Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

16 Cristi23

17 Bobita

18 Toro

19. Teone x2 (maine iau banii si achit si eu avansul, sper sa nu fie prea tarziu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine e prea tarziu oricum.

 

Cum ziceai ca se numeste madicamentul ala pt tendoane? tendonita? teonita? sau asta e boala?

Ca stau cu mana dreapta legata, mi-am accidentat-o in somn. Am facut o teonita de tot dragul, ca am dormit pe ea stramb....sau ea stramba sub mine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai lista oficiala o poate posta numai Iulian

 

 

si asta abia dupa ce isi ispaseste pedeapsa. Binecuvenita cred unii...

 

 

 

 

 

 

 

 

eu sunt doar undercover. Observ ca nimeni nu deschide ochiu, si e foarte usor sa te dedai la a fura personificarea unuia sau a altuia.

 

 

Saptamana viitoare voi fi taxi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Am vazut topicul de curand si dorim sa stim daca putem veni si noi, 2 x R 1200 Gs 4 persoane.

De cazare ne ocupam singuri, numai sa stim daca se tine intalnirea si spritul la Voineasa?

Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

Am vazut topicul de curand si dorim sa stim daca putem veni si noi, 2 x R 1200 Gs 4 persoane.

De cazare ne ocupam singuri, numai sa stim daca se tine intalnirea si spritul la Voineasa?

Salutare

 

 

Da, bineinteles, luati legatura cu Guyana sau Iulian 22! :D

Mai bine cu Guyana! :D

De ce nu intrati voi pe forum la BKTMW, La motociclisti in timpul liber?

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, bineinteles, luati legatura cu Guyana sau Iulian 22! :D

Mai bine cu Guyana! :rock:

De ce nu intrati voi pe forum la BKTMW, La motociclisti in timpul liber

 

 

Motociclist in timpul liber oi fi tu si cu gs-ul ala din 2005 :kick:

Eu sint endurist in cea mai mare parte a vremii :D

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soooooooooo........

Deci:

Concluzia este urmatoarea lista cu cei care au dat avans sau il vor da miine seara sau stim absolut sigur ca vor veni:

 

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Rul x 2

7.Gotry- cort x 2

8. Cristi23

9 Bobita

10 Toro

11. Teone x2

12. Robbie

13. Vali Macsen

14. Gabi Stoicescu

 

Si........acum vin surprizele!

:D :D

 

15. Echipa Motomagia = 3 persoane

Plus potentiali:

 

16. cineva cu o masina de asistenta / salvamont moto

17. cineva de la AB, in calitate privata

 

Sorry guys ceilalti care erati pe lista si nu ati mai dat nici un semn de viata. Nu v-a exclus nimeni din nimic, dar am facut lista celor care au confirmat participarea in locatia despre care se face vorbire. Inca nu e prea tirziu pentru avans, asa ca.....joi la Traian 42 unde se string vulturii de la club BktMW.......

 

Restul celor care doresc sa vina cu noi dar aleg sa locuiasca in alta parte, sunt evident bineveniti. Ar fi insa bine sa ne anunte si pe noi (PM sau altcumva), pentru ca din motive organizatorice avem nevoi esa avem idee de numarul oamenilor carora va trebui sa le "facem fata"

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam si in fata halbei, salariul il iau abia pe 3. Nu mai muncesc din Decembrie asa ca mi-e destul de necesar salariul.

 

In plus pentru calatorie mai am nevoie de revizia la mobra facuta cu tot cu un set de caucioace. Cu toate astea, mort-copt, chiar si cu microbuzul tot ajung pana acolo. Deci la masa nu scapati de mine. Incerc sa fac bugetarea cu tot cu avans pe luna asta. Daca nu-mi iese, imi gasesc eu un culcus pe undeva prin apropiere.

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci la masa nu scapati de mine. Daca nu-mi iese, imi gasesc eu un culcus pe undeva prin apropiere.

 

Alex

Te primeste "moa" in cort,am si conserve,ceapa rosie...sper sa mai gasesc inca un cort cu ceva spatiu liber,ca poate gasim si ceva "bavareze" ca sa ne incalzeasca noaptea! :D

Ah,uitasem...de la Gorj isi anunta prezenta pentru moment doar 3 BMW-isti pe cont propriu,dar numarul poate sa difere in "+" sau "-",in functie de starea vremurilor! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam si in fata halbei, salariul il iau abia pe 3. Nu mai muncesc din Decembrie asa ca mi-e destul de necesar salariul.

 

In plus pentru calatorie mai am nevoie de revizia la mobra facuta cu tot cu un set de caucioace. Cu toate astea, mort-copt, chiar si cu microbuzul tot ajung pana acolo. Deci la masa nu scapati de mine. Incerc sa fac bugetarea cu tot cu avans pe luna asta. Daca nu-mi iese, imi gasesc eu un culcus pe undeva prin apropiere.

