Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

aici ai dreptate

asa stiu si eu

e caz penal numai peste 0,80 in sange

adica 0,40 in fiola :D

 

dar nu mai da nimeni nicio veste despre stare oamenilor

 

Limita de alcoolemie in Romania este 0.00. In caz ca te opreste la filtru si ai peste, dar pana in 0.40 in aerul expirat, se suspenda permisul si iei mega amenda. In caz ca ai peste sau chiar 0.40, naspa, e cam penal. DAR, in caz ca ai produs un accident cu vatamare si ai 0.02 (presupunem ca 0.01 este in limita de abatere a alcooltesterului), devine infractiune cu raspundere penala. Simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Domnule Popescu, pe un alt topic in care se discuta prestatia dvs la emisiunea de aseara am sustinut ca ati fost victima usoara ptr un moderator care nu a avut nici un interes sa lamureasca nimic si a acordat aceste minute doar in urma presiunilor media cum ca nu au spus la prima relatare ca autorul accidentului este nistorescu. Acum cand citesc explicatia dvs ca vi s-a spus sa incepeti cu cadru general si de la a treia intrebare..sa intrati in sub propriu zis...e clara premeditarea...iar dvs ..."ati muscat" cum se zice. pana acum rusine lor...si sa vedem ce va urma

Am o singura intrebare: de ce la o emisiune anuntata, pregatita, cu 5 oameni la costum v-ati prezentat in vesta? O sa-mi spuneti ca nu conteaza cat de lung am parul important e cat si cum gandesc. Parerea mea e ca nu. Respectul impune respect, si tinuta dvs nu arata respect fata de cei din studio.

95% din timp ma imbrac sport casual.....dar...tot sustin ca trebuie impusa ideea ca motociclist poate fi oricine, managerii, politicieni...etc. Asa poate se ruseste sa se scape de motociclisti="iresponsabili". Nu cred ca sustinerea ideei ca motociclist ... inseamna no rules, inseamna diferit ajuta la ceva. Din contra, cred ca trebuie inteles ca sunt la fel cu ceilalti, intelectual, social si din celelalte puncte de vedere. Iar la emisiunea de aseara, prima conditie ptr asta, era un costum relaxat.

permite-mi sa iti spun ca si tu ai pus botu' la topicul ala. Nu e ce pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu stiu daca se stia ca vor fi 5 politicieni acolo. in momentul in care ei au facut reclama la emisiunea asta ( undeva pe la ora 21 si ceva ) au spus ca vor prezenta 2 povesti/cazuri ( spuneti-le cum vreti ) si au aratat si cateva secvente. politicienii nici nu trebuiau initial sa fie acolo, din cate mi-am dat eu seama.

cat despre vesta , com'on. daca un om demonstreaza ca e inteligent si responsabil doar prin faptul ca poarta costum, e grav.

 

La ora 5 dl Popescu a scris ca a fost invitat. Cand primesti o invitatie sa intri in direct la maxima audienta, intrebi care-i tinuta. daca se discuta de fotbal...vii in trening....daca e o emisiune moto...casual, iar daca esti intr-o emisiune cu alti invitati parerea mea e ca e bine sa nu pari diferit daca vrei sa pleci cel putin de la punctul neutru in ochii telespectatorilor. Daca tii cont ca era o emisiune politica, telespactatorii tinta nu sunt motociclistii...care ar fi apreciat si un costum de piele cu niste lanturi. In definitiv, scopul era sa convingi opinia publica....nu motociclistii sau realizatoarea TV ca a gresit nistorescu. Iar ca sa-i convingi, trebuie sa te asculte...nu sa schimbe canalul..."ca a intrat satanistu"

Parerea mea...cum zice vacaroiu

 

permite-mi sa iti spun ca si tu ai pus botu' la topicul ala. Nu e ce pare.

