteti acum pe chat. am vazut ca v-ati luat de tsunami...parca....desi...intrebarea lui e f logica...si cred la fel ca poate se putea evita

cu parerea de rau ptr tinerii care au fost victime...nu pot decat sa remarc.....ca va place postura de vistima....ca mereu cineva se vaita pe aces6t forum....ca mereu cineva se simte nedreptatit..chiar si care pica ca prostu...spune ca e dat "concervaru" fumu de la tigare pe geam..deci el e vinovat

cred ca pe acest topicl....tre sa se adune pareri despre cum pot fi ajutati

in schimb au intrat toti frustratii./..prentru care raul ...ramul...alinierea astrelor le e potrivnica...si comenteaza

pooate ca cei doi....chiar nu puteau evita...e trist...dart de la asta....la a cere jupuirea lui nistorecu...e mult..si e penibil..mai ales din partea unei categorii..care din principiu nu respecta nici o regula...si "vrea dreptate...dar nu ptr catei"

am vazut revolta la ce a zis mirccea badea....are dreptate.....desi....neam de piloti cum sunt cei de pe aici..imi vor sari in cap destui care sa considere ca sunt un dobitoc care "tin cu ursu"

a lovi pe cineva e dramatic ptr ambele parti......si mineni nu-si poate dori asta

a fost in intamplare nedericita incare cineva nu a respectat regulile de circulatie(e drept mai flagrant....dar asta se intampla si din partea motociclistilor..etc) Sau cei care nu-s motociclisti merita decapitati...iar motociclistii....jeliti?

Daca in locul moto era un alt jeep...era accident usor si nimeni nu vb despre asta. mersul pe motocicleta presunupe si asumarea unui risc mai mare. fiecare..si-l alege sau nu. pacat e ca sunt cativa....care nu constientizeaza asta si stau uimiti prin spitale....si injura pe chat.

 

LE: in conditiile incare cei cxare injura considera ca " motociclistii se impart in cei care cad...si cei care nu recunosc"...e aberant...sa dea cineva cu pietre. nistorecu a fost doar celo care a grabit un anume veniment...el s-ar fi intamplat..oricum...cu mine..sau cu oricine altcineva. Asta e caz clar de lipsa de instinct de conservare

 

Te citez: "Nu am poze pe motor...nu ma dau pe o roata....nu vand nimik.....deci neinteresant". Oricum esti absolut neinteresant. Probabil ca nici nu te dai pe motor. Probabil ca esti forumist convins.

 

Iar te citez: "s-ar fi intamplat..oricum...cu mine.." Zi merci ca nu s-a intamplat cu tine; chiar daca te aberezi, imi pare bine ca nu s-a intamplat cu tine. Si mi-ar fi parut si mai bine daca nu se intampla deloc.

 

Rubrica de accidente o vad utila in masura in care motociclistii au de invatat din experienta altora. Acesta este unul dintre cazurile in care ai ce invata. Ca oricat de experimentat ai fi, oricat de prudent, intotdeauna exista un element supriza. In fata caruia nici experienta, nici instinctul de conservare nu rezista. Se intampla si gata.

 

Daca apar persoane care incep sa se abereze (iar unii au experienta in acest domeniu, nu dau nume, nu e cazul, se remarca pur si simplu), e pacat din cel putin 3 motive: pentru spiritul si utilitatea topicului, pentru cei care au patit-o si pentru cei care citesc. Si, uneori, pentru cei care si-au pierdut viata in accidente.

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia faceti si un miting acasa pe la toti motociclistii sa mearga cu viteza redusa in intersectii si cu ochii in 13 mai ales cand pe contrasens sunt bara la bara peste un km si se simte in aer nervozitatea soferilor. .Nasol de tot ca s-a intamplat asa dar degeaba mai frecati mitinguri ca faptul e consumat. .cu mitingul nu dati timpul inapoi. . .si eu sincer m-am saturat de cretinisme dastea ala ianachim, cu datul foc la jeep si alte deliruri ale altor revolutionari care organizeaza batalii navale in cada, inte ratusca galbena si armada de gondole, Gi Joe scafandru si papusha lui Zavoranca.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am aflat si eu de accident din presa online.

http://www.libertatea.ro/stire/nistorescu-...sti-223304.html

 

Sper ca Tiberiu si Andreea sa se faca bine, cei care au acum grija de ei sa le atenueze cat mai mult suferinta si sa-i puna pe picioare cat mai repede.

