Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

toate manipularile si astfel de nenorociri se intampla pentru ca nu mai iese odata PROSTIMEA in strada....lumea politica este undeva sus bine pusa si de neatins de oameni ca mine ca tine ca x ca y ca noi

 

Alta cale de INCERCARE CU POSIBILA REUSITA, de a schimba ceva, nu este decat iesitul in strada si ATAT. Imi pare rau sa recunosc ca suntem animale, dar asta suntem.

 

 

din pacate violenta e cea mai proasta solutie posibila.

daca-i cosnideri pe romani animale nu te referi chiar la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...

Nu inteleg de ce il vreti in puscarie?
...

 

Puterea exemplului...

Astfel manelistul de rand, se va gandi de doua ori inainte de a intoarce pe unde are el chef.

 

Acesta nu este accident... asta e un caz clasic de nesimtire si desconsiderare. Atat pentru cei care stau cuminti si asteapta la semafor, cat si pentru care si-au pierdut viata din cauza unor astfel de nesimtiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ...

 

Puterea exemplului...

Astfel manelistul de rand, se va gandi de doua ori inainte de a intoarce pe unde are el chef.

Fratii "Camataru'" au fost bagati la zdup pentru trafic de arme, cocaina bani negri, jaf s.a.m.d De atunci au disparut toate aceste ilegalitati! Si nu doar din Romania, ci din toata lumea!

Frate, indiferent ca te cheama X sau Y, plateste cum e scris la lege. Mie asa mi se pare normal. NU?! Oricum, dintre noi toti de pe forum, cati ar fi drepti si si-ar primi pedeapsa cum se cuvine in caz de accident?! Cati nu am apela la pilele noastre ca sa scapam??? despre mine nu stiu cum as reactiona. Acum, daca ma intrebi, eu iti spun ca as fi corect. Dar, nu am fost pus in fata unui asemenea lucru (si sper sa nu fiu pus vreodata), ca sa stiu ce as face in acele conditii date.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratii "Camataru'" au fost bagati la zdup pentru trafic de arme, cocaina bani negri, jaf s.a.m.d De atunci au disparut toate aceste ilegalitati! Si nu doar din Romania, ci din toata lumea!

Frate, indiferent ca te cheama X sau Y, plateste cum e scris la lege. Mie asa mi se pare normal. NU?! Oricum, dintre noi toti de pe forum, cati ar fi drepti si si-ar primi pedeapsa cum se cuvine in caz de accident?! Cati nu am apela la pilele noastre ca sa scapam??? despre mine nu stiu cum as reactiona. Acum, daca ma intrebi, eu iti spun ca as fi corect. Dar, nu am fost pus in fata unui asemenea lucru (si sper sa nu fiu pus vreodata), ca sa stiu ce as face in acele conditii date.

foarte corect spus

 

e comportamant similar cu luptele in arena ale romanilor, cand gloata avea satisfactia mortii unui mare comandant cazut in dizgratie.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man in black;

 

este a 5 a pagina de idei minunate pana acum si vad ca nea storescu o sa pateasca in cel mai rau caz ce-a patit nevasta lu` paunescu.

si bikers-ii continua sa fie niste paria ai strazilor din romania.....dar cu demnitate !!

mi-a traznit ideeea "nedemna" cu otv pur si simplu ptr. ca ala e un post la care romanii se uita; au audienta si nu le face nimeni "meniul" inainte de a intra in emisie - cel putin asa pare.

 

n-am nici-o treaba cu nici-un post tv ; nu lucrez la nici-unul dar prefer sa merg "nedemn" prin trafic cat de cat safe , decat sa mor "demn" calcat de basculanta prezidentiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man in black;

 

este a 5 a pagina de idei minunate pana acum si vad ca nea storescu o sa pateasca in cel mai rau caz ce-a patit nevasta lu` paunescu.

si bikers-ii continua sa fie niste paria ai strazilor din romania.....dar cu demnitate !!

mi-a traznit ideeea "nedemna" cu otv pur si simplu ptr. ca ala e un post la care romanii se uita; au audienta si nu le face nimeni "meniul" inainte de a intra in emisie - cel putin asa pare.