L-am luat ca atare......nu stiu ce e. Si am spus ce am vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 5 dl Popescu a scris ca a fost invitat. Cand primesti o invitatie sa intri in direct la maxima audienta, intrebi care-i tinuta. daca se discuta de fotbal...vii in trening....daca e o emisiune moto...casual, iar daca esti intr-o emisiune cu alti invitati parerea mea e ca e bine sa nu pari diferit daca vrei sa pleci cel putin de la punctul neutru in ochii telespectatorilor. Daca tii cont ca era o emisiune politica, telespactatorii tinta nu sunt motociclistii...care ar fi apreciat si un costum de piele cu niste lanturi. In definitiv, scopul era sa convingi opinia publica....nu motociclistii sau realizatoarea TV ca a gresit nistorescu. Iar ca sa-i convingi, trebuie sa te asculte...nu sa schimbe canalul..."ca a intrat satanistu"

Parerea mea...cum zice vacaroiu

 

 

L-am luat ca atare......nu stiu ce e. Si am spus ce am vazut

 

my point exactly: nu era o emisiune politica si nu trebuia sa se discute despre politica. emisiunea asta se numea "Realitatea in fiecare zi" sau asa ceva in care niciun politician nu trebuia sa fie acolo; numai ca intamplator ( sau nu ) s-a lansat bomba ca PD-L-u' se combina cu PSD-u' si evident ca altceva nu mai conta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

my point exactly: nu era o emisiune politica si nu trebuia sa se discute despre politica. emisiunea asta se numea "Realitatea in fiecare zi" sau asa ceva in care niciun politician nu trebuia sa fie acolo; numai ca intamplator ( sau nu ) s-a lansat bomba ca PD-L-u' se combina cu PSD-u' si evident ca altceva nu mai conta

ok...daca tu zici. nu are rost sa ne contrazicem...eu am comentat rezultatul...fara a acuza in nici un fel. am presupus doar ca a fost premeditat si incercam sa inteleg metoda asta de a castiga imagine ..poate-mi serveste candva in viata. mie mi s-a parut similar ca si imaginea unuia pe motor in adidas. adik nepotrivit.

 

LE: ca ex: gayiiiiiiii fac parada imbracati in latex.....reprezentantii(ma refer la emisiuni in care se discuta ceva..nu la adriana bahmuteanu) lor la emisiuni..vin la costum

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmarim cu atentie toate posturile si remarcile despre prestatia noastra (si a mea implicit) aseara la realitatea TV.

Scopul este de a invata cum sa actionam in situatii similare.

Referitor la costumatie, initial am fost la costum, dar dupa discutia telefonica cu moderatoarea m-am inbracat cu vesta windstop speciala de moto, sa fiu un pic in atmosfera.

In plus, ideea e ca trebuia sa fie o discutie cu un politist (care a sosit si era si el in blugi si camasa si pulovar la baza gatului), dar acesta a vazut politicienii in platou si a plecat zicand: e pierdere de timp, sunt astia aici, nu apucam sa spunem nimic.

 

din ce trebuia si ce a iesit e diferenta mare.

 

dar nu ne lasam.data viitoare vom fi mai pregatiti

 

mai dati si voi sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmarim cu atentie toate posturile si remarcile despre prestatia noastra (si a mea implicit) aseara la realitatea TV.

Scopul este de a invata cum sa actionam in situatii similare.

Referitor la costumatie, initial am fost la costum, dar dupa discutia telefonica cu moderatoarea m-am inbracat cu vesta windstop speciala de moto, sa fiu un pic in atmosfera.

In plus, ideea e ca trebuia sa fie o discutie cu un politist (care a sosit si era si el in blugi si camasa si pulovar la baza gatului), dar acesta a vazut politicienii in platou si a plecat zicand: e pierdere de timp, sunt astia aici, nu apucam sa spunem nimic.

 

din ce trebuia si ce a iesit e diferenta mare.

 

dar nu ne lasam.data viitoare vom fi mai pregatiti

 

mai dati si voi sfaturi

 

Multumesc ptr raspuns si sper ca nu v-a deranjat intrebarea mea

Nu ma pot opri din ras cand ma gandesc la imagine daca prezentatoarea va sugera in discutia telefonica sa veniti vopsit pe fata in culorile de razboi ale indienilor sioux(just a joke sa mai dezmortim atmosfera) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adresa de email a emisiunii este:

