Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Nu ma prezint neaparat, ca oricum ma vedeti prin trafic! :rock:

 

Si am si eu o problema cu tema asta, am inteles ca e vb de ,,fete cu motociclete'', nu de ,,fete pasagere ce se schimba odata pe saptamana de pe sa'' !!

 

Nu crezi ca exagerezi?

Poate sunt si cateva de care spui tu dar se exclud singure.

Sunt fete cu carnet si motocicleta, fete cu carnet si fara motocicleta, fete cu motocicleta dar fara carnet, fete la scoala.... si tot asa.

 

Iar incepem discutii de genul: " am motor, cine mai e ca mine! "?

 

ps: @mimimi, te asteptam si pe jos, nu doar pe motor. :moto: Sau si mai bine, poti sa vii cu bubu. :wink:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu crezi ca exagerezi?

Poate sunt si cateva de care spui tu dar se exclud singure.

Sunt fete cu carnet si motocicleta, fete cu carnet si fara motocicleta, fete cu motocicleta dar fara carnet, fete la scoala.... si tot asa.

 

Iar incepem discutii de genul: " am motor, cine mai e ca mine! "?

 

 

:moto:

 

ma gandesc ca in loc de acea replica, ar fi fost mai potrivita o incurajare pentru cele care vor sa devina motocicliste cu "tot tacamul", ca sa zic asa .... dar... deh.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate!

 

So,

 

Lumea motociclismului e frumoasa si doar oamenii o fac sa fie mult prea riscanta.

Daca ati avut curajul sa mergeti ca pasagere, o sa aveti sigur curaj sa faceti treaba asta cu manutele voastre. ( si sigur o sa va pierdeti curajul de a mai merge pasager )

Majoritatea motociclistelor " cu tacam complet " au intrat pe forum cand erau pasagere, iubite ale unui motociclist, aspirante, minore, etc, deci se poate.

Nu va lasati descurajate de prieteni, parinti, iubiti, vecini, copii. O sa vrea si ei cand o sa se lamureasca despre ce e vorba.

Daca vi se pare ca lumea se ia la harta pe forumul asta, vi se pare, nu e asa! :wink:

 

Cine mai completeaza?

 

In rest, parerea mea este ca putem arata lumii ca suntem destule cu aceasta pasiune, ca suntem macar putin peste barfa de coafor si ca ne putem ajuta la nevoie.

 

Wellcome ( orice statut ati avea ) si bafta la completarea "tacamului" :moto:

 

ps: e asta o incurajare? Adevarul e ca nu am chef de munca, azi, asa ca bat si eu campii. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasiune, bine zis!

 

Poate ca, daca as fi mers cu cineva pe motor, acum as fi avut ceva vechime in domeniu si acum imi pare rau ca nu am facut-o.

 

Poate ca, daca as fi nimerit pe acest forum mai demult, mi-as fi facut prietene motocicliste care m-ar fi impulsionat si as fi dat examenul mai repede...baietii nu prea se pricep la asta.

 

Poate ca daca nu as fi vazut, spre birou, acum vreo 2 ani o fata pe motocicleta cum se strecoara printre masini la semafor, nu ar fi inceput sa ma intereseze subiectul de atunci.

 

Poate ca daca nu mi-as fi distrus scutul masinii saptamanal pana la casa de la tara, nu m-as fi gandit ca pot merge pe motocicleta acolo cu placere.

 

Mai sunt multe alte motive pentru care am decis sa-mi petrec timpul liber si nu numai pe motocicleta, important este ca am luat aceasta decizie singura, constienta de pericolele ce ma pandesc, dar foarte fericita.

Prietenul meu nu o sa faca asta niciodata; el are pasiunea lui iar vara este pe apa in fiecare weekend, cu baietii.Eu prefer sa-mi fac damblaua mea, alaturi de alte fete(conditia lui) cu aceeasi pasiune.

 

Haideti sa ne salutam pe strada chiar daca nu ne vom cunoaste niciodata; am observat asta acum cativa ani pe DN1, dar nu am mai vazut demult gestul... :moto:

 

 

 

 

 

P.S. a_deea, merci mult pentru invitatie :rock: , exersez un pic si vin si eu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sau esti din bucuresti ? Mi se pare ca am mers in spatele tau de la Pta Romana - Dacia- Calea grivitei . martea trecuta

 

Daca nu erai tu...asta e .

 

 

Ba eu!

Nu sunt din bucuresti dar aici stau de ceva ani!

