Sari la conținut

Accident Pasajul Unirii - acum 20 min....


Haurar
 Share

Postări Recomandate

In primul rand,m-am referit (in special)la greatza cu care raspunzi unor useri care nu au inteles exact la ce te-ai referit.Nu ma iau de tine doar ptr a avea ce spune prietenilor la o bere,am alte probleme si si discutii mult mai interesante decat aroganta unui "politist prost de pe forum"(o fi un un pleonasm? ).Daca la varsta ta mai crezi ca asta poate fi un subiect interesant,esti naiv rau.Crezi cumva ca pe acest forum sunt doar prosti si tu faci un efort titanic sa-i/sa ne suporti? Uite,de ex. am vazut in vreo doua posturi,pe dif. topicuri fraze de genul "m-am saturat sa va adun de pe asfalt". Poftim? Cum asa?Imi lasi impresia ca faci munca asta din obligatie si nu pentru ca esti platit.Platit din bani publici,adica chiar de aceia pe care trebuie tu sa ii "culegi de pe asfalt".Esti obligat sa faci asta ,la fel cum salvarea ii transporta la spital,la fel ca medicii care il opereaza,etc. Ba chiar plusez si spun ca aroganta asta este prezenta cam la toti functionarii publici,tu nu faci exceptie. Si inca ceva: aici nu esti politistul care sanctioneaza boacana unui sofer sau un motociclist .Clar? Aici esti un user oarecare cu aceleasi drepturi si obligatii pe care le are toata lumea.Daca poti sa"cobori" la nivelul nostru si sa dai un raspuns fara sa dai ochii peste cap,bine,daca nu...mergi si "curata" asfaltul ca de aia esti platit.

 

P.S. ia uite un coleg de al tau care s-a legat de camera aflata pe spatele motorului meu. Uite cata inteligenta exprima ochisorii lui. Insa aroganta si felul in care mai mult scuipa cuvintele decat le rostea,este carateristica voua in general si tie in special. Si asta nu-i noua...

Cat de tareeeeeeeee :laugh: :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

beee.. sa stiti ca militia are cap! asa prevede regulamentul!sapca trebuie sa stea la 20 cm deasupra epoletilor! :laugh: citat .... GARCEA.. :) heand's up for our reaper.. :P insanatosire grabnica bikerului :laugh: [up topic]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand,m-am referit (in special)la greatza cu care raspunzi unor useri care nu au inteles exact la ce te-ai referit.Nu ma iau de tine doar ptr a avea ce spune prietenilor la o bere,am alte probleme si si discutii mult mai interesante decat aroganta unui "politist prost de pe forum"(o fi un un pleonasm? ).Daca la varsta ta mai crezi ca asta poate fi un subiect interesant,esti naiv rau.Crezi cumva ca pe acest forum sunt doar prosti si tu faci un efort titanic sa-i/sa ne suporti? Uite,de ex. am vazut in vreo doua posturi,pe dif. topicuri fraze de genul "m-am saturat sa va adun de pe asfalt". Poftim? Cum asa?Imi lasi impresia ca faci munca asta din obligatie si nu pentru ca esti platit.Platit din bani publici,adica chiar de aceia pe care trebuie tu sa ii "culegi de pe asfalt".Esti obligat sa faci asta ,la fel cum salvarea ii transporta la spital,la fel ca medicii care il opereaza,etc. Ba chiar plusez si spun ca aroganta asta este prezenta cam la toti functionarii publici,tu nu faci exceptie. Si inca ceva: aici nu esti politistul care sanctioneaza boacana unui sofer sau un motociclist .Clar? Aici esti un user oarecare cu aceleasi drepturi si obligatii pe care le are toata lumea.Daca poti sa"cobori" la nivelul nostru si sa dai un raspuns fara sa dai ochii peste cap,bine,daca nu...mergi si "curata" asfaltul ca de aia esti platit.

 

Reaper, ai un mare :laugh: de la mine!(Scuze, da' nu m-am putut abtine, ca sa il citez pe MIB! :laugh: )

 

BTW, ceva noutati despre motoristul implicat in accident?Niciun prieten de-al lui care sa aduca ceva vesti despre starea de sanatate a omului?