 

realitateatepriveste@realitatea.net

 

numele realizatoarei (moderatoarei) este Andreea Cretulescu

 

daca tot vrem sa facem ceva, atunci trimiteti cate un mesaj la ei (foarte politicos va rog) in care sa spuneti ca zeci/sute de motociclisti au urmarit emisiunea special pentru problema securitatii in trafic si in subsidiar pentru accidentul provocat de nistorescu si cand colo a fost o dezbatere politica psd-pdl-sau ce a fost ea, in care reprezentantul AMR nu a fost lasatr sa zica nimic, in schimb am vazut cu toii ce nemultumit era ponta de un text aparut pe ecran, si despre cum suntem nemultumiti cu totii ca iar se incearca manipularea prin presa si musamalizarea unui grav accident de circulatie, ce sa lasa cu sechele pe viata pentru doi tineri sanatosi si frumosi si seriosi.

propuneti o prezenta in alta emisiune in care cele 20 minute promise sa fie chiar asa ca in promisiune, si daca nu sunt politicieni e si mai bine.

 

poate vom reusi.

 

haideti la treaba

 

 

PS nu va faceti probleme, am destule haine de tot felul, si da nu-mi ajung cele peste 50 cravate, o sa cer ajutorul motociclistilor sa-mi mai imprumute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan popescu, emisiunea la care esti tu invitat este la ora 22.00, se cheama "realitatea te priveste" si e moderata de andreea cretulescu.

pentru motoristi, PUTEĂI ADRESA MESAJE SAU ÎNTREBĂRI INVITAĂILOR LA 0800 080 333 (APEL GRATUIT) SAU PE ADRESA DE E-MAIL realitateatepriveste@realitatea.net

 

Merci de info nene. Belim ochii la teveu si dam cu telefonu', ca am multe intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subliniat de 2 ori: "ma voi asigura ca au parte de cea mai buna ingrijire medicala, sunt un om responsabil etc."

A remarcat cineva ca au fost date DOUA interviuri ale lui Nistorescu de la spital in care a spus EXACT aceleasi fraze?

Spun doua interviuri pentru ca eu am vazut ca in primul era filmat din partea dreapta, iar in cel de'al doilea dinspre stanga.

A spus exact aceleasi cuvinte, cu "act medical impecabil", "cu regretul profund".. Ce sa mai, i'au dictat avocatii textul si el l'a invatat si il serveste ca o moara stricata. Era inert si fara suflet ca un reportofon pus pe play.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu, si eu

cred ca aveau ditamai carul de reportaj acolo. Camera st, camera dr, "girafa", camere ascunse,... :lo:

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad in continuare ca exista tembeli care cred ca accidentul asta putea fi ocolit ... abtineti-va !!! ... vorbiti de parca voi va uitati ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie o masina ... sunteti lipsiti de orice urma de moralitate cand ziceti asta ... ipocrizia voastra intrece orice limita ... si tare imi vine sa injur ca la usa cortului ... motociclistul nu are nici cea mai mica urma de vina ... asa taceti dreaq din gura si nu mai aruncati cu rahat aiurea ... ca r fi putut, ca daca ar fi , ca daca n-ar fi, ca eu as fi facut, ca eu intotdeauna ma asigur, ca eu incetinesc la treceri de pietoni chiar daca nu e nici un pieton care sa isi arate intentia de a trece .... IPOCRITILOR!!!!!!!!! gura in BIP-ul meu !!!!!!!! am citit tot felul de comentarii absurde ... sunteti niste mincinosi ... daca nici cand merg pe banda a doua si beneficiez si de scuar intre benzi, nu sunt in siguranta atunci cand BIP-ul meu sunt in siguranta???? cand stau pe ea in garaj??? atat va mai faliti aici si dati sfaturi .... "ca mobra e prea distrusa ca sa fi avut doar 60km/h", "ca sigur aveau 300 km/h" ... sunteti niste ipocriti ... sub pretextul ca voi vreti sa invatati pe cineva sa previna veniti si spuneti faze de genul "eu as fi prevenit accidentul asta pt ca eu intotdeauna ma asigur ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie un Jeep care vrea sa intoarca", sau de genul "eu as fi scapat pt ca eu ma uit si dupa elicoptere nu numai dupa masini" ... baliverne ... dovada mai mare de ipocrizie nu am vazut in viata mea ... voi astia care "ati fi putut preveni" mai bine va duceti frate la biserica ca sunteti chiar deosebiti ... voi sunteti astia care franeaza la treceri chiar daca nu e nimeni care isi manifesta intentia de a traversa, voi sunteti astia care o ardeti cu celebrele numere 50 90 100 130 ... pffffff .... in concluzie lasati dreaq bravada asta de oameni cu raspundere civica si comentati pe blogul lui "Dan Diaconescu in direct" ... cine stie??? poate va invita la o emisiune tarzie din noapte ca sa desenati pe o tablita cum ati fi procedat voi in locul motociclistului ...

va urez un calduros MARSH in BIP-ul meu!!!!!

