Sari la conținut

Casti Enduro/Dual Sport - Pareri, Informatii, Ponturi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 590
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai si eu ma gandeam, chiar daca nu am nevoie chiar acum, merita luate "sa fie". Nu strica sa ai un interior plug&play pentru cand se murdareste cel din casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,azi o sa dau un telefon, sper sa nu fi uitat omul sa se uite.


» Post actualizat in 03 Aug 2015 20:39
Revin,am trecut azi pe la magazin,din păcate au doar 4 viziere pentru uvex enduro, 2 fumurii și 2 normale,interioare erau doar un L și un XL. Treaba e ca aveau vreo 3 cutii pline cu interioare,nu am avut nici eu timp de săpat prin cutii și nici uvexul la mine... sper sa pot ajunge cândva săptămână asta sa mă lase sa fac ordine prin ele și sa va pot anunța ce și cum. Mai era și o cutie cu acareturi pentru căști, piese pentru uvrx din ce am înțeles. Cel mai probabil joi as ajunge sa văd ce și cum. Îmi pare rău că veștile nu sunt chiar așa de bune... și eu m-am dezumflat când am văzut doar 2 interioare și 4 viziere.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut,azi o sa dau un telefon, sper sa nu fi uitat omul sa se uite.

» Post actualizat in 03 Aug 2015 20:39

Revin,am trecut azi pe la magazin,din păcate au doar 4 viziere pentru uvex enduro, 2 fumurii și 2 normale,interioare erau doar un L și un XL. Treaba e ca aveau vreo 3 cutii pline cu interioare,nu am avut nici eu timp de săpat prin cutii și nici uvexul la mine... sper sa pot ajunge cândva săptămână asta sa mă lase sa fac ordine prin ele și sa va pot anunța ce și cum. Mai era și o cutie cu acareturi pentru căști, piese pentru uvrx din ce am înțeles. Cel mai probabil joi as ajunge sa văd ce și cum. Îmi pare rău că veștile nu sunt chiar așa de bune... și eu m-am dezumflat când am văzut doar 2 interioare și 4 viziere.

 

Salut.
Ai idee cat costă o vizieră pt Uvex Enduro ? Interior pt marime M inteleg ca nu aveau.
Un contact de la ei se poate?
Vezi că nu mai poti primi pm-uri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt PM-uri, viziera mie mi-a zis de 80 de lei, mai aveau,cum ziceam 4: 2 clare, 2 fumurii. Interior M, nu,nu mai era. Site-ul vad ca nu le merge, dar ii gasesti pe facebook: Powersports sau OLX http://olx.ro/oferte/user/aId1/

done

am luat o viziera clara

foarte operativi oamenii, a doua zi am primit-o

atentie insa ca interioarele L si XL au doar partea de sus, nu si obrajii

@Samo, multumesc inca o data pentru pont

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a fost cuiva de ajutor, sa-ti fie de folos. Eu n-am mai ajuns momentan sa iau nimic (nu stiam ca nu au si obrajii, eram un pic pe fuga).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

si oricum ai lua-o, e probabil cea mai silentioasa casca enduro-adventure si singura cu flip-up....nu mai vorbesc de sistemul de prindere si ochelarii de soare ceva mai mari decat la fostul C3, lucru absolut necesar - varianta initiala de pe C3 parea usor cam scurta. Are cele mai bune atuuri, deci pretul e pe masura (orice produs schuberth isi merita banii cu siguranta). Eu am un C3 de 5 ani si cred ca mai duce un sezon...am sa-i scurtez probabil suferinta in primavara :D


» Post actualizat in 24 Oct 2015 09:18

mda, mai degraba priceless. :angryfire:

Si C3 pro tot la 700 a intrat pe piata si a ajuns in sezon/sfarsit de sezon 400-450. Asta inseamna sa astepti un August-Septembrie 2016.

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si oricum ai lua-o, e probabil cea mai silentioasa casca enduro-adventure si singura cu flip-up....

nu chiar singura

de fapt prima casca de genul asta e Caberg Tourmax

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/caberg-tourmax/review.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am folosit in ultimi ani Schubert C3, foarte buna pe sosea silentioasa, confortabila si cel mai important, extrem de bine izolata, nu iti intra frigul la barbie nici la 180km/h pe naked sau enduro.

Pe offroad trebuie avut grija la crengile din padure, se mai intampla din cand in cand sa iei cate o craca cu flip-ul ridicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nyky,

daca mai ai rabdare o poti vedea in primavara la SMAEB.

Eu am probat-o anul asta, insa mie nu-mi sta nicicum pe cap, m-a deranjat din prima secunda in care am pus-o. E o casca entry-level, la banii astia nici nu poate fi altceva. Mi s-a parut bine facuta si interesanta ca si forma, design. Faptul ca are ochelari de soare integrati este un mare plus. Din pacate (din cate stiu eu) viziera nu are PINLOCK, deci atentie!!

 

O au in magazin si cei de la Actionland din Sibiu (dealer KTM): www.1ktm.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un Acerbis active de 2 sezoane. Pentru oras si drumuri in jurul orasului (1-2 ore de stat cu ea pe cap) e OK. La peste 90 km/h e foarte zgomotoasa cu sau fara cozoroc. Cozorocul se poate scoate dar nu e facut sa fie demontabil (raman gaurile de fixare si viziera nu mai merge prea OK). Ca vizibilitate si aerisire e buna. Eu port ochelari si nu prea se impaca cu acest lucru. Imi preseaza urechile peste rama si dupa 6-7 ore de mers ma dor urechile de mor. Din senin, dupa un an s-a rupt masca de la o aerisire, dar o port asa. Inca o am, o tin strict pentru oras. Pentru drumuri lungi am un Nolan N86 care e mai bun la toate capitolele, exceptand imaginea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Ce recomandari aveti pentru o casca adventure/enduro touring silentioasa? Acum am Uvex Enduro dar imi da dureri de cap, e mult prea zgomotoasa. Bugetul nu e definit, dar sigur nu vreau sa dau 600 euro pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...