Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

... merg, pardon, mergeam in Vama de fro' 12 anisori...

 

ganditi-va ca toate barurile care aveau autorizatie provizorie vor fi daramate (o stiu dintr-o sursa sigura) singura carciuma care va mai ramane pe plaja va fi ex-Cosarul ( e cazemata, deci are autorizatie de construire, nu ca ar fi al unui jmecher din C-ta)

 

ziceti ca d-abia asteptati sa mergeti sa beti, intrebarea este unde.... ? ca pe plaja nu se mai poate bea, cu cortul ma indoi ca se va mai putea campa pe unde vrea muskiu fiecaruia (doar in curti la mirosit de latrine), mdeci....trist...

 

initial voiam sa schimb locatia cu Corbu (se poate sta doar la cort si posesorii de "cerculete albe" nu vin ca nu au teren propice de afisat) dar... mi s-a luat de romania

 

ma bag pa o bulgaroaica sau grecoaica (mi-e cam lehamite de trecut prin vama, kawazanul e in leasing). merg incet 90-110, cine vrea si are vreo idee sa faca un topic nou, plizzzzz

 

p.s. sper sa mai reziste macar Stuff-ul desi din ce mi s-a explicat nu e asa....

 

 

....adio vama, adio 2 mai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am fost in Vama de curand, au apurut hoteluri peste noapte (de la sf. verii pana acum au aparut 5 hoteluri, sunt ink in constructie, dar cred k se termina pana la vara, si nu ma refer la casute sau pensiuni ci la hoteluri mari), la Vadu este super ok, locatie super si sa nu mai vb de curatenie si liniste, poate reusesc sa pun niste poze.

o sa va indragostiti de Vadu dak mergeti acolo makr o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie Vama de acum 8 ani (era deja in declin :crack: ) stie cam ce caut... Vadu.. are ceva in comun? :crack:

Kid, oricat de greu, am bagat-o si pe offroad mai nasol pt ea, zic ca se descurca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost in Vama de curand, au apurut hoteluri peste noapte (de la sf. verii pana acum au aparut 5 hoteluri, sunt ink in constructie, dar cred k se termina pana la vara, si nu ma refer la casute sau pensiuni ci la hoteluri mari), la Vadu este super ok, locatie super si sa nu mai vb de curatenie si liniste, poate reusesc sa pun niste poze.

o sa va indragostiti de Vadu dak mergeti acolo makr o data.

 

just!

 

La Vadu ajungem cu moto? Chiar si cu "vitezane" :crack:?

 

am spus si mai devreme...e mai greu cu carenate....

incerc sa pun niste poze

 

plaja

post-11932-1235045543_thumb.jpg post-11932-1235045560_thumb.jpg

 

drumul de unde se termina asfaltul pana la plaja (vreo 4-5 km)

post-11932-1235045551_thumb.jpg

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, pozele m-au lamurit :crack: Daca poate Timazu', poate si CBR-ica :crack:

 

O sa-mi iau un lemn sa-l pun sub cric si in rest, n-am probleme. Am mai mers

prin nisip, pamant uscat si pietris. Drumul de 4-5 km pana la plaja pare sa fie

pamant solind acoperit cu praf si nisip. Important e sa nu se scufunde foarte

tare rotile in el. E ok. Dne, mi-am adus aminte de Bogo cu BMW R 1200 ingropat

bine in nisipul din 2 Mai :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus si mai devreme...e mai greu cu carenate....

Eu zic ca se poate. Se merge cu 15-20 la ora pt cele mai pretentioase motoare si se poate. Sunt bucatele unde e ok, sunt ceva gropi din loc in loc. Eu am fost cu masina, o Toyota Yaris, anul trecut. Dar cu motorul cred ca se pot ocoli lejer. Si nisip e doar la sfarsit, pe ultimii metri. Eventual se pot lasa motoarele putin mai in spate.

Ce mi-a placut la nebunie e ca marea era fosforescenta noaptea prin septembrie. Oare asa e toata vara ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca se poate. Se merge cu 15-20 la ora pt cele mai pretentioase motoare si se poate. Sunt bucatele unde e ok, sunt ceva gropi din loc in loc. Eu am fost cu masina, o Toyota Yaris, anul trecut. Dar cu motorul cred ca se pot ocoli lejer. Si nisip e doar la sfarsit, pe ultimii metri. Eventual se pot lasa motoarele putin mai in spate.

Ce mi-a placut la nebunie e ca marea era fosforescenta noaptea prin septembrie. Oare asa e toata vara ?

 

E de vis noaptea...

E unul dintre putinele locuri unde chiar m-am trezit odihnit...