 

Mai da mare debit la tastatura ai, de aceea nu prea intelege nimeni din ce ai zis pe unde ai scris romane, scrie un picutz mai putzin macar sa nu blocam serverul, ok, pct de vedere ti l-ai exprimat, da nu tre sa il accentuezi atata incat sa-si piarda valoare.....crede-ma asa-i :D

In primul rand accidentul putea fi PREVENIT, dar nu prea putea fi evitat......multumit?? :laugh:

Ca motociclist daca nu esti chiar paranoic si nu stii sa previi cat mai bine un posibil accident, mai devreme sau mai tarziu sigur mori intr-unul sau macar patesti ceva grav :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Romanii au prejudecati.

Sunt programati sa asocieze motocicleta cu viteza, mare parte din cauza impartialitatii presei cand este vb de acest subiect.

M-am saturat ca la tv, ori de cate ori se vorbeste despre fenomenul moto, pe fundal sa fie afisate imagini cu stunderi mergand pe-o roata.

De ce nu se mediatizeaza aspectul pozitiv al fenomenului moto si de ce se cade numai in extreme?

Suntem un popor de retardati care umbla numai dupa senzational.

 

Presa preseaza rahat, nu sunt formatori de opinie, din contra, impun senzationalul manipuland imaginile si comentariile martorilor.

Apoi, romanul vorbeste ca se se afle in treaba, numai sfatosi si priceputi in toate domeniile, care cauta preamarirea.

Grija fata de capra vecinului se manifesta pe toate planurile, si cam la toate nivelele.

Daca ei o masina si o motocicleta si le pui sa mearga paralel cu 50km/h, pun pariu ca "sfatosii" de pe trotuar o sa zica ca motocicleta mergea mult prea repede.

Suntem o natie de manelisti, telenovelisti, sfatosi si incuiati.

 

Am comentat dur pe libertatea.ro ca reactie la comentariile de cacao, si am fost cenzurat.

In loc sa se condamne nesimtirea, se ajunge la motivele pentru care era motocicleta in trafic. Si eterna fraza legata de viteza motociclistilor.

Iar Nistorescu este un fatarnic. Se foloseste de argumente care apeleaza la sensibilizarea prostilor.

Cum sa aduci copilul in discutie in asemenea caz? Ma intreb daca nu era motocicleta si era, sa zicem, o masina de la REBU, mai aducea copilul in discutie?

In momentul premergator manevrei, nu s-a gandit ca are copilul in dreapta, si in caz de accident va fi lovit in dreapta? Atunci, nu mai avea copilul in masina???

 

Importand mi se pare sa ajutam pe cei accidentati si sa mergem sa donam sange.

De asemenea nu trebuie sa permitem ca acest accident sa fie musamalizat.

Nistorescu vorbeste ceea ce ii dicteaza consilierii de imagine/avocatii.

Daca stam cu mainile in san si dam din tastaura doar aici, pe forum, maine o sa ne trezim cu o lege care reglementeaza prioritatea de smecher.

 

Si nu mai blamati banalul politist de la rutier. Atitudinea lor de lehamite totala vine de la faptul ca, probabil, s-au saturat de ridicat permise care apoi sa se returneze pe sub mana. Politistul intocmeste dosarul, smecherul vine direct la procurorul care ancheteaza cazul, si rezolva problema.

 

Insanatosire grabnica si fara sechele celor doi, si sa fie tari, ...sa moara cu el de gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe niste bloguri ca in anumite imagini tv se vede nistorescu coborat din masina. Este adevarat, dar acele imagini sunt filmate in momentul in care a ajuns la urgente, nu la locul accidentului. In filmarile postate pe youtube se vede cum sta in masina si cum pleaca dupa ce vine salvarea.