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu gandesc asa...: daca tipul a schimbat banda in pasaj( lucru care nu se face pe acolo deoarece ar fi o linie continua intre benzi)si a mai sters si bordura( din ce se spune),pierde controlul si cade, iar din spate vine o masina si ii loveste omului motorul, inseamna ca cel(cea) din spate nu a avut suficienta distanta fata de motor, pentru a opri in siguranta in caz de...Aici nu e vorba de un copac pe sosea(copacii nu se deplaseaza, nu exista riscul de a cadea in mers), este vorba ca trebuie pastrata o anumita distanta functie de conditiile de drum, vizibilitate, etc. mai ales cand in fata ta ai un om foarte fragil pe bicicleta sau motocicleta distanta trtebuie sa fie mai mare. Asa cum s-a spus mai sus in pasaje parca intra dracul in participantii la trafic si cu totii in loc sa reduca viteza, accelereaza. Am am patit-o si eu sa fiu indeaproape urmat de conserva din spate(pisc frana pentru a-l atentiona sa pastreze distanta) si sa ma gandesc ca daca as gresi cu ceva s-ar urca pe mine nu ar avea timp si spatiu sa opreasca in siguranta. Omul nostru a avut noroc, ca tipa respectiva totusi nu s-a urcat pe el. Sanatate si un viitor mai senin motociclistului cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BTW, ceva noutati despre motoristul implicat in accident?Niciun prieten de-al lui care sa aduca ceva vesti despre starea de sanatate a omului?

 

Mai... s-a zis pe la inceput ca era un Fazer argintiu vechi cu faruri patrate (FZS 600 Fazer). Eu am asa ceva, unu' rosu, si ii cam stiu pe majoritatea fazeristilor din Bucuresti, dar, sincer, pana acum n-am vazut nici un Fazer argintiu. O sa intreb si pe topicul dedicat, poate stie cineva mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai... s-a zis pe la inceput ca era un Fazer argintiu vechi cu faruri patrate (FZS 600 Fazer). Eu am asa ceva, unu' rosu, si ii cam stiu pe majoritatea fazeristilor din Bucuresti, dar, sincer, pana acum n-am vazut nici un Fazer argintiu. O sa intreb si pe topicul dedicat, poate stie cineva mai mult.

 

Stiu omule!Vezi poate afli ceva in plus de pe sub-forumul ala!

 

Off-T:Ti-ai mai lucrat la mobra din toamna, sau tot "cheala" este? :laugh: Ride safe, MetalHeart! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu gandesc asa...: daca tipul a schimbat banda in pasaj( lucru care nu se face pe acolo deoarece ar fi o linie continua intre benzi)si a mai sters si bordura( din ce se spune),pierde controlul si cade, iar din spate vine o masina si ii loveste omului motorul, inseamna ca cel(cea) din spate nu a avut suficienta distanta fata de motor, pentru a opri in siguranta in caz de...Aici nu e vorba de un copac pe sosea(copacii nu se deplaseaza, nu exista riscul de a cadea in mers), este vorba ca trebuie pastrata o anumita distanta functie de conditiile de drum, vizibilitate, etc. mai ales cand in fata ta ai un om foarte fragil pe bicicleta sau motocicleta distanta trtebuie sa fie mai mare.

daca doamna mergea pe cealalata banda poate merge si in paralel si a 1 m in spate...nu trebuie pastrata nici o distanta. daca el a cazut pe cealalta banda....voi vreti mereu sa fie aia de vina fiindca e femeie si conservara....faceti tot felu de scenarii tampite si interpretati voi legea. sanatate omului cazut.....dar nu mai cautati vinovati aiurea. cazut singur....sa-i dea asigurarea femeii...si el sa-si repare motoru. ma mir ca nu cereti si daune pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nightwolf nu merita sa iti rupi degetele pe tastatura. nu au inteles nimic, nu sunt nici macar in stare sa citeasca ce se scrie. bla-bla... daca si cu parca...

si catre forumisti: de ce atat misto catre omul care v-a lamurit ce s-a intamplat? ar fi trebuit sa nu va spuna nimic pentru ca voi , oricum, nu intelegeti decat ce vreti si bateti campii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Reaper si restul (se stiu ei care): felicitari! ai reusit sa-ti expui punctul de vedere! esti un zeu in fata celorlalti. Sincer nu ma impresioneaza cu nimic ceea ce ai scris tu acolo. Ar trebui sa reactionez cumva? Hai sa-ti spun o chestie. Prietenii tai (care intamplator s-ar putea sa fie si ai mei) au fost cauza aparitiei mele in primul rand aici. Tot ei au fost cauza sa nu renunt la treaba asta. Partea proasta este ca pe zi ce trece incep sa regret. De ce? Din cauza celor ca tine. Sa stii ca ceea ce am spus pe threadul respectiv trebuia preluat de tine si cu mentiunea "toti zeii fara permise". Dar cum tot timpul politia e vinovata... normal ca ai luat numai ce iti convine.

 

Amice... sunt platit sa-mi fac datoria si am o obligatie, nu fata de tine sau de banul public care imi intra in aceeasi zi in fiecare luna in aceeasi cantitate in buzunar, ci de anumite juraminte si angajamente care mi le-am luat de bunavoie. Intelegi sinapsa? Problema e ca acea datorie devine din ce in ce mai scarboasa cand vezi specimenele care invadeaza lumea moto si auto. Din anumite puncte de vedere.