 

Dar hai mai bine sa nu mai poluam topicu asta cu vadu...doar e "1 mai Vama Veche"

Daca vrem impresii si poze& stuff mai bine facem topic dedicat.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se darama tot de pe plaja in afara de Corsaru. O sa fie intr-adevar probleme de cort si foc pe plaja. Se vrea mutarea Stuffstock in Bulgaria. La vadu sunt cartile deja facute, nu mai dureaza mult. :crack: [de pe surse cu ochi albastri]

 

ps. apropos voi stiti cati mp are M.Toma prin zona ? :crack:

Editat de mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus si mai devreme...e mai greu cu carenate....

 

eu am fost de 4 sau 5 ori pe acolo si de cateva ori si cu mobra ( cbr-ul ) .

a mai zis cineva : mai incet si ajungi (chiar intreg)

restul e de vis ( mai ales de cand a aparut nenea cu berea rece )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost de 4 sau 5 ori pe acolo si de cateva ori si cu mobra ( cbr-ul ) .

a mai zis cineva : mai incet si ajungi (chiar intreg)

restul e de vis ( mai ales de cand a aparut nenea cu berea rece )

 

 

 

am deschis topic nou pe tema asta, sa nu innebunim cu off-topicuri aceasta sectiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare asa e toata vara ?

 

Nu. Incep pe la sfarsit de Iulie si se termina in septembrie. La inceput sunt doar niste flashuri fosforescente, mai spre septembrie se termina cu toata spuma fosforescenta.

 

restul e de vis ( mai ales de cand a aparut nenea cu berea rece )

 

Au aparut vanzatori cu bere la Vadu :crack: Sa-mi phoot una. Pe cand namol si piatra ponce? ca pana la borduri, porumb fiert si tigani ciorditori nu mai e mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum sunt in norvegia, inainte de a afla ce se intampla mi-am luat liber de 1 mai cu mari probleme pentru a ajunge in vama, si ce aflu; ca ma pot duce sa ma dacu cu bicicleta care nu o am??????!

Ma bag si eu la proteste daca vreti sa faceti ceva, e inadmisibil ce se intampla!!!!!!!

Daca nu se baga nimeni prostestez singura in pana mea de gunoaie, imi vine sa plang de nervi. Nu sunt intregi la minte!! De 5 ani de cand ma duc in vama nu am vazut nici urma de biciclist acolo, ce naiba a fost in capul lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ar fi pacat sa nu aparem in Vama sa le stea in gat manelistilor si emokids, tobele de la motoare :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg in fiecare an in Vama de 1 mai,chiar dak nu am motor :cheers: .Si anul asta vreau sa ajung,dar sa vedem cum s-a schimbat in urma constructiilor.Poate se gaseste si pentru mine un loc pe șa ca pasager, pana la anul cand vin si eu pe AL MEU :) .Ce ziceti ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg in fiecare an in Vama de 1 mai,chiar dak nu am motor :cheers: .Si anul asta vreau sa ajung,dar sa vedem cum s-a schimbat in urma constructiilor.Poate se gaseste si pentru mine un loc pe șa ca pasager, pana la anul cand vin si eu pe AL MEU :) .Ce ziceti ? :rolleyes:

 

Ca o sa ti se umple casuta de mesaje si ca discutiile or sa fie pe aratura. :)

 

Eu merg in Vama de 1 Mai, nu ma intereseaza ca sunt cocalari sau nu, ca oricum ma imbat si nu-mi mai aduc aminte mare lucru. Sper totusi sa nu fie vreme ploioasa ca anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o sa ti se umple casuta de mesaje si ca discutiile or sa fie pe aratura. :)

 

Eu merg in Vama de 1 Mai, nu ma intereseaza ca sunt cocalari sau nu, ca oricum ma imbat si nu-mi mai aduc aminte mare lucru. Sper totusi sa nu fie vreme ploioasa ca anul trecut.

 

 

Nu s-a intamplat asta ,deci ..inca astept :cheers:) .Da ,stiu ca a plouat,a fost cam urata vremea ,dar asta nu i-a impiedicat pe majoritatea motoristilor sa apara ,erau destui... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a intamplat asta ,deci ..inca astept :)) .Da ,stiu ca a plouat,a fost cam urata vremea ,dar asta nu i-a impiedicat pe majoritatea motoristilor sa apara ,erau destui... :rolleyes:

 

 

parca dormeai! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg cu siguranta undeva de 1mai ... dc nu e sa fie vama, om vedea, dar parca ar merge un protest ... biciclete in vama sunt precum moleculele de apa pe marte .... inexistente.... mai am un tovaras cu un GS care sigur va veni ... pe drumul vechi bineinteles ... subtire de vara ... bafta maxima :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...