Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

Nene Enduristule ..iarta-ma ..din cauza de emotii si de escitare..si de nerabdare..am gresit

Acolo e doar 6 camere(nu canere)...adica ori 2..face maxim 12..da ..unii poa'sa stea ..pana la maxim 15-16

 

 

 

nene Doctore Casa,

io sunt si mai incepator ca talica....ma bucur ca vrei sa vii...

puneti neste cauciucuri...negre..AAA si neaparat...rotunde...

in rest ..sa aduci niste veselie ..ca asa aducem cu totii..eventual daca ai ceva doage sarite de pe fix..vino cu ele..

 

 

 

 

S-A MARCAT......... AVEM ROTUNDE SI NEGRE ,CA N-AVEAU PATRATE ..... :laugh:

 

CU DOAGELE AVEM PROBLEME C-OR SARIT ANU TRECUT IN AUSTRIA CAND M-O ARUNCAT AUSTRIACU-N RAPA LA CAPRRUN :laugh: ...

DE MI-O INDOIT SASIU..MIE NU LA MOBRA........ :wink: :D

MA REFER LA LEA CARE OR RAMAS...............IN REST VESELIE .........ESTE TATA ESTE.........IO ZAC CA NU AM IMBATRANIT DEGEABA........ :lol:

 

IAR MOBRA SARACA...............STIE CULCAT DREPTZI LA COMANDA.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nene Enduristule ..iarta-ma ..din cauza de emotii si de escitare..si de nerabdare..am gresit

Acolo e doar 6 camere(nu canere)...adica ori 2..face maxim 12..da ..unii poa'sa stea ..pana la maxim 15-16

 

 

 

nene Doctore Casa,

io sunt si mai incepator ca talica....ma bucur ca vrei sa vii...

puneti neste cauciucuri...negre..AAA si neaparat...rotunde...

in rest ..sa aduci niste veselie ..ca asa aducem cu totii..eventual daca ai ceva doage sarite de pe fix..vino cu ele..

 

 

 

 

S-A MARCAT......... AVEM ROTUNDE SI NEGRE ,CA N-AVEAU PATRATE ..... :laugh:

 

CU DOAGELE AVEM PROBLEME C-OR SARIT ANU TRECUT IN AUSTRIA CAND M-O ARUNCAT AUSTRIACU-N RAPA LA CAPRRUN :wink: ...

DE MI-O INDOIT SASIU..MIE NU LA MOBRA........ :lol: :D

MA REFER LA LEA CARE OR RAMAS...............IN REST VESELIE .........ESTE TATA ESTE.........IO ZAC CA NU AM IMBATRANIT DEGEABA........ :D

 

IAR MOBRA SARACA...............STIE CULCAT DREPTZI LA COMANDA.........

 

 

 

nea' iuliane douajdoi, trece-ma te rog si pe mine pa lista matale,

 

 

:laugh:

 

bafta

 

MA TRECETZI VA ROG CU 2 PERSOANE..............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: trece-ma pe lista cu 2 pers..m-am bagat si la tura de croatia dar am sa plec de acolo mai repede sa ajung si la aceasta intalnire!!! nuami bine :laugh:

Salutare!! sa nu ma uiti ca am fost primul care m-am inscris si ce am scris mai sus ramane valabil!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ordinea aparitiei pe micul ecran,si-au anuntat prezenta:

 

rul , 1200 GS ,2 persoane ,vine deja obosit din Croatia ,nu bea mult,

ZIDU , 650 Dakar, ....se crede Huedini ..sau Iosefini...zice ca "apare si el" , n-are oglinzi , ..nu stiu cat bea... :laugh:

THC ,...650 GS..e ceva misterios..nu cunoastem detalii..mai sapam...trebuie sa primesc dosarul...

DR HOUSE ,1200 GS , 2 persoane ,feriti-va ca are anvelope noi-noute,2 seturi, e doctor ,nu bea neam...

Enduristul ,f 650 ,vine cu Endurista , stie despre motoare de la Taica-su ,...cred ca ....le bea...zic io...

memyselfandI , f650 alb ,...astia trei nu stiu cum vin calare pe-o singura mobra...si bea si mult...triplu...

taxi, 650 GS Dakar..am rupt-o-n fericire....se tot coieste cu ce motor sa vina..ca are 2...de baut nu bea deloc..absolut. :laugh:

nils, f650 ,...Saru' mana !...atentie ca n-are ABS...si franeaza tarziu...Da are o casca noua..super misto..

bill, r12gs , ..zice ca .."se baga"...primim...ca in bacau am facut armata doar... :D

Zeroo, f650 gs din 2007 ,...daca termina ultimul volum de poezii , "Cu grasa la Voineasa"..a zis ca vine...sa vezi recitaluri...bea de stinge...alcolist.. :lol:

 

interesati sa stea la cort....da' atentie ca se-aude cand faci partz...urmatorii:

 

rove ,..unspe-jumate GS ,

uzunu,unspe sute GS,

ANGI , f650 GS ,

 

ar avea oarecare interes sa vina si ei ( adica nu sunt pe micul ecran la actori ci la figuranti) urmatorii :

 

ivan pedala ,f 650

melciu ,f650

 

Am uitat pe cineva ?