 

P.S: Sunt absolut convins ca discutia asta o vei discuta cu pretenii la o bere ... pariez pe ce vrei! Si stii de ce?? Deoarece este intamplarea week-end-ului care te irita la culme :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Reaper si restul (se stiu ei care): felicitari! ai reusit sa-ti expui punctul de vedere! esti un zeu in fata celorlalti. Sincer nu ma impresioneaza cu nimic ceea ce ai scris tu acolo. Ar trebui sa reactionez cumva? Hai sa-ti spun o chestie. Prietenii tai (care intamplator s-ar putea sa fie si ai mei) au fost cauza aparitiei mele in primul rand aici. Tot ei au fost cauza sa nu renunt la treaba asta. Partea proasta este ca pe zi ce trece incep sa regret. De ce? Din cauza celor ca tine. Sa stii ca ceea ce am spus pe threadul respectiv trebuia preluat de tine si cu mentiunea "toti zeii fara permise". Dar cum tot timpul politia e vinovata... normal ca ai luat numai ce iti convine.

 

Amice... sunt platit sa-mi fac datoria si am o obligatie, nu fata de tine sau de banul public care imi intra in aceeasi zi in fiecare luna in aceeasi cantitate in buzunar, ci de anumite juraminte si angajamente care mi le-am luat de bunavoie. Intelegi sinapsa? Problema e ca acea datorie devine din ce in ce mai scarboasa cand vezi specimenele care invadeaza lumea moto si auto. Din anumite puncte de vedere.

 

P.S: Sunt absolut convins ca discutia asta o vei discuta cu pretenii la o bere ... pariez pe ce vrei! Si stii de ce?? Deoarece este intamplarea week-end-ului care te irita la culme :smoke:

Prietene, nimeni nu e indispensabil...Cred ca toti ne-am putea obisnui cu ideea , daca pleci :D

Cat despre cat suferi tu de tine....ma abtin....de cand umblatul cu ruleta, facut poze si tinut agenda politaiului burtos sunt chestiuni atat de importante pentru noi ?????

Nu cred ca pe Reaper il irita "intamplarea week-end-ului" cat ifosele si basinile din capul unora .

I rest my case now!

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke: si baga la cap ce este acela un accident de circulatie. Noi vorbim aici de un accident rutier urmat de un eveniment rutier. Daca nu cunoasteti nu vorbiti e mai bine pt voi si pt cei care citesc si invata PROST si apoi se apuca sa dea din gura .... e plina tzara asta de experti....
1. Nu sunt nervos. Sunt, citez, "arogant si rasculat". Iar faza cu cine e tampit sa se ia dupa ce zici tu acolo te las sa iti raspunzi singur la intrebarea asta ...

2. Nu nu vreau sa spun ca la volanul masinii era un trunchi de copac. Nu are nici un fel de treaba pastratul distantei corespunzatoare cu faptul ca lovesti un obstacol rezultat in urma unui eveniment ... Vezi? Intrebai mai sus cine nu realizeaza ca tu esti nedumerit....

 

 

eu am cerut o parere mane...poate te enerveaza altii, altele, nu e treaba mea. nu ti-am cerut-o tie personal, dar ma bucur ca tu mi-ai raspuns, fiind mai in masura decat altii din "zona". nasol modul in care mi-ai rasp... ciudat, desi n-am (sau nu cred) schimbat pana acum nici o replica cu persoana ta, ai ales sa-mi rasp aiurea...(modul de exprimare a fost cel putin ciudat).

sa-nteleg ca aici se pune treaba de care zici tu cum ca e un accid rutier, urmat de un eveniment rutier. evenimentul rutier, la randul sau, tre sa aiba un vinovat de producerea lui. asa ca iar ma intreb, daca in fata mea 2 masini intra-n coliziune, se numeste accident rutier. daca eu nu reusesc sa franez in timp util (distanta) si produc la randul meu un "eveniment "rutier", sunt absolvit de orice vina? binenteles conteaza si cum a cazut motoristul, poate mobra a zburat de pe banda 2 pe 1, soferita fiind efectiv surprinsa, neavand spatiu de franare incat sa evite coliziunea. dar daca totul s-a petrecut in fata ei, ar fi trebuit sa pastreze o distanta... eh, ma intrebam si io treaba asta, trezindu-ma intreband pe forum m-am pomenit cu tine raspunzandu-mi dur-ulet...

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nightwolf nu merita sa iti rupi degetele pe tastatura. nu au inteles nimic, nu sunt nici macar in stare sa citeasca ce se scrie. bla-bla... daca si cu parca...

si catre forumisti: de ce atat misto catre omul care v-a lamurit ce s-a intamplat? ar fi trebuit sa nu va spuna nimic pentru ca voi , oricum, nu intelegeti decat ce vreti si bateti campii

Pai chiar ca nu are rost sa rupi tastatura.Trebuie apasat incet.Si daca nici nu poti sa explici frumos,chiar ca strici tastatura degeaba.Bine ca esti tu destept si noi batem campii,dar sincer cred ca daca nu ne-ai mai ''incanta''cu dulcea ta prezenta, IQ-ul general al forumului ar creste cu cel putin 30%. Hai ca poti !