 

In privinta nistorescului, imi doresc ca el sa nu scape fara puscarie si fara sa plateasca pentru actul (cuvant urat) pe care l-a savarsit.

 

In toamna asta am avut un accident usor din vina unui sofer neatent, n-am avut nimic rupt insa chiar si acum la cateva luni mi-e greu sau uit ce-am simtit in acele cateva secunde (inainte,impact si dupa). Imi esti imposibil sa-mi imaginez cum este sa fii cu prietena in sa si sa te izbeasca un jeep in plin.

 

Dumnezeu sa ne fereasca pe toti.

 

Ozzy, daca am cu ce, pun si eu umarul sa-i ajut pe Tibi si Andreea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0.01....nu conteaza...inseamna 0

ce smecheri sunteti acum pe chat. am vazut ca v-ati luat de tsunami...parca....desi...intrebarea lui e f logica...si cred la fel ca poate se putea evita

cu parerea de rau ptr tinerii care au fost victime...nu pot decat sa remarc.....ca va place postura de vistima....ca mereu cineva se vaita pe aces6t forum....ca mereu cineva se simte nedreptatit..chiar si care pica ca prostu...spune ca e dat "concervaru" fumu de la tigare pe geam..deci el e vinovat

cred ca pe acest topicl....tre sa se adune pareri despre cum pot fi ajutati

in schimb au intrat toti frustratii./..prentru care raul ...ramul...alinierea astrelor le e potrivnica...si comenteaza

pooate ca cei doi....chiar nu puteau evita...e trist...dart de la asta....la a cere jupuirea lui nistorecu...e mult..si e penibil..mai ales din partea unei categorii..care din principiu nu respecta nici o regula...si "vrea dreptate...dar nu ptr catei"

am vazut revolta la ce a zis mirccea badea....are dreptate.....desi....neam de piloti cum sunt cei de pe aici..imi vor sari in cap destui care sa considere ca sunt un dobitoc care "tin cu ursu"

a lovi pe cineva e dramatic ptr ambele parti......si mineni nu-si poate dori asta

a fost in intamplare nedericita incare cineva nu a respectat regulile de circulatie(e drept mai flagrant....dar asta se intampla si din partea motociclistilor..etc) Sau cei care nu-s motociclisti merita decapitati...iar motociclistii....jeliti?

Daca in locul moto era un alt jeep...era accident usor si nimeni nu vb despre asta. mersul pe motocicleta presunupe si asumarea unui risc mai mare. fiecare..si-l alege sau nu. pacat e ca sunt cativa....care nu constientizeaza asta si stau uimiti prin spitale....si injura pe chat.

 

LE: in conditiile incare cei cxare injura considera ca " motociclistii se impart in cei care cad...si cei care nu recunosc"...e aberant...sa dea cineva cu pietre. nistorecu a fost doar celo care a grabit un anume veniment...el s-ar fi intamplat..oricum...cu mine..sau cu oricine altcineva. Asta e caz clar de lipsa de instinct de conservare

ai perfecta dreptate

 

 

@frustratul de maryus, am vazut si eu reportajul alcoolemia era 0.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie dupa ce mi-a tasnit un TIR de-a curmezisul benzii mele pe centura (coloana de masini pe contrasens de cativa km, si banda mea libera) (si nu am venit degraba acasa sa postez asta pe forum aici). .a tras dobitocul pe iarba sa ia o pauza, prin fatza mea, nu tu semnal nu nimic, de nu stiu cum de am ramas pe doua roti ca aveam vreo 90, frana fatza, spate, iar fatza, mai da drumu la frana iar o pui, etc. se sucea motoreta ba stanga ba dreapta. .si era vaca de 290 kile. . nu mai merg pe langa coloane interminabile pe contrasens decat cu 40-50 la ora si pupile dilatate la rotile fatza ale fiecarei masini. .Cam asta e stilul de mers pe langa coloane. . .ca si cum cauti o anumita masina in tot convoiul. . .cam asta e nivelul de atentie.

