Sari la conținut

Organizez Tura in Alpi, iunie 2009


KHK
 Share

Postări Recomandate

SA TRAIESTI MARE ALERGATOR MOTOCICLIST

 

NU TOT CE ARE 650 SE MANANCA PE PAINE ........CUM FACI TU

 

Adi este vdeta, apare pe poza de prezentare pt BMW Mountain Days 2009.

Recunosc ca el mi-a aratat primele pasuri din Elvetia!

post-9546-1236102056_thumb.jpgpost-9546-1236102069_thumb.jpg

 

Pana si tu apari in pozele oficiale, om serios...

(intamplarea face ca si pe neamtul cu ST albastru din spatele tau il cunosc, am fost in acelasi grup la o spatamana BMW in Alpi, in 2007)

post-9546-1236102079_thumb.jpg

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 561
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa vezi ce se mareste trupa :cheers:

 

Marcel a fost intre primii care si-au exprimat dorinta sa vina dar cu aceeasi conditie, sa poata fi la serbarea scolara de pe 12iunie acasa, doar ca am tinut mereu legatura pe PM, dar l-am nominalizat in lista initiala de pe 31ianuarie.

...

4. Raul (rul) / 2 persoane / Brasov / R1200GS

5. Marcel (99 mgm) / singur / Brasov / R1200RT

6. Cosmin (Kosmin) / singur / Severin / CB 750

...

 

De asemenea, si la intalnirea de la Jadoo au fost persoane care nu se anuntasera pe topic dar care au parut hotarate sa participe (unii deja au postat, unii nu).

Ii rog insa pe cei mai discreti sa-mi dea macar un PM sau e-mail sa-mi (re)confirme intentia.

 

Pana acum este deja o estimare de 11-12 moto (fara mine). Asa cum am spus in topicul initial 14 este numarul maxim. Recunosc, la estimarea initiala nu ma gandeam ca vor fi atat de multe pasagere (6-7).

Lasand la o parte grupul numeros, o mare problema poate aparea la cazare.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Hai ca te descurci tu si cu cazarea si nu cred ca este chiar obligatoriu sa fim" usa in usa" poate fii si la doua moteluri diferite!!imi pare rau ca trebuie sa duci singur povara dar chiar nu avem cum sa te ajutam!!oricum o sa facem cinste :ok: ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Hai ca te descurci tu si cu cazarea si nu cred ca este chiar obligatoriu sa fim" usa in usa" poate fii si la doua moteluri diferite!!imi pare rau ca trebuie sa duci singur povara dar chiar nu avem cum sa te ajutam!!oricum o sa facem cinste :ok: ;)

 

Vlad, am incredere ca o sa aranjezi si cu cazarea tot atat de bine pe cat ai aranjat traseul. Asa cum am vorbit si in aeroport...

Multumesc frumos...si astept plecarea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Hai ca te descurci tu si cu cazarea si nu cred ca este chiar obligatoriu sa fim" usa in usa" poate fii si la doua moteluri diferite!!imi pare rau ca trebuie sa duci singur povara dar chiar nu avem cum sa te ajutam!!oricum o sa facem cinste ;) :)

 

"povara" este doar a mea pt ca mi-am asumat organizarea de la inceput! Si pentru mine este o provocare... sunt convins insa ca va fi bine. Am mai organizat evenimente la viata mea si cea mai mare bucurie este cand vezi lumea multumita.

Ajutorul vostru va fi sa fiti seriosi si sa reusim sa fim disciplinati astfel incat excursia sa fie o placere pentru toti si sa ajungem toti bine inapoi acasa.

 

In caz de nevoie, normal ca apelez si la solutia cu 2 locatii diferite dar corect ar fi sa pot oferi tuturor identic; in plus nu as vrea sa vad pe unii nemultumiti ca la ceilalti a fost ceva mai bine.

 

Vlad :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"povara" este doar a mea pt ca mi-am asumat organizarea de la inceput! Si pentru mine este o provocare... sunt convins insa ca va fi bine. Am mai organizat evenimente la viata mea si cea mai mare bucurie este cand vezi lumea multumita.

Ajutorul vostru va fi sa fiti seriosi si sa reusim sa fim disciplinati astfel incat excursia sa fie o placere pentru toti si sa ajungem toti bine inapoi acasa.

 

In caz de nevoie, normal ca apelez si la solutia cu 2 locatii diferite dar corect ar fi sa pot oferi tuturor identic; in plus nu as vrea sa vad pe unii nemultumiti ca la ceilalti a fost ceva mai bine.