 

@Reaper si restul (se stiu ei care): felicitari! ai reusit sa-ti expui punctul de vedere! esti un zeu in fata celorlalti. Sincer nu ma impresioneaza cu nimic ceea ce ai scris tu acolo. Ar trebui sa reactionez cumva? Hai sa-ti spun o chestie. Prietenii tai (care intamplator s-ar putea sa fie si ai mei) au fost cauza aparitiei mele in primul rand aici. Tot ei au fost cauza sa nu renunt la treaba asta. Partea proasta este ca pe zi ce trece incep sa regret. De ce? Din cauza celor ca tine. Sa stii ca ceea ce am spus pe threadul respectiv trebuia preluat de tine si cu mentiunea "toti zeii fara permise". Dar cum tot timpul politia e vinovata... normal ca ai luat numai ce iti convine.

 

Amice... sunt platit sa-mi fac datoria si am o obligatie, nu fata de tine sau de banul public care imi intra in aceeasi zi in fiecare luna in aceeasi cantitate in buzunar, ci de anumite juraminte si angajamente care mi le-am luat de bunavoie. Intelegi sinapsa? Problema e ca acea datorie devine din ce in ce mai scarboasa cand vezi specimenele care invadeaza lumea moto si auto. Din anumite puncte de vedere.

 

P.S: Sunt absolut convins ca discutia asta o vei discuta cu pretenii la o bere ... pariez pe ce vrei! Si stii de ce?? Deoarece este intamplarea week-end-ului care te irita la culme :smoke:

Nu cred ca esti in masura sa ma feliciti pentru ca reusesc sa imi expun punctul de vedere.Poate tu asa esti obisnuit sa fi felicitat de seful tau cand reusesti sa spui si altceva inafara de ''actele dv la control'',eu asa am invatat de la perintii si invatatorii mei.Nu ma astept,nu sa te impresioneze,ci doar sa intelegi ca nu ai nimic de castigat cu aroganta asta,intelegi?Acei oameni care ti-au spus si ei,ce iti spun eu acum,nu i-am intalnit probabil niciodata.Si oricum,sunt sigur ca nu avem prieteni comuni,la cum gandesti.Bun.Acum nu ca am luat ce imi convine,dar asta-i obligatia ta,indiferent daca au sau nu permis tu trebuie sa fi acolo,nu?Si daca crezi ca fraza''m-am saturat sa va adun'' o sa ii impiedice pe cei fara permis sa alerge pe strazi,esti de doua ori naiv(ca sa nu zic prost).Nu ai datorie fata de mine sau banul public ?Eu cred ca da! Fata de mine,de noi si de banii publici pe care tot noi ii dam la buget,si pentru ca tu inainte a depui acel juramant si sa iesi cu fluierul in strada, ai facut scoala tot pe banii nostrii.Ai inteles?Daca datoria ta devine din ce in ce mai scarboasa ,da-te la o parte,altfel vad ca devi la fel de scarbos,si cum nu vreti sa va dati nici unul in spate,uite asa ma apuca si pe mine scarba cand vad cum raspunzi la intrebari.

 

P.S.Bancuri cu politisti care se cred destepti le spuneam cu prietenii mei la suc in clasa a IV.Acum vb despre alte chestii pe care tu nu le intelegi acum,dar te faci tu mare.Nici macar daca ne imbatam nu cred ca ar fi interesant subiectul''politist-rutiera-bau'' si oricum,noi din betie ne trezim a doua zi,tu din prostie niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic:

Zic ca ar trebui ca smecheria si replicile acide de ambele "tabere" sa le lasati deoparte sau pentru (poate) cand va vedeti la o bere. Nu face "cinste" nimanui daca incepeti cu impungerile stupide intr-un loc public unde subiectul este un accident. Care chiar n-are treaba cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar ca nu are rost sa rupi tastatura.Trebuie apasat incet.Si daca nici nu poti sa explici frumos,chiar ca strici tastatura degeaba.Bine ca esti tu destept si noi batem campii,dar sincer cred ca daca nu ne-ai mai ''incanta''cu dulcea ta prezenta, IQ-ul general al forumului ar creste cu cel putin 30%. Hai ca poti !