 

Eu nu consider banda mea libera si cea opusa full, ca pe vreun avantaj care ma face sa merg lejer si mai in viteza si fara sa scanez aproape fiecare masina de alaturi. .adica, banda libera, da-i nene. .Nu, doar merg incet, dar constant (mare lucru si asta, decat bara la bara mers 3 metri iar stop) si in intersectii, giratorii, ramificatii sunt de 2 ori mai atent chiar daca merg cu 20 la ora. . De fapt, asta e stilul de mers prin oras, , stop and go. .stiti, cam cum zboara uliul si scaneaza prada. . dai rotocoale cu ochii stanga-dreapta, mana jucand gazul cu ambreiajul jumate tras, te uiti sa vezi daca te-au vazut toti potentialii inamici, si dai gaz lejer, nici prea incet sa-i enervezi ca abia te tarasti prin fatza lor in intersectii, dar nici prea tare, sa risti sa aibe altu cu masina aceiasi idee ca tine in acelasi moment. .

 

Si chiar daca scuteristii sunt cea mai injurata categorie de motoristi, am vazut la astia cam cum isi planifica ei in cateva secunde traseul in traficul de rahat din Bucuresti, cel putin. Sunt multe de invatat de la unii dintre ei . .care respecta pe ceilalti din trafic, nu aia care isi bat joc. GPS-ul mental si abilitatea de a se adapta non-stop la orice situatie in trafic, pe care si le-au dezvoltat unii dintre ei. .ar trebui invatat si de cei cu motociclete. .

 

http://www.libertatea.ro/stire/nistorescu-...sti-223304.html

 

http://www.cancan.ro/2008-12-08/Cornel-Nis...doi-tineri.html

 

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...nel-Nistorescu/

 

http://www.jurnalul.ro/articole/140484/cor...t-rutier--video

 

Din desenul din Libertatea se vede ca cei cu masinile de pe banda 3 au franat inainte de trecerea de pietoni. . nu inteleg cum de nu a franat si motociclistul. . .si daca in loc de BMW era un pieton care se angaja subit in traversare pe trecere? Si locul ala are vizibilitate f. buna, chiar daca acolo toti sunt tentati sa mearga mai tare. . Exista o camera video chiar inainte de trecerea de pietoni. . f. nasol oricum. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie dupa ce mi-a tasnit un TIR de-a curmezisul benzii mele pe centura (coloana de masini pe contrasens de cativa km, si banda mea libera) (si nu am venit degraba acasa sa postez asta pe forum aici). .a tras dobitocul pe iarba sa ia o pauza, prin fatza mea, nu tu semnal nu nimic, de nu stiu cum de am ramas pe doua roti ca aveam vreo 90, frana fatza, spate, iar fatza, mai da drumu la frana iar o pui, etc. se sucea motoreta ba stanga ba dreapta. .si era vaca de 290 kile. . nu mai merg pe langa coloane interminabile pe contrasens decat cu 40-50 la ora si pupile dilatate la rotile fatza ale fiecarei masini. .Cam asta e stilul de mers pe langa coloane. . .ca si cum cauti o anumita masina in tot convoiul. . .cam asta e nivelul de atentie.

 

Eu nu consider banda mea libera si cea opusa full, ca pe vreun avantaj care ma face sa merg lejer si mai in viteza si fara sa scanez aproape fiecare masina de alaturi. .adica, banda libera, da-i nene. .Nu, doar merg incet, dar constant (mare lucru si asta, decat bara la bara mers 3 metri iar stop) si in intersectii, giratorii, ramificatii sunt de 2 ori mai atent chiar daca merg cu 20 la ora. . De fapt, asta e stilul de mers prin oras, , stop and go. .stiti, cam cum zboara uliul si scaneaza prada. . dai rotocoale cu ochii stanga-dreapta, mana jucand gazul cu ambreiajul jumate tras, te uiti sa vezi daca te-au vazut toti potentialii inamici, si dai gaz lejer, nici prea incet sa-i enervezi ca abia te tarasti prin fatza lor in intersectii, dar nici prea tare, sa risti sa aibe altu cu masina aceiasi idee ca tine in acelasi moment. .