 

 

saptamana ce vine vorbesc de posibilitatea de campare...

 

De baut ce bem ?

 

 

Salut, :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ordinea aparitiei pe micul ecran,si-au anuntat prezenta:

 

rul , 1200 GS ,2 persoane ,vine deja obosit din Croatia ,nu bea mult,

ZIDU , 650 Dakar, ....se crede Huedini ..sau Iosefini...zice ca "apare si el" , n-are oglinzi , ..nu stiu cat bea... :laugh:

THC ,...650 GS..e ceva misterios..nu cunoastem detalii..mai sapam...trebuie sa primesc dosarul...

DR HOUSE ,1200 GS , 2 persoane ,feriti-va ca are anvelope noi-noute,2 seturi, e doctor ,nu bea neam...

Enduristul ,f 650 ,vine cu Endurista , stie despre motoare de la Taica-su ,...cred ca ....le bea...zic io...

memyselfandI , f650 alb ,...astia trei nu stiu cum vin calare pe-o singura mobra...si bea si mult...triplu...

taxi, 650 GS Dakar..am rupt-o-n fericire....se tot coieste cu ce motor sa vina..ca are 2...de baut nu bea deloc..absolut. :laugh:

nils, f650 ,...Saru' mana !...atentie ca n-are ABS...si franeaza tarziu...Da are o casca noua..super misto..

bill, r12gs , ..zice ca .."se baga"...primim...ca in bacau am facut armata doar... :D

Zeroo, f650 gs din 2007 ,...daca termina ultimul volum de poezii , "Cu grasa la Voineasa"..a zis ca vine...sa vezi recitaluri...bea de stinge...alcolist.. :lol:

 

interesati sa stea la cort....da' atentie ca se-aude cand faci partz...urmatorii:

 

rove ,..unspe-jumate GS ,

uzunu,unspe sute GS,

ANGI , f650 GS ,

 

ar avea oarecare interes sa vina si ei ( adica nu sunt pe micul ecran la actori ci la figuranti) urmatorii :

 

ivan pedala ,f 650

melciu ,f650

 

Am uitat pe cineva ?

 

 

saptamana ce vine vorbesc de posibilitatea de campare...

 

De baut ce bem ?

 

 

Salut, :wink:

Palinca sau wisiki!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palinca sau wisiki!!!!!

 

 

 

palinca si vin :laugh:

normal..............

eu aduc vacalmine,trfiermente,antinevraljice ,metoclopramide si alte leacuri...............antidot la tzuica et comp :wink:

chiar daca taica ai veterinar,,nu bipedoid,promit ca nu beau mult numa cat sa vad tri drumuri ca pe 4 nu pot ,,si promit sa vin incaltzat cu o singura perecehe de roate.

dupa cate am intzles tre sa fie negre si neaparat rotunde...........plus "sectorul felatzie" din dotare..........sa tzina de cald,,shi frunte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intalnirea asta o faceti sub titulatura de Intalnire BMW, dc nu o organizati intr-o locatie unde sa poata venii mai multa lume? Din cate am citit sunt 6 camere unde pot intra 12 persoane...+- inca 2-3.

Macar undeva cu posibilitate clara de pus cortul, dar asta tine si de perioada in care se va face.

Deja am numarat vreo 19 persoane interesate (impreuna de demerarii cu cortul). Si eu as vrea sa vin, chiar daca nu stiu exact ce va fi pana atunci...dar deja s-a cam umplut schema. E chiar aiurea sa vrei sa participi si sa nu mai fie loc pentru ca s-a mers pe principiul primul venit, primul servit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ordinea aparitiei pe micul ecran,si-au anuntat prezenta:

Enduristul ,f 650 ,vine cu Endurista , stie despre motoare de la Taica-su ,...cred ca ....le bea...zic io...

He he he...daca ai scris Taica-su cu T mare ,te-ai referit la Doamne Doamne? :laugh:

Si eu zic ca bea...cu B mare.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DeCi, (Hic) io daca nu stIu cu care sa vIn,(Hic) am sa viN cu amAndOua,(Hic) deci vrEau 2 caMeRe!(Hic) :laugh:

PeNtru prieTeni (Hic) ne, coNsuMatOri!(Hic)

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca taxi vrea 2 camere, eu vreau cinci.

 

si ne vizitam taxi, cand tu la mine in camera, cand eu...si tot asa...ce frumos o sa fie in vacanta de vara....

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei, dar va-ti gandit ca poate va merge si Guiana cu al iei Sir!

Poate Ianachim nu stie sa citeasca?

Cand, cati, cum vreti banii?

Cati suntem care mergem sigur?

Vom fi tot asa multi ca Joia trecuta?