 

Vlad :cheers:

 

eu unul zic sa stai linistit

avand in vedere conditiile din austria la cazari

 

problemele care pot aparea sunt cele legate de ...manevrabilitatea.... unui grup numeros

dar asa cum am mai zis

 

nu suntem legati cu sfoara unii de altii

si prin stabilirea unor puncte de regrupare pe traseu vom face fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: si mai ai si sansa de a avea in grup si persoane care nu au fost niciodata in Austria si nu pot avea un termen de comparatie ...asa ca pe acestia poti sa-i cazezi in orice conditii ;) :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: si mai ai si sansa de a avea in grup si persoane care nu au fost niciodata in Austria si nu pot avea un termen de comparatie ...asa ca pe acestia poti sa-i cazezi in orice conditii ;) :ok:

 

 

Rautate mica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: si mai ai si sansa de a avea in grup si persoane care nu au fost niciodata in Austria si nu pot avea un termen de comparatie ...asa ca pe acestia poti sa-i cazezi in orice conditii :) :ok:

 

in staul sa fie romantic

mai ales pe astia care vin cu fetele

sa aiba ce povesti ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut...nu e nici o vitezana:(

Nu vreau sa fie postul meu luat in nume de rau, dar yo am un 954, dar nu vreau sa "trag" de cei care merg mai linistit....

...nu stiu cati stiu dar 954 la viteze mai mici de 80-90 te chinuie, mai ales k se incalzeste:(

 

Sorry de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Se pare ca interesul este mai mare decat am prevazut pentru aceasta excursie; ceea ce nu este totusi rau...

 

A venit insa si momentul in care sa va dau contul meu, desi mai multi mi l-ati cerut cu mai mult timp in urma. Prioritatea mea nu a fost sa iau banii ci sa vad intai ca sunteti multumiti (macar in faza de plan pana la excursia propriuzisa) de tot ceea ce ofer.

Avansul reprezinta hotararea vostra de a participa la Tura in Alpi. In acelasi timp este necesar pentru a sti pe cine ma bazez pentru a putea face rezervarile pt cazare pt ca toti hotelierii vor date concrete.

Consider ca in afara de depasirea cu cei cca. 500km care nu cred ca va deranja pe cineva, nu se va schimba nimic din ceea ce am propus/oferit in topicul initial. In ciuda faptului ca nu erau luate in calcul si 2 nopti in Elvetia, voi face tot posibilul sa nu depasesc cei 350 de euro/pers macar in cazul celor care stau in camera dubla si sa obtin cea mai mica diferenta posibila pt cei in camera single. Insa pretul final il voi putea comunica concret abia cand primesc confirmarea pt toate rezervarile.

Repet, in acesti bani sunt incluse 7 nopti de cazare incepand cu sambata 27iunie la Viena (1 Viena, 2 Kaprun, 1 SĂślden, 2 Tiefencastel, 1 Cortina).

Este de asemenea important sa stiu cat de curand daca si cine mai este interesat de camera la Viena inainte si/sau dupa cele 7 nopti. Daca nu, fiecare va trebui s-o faca pe cont propriu.

In cazul celor care NU vin cu pasagera, consider ca vor sta in camera single. (exceptie Bogdan Stefan care va sta cu fratele lui) Cine vrea altfel, ma anuntati.

 

Avansul de 150euro/pers va rog sa il depuneti echivalent in RON (la cursul zilei respective) in contul meu Raiffeisen Bank: 8345359 (numele meu: Vlad Marica). Cel mai indicat este sa-i depuneti la o unitate Raiffeisen.

O puteti face si on-line dar aveti nevoie de tot IBAN-ul: RO40RZBR0000060008345359

Va rog mult, la rubrica "detalii" sau cum este denumita pe formular sa treceti numele vostru sau intrebati casiera unde/ce trebuie scris astfel incat eu sa vad on-line de la cine am primit banii. (exemplu: "Nume Prenume 150euro")

De asemenea, va rog ca dupa depunerea banilor sa-mi trimiteti un PM sau e-mail sa ma anuntati ce si cum (cum si cand ati platit, pt cine anume) pt evitarea confuziilor. Pastrati neaparat chitanta sau confirmarea electronica pe post de dovada ca mi-ati virat banii respectivi.

Asa cum am cazut de acord la Jadoo, in cazul in care nu mai puteti veni, indiferent de motiv, odata platite rezervarile nu va mai pot da banii inapoi.

 

Restul de bani cred ca va fi necesar pana la sfarsitul lui aprilie; voi afla tot in functie de confirmarile hotelierilor.