 

Si chiar daca scuteristii sunt cea mai injurata categorie de motoristi, am vazut la astia cam cum isi planifica ei in cateva secunde traseul in traficul de rahat din Bucuresti, cel putin. Sunt multe de invatat de la unii dintre ei . .care respecta pe ceilalti din trafic, nu aia care isi bat joc. GPS-ul mental si abilitatea de a se adapta non-stop la orice situatie in trafic, pe care si le-au dezvoltat unii dintre ei. .ar trebui invatat si de cei cu motociclete. .

 

http://www.libertatea.ro/stire/nistorescu-...sti-223304.html

 

http://www.cancan.ro/2008-12-08/Cornel-Nis...doi-tineri.html

 

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...nel-Nistorescu/

 

http://www.jurnalul.ro/articole/140484/cor...t-rutier--video

 

Din desenul din Libertatea se vede ca cei cu masinile de pe banda 3 au franat inainte de trecerea de pietoni. . nu inteleg cum de nu a franat si motociclistul. . .si daca in loc de BMW era un pieton care se angaja subit in traversare pe trecere? Si locul ala are vizibilitate f. buna, chiar daca acolo toti sunt tentati sa mearga mai tare. . Exista o camera video chiar inainte de trecerea de pietoni. . f. nasol oricum. .

Mda, e interesant ce a declarat Nistorescu asta, ca a intrat in el o motocicleta cu viteza si ca o sa faca tot ce e posibil pentru ei. Nu stiu ce ma face sa cred ca o sa scape basma curata si ca treaba cu dosarul penal a putea fi aruncata la misto, numai asa de ochii lumii cum s-ar zice. In orice caz cel mai important e ca tinerii sa se faca bine si sa fie sanatosi si asta cat se poate de repede. Insanatosire grabnica motociclistului si pasagerei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cf Codului Rutier din Ro acoolemia de 0,01 nu inseamna zero!!! Unui om normal i se suspenda permisul pentru 0,01. Nu il suspectez pe Nistorescu ca ar fi baut mult, dar a baut. In stirea de pe PROTV se vede cum Nistorescu are in mana o sticla de apa minerala din care bea, banuiesc ca in scopul de a-si diminua alcoolemia pana la momentul recoltarii probelor de sange. Nu cred ca pe frigul ala si in conditiile alea de stress mai statea Nistorescu sa se gandeasca la sete si sa bea apa pur si simplu de sete: se stie ca daca bei apa multa inainte de recoltarea sangelui alcoolemia se va diminua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te citez: "Nu am poze pe motor...nu ma dau pe o roata....nu vand nimik.....deci neinteresant". Oricum esti absolut neinteresant. Probabil ca nici nu te dai pe motor. Probabil ca esti forumist convins.

 

Iar te citez: "s-ar fi intamplat..oricum...cu mine.." Zi merci ca nu s-a intamplat cu tine; chiar daca te aberezi, imi pare bine ca nu s-a intamplat cu tine. Si mi-ar fi parut si mai bine daca nu se intampla deloc.

 

Rubrica de accidente o vad utila in masura in care motociclistii au de invatat din experienta altora. Acesta este unul dintre cazurile in care ai ce invata. Ca oricat de experimentat ai fi, oricat de prudent, intotdeauna exista un element supriza. In fata caruia nici experienta, nici instinctul de conservare nu rezista. Se intampla si gata.

 

Daca apar persoane care incep sa se abereze (iar unii au experienta in acest domeniu, nu dau nume, nu e cazul, se remarca pur si simplu), e pacat din cel putin 3 motive: pentru spiritul si utilitatea topicului, pentru cei care au patit-o si pentru cei care citesc. Si, uneori, pentru cei care si-au pierdut viata in accidente.

 

Acum ceva vreme, neintelegand motivul pentru care sotia ta dorea arderea pe rug a taranilor care merg cu caruta pe dn, am spus ca intradevar nu e normal....dar ca tre sa traiasca si ei...etc si am argumentat spunand ca putem avea mai multa toleranta..si e loc ptr toti pe strazi...ca doar 1/100000 probabil din cei care intalnesc carute pe strazi le lovesc si apoi urla ca mergea caruta prea incet...etc. Vazand ca nici un argument nu pare sa-ti induplece sotia sa-i ierte pe tzarani de o condamnare in chinuri am intrebat-o ce-o mana in lupta....explicand ca din ce am vazut eu pe aici....doar acel domn si "unii care au lovit un magar" au patit asta, fara sa ma gandesc ca ea a fost implicata in acel accident.

instantaneu, motociclistii duri au devenit sensibili ca niste dre si mi-au sarit in cap....