 

 

Nu cred ca esti in masura sa ma feliciti pentru ca reusesc sa imi expun punctul de vedere.Poate tu asa esti obisnuit sa fi felicitat de seful tau cand reusesti sa spui si altceva inafara de ''actele dv la control'',eu asa am invatat de la perintii si invatatorii mei.Nu ma astept,nu sa te impresioneze,ci doar sa intelegi ca nu ai nimic de castigat cu aroganta asta,intelegi?Acei oameni care ti-au spus si ei,ce iti spun eu acum,nu i-am intalnit probabil niciodata.Si oricum,sunt sigur ca nu avem prieteni comuni,la cum gandesti.Bun.Acum nu ca am luat ce imi convine,dar asta-i obligatia ta,indiferent daca au sau nu permis tu trebuie sa fi acolo,nu?Si daca crezi ca fraza''m-am saturat sa va adun'' o sa ii impiedice pe cei fara permis sa alerge pe strazi,esti de doua ori naiv(ca sa nu zic prost).Nu ai datorie fata de mine sau banul public ?Eu cred ca da! Fata de mine,de noi si de banii publici pe care tot noi ii dam la buget,si pentru ca tu inainte a depui acel juramant si sa iesi cu fluierul in strada, ai facut scoala tot pe banii nostrii.Ai inteles?Daca datoria ta devine din ce in ce mai scarboasa ,da-te la o parte,altfel vad ca devi la fel de scarbos,si cum nu vreti sa va dati nici unul in spate,uite asa ma apuca si pe mine scarba cand vad cum raspunzi la intrebari.

 

P.S.Bancuri cu politisti care se cred destepti le spuneam cu prietenii mei la suc in clasa a IV.Acum vb despre alte chestii pe care tu nu le intelegi acum,dar te faci tu mare.Nici macar daca ne imbatam nu cred ca ar fi interesant subiectul''politist-rutiera-bau'' si oricum,noi din betie ne trezim a doua zi,tu din prostie niciodata.

 

 

esti jalnic... iar superioritatea pe care o afisezi denota nivelul tau (scazut). cat priveste iq, desi , probabil ca am ani de scoala mai multi decat ai tu de viata, nu cred ca face obiectul topicului, si nici nu cuantifica bunul simt ... intamplarea face sa ii cunosc pe acei cativa care exprima opinii. si da, ai dreptate... nivelul forumului este in prabusire si , exact acei cativa pe care nu ii mai doresti, erau cei care ii mai mentineau nivelul .

nightwolf, maninblack ... ce mai cautam noi aici? aici tb sa ai iq sub 90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti jalnic... iar superioritatea pe care o afisezi denota nivelul tau (scazut). cat priveste iq, desi , probabil ca am ani de scoala mai multi decat ai tu de viata, nu cred ca face obiectul topicului, si nici nu cuantifica bunul simt ... intamplarea face sa ii cunosc pe acei cativa care exprima opinii. si da, ai dreptate... nivelul forumului este in prabusire si , exact acei cativa pe care nu ii mai doresti, erau cei care ii mai mentineau nivelul .

nightwolf, maninblack ... ce mai cautam noi aici? aici tb sa ai iq sub 90

Fa-ti tu forumul tau si lasa-ne pe noi in "micimea noastra", geniule neinteles care esti tu, "pa" persoana fizica!

Daca tot ai atatia ani de scoala pe cat te lauzi, puteai macar sa inveti ca o propozitie/fraza se incepe cu majuscule ! Si limbajul de mirc unde l-ai invatat? La Sorbona cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.Bancuri cu politisti care se cred destepti le spuneam cu prietenii mei la suc in clasa a IV.Acum vb despre alte chestii pe care tu nu le intelegi acum,dar te faci tu mare.Nici macar daca ne imbatam nu cred ca ar fi interesant subiectul''politist-rutiera-bau'' si oricum,noi din betie ne trezim a doua zi,tu din prostie niciodata.

 

 

Reapare, las-o mai moale cu faze din astea cu polistii prosti, pleonasm si alte chestii din astea. Iar cu trezitul din prostie, deja esti penibil. La fel ca si noi, si tu muncesti intr-un mediu militar si trebuie sa intelegi ca fiecare e mandru de munca pe care o face sio drept urmare isi apara munca si instituția. Vrei sa ma apuc sa tip si eu pe forum ca militarii sunt niste idioti notorii, niste melteni nespalati care nu stiu decat sa tina o arma in mana si sa plece pe afara sa castige niste banii, ca in tara nu-i duce capul.

Nightwolf, incearca si tu sa postezi unde te pricepi, incearca să diminuezi partea de sarcasm. Stiu ca e obositor sa raspunzi unor personaje de pe aici care au legatura cu motociclismul cum am eu cu făcutul pâinii în țest. Nu mai raspunde provocarilor, incearca sa accepti parerile tuturor.

 

Cat despre ceilalti, avea unu' Dobrescu o vorba: "Combateți ideea Âşi nu omul (sau instituția).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am alte probleme si si discutii mult mai interesante decat aroganta unui "politist prost de pe forum"(o fi un un pleonasm? )

 

Imi lasi impresia ca faci munca asta din obligatie si nu pentru ca esti platit.Platit din bani publici,adica chiar de aceia pe care trebuie tu sa ii "culegi de pe asfalt".

 

Aici esti un user oarecare cu aceleasi drepturi si obligatii pe care le are toata lumea.Daca poti sa"cobori" la nivelul nostru si sa dai un raspuns fara sa dai ochii peste cap,bine,daca nu...mergi si "curata" asfaltul ca de aia esti platit.

