Sari la conținut

Casti Enduro/Dual Sport - Pareri, Informatii, Ponturi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 590
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Ceva pareri?

 

Da. E foarte grea...1900 g. Mai bine cauti una integrala, specializata ( sport, enduro turing,naked etc- depinde ce mobra ai). La aia integrala nu exista pericolul sa dai cu barba de pamant ca la una cu flip-up (daca mergi cu ea deschisa) plus ca este mai usoara. Parerea mea

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot in banii aia am luat Airoh miro sport inclusiv pinlock, dar calitatea lucraturii este mai slaba decat Uvex enduro

Pai si aia de la Louis e pinlock-ready dar are in plus si sistemul de comunicatie. Nu cred ca e foarte sesizabila diferenta aia de aprox. 400g...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

135 euro+ 30 pinlok+ taxe ... ce imi place este ca nu e prea voluminoasa si are omologare de integrala ... sau ceva pe acolo poate nu m-am exprimat corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

caut uvex enduro dar cred ca am gresit anul..

sau carbon enduro..

 

idei va rog ?

Multumesc

 

succes. nu se mai gasesc decat daca ai bostan de extrema mica sau mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva Nishua Enduro Carbon? Cum e? Din cate am citit e o copie fidela a castii Uvex Enduro Carbon (e facuta in aceleasi matrite luate de la Uvex dupa ce au dat falimet).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Foloseste cineva modelul acesta de casca : Oneal Sierra Adventure - http://www.fc-moto.de/Oneal-Sierra-Adventure-Helmet ? Ma tenteaza sa achizitionez una si as vrea si o parere inainte de achizitie .

 

Pare sa fie acelasi model cu AFX FX-41, rebranduit

 

http://www.revzilla.com/motorcycle/afx-fx-41-ds-helmet - ai aici ceva review-uri cat sa iti faci o idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare sa fie acelasi model cu AFX FX-41, rebranduit

 

http://www.revzilla.com/motorcycle/afx-fx-41-ds-helmet - ai aici ceva review-uri cat sa iti faci o idee

Am urmarit prezentarea lor , dar ala o tine 10 min in mana si vreo 3 pe cap . Eram curios daca este cineva care sa fi facut ceva km cu ea :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva Nishua Enduro Carbon? Cum e? Din cate am citit e o copie fidela a castii Uvex Enduro Carbon (e facuta in aceleasi matrite luate de la Uvex dupa ce au dat falimet).

 

pe louis vad opinii destul de negative comparat cu originalul. se pare ca finisajele sunt inferioare, chiar daca matrita ar fi aceeasi la shell.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

salutare si sper ca nu sunt off topic

detin un uvex enduro si caut o viziera alba ( momentant am una putin fumurie, care deranjeaza destul de mult pe timp de noapte, si mai ales noapte + ploaie = .... )

daca poate sa mi spuna cineva de unde pot comanda o viziera clara pt acest model, eu am cautat pe net si nu gasesc niciunde.

In cazul in care nu gasesc viziera imi vand casca.

Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...