Personal, mi-a parut rau pentru argumentul adus cand am constatat ca intradevar doamna era in intamplarea cu magaru. Asta nu inseamna ca semnez petitia de construire de rezervati ptr cei care nu va lasa calea libera, ci doar ca puteam da alte 1000 de argumente.

Atunci am apreciat ca nu ai intervenit cu jigniri...de genul..."io sunt capu la familie" si tre sa-l educ pe micutz.

astazi in schimb, sotia ta a intrat la 2:33 pe profilul meu....ti-a adus aminte ca nu i-ai reparat onoarea...iar tu te-ai scremut pana la 2:46 sa ma citezi de fapt...ca nici macar ceva original nu ai spus. pentru asta iti era suficient un singur minut omule.

ce zici....iti schimbi nicku din dominator in dezamagitor sau te autoflagelezi 5 minute..ca sa devii din nou barbat?

 

cat ma dau eu si pe unde.....nu cred ca e treaba ta....iar conluzia cu elementul surpriza care poate aparea...a fost in stilu "iarna nu-i ca vara". Crezi ca japonezii de la hirosima nu erau prudenti si experimentati? eu cred ca erau...dar elementul surpriza s-a intamplat si gata ca sa te citez si eu.

elementar watson...ca daca te afli in acelasi punct si in acelasi timp cu un X5 vare nu e al tau, iesi destul de sifonat, A zis bine cineva aici, daca nu avea x5 si nu era nistorescu....indemnele la jihad...ar fi sunat altfel...dar erau la fel de vehemente. de fiecare data, vreti sa dispara cate o categorie de participanti la trafic....carutele, jeepurile, cei cu masini mai noi de 10 ani eventual ai caror proprietari nu dorm in cort si prefera dushul de la hotel, femeile soferite...etc

Succes....desi cred ca si singuri o sa va ciocniti intre voi pe cheia....si o sa cereti atunci sa dispara cate o categorie de motociclete,...care nu va e voua draga.

 

LE: cei care sustin ca nu se putea evita....sa incerce sa intoarca un X5 acolo.....sa vada in cat timp ce intampla asta. O sa aiba surprize de genul si melcu tzusti. X5 nu e cart sa nu-l vezi...din relatarea intamplarii...cel mai prtobabil....cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul cocotat pe squar si i-au facut semn ca-i dau voie...iar motociclistul a citit prea mult pe aici, si-a adus aminte ca trebuie sa-i urasca pe cei cu x5....si a vrut sa-i arate cine-i sefu.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cf Codului Rutier din Ro acoolemia de 0,01 nu inseamna zero!!! Unui om normal i se suspenda permisul pentru 0,01. Nu il suspectez pe Nistorescu ca ar fi baut mult, dar a baut. In stirea de pe PROTV se vede cum Nistorescu are in mana o sticla de apa minerala din care bea, banuiesc ca in scopul de a-si diminua alcoolemia pana la momentul recoltarii probelor de sange. Nu cred ca pe frigul ala si in conditiile alea de stress mai statea Nistorescu sa se gandeasca la sete si sa bea apa pur si simplu de sete: se stie ca daca bei apa multa inainte de recoltarea sangelui alcoolemia se va diminua.

nu ti se pare ciudat ca doar tu ai vazut 0,01 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: cei care sustin ca nu se putea evita....sa incerce sa intoarca un X5 acolo.....sa vada in cat timp ce intampla asta. O sa aiba surprize de genul si melcu tzusti. X5 nu e cart sa nu-l vezi...din relatarea intamplarii...cel mai prtobabil....cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul cocotat pe squar si i-au facut semn ca-i dau voie...iar motociclistul a citit prea mult pe aici, si-a adus aminte ca trebuie sa-i urasca pe cei cu x5....si a vrut sa-i arate cine-i sefu.