 

Felicitari bre, nu iti mai rupe degetele in tastatura daca mai ai si alte probleme decat forumul asta. Desi stii ce-i ala pleonasm, n-ai sa poti intelege vreodata ca diferenta esentiala dintre meseriasul din spatele userului "nightwolf" si meseriasul din spatele userului "reaper" este ca primul meserias a ales sa ne faca noua, celorlalti, care platim si noi, soseaua mai sigura. In afara de asta a ales si sa il adune pe al doilea de pe sosea si ca face si asta cat de bine poate.

 

Impresia ta e ca omul nu isi face treaba, desi nu il cunosti, ca nu te aduna de pe jos cu entuziasm si ca te trateaza de sus pentru ca iti aduce argumente legale, chestii care probabil te plictisesc. Ca orice forumist pretentios care o arde in impresii, iti vine sa faci flame iar noi, ceilalti cititori ai forumului, suntem extaziati si satisfacuti de porceala care iese constant pe toate topicurile pline de luminati ca tine.

 

Esti un minunat, coane, un fantastic, un adevarat, imi doresc sa am si io camera in poponeata mobrei si simtul umorului dezvoltat asa ca tine, sa fiu un rebel si sa ma iau de motopolitistii de pe forum, din tastatura, pentru ca provocarea zilei de azi e sa par mai curajos si mai inteligent decat sunt. De azi esti idolul meu, vreau sa am curajul tau si sa ma lupt cu sistemul, cu legile, cu lumea, sa fiu admirat de toate useritele de pe motociclism.ro si sa le dau reject cand imi dau add pe mess pana nu imi dau jpg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti jalnic... iar superioritatea pe care o afisezi denota nivelul tau (scazut). cat priveste iq, desi , probabil ca am ani de scoala mai multi decat ai tu de viata, nu cred ca face obiectul topicului, si nici nu cuantifica bunul simt ... intamplarea face sa ii cunosc pe acei cativa care exprima opinii. si da, ai dreptate... nivelul forumului este in prabusire si , exact acei cativa pe care nu ii mai doresti, erau cei care ii mai mentineau nivelul .

nightwolf, maninblack ... ce mai cautam noi aici? aici tb sa ai iq sub 90

 

De aceea mi-am cerut scuze(nu voua,celorlalti)ptr ca am fost off topic.Cat despre ceea ce ai spus tu cu anii de scoala ( :smoke: )voi mentineti inteligenta forumului,etc sunt bazate pe fapte reale?Sau tu esti unul din expertii de care zice nightwolf ca-i plina Romania. Cat despre maninblac si nightwolf,ar fi mai bine sa-i lasi pe ei sa-si puna eventualele intrebari, tu doar ia o oginda si priveste atent...nu,nu spune nimic...doar uita-te ...spune-mi,simti ca ai trecut de 90? GO !

 

Reapare, las-o mai moale cu faze din astea cu polistii prosti, pleonasm si alte chestii din astea. Iar cu trezitul din prostie, deja esti penibil. La fel ca si noi, si tu muncesti intr-un mediu militar si trebuie sa intelegi ca fiecare e mandru de munca pe care o face sio drept urmare isi apara munca si instituția. Vrei sa ma apuc sa tip si eu pe forum ca militarii sunt niste idioti notorii, niste melteni nespalati care nu stiu decat sa tina o arma in mana si sa plece pe afara sa castige niste banii, ca in tara nu-i duce capul.

Nightwolf, incearca si tu sa postezi unde te pricepi, incearca să diminuezi partea de sarcasm. Stiu ca e obositor sa raspunzi unor personaje de pe aici care au legatura cu motociclismul cum am eu cu făcutul pâinii în țest. Nu mai raspunde provocarilor, incearca sa accepti parerile tuturor.

 

Cat despre ceilalti, avea unu' Dobrescu o vorba: "Combateți ideea Âşi nu omul (sau instituția).

cu trezitul din prostie ma refeream la el nu la institutie,clar,nu?Si eu sunt mandru de munca mea,de ceea ce am realizat.Dar nu ma caracterizeaza aroganta pe care o are in dotare nightwolf,ok? Acei militari nespalati,au stiut sa tina arma in manaau stiut sa patruleze granita zi si noapte,au stiut sa monteze corturi ptr sinistrati si sa curete casele si curtile de namol dupa viituri,au reparat poduri etc.Or fi prosti,dar nu sunt aroganti.Si oricum,sa ne fereasca Dumnezeu ca militarul roman sa-i castige banii in tara,sunt sigur ca intelegi ce vreau sa spun. Sper ca ne-am inteles.Nu am nimic cu tine personal,posturile tale sunt ok,dar daca si tu consideri ca-i greu sa raspunzi unor intrebari cu simplitate,umor,sau cum vrei tu,dar fara aroganta,cred ca pot sa imi schimb parerea(nu ca ar conta prea mult,nu? )

imi pare rau ca sunt iar off topic,mai bine ma duc la somn ca ma iau adminii la bataie.Noapte buna