Cine imi raspunde si mie la aceste intrebari? (Hic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: am facut toate drumurile de care pomeniti dar cel de creasta in acesta perioada cred ca daca nu v-a avea zapada... noroi v-a fi si recomand pneuri cu profil cramponat. Cele mai multe sunt pietruite si cu mici zone de noroi care se pot trece si cu pneuri cu profil enduro-stradal dar pe cresta dumul este acoperit in proportie de 90% de iarba si pamant sicare daca este umed este durere :wink: cel putin pt cei cu moto mai grele si pt cei care nu prea ajung cu piciorusele la Terra :laugh:

Pot sa confirm, ca am mers impreuna in general.

 

Eu cred ca intalnirea propusa este destul de exclusivista, daca se vor trasee de creasta. Si nu ma gandesc la mine, ca eu le-am cam vazut. Dar ma gandesc ca lumea va cam fi obligata sa-si puna crampoane, ca altfel mai mult impingem decat ne plimbam. Cei care se gandesc sa incerce fara crampoane sa se mai gandeasca - ar putea sa strice nu numai plimbarea lor, dar si pe a altora.

 

De vreme ce s-ar parea ca se aocupa locurile cu usurinta si raman multi pe afara, poate nu ar fi rau daca s-ar mai cauta o pensiune (sau locuri) prin vecini. Chiar proprietarul acestei pensiuni, propuse de voi, ar putea face acest lucru, pentru ca este si interesul lui.

 

Acestea fiind spuse, sunt sanse mari sa ma bag si eu, daca nu voi fi in Italia in acel moment. Dar nu este nevoie de rezervare la cazare pentru mine - ma descurc.

 

Spor

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu daca se poate ma bag cu o parere

 

data fiind perioada anuntata

s.ar putea sa fie frig inca afara de cort ........... este zona de munte

so e mai bine sa fie loc pt toata lumea

 

locatii diferite inseamna distanta si dupa o betie e mai greu de parcurs

 

cel mai bine e sa se faca o lista cu AVANS si sa se vada ce si cum

ca asa ne anuntam multi

 

dar daca da omul banu nu.i mai bine sa bage strambe..........

 

ps. nu dorm cu taxi in camera ca asta face urat la bautura :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatii diferite inseamna distanta si dupa o betie e mai greu de parcurs

Corect, dar ce te faci daca sunt mai multi doritori, cu avans cu tot, decat locuri la o pensiune? De altfel, e normal sa fie mai multi si daca vor fi locuri, vor fi si doritori. Ganditi-va ca as veni in aproximativ aceeasi formatie in care am mai fost anul trecut in zona: asta inseamna minim 6 motoare si patru camere.

 

Aceste consideratii le fac doar in ideea ca evenimentul se cheama intalnire BMW. Daca nu, este doar o intalnire intre prieteni - foarte buna si aia, dar nu e acelasi lucru.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin daa....nu stau la cort pe vremea asta ca mobra mea e sensibila si raceste ...

pana atunci poate nenea ala cu cabana isi mai construieste o mansarda ...

Editat de nils
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca trebuie avut in vedere cand spui ca vrei sa faci o intrunire BMW

 

un spatiu de cazare mai generos

 

Imi asum parte din opinii/critici....sigur ca toata gasca ar fi faina...cu multi beemeri...si chiar BktmW-isti d-astia ...

Spatiu generos nu e acelasi lucru cu spatiu primitor/cumsecade...din pacate Pensiunea Voinesita este cocheta dar micuta.

 

As fi putut sa ma interesez la hotel Lotru..vai de steaua lui...

 

In scurt timp o sa merg insa personal la Voineasa..sa aflu de variante de rezerva/completare.

 

Pe voi va rog insa sa mai dezbateti ceva opinii in traseul pe care sa-l incercam sambata...zi completa..10-12 ore.

Un traseu ..cred eu ...bun si pentru tineri, bun si pentru mosnegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi asum parte din opinii/critici....sigur ca toata gasca ar fi faina...cu multi beemeri...si chiar BktmW-isti d-astia ...

Spatiu generos nu e acelasi lucru cu spatiu primitor/cumsecade...din pacate Pensiunea Voinesita este cocheta dar micuta.

 

As fi putut sa ma interesez la hotel Lotru..vai de steaua lui...

 

In scurt timp o sa merg insa personal la Voineasa..sa aflu de variante de rezerva/completare.

 

Pe voi va rog insa sa mai dezbateti ceva opinii in traseul pe care sa-l incercam sambata...zi completa..10-12 ore.

Un traseu ..cred eu ...bun si pentru tineri, bun si pentru mosnegi...

 

Nu-i mai spune "Intalnirea Fanilor BMW" atunci :crack:

Sapte motoare sau cate or sa se stranga nu reprezinta o intalnire a fanilor...sau cel putin asa vad eu lucrurile. Stiu ca este greu sa organizezi o astfel de treaba, stiu ca este greu sa gasesti locatia perfecta si tocmai de aceea apreciez foarte mult initiativa.

Mai bine gasim o zona buna de campare, venim toti cu corturile...dar poa sa vina cata lume vrea.

Atata timp cat or sa ramana tot 12-15 locuri disponibile o sa ramana in arhive "doar o iesire la Voineasca cu ceva traseu" :blink:

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...