Sari la conținut

tavaleala


maxxlg3100
 Share

Postări Recomandate

am alergat-o si cu 200 km/h pe -6 grade si nu avea nimic. mi-au cam inghetzat un pic picioarele, in rest a fost superb. uscat sa fie pe jos.

si chiar nu exista cauciucuri cu cuie cum e la masini pt iarna si pt motoarele noastre ?

Cum s-a mai zis: si o maimuta poate trage de maneta aia. Diferenta se vede la franare :) Zi mersi ca nu ai avut nevoie de o franare de urgenta, ca "sanie cu zurgălăi" scria pe tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am alergat-o si cu 200 km/h pe -6 grade si nu avea nimic. mi-au cam inghetzat un pic picioarele, in rest a fost superb. uscat sa fie pe jos.

si chiar nu exista cauciucuri cu cuie cum e la masini pt iarna si pt motoarele noastre ?

 

200?????...WOW.....si nu s-a dat la radio nimic?....nu pot sa cred :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta am vrut sa zic si eu. oricum mersul in oras e destul de confortabil, chiar daca sunt in jur de 0 grade. abia de la 90-100 apar problemele cu frigul dar, mai rau, cele cu aderenta. sa fim seriosi ca nu sunt singurul care iese pe vremea asta si cu siguranta nu sunt singurul care a cazut

 

Nu cred ca problema frigului ptr cel care conduce e important. Aici se aplica regula de la ski/snowboard:"nu e prea frig, e echipamentul prost ales". problemele reale sunt de aderenta/stabilitate. chiar si la -10grade pe asfalt uscat, poti merge relativ ok, daca adaptezi viteza. ce te faci cand apare o gheata mica....sau altfel de surprize. la asta te poti astepta oriunde (cum zicea cineva "face un caine pipi si ingheata"), iar in ro...ar fi o mare surpriza sa nu gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu heidenau de iarna pe spate. e ok dar nu face minuni, nu poti merge ca vara.

merg destul de mult deasupra limitelor bunului simt - ca nu e frumos sa dai cifre si sa ai numarul de inmatriculare publicat :)

 

trebuie sa stii sa mergi iarna, si sa te astepti la neprevazut.

 

dupa colt poate fi gheata de la o conducta sparta, pe autostrada poti da peste juma de metru de gheata oglinda provenita de la cutia de suc aruncata dintr-o masina, daca mergi pe zapada din aia meseriasa unde ai aderenta ca vara poti sa te astepti oricand la o portiune framantata si cu sleauri de gheata dedesupt.

 

Morala - daca nu ai cap sa mergi iarna si sa te astepti la neprevazut - mai bine stai acasa.

 

p.s. - e ca la enduro, singura intrebare e de cate ori o culci, nu daca o culci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect..autoritatzilii e de vina maicaaaaaa!!!! pai ce cauta vere gheatza pe strada in mijlocu iernii...o fii inebunit lupu iar!!! sunt cu tine....io zic sa ii dam in judecata p-aia de au inventat iarna..ce mah? ii statea bine motoretei cu carenele alea nejulite,cu oglinda intreaga? cre ca tu nu ai mai luat bataie de mult si nu mai sti cum se simte durerea..d-aia te-a mancat in trei litere(a se citi nas) sa iesi iarna cu motoru...dementuleeee!!!!!

ps: din cauza ta m-am certat cu nevasta,mama,tata,fratzii,vecinu de la 2 ..azi..ca in loc sa stau pe mess, am iesit cu tine sa tremur...si sa cautam probele de gheata ca sa nu se mai intample vreo "nenorocire"

ps2: daca nu e zapada mai mare de 2cm..bikes on ice scrie pe noi..ai promis!

 

hai ura si la mai mare...mi-a placut azi!!!

ai dreaq parlamentari!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

produsul rezultat in urma usuratului ingheata doar la minus 20 de grade.

 

tocmai am fost sa fac un pipi langa bordura. acum stau linistit pe scaunel cu termometrul langa el si astept sa vad la ce temperatura ingheata. sper sa nu inghet inaintea lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha...tot nu te inveti minte!!! nu mai tergiversa lucrurile ca te-am vazut acu o ora...sa stii ca la semafor tre sa stai pe locu tau nu sa te strecori ca un motorist satanist ce esti,printre rable!

hai ura si la patinaj cu noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' ca si altii mai merg iarna cu mobra si nu patesc nimic.Spre exemplu, baietilor astora din Santa Cruz nu le este nici frig, nici frica de gheata!Culmea e ca merg in pootza goala pe motor. :D :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha...tot nu te inveti minte!!! nu mai tergiversa lucrurile ca te-am vazut acu o ora...sa stii ca la semafor tre sa stai pe locu tau nu sa te strecori ca un motorist satanist ce esti,printre rable!

hai ura si la patinaj cu noi!

lasa frate,k si eu am facut nishte ture cu kesu...