 

De aceea mi-am cerut scuze(nu voua,celorlalti)ptr ca am fost off topic.Cat despre ceea ce ai spus tu cu anii de scoala ( :D )voi mentineti inteligenta forumului,etc sunt bazate pe fapte reale?Sau tu esti unul din expertii de care zice nightwolf ca-i plina Romania. Cat despre maninblack si nightwolf,ar fi mai bine sa-i lasi pe ei sa-si puna eventualele intrebari, tu doar ia o oginda si priveste atent...nu,nu spune nimic...doar uita-te ...spune-mi,simti ca ai trecut de 90? GO !

 

 

Cu trezitul din prostie ma refeream la el nu la institutie,clar,nu?Si eu sunt mandru de munca mea,de ceea ce am realizat.Dar nu ma caracterizeaza aroganta pe care o are in dotare nightwolf,ok? Acei militari nespalati,au stiut sa tina arma in manaau stiut sa patruleze granita zi si noapte,au stiut sa monteze corturi ptr sinistrati si sa curete casele si curtile de namol dupa viituri,au reparat poduri etc.Or fi prosti,dar nu sunt aroganti.Si oricum,sa ne fereasca Dumnezeu ca militarul roman sa-i castige banii in tara,sunt sigur ca intelegi ce vreau sa spun. Sper ca ne-am inteles.Nu am nimic cu tine personal,posturile tale sunt ok,dar daca si tu consideri ca-i greu sa raspunzi unor intrebari cu simplitate,umor,sau cum vrei tu,dar fara aroganta,cred ca pot sa imi schimb parerea(nu ca ar conta prea mult,nu? )

imi pare rau ca sunt iar off topic,mai bine ma duc la somn ca ma iau adminii la bataie.Noapte buna

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de o autoaccidentare petrecuta in Pasaj Unirii, motociclistul a fost transportat in stare grava la Universitar. Se pare ca in momentul in care a incercat sa treaca de pe banda 1 in 2 sau invers (nu se stie exact) a muscat o bordura (nu se stie cum a reusit) si s-a pravalit. Opelul pe avarii venea din spate iar soferita a fost super inspirata (bravo ei!!) si a franat exact atunci cand trebuie si cat trebuie, astfel a luat doar motorul in bot si nu si motociclistul. Fata era oricum in stare de soc.

 

Mai multe informatii din pacate nu va pot oferi din motive lesne de inteles! Puteti in schimb sa ii faceti o vizita la spital sa vedeti ce si cum, banuiesc ca minim o sapt sta acolo are ceva fracturi (e cam varza din cate am inteles :smoke: ) Motocicleta a fost ridicata din pasaj in jurul orelor 23.00 de niste prieteni!

Ma scuzati ca intervin absolut off-topic in discutia asta aprinsa, dar de la postul asta a lui Nightwolf din pagina 2 in restul paginilor din totalul de 11 nu am mai aflat nimic despre accidentul pomenit in titlu. Stie cineva ceva mai concret despre starea accidentatului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu trezitul din prostie ma refeream la el nu la institutie,clar,nu?Si eu sunt mandru de munca mea,de ceea ce am realizat.Dar nu ma caracterizeaza aroganta pe care o are in dotare nightwolf,ok? Acei militari nespalati,au stiut sa tina arma in manaau stiut sa patruleze granita zi si noapte,au stiut sa monteze corturi ptr sinistrati si sa curete casele si curtile de namol dupa viituri,au reparat poduri etc.Or fi prosti,dar nu sunt aroganti.Si oricum,sa ne fereasca Dumnezeu ca militarul roman sa-i castige banii in tara,sunt sigur ca intelegi ce vreau sa spun. Sper ca ne-am inteles.Nu am nimic cu tine personal,posturile tale sunt ok,dar daca si tu consideri ca-i greu sa raspunzi unor intrebari cu simplitate,umor,sau cum vrei tu,dar fara aroganta,cred ca pot sa imi schimb parerea(nu ca ar conta prea mult,nu? )

imi pare rau ca sunt iar off topic,mai bine ma duc la somn ca ma iau adminii la bataie.Noapte buna

 

Daca esti ironic si arogant esti prost? Marfa, asta nu stiam, cand am facut eu scoala nu erau sinonime.

 

Daca nu era nightwolf probabil acum multe accidente nu ar fi avut parte de o expertiza corecta. Poti sa spui orice despre omul asta dar stie sa isi faca treaba, e un profesionist in domeniul lui.

 

Sau poate tie ti-ar placea in cazul in care ai accident expertiza sa fie facuta de un om cald, cu o voca placuta, foarte sociabil, care bineinteles l-ar crede si pe conservar cand ar spune ca tu veneai cu 250 km/h...