 

Asa e coane, ai dreptate. Toti ne dorim sa fim luati in plin de un X5 ca sa ii aratam cine e seful. Daca avem si pasager, cu atat mai bine, o sa luam mai multi bani.

 

Dixit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa celor 2.

Stati linistiti cu mister Nistorescu, nevasta lui Paunescu care a omorat o familie a primit 3 ani cu suspendare (asta inainte sa faca recurs, cred ca i s-au mai scazut). Asa ca nu va mai agitati, nu o sa i se intample absolut nimic. O sa mearga omul pe burta cateva luni, daca are chef o sa se inteleaga cu cei accidentati, daca nu are chef o sa intre cu ei in proces, o sa-i frece cativa ani si probabil o sa le plateasca niste despagubiri, sau nu.

Si stiti care este culmea? Ca nu el este autorul moral!!!!! Politia este principala vinovata cu tot traficul asta infernal din Bucuresti si tot politia este autorul moral al acestui accident. Daca si-ar face nesimtitii treaba si ar aplica legea nu ar mai fi atat de multi "jmekeri" de "jmekeri" in acest oras. Cati vedem zilnic cum incalca flagrant regulile de circulatie fara as li se intampla absolut nimic!!!!!!!!!!

Daca merg tot asa lucrurile, parca vad ca de la vara o sa ne impuscam pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este TRAGIC! Multa suferinta din cauza unui nenorocit! Cu siguranta nu ajungi sa faci o astfel de manevra fara sa fi "experimentat" si inainte si sa stii ca poti sa te bazezi pe mastodont, in sensul in care "te" (se) feresc ceilalti. Din pacate, de data asta au existat victime. :D

 

In mod evident, accidentul a fost inevitabil pentru motociclist. Si nu din cauza vitezei, ci din cauza elementului... "surpriza". Mergi normal si vine un buldozer d-asta peste tine!

 

n-a fost numai nenorocitul, a fost si motociclistul care a gresit.

"element surpriza" pe trecere de pietoni???

si un pieton tot element surpriza era? asta dupa ce cei din stanga sunt opriti?

 

Cine dintre noi se asteapta ca atunci cand nu sunt pietoni in zona unei zebre sa se gaseasca un dobitoc care sa intoarca din sens opus, peste scuarul din mijloc, fix pe trecerea de pietoni?

 

daca tu nu te astepti ca sa ai "surprize" gen, pietoni care vor sa traverseze pe trecerea de pietoni, de acum incolo, poate te vei gandi. surpriza nu inseamna ca vezi un jeep ca intra pe trotuar si intoarce pe banda a 3-a si a 2-a. aia se numeste nesimtire. surpriza e cand stai la stop si te loveste unu din spate. daca-mi demonstrezi cum motociclistul care n-a mai avut timp sa opreasca sau sa ocoleasca din cauza vitezei sau neatentiei pentru a evita accidentul cu bmw-ul, putea evita un pieton, un copil, voi incerca sa-ti dau dreptate. cum un copil il poti vedea, dar un x5 nu?

 

Le doresc din suflet celor doua victime sa aiba parte de suferinta cat mai putina pana la insanatosire, iar recuperarea sa fie cat mai aproape de 100%!

aici suntem amandoi de acord.

sper ca nesimtitul sa-i plateasca motocicleta.

 

in toata schema asta, doar fata a incasat-o nevinovata. pacat!

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a comis-o nistorescu... legal, el va fi declarat vinovat, aproape sigur. dar necazul i se putea intampla oricui. fariseii astia care il crucifica si arunca cu pietre in el, ori n-au masina si sunt ingerasii care merg pe 2 roti (sic!) ori zic ca lor nu li se poate intampla asa ceva cand sunt la volan (iar nu ghidon)... ei sunt "perfectii" (sic!). pe toti i-as ruga un singur lucru sa tina minte: niciodata, dar niciodata, cand esti pe moto si-o patesti nu poti spune ca esti total nevinovat. esti vinovat ca nu ai fost atent stiindu-te atat de expus si cat de "invizibil" poti fi pentru unii soferi mai putini atenti sau cu mai putina prezenta de spirit (vezi Doamne, nu toti sunt "perfecti") ori chiar nesimtiti... deci ganditi-va ca voi sunteti vinovati - daca nu legal - intotdeauna moral... ganditi asa si nu veti mai fi carne de tun, ceea ce conteaza cel mai mult in final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-a fost numai nenorocitul, a fost si motociclistul care a gresit.