 

n-am nici-o treaba cu nici-un post tv ; nu lucrez la nici-unul dar prefer sa merg "nedemn" prin trafic cat de cat safe , decat sa mor "demn" calcat de basculanta prezidentiala.

 

Eu cred ca audienta OTV nu e formata din oameni cu putere decizionala. sau poate ma insel (scuze cei care au vazut cel putin jumatate din episoadele Elodia...nu am vrut sa jignesc pe nimeni)

Si cred ca in afara de o suma, de puscarie...ptr nistorescu sau alte chestii din astea...de fapt ptr comunitate ar fi bine ca incidentul sa sensibilizeze oameni cu putere decizionala....sa se schimbe ceva la nivel de legi...reguli...etc.

 

Ti s-a parut ca s-a rezolvat ceva in urma serialelor OTV - erbasu(care s-a sinucis :laugh: ),, elodia...si draq stie care au mai fost? Ma rog in afara de faptul ca si-a luat diaconescu bentley si si-a platit factura la curent din garsoniera de unde emite.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ptr. asta ma gandeam la otv - nu pentru ca vor comenta fanii elodiei !!

multi dintre alesi consuma otv.

 

nu mai am comentarii pentru ca vad ca toti sunt prea sensibili si eu sunt prea prost pentru discutiile astea atat de elevate si de demne care duc exact nicaoeri in timp ce biker-ul nu mai stie ce blindaje de titan sa mai puna pe el.

 

spor la idei demne !!

 

"lumea nu-i a celor care pot; e a celor care vor !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratii "Camataru'" au fost bagati la zdup pentru trafic de arme, cocaina bani negri, jaf s.a.m.d De atunci au disparut toate aceste ilegalitati! Si nu doar din Romania, ci din toata lumea!

Frate, indiferent ca te cheama X sau Y, plateste cum e scris la lege. Mie asa mi se pare normal. NU?! Oricum, dintre noi toti de pe forum, cati ar fi drepti si si-ar primi pedeapsa cum se cuvine in caz de accident?! Cati nu am apela la pilele noastre ca sa scapam??? despre mine nu stiu cum as reactiona. Acum, daca ma intrebi, eu iti spun ca as fi corect. Dar, nu am fost pus in fata unui asemenea lucru (si sper sa nu fiu pus vreodata), ca sa stiu ce as face in acele conditii date.

 

Tocmai pentru ca gandesti asa, ma indoiesc ca vei fi pus in fata unui asemenea lucru.

Eu sunt de parere ca numai cu pedepse aspre si care sa nu faca discriminare intre clasele sociale, o sa se schimbe ceva.

In momentul in care risti un an de racoare (in caz de accident) daca iesi de pe straduta fara sa te uiti, iti spun eu, ca te gandesti de doua ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pentru ca gandesti asa, ma indoiesc ca vei fi pus in fata unui asemenea lucru.

Eu sunt de parere ca numai cu pedepse aspre si care sa nu faca discriminare intre clasele sociale, o sa se schimbe ceva.

In momentul in care risti un an de racoare (in caz de accident) daca iesi de pe straduta fara sa te uiti, iti spun eu, ca te gandesti de doua ori.

corect...dar deocamdata legea nu prevede racoarea. de asta ziceam ca scopul ar trebui sa fie influentarea factorilor decizionali...care pot schimba legea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect...dar deocamdata legea nu prevede racoarea. de asta ziceam ca scopul ar trebui sa fie influentarea factorilor decizionali...care pot schimba legea

Pana sa se schimbe legea, sa se reglementeze legile pentru noi, despre care urla AMR-ul de atata timp! Imi place ca vin politicienii la intalniri sa isi faca publicitate, dar cand e vorba de ceva concret, se fac ca ploua! Cum a ramas cu mersul intre benzi??? Nu vedeti ca toti se mira ca au trimis semeseuri? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa se schimbe legea, sa se reglementeze legile pentru noi, despre care urla AMR-ul de atata timp! Imi place ca vin politicienii la intalniri sa isi faca publicitate, dar cand e vorba de ceva concret, se fac ca ploua! Cum a ramas cu mersul intre benzi??? Nu vedeti ca toti se mira ca au trimis semeseuri? :laugh:

Daca politicienii vin la intalniri...ei obtin publicitate si MAR-ul nimic ...e vina celui care negociaza din partea AMR-ului. e vorba despre o negociere ca despre orice altceva...dai ceva..primesti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbarile incep cu inceputul.

vrem ceva concret,schimbarea legilor,sa cerem ceva concret.

nu sunt foarte avizata, de aceea nici nu sunt potrivita sa initiez ceva de genul, dar as semna imediat o petitie online pe tema asta, si as promova ideea cu siguranta in toate cercurile posibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o gramada de pagini de forum inutile in marea majoritate a posturilor. (nici eu nu m-am putut abtine).

Bravo Dan Popescu pentru curajul de a incerca sa sustii o cauza intre sacalii si hienele din presa si din politica.

Huo ! pentru mizeria de post care este Realitatea TV. (chiar asa, cine dracu se crede idioata aia de Cretuleasca? Cu specimene d-astea de ce dracu nu ma intalnesc pe strada?!)

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....ziceam ca nu mai postez aici dar nu ma pot abtine:

 

daca s-ar APLICA LEGILE EXISTENTE deja ar fi un mare pas inainte !!!

problema nu e ca n-avem legislatie ( cu toate ca ce avem se poate imbunatati ); problema este ca LEGILE NU SE APLICA !!!!

de 20 ani asist cu greata la jdemii de cazuri in care legea nu se aplica; executivul e de vina in primul rand; ORGANELE!!!

aia care dupa `90 erau "timizi" in aplicarea legii pentru ca opinia publica ii stia de organ de represiune; aia care in timiditatea lor i-au lasat pe jmekeri sa-si faca de cap !!!

 

 

........cum a murit studenta calcata pe zebra pe kisseleff intre jdemii de politisti care n-aveau timp de ea in zilele summit-ului nato ?

gata; promit ca nu mai zic nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ieri am sunat la realitatea la nr afisat pe site si pe teve, unde mi-a fost preluat mesajul, dar nicidecum bagat in "discutia" televizata, azi primesc telefon minune de la realitatea, care incepe cu "parerea ta conteaza si-o vom lua in considerare". dupa ce-am spus ce-am avut de spus cu privire la emisiune (intr-un mod dur dar civilizat), am precizat ca singurul fel in care-si pot spala pacatele cu rahatu' de emisiune e difuzarea unei alte emisiuni in direct unde sa se citeasca mesaje venite din ambele parti, nu numai cele ce "intuneca" imaginea motoristului, sa se aduca un reprezentant amr (care sa poata fie lasatsa vorbeasca, nu sa i se promita 20 de min si dupa 5 sa-i fie taiat microfonu'), un militian avizat care sa-si poata da cu parerea si un martor. daca-i mai bombardam cu mailuri poate chiar se va putea realiza treaba asta. si-atunci ar trei ca cine va reprezenta motoristii sa fie ultra pregatit, cursiv si la obiect.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ieri am sunat la realitatea la nr afisat pe site si pe teve, unde mi-a fost preluat mesajul, dar nicidecum bagat in "discutia" televizata, azi primesc telefon minune de la realitatea, care incepe cu "parerea ta conteaza si-o vom lua in considerare". dupa ce-am spus ce-am avut de spus cu privire la emisiune (intr-un mod dur dar civilizat), am precizat ca singurul fel in care-si pot spala pacatele cu rahatu' de emisiune e difuzarea unei alte emisiuni in direct unde sa se citeasca mesaje venite din ambele parti, nu numai cele ce "intuneca" imaginea motoristului, sa se aduca un reprezentant amr (care sa poata fie lasatsa vorbeasca, nu sa i se promita 20 de min si dupa 5 sa-i fie taiat microfonu'), un militian avizat care sa-si poata da cu parerea si un martor. daca-i mai bombardam cu mailuri poate chiar se va putea realiza treaba asta. si-atunci ar trei ca cine va reprezenta motoristii sa fie ultra pregatit, cursiv si la obiect.

 

bafta

Asa da ! Ma pun pe mailuri acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...