 

Mai tb observat ca nistorescu face zilnic vizite la spital, dar numai cu presa dupa el, ca sa fie bine mediatizata "ingrijorarea" lui.

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi'a placut comentariul de mai jos. Foarte pertinent.

 

# Kor:

10 December 2008 (12:40)

 

Omul Nistorescu ar ar putea beneficia de o umbra de compasiune si intelegere din partea celorlalti daca accidentul acesta nefericit ar fi intr-adevar un “accident” in viata domniei sale. Dar, ca jurnalist care am lucrat aproape 2 ani la Radio Total si l-am avut sef direct, pot sa afirm ca nu ma mira de fel ce i s-a intamplat; ma mira doar ca nu i s-a intamplat ceva similar mai repede.

 

Ca jurnalist, domnul Nistorescu este bun. Bun spre foarte bun, in sensul, sa zicem, tehnic al cuvantului. Dar omul Nistorescu are serioase tare comportamentale. Daca zgarcenia si rigiditatea in gandire nu fac chiar mare rau celorlalti, egoismul si nepasarea calculata nu aveau cum sa nu-l aduca in postura de vinovat in fata legii. Cand umbli toata ziua cu un ciocan in mana, in cautare de cuie, e imposibil sa nu-ti strivesti un deget, mai devreme sau mai tarziu. Pe al tau si pe cele ale altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am downloadat si eu emisiunea si m-am uitat la ea, acum.

Ce am inteles eu din ce am vazut:

1. Daca o persoana face scandal si apeleaza la pile, nu e bine. Daca sta in masina (nu stiu ce a facut imediat dupa accident, poate s-a dat jos sa vada ce e cu ei si a sunat la salvare.) cuminte si asteapta masuratorile, nu e bine. Daca nu da declaratii, incearca sa musamalizeze. Daca da declaratii, a fost invatat de avocati si ca el nu simte in suflet ce zice. Bai nene, la urma urmei a spus ca regreta accidentul si ca ii va ajuta pe copii sa primeasca ajutor bun de la doctori. Ce vroiati sa spuna?! Nu contest faptul ca este vinovat! ESTE VINOVAT 100%!

2. Moderatoarea spune ca desi motocicletele sunt mai putine decat masinile, totusi ele sunt implicate in 30% din accidente. Raspuns oficial AMR:

a) Da, este ingrijorator ca din ce in ce mai multi motociclisti, atat conducatori cat si pasageri sunt implicati in accidente care se termina rau. (DE CAND PASAGERII SUNT MOTOCICLISTI?!?!?!?!)

:) "Cauzele sunt foarte multe. Nu stiu cat timp avem sa le dezbatem macar in parte." Stiind ca are putin timp la dispozitie, AMR alege sa spuna: mototcicletele sunt mici, sunt dinamice si sunt puternice :laugh: Eu stiu ca reclama negativa e buna, dar chiar asa?!?!

c) Da o retarda mesaj in care ne face Criminali sau Sinugigasi. AMR: "Daaa, e parerea dansei... ". :laugh:

Cred ca mai bine o puneau pe babaciunea aia din studio sa ne reprezinte! Aia a spus ca putem sa dam si la pedale si sa mergem pe o roata si sa facem ce vrem atata timp cat legea ne permite sa le facem si ca e uluita ca cineva isi permite sa ne faca in felul asta...

3. Se trage din punctul 2. Mi-am dat seama ca nu avem oameni pregatiti sa ne reprezinte interesele.

Ca o concluzie: Nu am nimic cu AMR, cu domnul Popescu sau cu oricine altcineva. Eu doar mi-am dat cu parerea despre ce am vazut. Nu am cotizat la AMR si poate ca nu as avea dreptul sa critic, dar s-au prezentat in cel mai jalnic mod cu putinta la acea emisiune, cu toti pumnii pusi in gura. Avem prea mult bun simt si asa suntem usor de combatut si de umilit.

Suntem priviti de cei care trebuie sa ne priveasca, ca niste scursori. Si vi-l dau drept exemplu pe "mister" ponta, care era consternat ca a trimis un mesaj scris, tocmai cand era intrebat ce are de gand sa faca. Hai nu ma innebuni, chiar atat de retard esti? Sau atat de retard ne crezi?!