 

Alex

 

Eu din pacate sunt in aceiasi situatie ca si melciu, salariul urmand (probabil) sa intre undeva in saptamana 6-12 aprilie.

In concluzie cred ca am sa vin cu cortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor...sorry pentru cei care primesc salariul prea tirziu. Poate vor mai exista totusi locuri libere in vile la data respectiva, hai sa fim optimisti.

Din pacate, chestia cu testele AB a cazut, am scris la data respectiva (sau poate s-a discutat pe alte topicuri si nu m-am prins sa adaugam si aici). Se pare ca celor de la AB le-a ajuns succesul reputat la Bikers luna trecuta, asa ca au decis ca pentru 20 de oameni nu merita sa se deplaseze pina la Voineasa. Ma rog, se pare ca unele lucruri se misca pe acolo, dar trebuiesc luati incet, ca nu au exercitiul miscarii si sa nu se strice.... :unsure:

 

Pe de alta parte, dupa cum spuneam, weekendul urmator mergem fizic sa dam avansul fizic la vila. Mergem cu motoarele- evident. Si nu mergem singuri. Mergem in gashka.

 

Asa ca, simbata sau duminica (va voi spune in curind exact cind), cine are chef sa vada locatia live, va fi asteptat la un loc de intilnire ce se va stabili, ca sa o luam incolo. Intoarcerea in aceea si zi. Cit despre SMAEB.....in restul zilelor :blink:

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor...sorry pentru cei care primesc salariul prea tirziu. Poate vor mai exista totusi locuri libere in vile la data respectiva, hai sa fim optimisti.

Aruncati si voi un ochi pe langa vila voastra,poate ne ziceti si noua cum se numesc cele din imediata apropiere ca sa nu stam departe unii de ceilalti.Dau o bere. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu tre sa stai la vila neaparat . poti si cu cortul . in acelasi loc. numai bani de haleala trebuie.

Pe mine nu ma tin plamanii sa dorm pe jos si poate in frig.Tocmai ce am trecut printr-o pneumonie.Mai am cateva zile si scap de tratament.Asa ca trebuie sa dorm in pat la caldurica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aruncati si voi un ochi pe langa vila voastra,poate ne ziceti si noua cum se numesc cele din imediata apropiere ca sa nu stam departe unii de ceilalti.Dau o bere. :rolleyes:

 

 

Draga Enduristule,

Poate n-ai inteles si ma vad nevoita sa iti mai explic si eu o data, sperind sa nu dau din nou apa la moara pentru discutii interminabile despre ce inseamna grupul si apartenenta la grup. :laugh: Treaba sta insa in continuare cam asa: noi organizam o intilnire pentru un grup IN LOCATIA ASTA! Nu organizam excursii individuale. Daca cineva crede ca poate sa se organizeze mai bine, e liber sa o faca. Noi atit am putut, atit facem. Cit despre a arunca un ochi in jur...pai ce crezi ca am facut atunci cind am fost acolo? Nu sa cautam cea mai buna varianta? Adica cum intelegi tu ca se face o treaba ca asta? Intii gasesti cea mai buna varianta, iar apoi te mai duci o data sa mai cauti o varianta si mai buna decit varianta cea mai buna?

 

Facind abstractie de polologhia de mai sus, si fara a fi nevoita sa fac vreo investigatie (ca am facut-o doara atunci), pentru informarea celor care din diferite motive sunt obligati la acest tip de participare, oameni foarte bineveniti de altfel si in acele conditii, spun ca : cea mai apropiata vila e la cel putin 1 km si e probabil mai scumpa, pentru ca se vrea de 4 stele. Nu am vazut-o, pentru ca eram in cautarea ei cind am dat de vila asta pe care am ales-o. In afara de multiple pensiuni minuscule si anoste pe marginea drumului, care insa sunt toate la mai mult de 1-2 km, urmatoarea pensiune cit de cit (locatia alternativa propusa initial), e la mai mult de 5 km.

 

Si acum, revenind la realitate, Iulian nu poate merge simbata, asa ca plecarea la Voineasa ramine pe duminica. Asa ca aveti timp de SMAEB pina atunci. Si da, ideea sa facem si poze e buna, s-a notat.

 

PS. Enduristule, de ce nu vii matalutza cu noi daca tot esti curios sa gasesti o locatie pe placul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma tin plamanii sa dorm pe jos si poate in frig.Tocmai ce am trecut printr-o pneumonie.Mai am cateva zile si scap de tratament.Asa ca trebuie sa dorm in pat la caldurica.

Mai omule,nu mai poti rabda nitel?Ti-am zis ca fac io pe Colombo si-n locu' tau,iar daca pina la urma voi dormi io-n sant,te las sa te acoperi cu mine! :laugh:

In alta ordine de idei,o sa tatonez terenul ceva mai adinc si in cazul in care cea mai apropiata locatie va depasi puterea de tractiune a vreunui motociclist machit,voi face pe transportatorul pina la scutecul primitor!Asta chit ca va trebui sa scriu pe capra mea "machi-taxi" :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...