Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Salutare..........unul proaspat ;) .....tata.

Deci una bucata motociclist ( 25 ani cat. A) cu una bucata moto ( Suzuki SV 650N , al meu- al lui e in afara legii :laugh:) cu un cort si o cina festiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Greu, cu multe renuntari pe ultima suta, cu inscrieri firave pe ultimii metri, am reusit sa incropesc un tabel (care va ramine deschis pina joi dimineata pentru intirziati), tabel din care reiese clar ca nu cred ca ne vom incadra in cele 50 persoane cazate in hotel pentru a beneficia de reducerea la cazare. Daca pina joi se vor completa cele 50 locuri, cazarea va ramine 35 lei/zi/persoana, daca nu...cazarea va fi 40 lei. Asta este domnilor, iar restul oalelor sparte vor fi in casca mea (fiindca anul acesta fata de anul trecut mi s-a perceput avans, iar locurile arvunite si portiile de la cina festiva neconsumate le voi plati personal)! Daca stiam ca se va schimba conducerea la hotel si astia noii imi vor pune atitea conditii, mai bine ma tămîiam! Dar asta este, mergem cu fruntea sus si abia astept sa ne vedem!

Mai jos incerc sa incarc acel tabel, in care voi mai adauga sau sterge, la solicitarea dvs., nume, date sau alte observatii care mi-au scapat.

Asfalt uscat sa ne dea Domnu' si fara incidente! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea ivane nu se deschide formularul dar cred ca sunt inscris. daca nu trecema si pe mine 2 zile cort, si cina festiva una persoana

Mesaj completat

nea ivane nu se deschide formularul dar cred ca sunt inscris. daca nu trecema si pe mine 2 zile cort, si cina festiva una persoana

Mesaj completat

nea ivane nu se deschide formularul dar cred ca sunt inscris. daca nu trecema si pe mine 2 zile cort, si cina festiva una persoana

Mesaj completat

chiar nu se gasaste nimeni care vrea sa plece vineri sa formam un grup din bucuresti?

 

Mesaj completat

chiar nu se gasaste nimeni care vrea sa plece vineri sa formam un grup din bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni! Din pacate nimic nu e sigur pe lumea asta. Nu stiu daca voi onora aceasta intalnire cu prezenta mea. Chiar daca voi merge in final nu il incurc pe Ivan cu nimic. La cort si fara cina festiva. Tinem legatura. Salutari la prietenul meu Ivan si la toti care veti fi prezenti acolo: Toni, Dan, Constantin, Doru, Sorin, Galen...etc. Distractie sa aveti. Vom mai avea ocazia anul asta, sper la o noua reantalnire in toamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este domnilor, iar restul oalelor sparte vor fi in casca mea (fiindca anul acesta fata de anul trecut mi s-a perceput avans, iar locurile arvunite si portiile de la cina festiva neconsumate le voi plati personal)!

 

Mestere, daca veteranii sunt oameni, macar cu cina ar trebui sa te ajute. Adica, suma pe care ai dat-o tu acolo avans pentru haleala ar trebui impartita in mod egal pentru toti participantii. Chiar daca fiecare va plati mai mult, paguba pentru fiecare va fi mult mai mica comparativ cu paguba pe care ai avea-o tu in caz ca vei plati singur tot. Iar portiile de mancare ce vor ramane in plus ar trebui sa vorbiti cu aia de la hotel sa vi le serveasca a doua zi inainte de plecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni! Din pacate nimic nu e sigur pe lumea asta. Nu stiu daca voi onora aceasta intalnire cu prezenta mea. Chiar daca voi merge in final nu il incurc pe Ivan cu nimic. La cort si fara cina festiva. Tinem legatura. Salutari la prietenul meu Ivan si la toti care veti fi prezenti acolo: Toni, Dan, Constantin, Doru, Sorin, Galen...etc. Distractie sa aveti. Vom mai avea ocazia anul asta, sper la o noua reantalnire in toamna.

 

Ne-ai tradat................ :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mestere, daca veteranii sunt oameni, macar cu cina ar trebui sa te ajute. Adica, suma pe care ai dat-o tu acolo avans pentru haleala ar trebui impartita in mod egal pentru toti participantii. Chiar daca fiecare va plati mai mult, paguba pentru fiecare va fi mult mai mica comparativ cu paguba pe care ai avea-o tu in caz ca vei plati singur tot. Iar portiile de mancare ce vor ramane in plus ar trebui sa vorbiti cu aia de la hotel sa vi le serveasca a doua zi inainte de plecare.
Aceeasi idee imi venise si mie, dimineta mai servim o ,cina festiva' si se rezolva. Cine nu poate inghiti dimineata fiind prea devreme pentru pastravi sau ce o mai fi... poate sa o primeasca la pachet si mananca la vreun popas in drum spre casa. Care e starea drumurilor spre Tismana? Sunt ceva probleme pe undeva? E vreun drum inchis ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se rezolve si sa nu fie cazul sa platim in plus nici-un leu, fiindca anul trecut "s-a putut"...si sper ca si anul asta sa se poata rezolva fara tam-tam!

Imi pare rau ca amicul Kato nu poate veni si am inteles ca mai sint si altii care nu vor putea ajunge...dar asta e!

Drumurile spre Tismana is bune, dar acum depinde de viziunea celui care estimeaza acest lucru. Mie, ca endurist, mi se par ca-n palma... ;)

Singura bucata de drum care mi se pare sub decenta rutiera in judet este portiunea Rovinari-Tg.Jiu-Sadu. :D

Sa ne vedem intregi si sanatosi! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, Angi are dreptate.