@Dan Popescu: Sper ca la urmatoarea emisiune sa ai mai mult succes si sa apuci sa spui ceva care chiar merita sa fie spus.

P.S. AMR se multumeste cu statisticile politiei care pune in aceeasi oala tot ce e pe 2 roti, sau incearca sa scoata pe categorii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai aduceti aminte cand tariceanu a plecat pe scuter la servici ca sa demonstreze el ca se poate circula chiar si intraficul de rahat din capitala ?

......daca dadea nistoreanu peste el atunci ?

......o fi si el logat p`aici ca doar si-a rupt un picior intr-un accident moto mai demult ( nistoreanu ? )....deci are si moto; daca e membru ar trebui sa aibe si o atitudine ca aia de atunci cu scuteru - chit ca scuterul ala era inconjurat de spp la sol si aer.....

 

incep sa cred ca cel mai eficient ar fi de intrat in emisie la otv; macar acolo poti sa spui pe bune si.....te mai si asculta romanii!

de ce nu face amr chestia asta ? ca sa-si expuna punctul de vedere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai aduceti aminte cand tariceanu a plecat pe scuter la servici ca sa demonstreze el ca se poate circula chiar si intraficul de rahat din capitala ?

......daca dadea nistoreanu peste el atunci ?

......o fi si el logat p`aici ca doar si-a rupt un picior intr-un accident moto mai demult ( nistoreanu ? )....deci are si moto; daca e membru ar trebui sa aibe si o atitudine ca aia de atunci cu scuteru - chit ca scuterul ala era inconjurat de spp la sol si aer.....

 

incep sa cred ca cel mai eficient ar fi de intrat in emisie la otv; macar acolo poti sa spui pe bune si.....te mai si asculta romanii!

de ce nu face amr chestia asta ? ca sa-si expuna punctul de vedere....

 

Pentru ca au demnitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe niste bloguri ca in anumite imagini tv se vede nistorescu coborat din masina. Este adevarat, dar acele imagini sunt filmate in momentul in care a ajuns la urgente, nu la locul accidentului. In filmarile postate pe youtube se vede cum sta in masina si cum pleaca dupa ce vine salvarea.

 

Mai tb observat ca nistorescu face zilnic vizite la spital, dar numai cu presa dupa el, ca sa fie bine mediatizata "ingrijorarea" lui.

Orice se poate spune...dar ca nu e ingrijorat nu. nu stiu cat pentru cele doua victime..dar in mod cert e ingrijorat pentru el. Ca incearca acum sa se faca totul pentru victime e real. O face in primul rand pentru el.

Intrucat timpul nu se poate intoarce,acum e important ca cei doi sa se refaca. Restu o sa vina de la sine. Daca cei doi isi revin,degeaba urlati pe aici, in mod normal se da din culpa cu suspendare si plata unor daune, nu e exceptia pentru nistorescu. Manareala ar fi daca l-ar scoate cineva nevinovat sa-i puna sa plateasca x5-ul. Nu inteleg de ce il vreti in puscarie? vreti o lege speciala ptr vipuri in care sa se pravada ca ei fac puscarie pentru faptele in care ceilalti iau cu suspendare? Sa se faca victimele bine, sa stabileasca instanta o suma corecta in compensare sau poate chiar se inteleg in privat...si asta e tot ce se mia poate face acum.

Aspectul moral al problemei, nu repara bazine si nu tine de foame. Si nici nu cred ca dupa asta va deveni bunul samaritean. Sper doar ca va casca ochii in trafic cand face o manevra ilegala, pentru ca oricum va mai face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep sa cred ca cel mai eficient ar fi de intrat in emisie la otv; macar acolo poti sa spui pe bune si.....te mai si asculta romanii!

de ce nu face amr chestia asta ? ca sa-si expuna punctul de vedere....

 

bine gandit....si ar trebui sa se duca la regina magiei negre sa-i dea lui nistorescu...sa-i moara la intrare.

sau la lazarus la prima....ca e post mai serios. are f multe optiuni AMR-ul

ce draq idei sunt astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...