Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Am incercat legatura cu Antena 1. Din pacate este nevoie de numerele de telefon ale organizatorilor care pot da detalii referitoare la program, etc.

Am sa va rog sa-mi lasati pm in cursul zilei de azi cu numarul de telefon. Este valabil si pentru prieteni, rude, cunostinte, etc care stiu aceste numere. Ar fi pacat sa nu beneficiem si de putina publicitate pozitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

-Steppenwolf cu "Born to be wild" este melodia care de 40 de ani se asociaza cel mai bine adunarilor moto:www.youtube.com/watch?v=1YcjeJqWZrM&feature=related

A fost inclusa in banda sonora a filmului "Easy Rider".

-Propun ca duminica dupa micul dejun sa facem si un traseu impreuna.De exemplu:Baicoi,Valea Prahovei,Sacele,Cheia,Ploiesti,Buc. Sa-i conducem si sa ne bucuram de compania celor care au venit de la distante mai mari. Cu bine,pe maine.

Editat de WhiteWolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE MOTOVETERANI BUCURESTENI !

 

Cred ca suntem destul de maturi pentru a nu avea nevoie de dadaca si a face personal alegerea cea mai potrivita...

In Romania, farmecul mersului in grup are si mari dezavantaje...

Ganditi-va si luati decizia corecta !

Eu propun (pentru cei care vin la Arc - alimentati, gata de drum) sa plecam de acolo maine, sambata la 10.30

si sa evitam aglomeratia din zona Baneasa ocolind pe varianta "2 Cocosi"...

 

Ma ofer incheietor de pluton ! :P

 

Toate cele bune !

 

ATENTIE LA STAREA VREMII !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE MOTOVETERANI BUCURESTENI !

 

Cred ca suntem destul de maturi pentru a nu avea nevoie de dadaca si a face personal alegerea cea mai potrivita...

In Romania, farmecul mersului in grup are si mari dezavantaje...

Ganditi-va si luati decizia corecta !

Eu propun (pentru cei care vin la Arc - alimentati, gata de drum) sa plecam de acolo maine, sambata la 10.30

si sa evitam aglomeratia din zona Baneasa ocolind pe varianta "2 Cocosi"...

 

Ma ofer incheietor de pluton ! :laugh:

 

Toate cele bune !

 

ATENTIE LA STAREA VREMII !

 

 

Ne alaturam si noi convoiului de la Ploiesti in colo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: am vorbit si eu cu niste amici (a ramas ca in seara asta sa stabilim exact ce si cum) sa venim si noi la intalnirea voastra, asta daca nu va deranjeaza. Un sfat de la un veteran intotdeauna e binevenit, plus ca vrem sa mergem la plimbare, nu la alergat. De asemenea, in caz ca ne intalnim pe drum, vreau sa stiu daca e ok sa ne alaturam coloanei sau mergem in ritmul nostru si ne vedem la destinatie.

 

@Red Bandit: si eu am un amic in Ploiesti care zicea ca vrea sa vina si el maine cu noi, Suzuki GS500 carenat alb/albastru. Da-mi si mie mai multe detalii te rog unde te vezi cu coloana.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE MOTOVETERANI BUCURESTENI !

 

Cred ca suntem destul de maturi pentru a nu avea nevoie de dadaca si a face personal alegerea cea mai potrivita...

In Romania, farmecul mersului in grup are si mari dezavantaje...

Ganditi-va si luati decizia corecta !

Eu propun (pentru cei care vin la Arc - alimentati, gata de drum) sa plecam de acolo maine, sambata la 10.30

si sa evitam aglomeratia din zona Baneasa ocolind pe varianta "2 Cocosi"...

 

Ma ofer incheietor de pluton ! :P

 

Toate cele bune !

 

ATENTIE LA STAREA VREMII !

 

Si eu cred ca plecarea de la Arc este ok, dar nu vad de ce am ocoli pe la 2 Cocosi.

Cred ca va fi suficient de liber ca sa nu avem probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar am vorbit cu Catalin Heson.