 

Asta e domeniul in care lucreaza, asa trebuie sa fie. Prefer oameni ca nightwolf decat pisiciti prefacuti care spun: da da da , asa e. si dupaia te fac pe la spate.

 

On-topic: mai mult decat ce a spus night in pagina 2 nu cred ca ne intereseaza ( poate doar starea riderului dar nu cred ca il putem ajuta ( adica nu cred ca e nevoie de sange sau donatii forumiste )) Omul a cazut singur, se intampla si la case mai mari. Ii zice accident parca...

 

Si sa stii ca exista si militari aroganti, daca nu se poarta asa cu tine, nu inseamna ca nu sunt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa petrec mai mult timp pe forumuri, obisnuiam sa citesc cateva pagini dintr-o carte inainte de culcare. Mare dobitoc am fost. Sunt aici niste topicuri care depasesc orice incercare literara...Ma apuca 1-2 noaptea citind tot felul de topicuri despre raceri, stunteri, accidente, politisti vs motociclisti, bucuresteni vs non-bucuresteni...

Chiar daca din carti mai ramaneam cu ceva si pe forum rar si greu gasesc vreo informatie utila, totusi e prea captivant.

 

 

Insanatosire grabnica patitului si la cat mai multe topicuri inflamate artificial (dar nu despre accidente) pana la primavara cand se usuca asfaltul.

Editat de doctoroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti ironic si arogant esti prost? Marfa, asta nu stiam, cand am facut eu scoala nu erau sinonime.

 

Daca nu era nightwolf probabil acum multe accidente nu ar fi avut parte de o expertiza corecta. Poti sa spui orice despre omul asta dar stie sa isi faca treaba, e un profesionist in domeniul lui.

 

Sau poate tie ti-ar placea in cazul in care ai accident expertiza sa fie facuta de un om cald, cu o voca placuta, foarte sociabil, care bineinteles l-ar crede si pe conservar cand ar spune ca tu veneai cu 250 km/h...

 

Asta e domeniul in care lucreaza, asa trebuie sa fie. Prefer oameni ca nightwolf decat pisiciti prefacuti care spun: da da da , asa e. si dupaia te fac pe la spate.

 

On-topic: mai mult decat ce a spus night in pagina 2 nu cred ca ne intereseaza ( poate doar starea riderului dar nu cred ca il putem ajuta ( adica nu cred ca e nevoie de sange sau donatii forumiste )) Omul a cazut singur, se intampla si la case mai mari. Ii zice accident parca...

 

Si sa stii ca exista si militari aroganti, daca nu se poarta asa cu tine, nu inseamna ca nu sunt....

ce faci ma fricosule , te dai bine cu politia ? :smoke:

 

 

 

hai sa fugim , vine garda ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i nightwolf, ti-ai inghitit limba? la 22 de ani ai tai, mucosule, n-ar trebui sa dai massuri pe messegner sa-ti iasa tovarasii la lupte pe forum. Ce faci tu in politie ma? masori? te lauzi ca din cauza ta s-au facut expertizele corect si vinovatii nu au scapat? ma da de cand stii tu cum se finalizeaza un dosar?? de cand ai tu acces la astfel de informatii? de cand iti permite tie seful ruletelor sa stai pe forumuri de motociclisti si sa dai din casa?

ba, cine te-a facut ma judecator? ai studii cat o croitoreasa!

ai carnet categoria A? NU! ai motocicleta? NU!

ce *** cauti ma aici? pai cand mi-a murit un copil care a crescut cu mine in casa in accident de motocicleta, ai sarit ca e un inconstient si l-ai facut albie de porci pe forum, fara sa stii detalii, fara sa masori tu accidentul! dup-aia mi-ai spus ca speri sa fii de tura cand o sa cad si eu, ca abia astepti sa ma aduni.

pai ma dobitocule, nu puteam eu in secunda doi sa te trimit cu ruleta de gat la stapanu tau si sa iti fac foaie de drum, sa te duci la tara la rudele lu' maica-ta? nu mai ziceam de spitzu din c*r care te-ar fi usturat o viata.

 

daca nu imi ziceai in cele mai grele momente vorbele alea, poate ca uitam. dar a trecut aproape un an de atunci si inca te mai tin minte. vedem noi cine pe tura cui e si cand.

si fac un apel umanitar, pentru linistea sufletului meu, catre toti cei care ma pot ajuta: cand il intalniti pe nightwolf da-ti-i o mare flegma din partea mea!!!

 

mi-ai promis tu nightwolf ca ne intalnim noi intr-o zi si nu te-ai tinut de cuvant... acum iti promit eu. jeg agramat ce esti.

imi scriai pe pm "creer"... pai imi imaginez ce mortii si ranitii mmai nene, scrii tu in rapoartele alea pe care cica le completezi. poate trebuia sa dau crezare unui om care mi-a zis ca tu in politie nu existi. ca iti iei informatii de la neamuri si faci si tu pe nebunu. esti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...