duminica il astept iar...poate veniti shi voi sa nu mai zica lumea...uite doi nebuni pe strada...aoleu,maica!!!p[atruu nebuni!!!!hai ura,si sanatate!va astept cu cafea rece shi suc...fiert!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata!am furat-o si eu azi!am picat cu iju in trafic,norocul meu ca nu aveam viteza, 15km/h iar jos era zapada batatorita ce mai...oglinda!abia l-am ridicat,ca alunecau bocancii!l-am dus culcat(mai mult taras)cativa metrii unde era mai stabil si pe urma...du-teeeeee! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai era de asteptat. daca te mananca,se gasseste cineva sau ceva care sa te scarpine. da vina pe zapada,gheatza ,autoritati ,soacre sau alte chestii,dar tre sa recunosti ca cea mai mare pare tu porti. lasa,e bun asa ca nu ai nimic rupt sau dislocat sau plaga impuscata sau cine stie ce tumoare.. o cazatura la 15 km/h nu a omorat pe nimeni(cred!!). sper ca nu ai rupt ceva la motor ca ar fi pacat de el.

 

partea nashpa e ca mai toti ai comis-o si daca e sa credem in superstitii e randul meu ca am ramas cam ultimul. daca pic pe voi dau vina!

hai ura si la sapa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata!am furat-o si eu azi!am picat cu iju in trafic,norocul meu ca nu aveam viteza, 15km/h iar jos era zapada batatorita ce mai...oglinda!abia l-am ridicat,ca alunecau bocancii!l-am dus culcat(mai mult taras)cativa metrii unde era mai stabil si pe urma...du-teeeeee! :lol:

 

Vezi ca ninge si maine....ai grija sa nu-ti uiti bocancii sa ai cu ce sa-ti ridici fieru' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdanele tu mai bine roade'ti unghiile si lasa motorul la iernat ca daca il dai pe jos, de al tau chiar e pacat. lasa'i pe cei care au inceput sa se obisnuiasca sa faca asta :lol:) cum zic americanii: leave it to the pros!!!

Editat de maxxlg3100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdanele tu mai bine roade'ti unghiile si lasa motorul la iernat ca daca il dai pe jos, de al tau chiar e pacat. lasa'i pe cei care au inceput sa se obisnuiasca sa faca asta :blink:) cum zic americanii: leave it to the pros!!!

 

 

pai eu daca il trantesc,dreaq il mai ridica!il las acolo si o intind. cat despre treaba aia cu profesionistii,cred ca mai bine stai pe langa mine ,poate inveti si tu cum se ia o curba mai bine,cum se pune o frana, cum se inclina mai mult :eek: . cine stie poate cand te faci si tu mare iti iei si tu motoreta mai de doamne ajuta..nu cazanu ala obosit si vai de capu lui!!! scuteru ala flambat!! motosapa aia naparlita!! :kiss: talharule...habar n-ai ca motoreta aia jegoasa a ta are si schimbator si imi zici mie saaaaa...talharule!! :yikes:

 

ps: ma ajuti si pe mine cand o fi sa schimb lantu??? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai era de asteptat. daca te mananca,se gasseste cineva sau ceva care sa te scarpine. da vina pe zapada,gheatza ,autoritati ,soacre sau alte chestii,dar tre sa recunosti ca cea mai mare pare tu porti. lasa,e bun asa ca nu ai nimic rupt sau dislocat sau plaga impuscata sau cine stie ce tumoare.. o cazatura la 15 km/h nu a omorat pe nimeni(cred!!). sper ca nu ai rupt ceva la motor ca ar fi pacat de el.

 

partea nashpa e ca mai toti ai comis-o si daca e sa credem in superstitii e randul meu ca am ramas cam ultimul. daca pic pe voi dau vina!

hai ura si la sapa!

 

 

stai flexat ca "inca" nici eu nu am cazut, desi am un prieten care imi tot zice "TU URMEZI!"... nu de alta da' creca el e invidios... :yikes:

deci nu esti chiar ultimul... ocupam 2 locul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu heidenau de iarna pe spate. e ok dar nu face minuni, nu poti merge ca vara.

merg destul de mult deasupra limitelor bunului simt - ca nu e frumos sa dai cifre si sa ai numarul de inmatriculare publicat :yikes:

 

trebuie sa stii sa mergi iarna, si sa te astepti la neprevazut.

 

dupa colt poate fi gheata de la o conducta sparta, pe autostrada poti da peste juma de metru de gheata oglinda provenita de la cutia de suc aruncata dintr-o masina, daca mergi pe zapada din aia meseriasa unde ai aderenta ca vara poti sa te astepti oricand la o portiune framantata si cu sleauri de gheata dedesupt.

 

Morala - daca nu ai cap sa mergi iarna si sa te astepti la neprevazut - mai bine stai acasa.

 

p.s. - e ca la enduro, singura intrebare e de cate ori o culci, nu daca o culci

 

am mers toata iarna aproape zilnic fara incidente, polei, mazga, chiar si gheata, am anakee pe spate si un sirac semislick pe fata (care il voi schimba astazi tot cu anakee) mentionez ca am permis din 3 noiembrie si motoreta din 20 noiembrie (2008 bineinteles), in cazul in care ai avut anakee si ai mers cu el iarna as dori o comparatie cu acest heidenau de iarna, sa stiu daca merita ca suna interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...