Nu mi-a spus ca l-ar fi contactat altcineva.Am vorbit si cu Dan Nastase referitor la asta.Sorry.

I-am trimis datele intilnirii.

Toate bune.

 

Chiar azi am vorbit din nou,dar acum depinde de orele la care s-a vorbit si cred ca nu-s la gradinita ca sa pap caca aici pe forum. :P

Nu spun asta ca sa impresionez mindre sau sa umezesc buze uscate,spun exact ce am discutat.Si azi la ora 12.15 inca nu se rezolvase nimic si parerea lui este ca nu crede ca va putea veni,daca tot asa se misca treburile.Iar ca sa nu incurc lucrurile si apoi sa fiu acuzat de asta,o sa stau in banca mea...las organizatorii sa-si faca treaba.Daca cineva vrea ajutorul meu,aici am datele de contact!

/index.php?...t=0&start=0

Iar pentru cei ca dl.Zeu' de mai sus,necredinciosi in ceea ce spun,pe PM pot sa va dau nr. lui Catalin si cel al lui Mugur Mihaita sa va convingeti.Nu cred ca un om poate nega faptul ca a vorbit in doua zile o ora la telefon cu altcineva! :)

Asfalt uscat si sa ne vedm sanatosi miine! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoveterani,

 

Nu plecati suparati la drum !

 

Sunt convins ca si Ivan, si altii de-ai nostri au facut tot posibilul sa fie bine...

 

Este clar ca se stia de fooooaaarte mult timp de acest eveniment

si cine vine la intalnirea noastra (inclusiv presa) vine din pasiune !

Unui jurnalist adevarat nu trebuie sa-i bage nimeni in traista !

 

Daca dragoste nu e... si putirinta-i... lipsa !

 

Cine vrea plimbarici si papici moca sa le caute in alta parte !

 

Sa ne vedem cu totii sanatosi !

 

Salut vartos de veteran !

 

NOROC BUN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect! un jurnalist fara pasiune e slab dar poate spune direct nu m-a intereseaza subiectul si stiu bine asta am lucrat in domeniu un timp.iar daca vrei poti,cel putin poti incerca. sa ne vedem de treaba noastra asta conteaza parerea mea! doar o facem pentru noi si pentru a aduce ceva motociclismului din romania si motociclistilor tineri care sant cu ochi pe noi si sper sa ajunga ca noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Red Bandit: si eu am un amic in Ploiesti care zicea ca vrea sa vina si el maine cu noi, Suzuki GS500 carenat alb/albastru. Da-mi si mie mai multe detalii te rog unde te vezi cu coloana.

 

 

Ii asteptam la benzinaria Luk Oil de la intrarea in Ploiesti( din cate stiu nu se intre in oras si se merge pe langa manastire pe centura) pe la 11.15- 11.20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre veterani si imnuri:

Incercati urmatoarele

 

 

Am venit cu aceste doua propuneri deoarece cred ca se "lipesc" binisor cu spiritul de VETERAN

(muzica-linia melodica, textul, imaginea)

 

Acestea nu sunt cu pretentii de "imnuri", sunt un mod de a exprima o STARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu o sa vin (cred) singur din Arad.Daca doreste cineva o intalnire cu mine pe traseu e binevenit.Plec la ora 5 din Arad.Putem vorbi acum seara ,sunati-ma la tel:0722.713.727.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* cred ca va fi cea mai frumoasa intalnire din an, ..am asa un feeling :P

tare as fi vrut sa ajung astazi la Slanic, sa dau "buna ziua" si sa ma intorc pe seara. din pacate, plec luni la un drum lung si pentru mai bine de-o saptamana, asa ca stau acasa in we. sa ma organziez (bagaje, copil, hangaralele casei, etc.).

 

deci astept, cumintzica, poze.

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venit, cazut, plecat.