 

Va rog mult sa ma contactati pe PM sau e-mail (khkvlad@yahoo.com) pt orice problema sau intrebare inainte de plata avansului daca este cazul pt a evita orice confuzie. Ultimul lucru pe care mi-l doresc este ca cineva sa fie nemultumit, mai ales dintr-o neintelegere.

 

Toate cele bune!

 

Vlad :cheers:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: cam liniste dupa acest ultimatum!!! ;) si totusi ramane o intrebare....ce ne facem de fan!!!! il caram de acasa???? :)

 

:bow: Bogdane nu ai spus nimic ca vine si Dan...era surpriza ..m-am prins!!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vine single si nu are complexe ... poate ne combinam la o camera double si mai scutim din marafeti

sa avem de fan sau bericioaica !

Editat de Kosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: cam liniste dupa acest ultimatum!!! ;) si totusi ramane o intrebare....ce ne facem de fan!!!! il caram de acasa???? :)

 

:bow: Bogdane nu ai spus nimic ca vine si Dan...era surpriza ..m-am prins!!!! :ok:

 

sorry daca am stricat o surpriza!!!

 

Este liniste dar unii tac si fac... deja am in cont primii 300euro pt o moto cu pasagera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry daca am stricat o surpriza!!!

 

Este liniste dar unii tac si fac... deja am in cont primii 300euro pt o moto cu pasagera.

:D Super!!! iai fi avut si pe ai mei daca stateam si eu intrun oras mai mare...pana mi-am terminat treaba si am intrat pe forum sa vad contul a inchis la banca!!! asa ii la tara vinerea zii scurta de lucru si asa sunt si taranii au card(aproape gol).. le place sa umble cu cash-ul!!! :) dar luni sunt primul la usa bancii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa fiu singur si nu-s pudic. Daca e, Kosmin, poate impartim o "dubla". Daca nu, ma declar si eu adeptul acestei solutii. Sa nu uitam sa specificam cand dam avansul, sa fie pt o dubla impartita cu X sau Y.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Bogdane nu ai spus nimic ca vine si Dan...era surpriza ..m-am prins!!!! :lol:

 

Merge Dan, si merge pe ruta de care am vorbit la telefon, ruta care te-a convins sa nu mai mergi in Croatia inainte de Voineasa si anume:

Cortina d'Ampezzo, Trieste (eventual bagam si o Venetie pt cateva ore), pesterile de care vorbeam mai sus, dupa care traseul de coasta al Croatiei si intoarcere acasa prin munti.

 

Atentie la carte verde pentru Sarbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pleaca cineva prin arad ( oradea ) , via budapesta - viena ? sau merge toata lumea prin serbia ? daca mai exista astfel de persoane dati-mi si mie un PM poate stabilim ceva comun ( cu privire la ajungere la viena bineinteles ) .

 

merci

 

VAND CBR 600 - 1998 - 42000 KM , STARE PERFECTA , ABSOLUT TOATE CONS NOI ( INCL. CAUCIUCURI )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si cu Rul plecam prin Arad , Budapesta si Viena, dar cu 1-2 zile mai devrema respectiv pe 22 sau 23 iunie din Bucuresti. Cele 1-2 zile in Viena sant pt cumparaturi si vizitat orasul. Drumul prin Serbia eventual la intoarcere. Tel meu 0722646373. Rul este din Brasov, deci nu-l avantajaza ruta prin Serbia.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si cu Rul plecam prin Arad , Budapesta si Viena, dar cu 1-2 zile mai devrema respectiv pe 22 sau 23 iunie din Bucuresti. Cele 1-2 zile in Viena sant pt cumparaturi si vizitat orasul. Drumul prin Serbia eventual la intoarcere. Tel meu 0722646373. Rul este din Brasov, deci nu-l avantajaza ruta prin Serbia.

merci , hai ca ne gandim si la varianta asta si va contactam

 

INAC N-AM VANDUT CBR-UL DIN 98 , 42000 KM LA PRET DE DUMPIN` DE NUMAI 2000 TZECHINI EUROPENI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pleaca cineva prin arad ( oradea ) , via budapesta - viena ? sau merge toata lumea prin serbia ? daca mai exista astfel de persoane dati-mi si mie un PM poate stabilim ceva comun ( cu privire la ajungere la viena bineinteles ) .

 

merci

 

VAND CBR 600 - 1998 - 42000 KM , STARE PERFECTA , ABSOLUT TOATE CONS NOI ( INCL. CAUCIUCURI )

 

 

Eu merg pe ruta asta-simbata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...