Am discutat cu tine pe dacia....Aveai sub tine o Honduta...

 

sunt mai multe modele care concureaza cu gpz :moto:

 

 

Indragostita sunt de Honda CBF500, dar GPZ-oiu e al meu! O sa concureze cu motocicleta mea, o alta abia cand o sa am bani s-o schimb....ca e cam batranica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :baldy:

 

sant din TM ,am aceiasi pasiune ca si voi toti

 

bine ai venit , panselutza...

 

unde ti-e trotineta?

 

:lol:

 

 

post-16466-1183046647_thumb.jpgIn sfarsit vine si motoreta mea. O honda cbr600f3 :lol: Nu mai am rabdare... :bounce:

 

gata, esti motorizata? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa gardul din spatele ei, stim si firma de la care o iei. Ce dureaza atata de tot o astepti? Sau nu esti din Bucuresti? :bounce:

 

PS: Sa o stapanesti sanatoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza atasata nu este motoreata pe care eu o astept, de fapt nici nu am poze cu ea. O sa fie adusa din Italia, dau telefoane zilnic sa aflu ce se mai aude, daca au gasit si ce anume. Au adus una din '96 dar eu vreau din '98 si se pare ca nu prea am noroc.... :bounce: Asta e...am asteptat un an..mai astept cateva zile.... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza atasata nu este motoreata pe care eu o astept, de fapt nici nu am poze cu ea. O sa fie adusa din Italia, dau telefoane zilnic sa aflu ce se mai aude, daca au gasit si ce anume. Au adus una din '96 dar eu vreau din '98 si se pare ca nu prea am noroc.... :baldy: Asta e...am asteptat un an..mai astept cateva zile.... :lol:

 

si poze cu motociclista niet?

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer sa-mi fac damblaua mea, alaturi de alte fete(conditia lui) cu aceeasi pasiune.

 

 

:bounce: :baldy:

 

Sa nu care cumva sa te seduca vre-un motociclist pletos satanist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna...din nou... Gata...am reusit si eu sa-mi vad visul cu ochii: de astazi sunt proaspata posesoare a unei "batranele" de 3'jumate, o Moto Guzzi de prin '83. Conservatorismul isi spune cuvantul, dar e o bijuterie pe 2 roti. Bafta celor care inca le asteapta si le doresc sa-si gaseasca "dragostea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna...din nou... Gata...am reusit si eu sa-mi vad visul cu ochii: de astazi sunt proaspata posesoare a unei "batranele" de 3'jumate, o Moto Guzzi de prin '83. Conservatorismul isi spune cuvantul, dar e o bijuterie pe 2 roti. Bafta celor care inca le asteapta si le doresc sa-si gaseasca "dragostea".

Felicitari, s-o stapanesti sanatoasa, multi km cu ea fara incidente si ...... baga poze cu "batranica" !!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit , panselutza...

 

unde ti-e trotineta?

 

:baldy:

gata, esti motorizata? :lol:

 

 

sal

 

trotineta mea mai are de asteptat un anisor :bounce: pana sa o aduc pe meleaguri banatene

daca imi ajuta cel de sus la anu pe vremea asta ........nici o sansa sa fiu" calare" pe comp :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Azi ma duc sa-mi platesc o Honda CBF 500...maine o am...abia astept!!!!!!!!!!!!

 

Hai nu zău?! :rusinica: Te "pricospesti"?

Astept sa mi-o prezinti si mie ! Si nu uita s-o uzi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu zău?! :rusinica: Te "pricospesti"?

Astept sa mi-o prezinti si mie ! Si nu uita s-o uzi! :hug:

 

Pai sigur ca "ma pricopsesc" :cheers: ...doar e prima mea motocicleta noua :D ...adica o sa merg..nu o sa mai stau cu mainile in ea...si cu nervii intinsi la maxim...ca daca imi pica acu' motoru' si nu mai am cu ce sa ma deplasez...?

In plus motocicleta asta mi-a parut super usurica si manevrabila...m-am indragostit de ea din prima clipa...asa ca in noaptea asta nu o sa dorm....de nerabdare...deja i-am facut casco... :cheers: :finger: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da! Gata e a mea! Insa nu am inca 100 km pe ea...am tot fost plecata din Bucuresti si mor de nervi ca nu am apucat sa facem cunostinta bine una cu alta! Daca mai treci prin fata pe la Sama e acoperita de o husa argintie...imi e mila s-o las in soare...asa ca trebuie sa te opresti 2 minute sa ma dau si eu mare cu ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...