"element surpriza" pe trecere de pietoni???

si un pieton tot element surpriza era? asta dupa ce cei din stanga sunt opriti?

 

 

 

daca tu nu te astepti ca sa ai "surprize" gen, pietoni care vor sa traverseze pe trecerea de pietoni, de acum incolo, poate te vei gandi. surpriza nu inseamna ca vezi un jeep ca intra pe trotuar si intoarce pe banda a 3-a si a 2-a. aia se numeste nesimtire. surpriza e cand stai la stop si te loveste unu din spate. daca-mi demonstrezi cum motociclistul care n-a mai avut timp sa opreasca sau sa ocoleasca din cauza vitezei sau neatentiei pentru a evita accidentul cu bmw-ul, putea evita un pieton, un copil, voi incerca sa-ti dau dreptate. cum un copil il poti vedea, dar un x5 nu?

 

 

aici suntem amandoi de acord.

sper ca nesimtitul sa-i plateasca motocicleta.

 

in toata schema asta, doar fata a incasat-o nevinovata. pacat!

 

 

tu chiar crezi ca poti sa eviti un pieton care alearga pe trecerea de pietoni cand tu ai mai mult de 30? e o diferenta enorma 1ntre un pieton care merge linistit si ceva care apare brusc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aste-i tot.....nu mai sari aiurea ca nu am intrat in corul celor care urla pe aici...

Sper ca esti destul de inteligent sa-ti dai seama c-a fost o progblema cu serverul Ironicu' Intunericului,altfel cred c-ar trebui sa-ti suspende astia carnetul de mers pe net.N-a sarit nimeni pe tine sexosule.

 

 

nu, dar credeam ca pentru cineva care se da pe strazi e evident.

 

1. era trecere de pietoni, vehiculele de pe banda 3 oprite.

2. pe trecerea de pietoni in locul unor copii de 10 ani (slava dmnului ca nu treceau pe acolo) intoarce, nu o masina mica, ci un jeep cat casa poporului

3. motociclistul nu-l vede, sau il vede prea tarziu si se produce accidentul.

Ai dreptate si ce spui tu este perfect veridic.Dar daca acolo iti face manevra asta unul din scurt, acolo cum 110% a facut-o si asta,nu mai apuci sa faci aproape nimic.

 

Era intuneric,masina neagra pozitia "ghemuit" data de tipul de motor,manevra facuta din scurt intr-un loc IMPREVIZIBIL.Repet acolo este trotuar.Animalul a intors PESTE TROTUARUL care uneste cele doua treceri de pietoni.Nu este acelasi lucru ca si atunci cand ar fi traversat niste pietoni.

 

Stii de unde stiu ? Am patit aceasi faza ,numai pozitia mea inalta pe motor m-a ajutat sa evit.Omul nu a avut aceasi sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a comis-o nistorescu... legal, el va fi declarat vinovat, aproape sigur. dar necazul i se putea intampla oricui. fariseii astia care il crucifica si arunca cu pietre in el, ori n-au masina si sunt ingerasii care merg pe 2 roti (sic!) ori zic ca lor nu li se poate intampla asa ceva cand sunt la volan (iar nu ghidon)... ei sunt "perfectii" (sic!). pe toti i-as ruga un singur lucru sa tina minte: niciodata, dar niciodata, cand esti pe moto si-o patesti nu poti spune ca esti total nevinovat. esti vinovat ca nu ai fost atent stiindu-te atat de expus si cat de "invizibil" poti fi pentru unii soferi mai putini atenti sau cu mai putina prezenta de spirit (vezi Doamne, nu toti sunt "perfecti") ori chiar nesimtiti... deci ganditi-va ca voi sunteti vinovati - daca nu legal - intotdeauna moral... ganditi asa si nu veti mai fi carne de tun, ceea ce conteaza cel mai mult in final.