 

Am cazut stupid, de pe loc, chiar in fata hotelului, cand am urcat o bordura diagonal si mi-a alunecat spatele. Cum aveam in topcase o camera video scumpa, m-am incapatanat sa tin mobra. Dar muschii celor 300 de kile ale ei au foat mai puternici decat muschii celor 85 de kile ale mele, asa ca m-a trantit scurt in lateral intr-o bordura vecina. Consecinte: mobra nimic, camera nimic, eu vreo 2 coaste sifonate destul de serios. La intoarcere, a fost cea mai lunga suta de km din viata mea. Si cand schimbam vitezele ma dureau coastele.

 

Altminteri, am picat la locul crimei cand discutiile erau in toi, intr-o harmalaie vesela, ca la gradinita. Si tot ca la gradinita, domnul care a implinit o venerabila varsta ne-a servit cu bomboane de ciocolata. As fi tras cateva cadre, dar ma dureau coastele alea ingrozitor si nu cred ca puteam tine camera. Din pacate pentru mine, si maine e o zi. De filmare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@SORINAVRAM

 

Aham.. deci tu ai fost.

 

Ai picat chiar sub nasul meu, iar Cavaleru admira motocicletele baietilor. Nu stiu daca ai simtit, dar eu am vazut cum ai dat si cu capul de bordura, bine ca ai avut casca pe cap. :P

 

Am tras si eu cateva poze, dar cum discutiile erau in toi (am ajuns acolo cred ca in acelasi timp cu tine) nu prea a iesit nimic calumea.

 

Felicit pe aceasta cale si organizatorii si pe toti cei care au luat parte la aceasta activitate, fie din categoria "participanti" fie din categoria "gura-casca". E placut sa vezi laolalta atatia oameni care au atetea de spus.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta uitasem in mesajul precedent: sa multumesc baietilor care m-au ajutat sa ridic mobra (de fapt, au ridicat-o ei, ca eu eram varza cu costita). Asa e cu veteranii astia, ramoliti pe alocuri.

 

Cu capul nu am simtit atunci sa fi dat, dar am vazut acasa un mic airbrush de bordura pe casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista Motoveteranilor Activi prezenti la Slanic Ph 16. 05. 09

 

1. Ghionoiu Ion A 48

2. Turcanu Constantin A 44

3. Buzica Constantin A 42

4. Dan Nastase A 41

5. Strajeru Ghita A 41

6. Oncescu Gheorghe A 38

7. Troia Tiberiu A 36

8. Constantin Gheorghe A 35

9. Piciu Vasile A 35

10. Anghel Nicolae A 34

11. Octav Lica A 33

12. Mandrea Traian A 33

13. Vlad Haralambie A 33

14. Bratianu Nelu A 32

15. Ionescu Teodor A 31

16. Olaru Dan A 31

17. Ivanoiu Ion A 30

18. Pacurar Damian A 28

19. Lefterache Doru A 28

20. Mijaica Adrian A 28

21. Baicu Viorel A 28

22. Harea Bogdan A 28

23. Gruescu Sorin A 27

24. Doana Aurelian A 27

25. Avram Sorin A 26

26. Rosca Dan A 25

27. Gligor Constantin A 25

28. Vatamaniuc Sorin A 25

29. Chelsoia Daniil A 24

30. Petre Daniel A 23

31. Biker ??? Nelu A 23

32. Radulescu Cristian A 22

33. Bara Mihai A 22

34. Popa Sorin A 22

35. Ciornei Constantin A 21

36. Popescu Dan A 19

37. Kerekes Robert A 19

38. Bogtin Sorin A 19

39. Duta Petrica A 19

40. Papacica Adian A 19

41. Patrascu Daniel A 16

42. Gheorghiu Daniel A 12

 

Vechimea conform celor scrise de catre fiecare.

Eventualele corecturi, de semnalat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru tot. :P

 

VETERANUL a fost pe deplin emotionat si s-a simtit minunat alaturi de voi.

post-28174-1242568980_thumb.jpgpost-28174-1242569014_thumb.jpg

post-28174-1242569043_thumb.jpgpost-28174-1242569074_thumb.jpg

Pe "piatra verde" la intoarcere......

post-28174-1242569096_thumb.jpg

 

Asteptam pozele facute de toti participantii si daca se poate un CD din partea celor PROFI :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...