 

un mesaj foarte bun,

bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia faceti si un miting acasa pe la toti motociclistii sa mearga cu viteza redusa in intersectii si cu ochii in 13 mai ales cand pe contrasens sunt bara la bara peste un km si se simte in aer nervozitatea soferilor. .Nasol de tot ca s-a intamplat asa dar degeaba mai frecati mitinguri ca faptul e consumat. .cu mitingul nu dati timpul inapoi. . .si eu sincer m-am saturat de cretinisme dastea ala ianachim, cu datul foc la jeep si alte deliruri ale altor revolutionari care organizeaza batalii navale in cada, inte ratusca galbena si armada de gondole, Gi Joe scafandru si papusha lui Zavoranca.

 

stai linistit motociclistule

acasa la tine

pana cand o sa.ti vezi in fata rotii un prieten luat pe bot de un smecher cu jeep

dupa mai vorbim

el se duce cu aripa stramba acasa si tu cu picioarele in gips

cretine sunt si ideile tale

citez.....

Aia care stau in bloc la Dunarea. .decat sa va datzi martori inocenti pe forum, ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar un borcan plin cu castraveti nu ia-ti plantat in parbriz. . ce sa mai zic de 2-3-5 tarnacoape infipt...

asa ca ciocul mic

daca mai ai ceva de zis continuam pe pm

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a comis-o nistorescu... legal, el va fi declarat vinovat, aproape sigur. dar necazul i se putea intampla oricui. fariseii astia care il crucifica si arunca cu pietre in el, ori n-au masina si sunt ingerasii care merg pe 2 roti (sic!) ori zic ca lor nu li se poate intampla asa ceva cand sunt la volan (iar nu ghidon)... ei sunt "perfectii" (sic!). pe toti i-as ruga un singur lucru sa tina minte: niciodata, dar niciodata, cand esti pe moto si-o patesti nu poti spune ca esti total nevinovat. esti vinovat ca nu ai fost atent stiindu-te atat de expus si cat de "invizibil" poti fi pentru unii soferi mai putini atenti sau cu mai putina prezenta de spirit (vezi Doamne, nu toti sunt "perfecti") ori chiar nesimtiti... deci ganditi-va ca voi sunteti vinovati - daca nu legal - intotdeauna moral... ganditi asa si nu veti mai fi carne de tun, ceea ce conteaza cel mai mult in final.

 

 

mestere, am permis si de moto si de masina din 86 si circul cu masina zilnic asa ca stiu ce inseamna pentru un sofer prezenta unui mobrist prin preajma.

am mai spus-o si o mai zic: cretini sunt si la volan si la ghidon.

 

ce ziceam io mai sus - in topic - este legat de comportamentul lui nistorescu de dupa accident; putea sa fi dat peste un pieton sau o alta masina; nu e vorba neaparat ca erau pe mobra; problema este ca el chiar a incalcat codul rutier unde - daca nu ma insel - zice ca daca ai comis-o grav cu vatamari corporale, esti obligat sa te duci si sa-i acorzi primul ajutor; nu sa stai ca vaca indiferent in timp ce victimele dau ochii peste cap.

asta e motivul pentru care cred ca nea cornel ar trebui sa si-o ia de la cineva , pe pielea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar crezi ca poti sa eviti un pieton care alearga pe trecerea de pietoni cand tu ai mai mult de 30? e o diferenta enorma 1ntre un pieton care merge linistit si ceva care apare brusc....

cam cat de brusc crezi ca a aparut x5`u ala sarind bordura ca s-o urce , traversand scuarul si sarind din nou in strada ... ? vinovatul clar este nistorescu , dar cascati si voi ochii cand sunteti pe motoare ... iar ala nu este motor implicat intr-un accident la 40 km/h ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar crezi ca poti sa eviti un pieton care alearga pe trecerea de pietoni cand tu ai mai mult de 30? e o diferenta enorma 1ntre un pieton care merge linistit si ceva care apare brusc....

 

tu ai avut vreodata vreun accident de vorbesti de chestii din astea cu 30km/h?? :D

 

cam cat de brusc crezi ca a aparut x5`u ala sarind bordura ca s-o urce , traversand scuarul si sarind din nou in strada ... ? vinovatul clar este nistorescu , dar cascati si voi ochii cand sunteti pe motoare ... iar ala nu este motor implicat intr-un accident la 40 km/h ...

 

hai ma nu fii exagerat....tu chiar n-ai vazut MATRIX?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...