Nu te lasam noi la greu (sper sa fiu in asentimentul tuturor celor care vor veni). :laugh:

 

Eu vreau sa plec vineri dimineata (9 - 10 sa fie ora de intalnire), iar locul cel mai bun este prima statie PETROM de la iesirea spre A1.

Daca se merge pe A1.

 

Se poate merge si prin Oltenita, Videle, Rosiori, Caracal, Craiova, Tg.Jiu. Poate mai prin sud nu va ploua. :D

 

Astept propuneri.

 

Sorin

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind faptul ca nu am cum sa lipsesc vineri de la munca, vreau sa va propun celor din Bucuresti , care pleaca simbata , sa ne intilnim simbata dimineata la ora 9,00 la ultimul Petrom inainte de iesirea pe autostrada, in acelasi loc in care ne-am intilnit si asta toamna cind am fost la Tismana.

Ceva doritori ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea sorine eu as vrea sa mergem impreuna de vineri, eu sunt pe litoral si vin joi, as vrea sa merg la tismana de vineri daca am sa pot . lasa nr. te tel sa te sun eu stau chiar la iesire pe a1. sau sunama la tel 0766300213

 

Mesaj completat

nea sorine eu as vrea sa mergem impreuna de vineri, eu sunt pe litoral si vin joi, as vrea sa merg la tismana de vineri daca am sa pot . lasa nr. te tel sa te sun eu stau chiar la iesire pe a1. sau sunama la tel 0766300213

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat fiind faptul ca nu am cum sa lipsesc vineri de la munca, vreau sa va propun celor din Bucuresti , care pleaca simbata , sa ne intilnim simbata dimineata la ora 9,00 la ultimul Petrom inainte de iesirea pe autostrada, in acelasi loc in care ne-am intilnit si asta toamna cind am fost la Tismana.

Ceva doritori ? :laugh:

Eu cu Cici plecam Sambata pe la 7:00 deci cred ca trecem prin dreptul Petromului (cel de la Mc Donalds) in jur de 7:15.Daca te tenteaza ora da-mi de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu, cu multe renuntari pe ultima suta, cu inscrieri firave pe ultimii metri, am reusit sa incropesc un tabel (care va ramine deschis pina joi dimineata pentru intirziati), tabel din care reiese clar ca nu cred ca ne vom incadra in cele 50 persoane cazate in hotel pentru a beneficia de reducerea la cazare. Daca pina joi se vor completa cele 50 locuri, cazarea va ramine 35 lei/zi/persoana, daca nu...cazarea va fi 40 lei. Asta este domnilor, iar restul oalelor sparte vor fi in casca mea (fiindca anul acesta fata de anul trecut mi s-a perceput avans, iar locurile arvunite si portiile de la cina festiva neconsumate le voi plati personal)! Daca stiam ca se va schimba conducerea la hotel si astia noii imi vor pune atitea conditii, mai bine ma tămîiam! Dar asta este, mergem cu fruntea sus si abia astept sa ne vedem!

Mai jos incerc sa incarc acel tabel, in care voi mai adauga sau sterge, la solicitarea dvs., nume, date sau alte observatii care mi-au scapat.

Asfalt uscat sa ne dea Domnu' si fara incidente! :laugh:

 

 

Nu te lasam noi sa suporti din Casca si daca e nevoie sa completam locurile la hotel o facem si pe asta.

AMR 2 zile ca sa nu zic 1,5 zile.

Respect deosebit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problemele de-aici rezolvate...acum ma intreb, oare, va mai retrageti multi? Citi va mai sacrificati pentru "bunul mers al productiei" si cresterea PIB-ului? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problemele de-aici rezolvate...acum ma intreb, oare, va mai retrageti multi? Citi va mai sacrificati pentru "bunul mers al productiei" si cresterea PIB-ului? :laugh:

 

Ivane, din cate am inteles si din cat am citit, nici anul trecut nu erau siguri ca vin si au venit suficient de multi, sa va simtiti bine (si acum ma oftic ca m-au chemat la serviciu anul trecut ;) )

Poate nu au timp sa intre pe forum, dar vor fi prezenti la Tismana!

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Eu cred ca sunt singurul din zona asta si reconfirm participarea dar nu am adresa locatiei! poate reusesc sa ma intalnesc cu cei care vin din Buc

! ;)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu rugamintea de a verifica fiecare tabelul anexat mai jos, de a completa prin PM sau prin simplu post ce nu corespunde sau lipseste din tabel, pentru ca miine dimineata sa pot da o situatie clara cu cina festiva si cazarea, pentru a evita neplacerile. :laugh:

Telefoane de contact: 0722172642 sau/si 0745839379.

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu rugamintea de a verifica fiecare tabelul anexat mai jos, de a completa prin PM sau prin simplu post ce nu corespunde sau lipseste din tabel, pentru ca miine dimineata sa pot da o situatie clara cu cina festiva si cazarea, pentru a evita neplacerile. :laugh:

Telefoane de contact: 0722172642 sau/si 0745839379.

 

Ivane, pot sa iti spun ca Gabi's vine impreuna cu sotia. momentan nu poate fi contactat(si-a inchis telefonul, e in Bulgaria), maine am sa il sun din nou si aflu cand ajunge.

Legat de persoana mea, totul e ok, dar daca e nevoie sa stau la hotel sa acoperim locurile, poti sa te bazezi pe mine.

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca nu merge cu tabelul, fiindca de-aia am si zis ca orice modificare s-o anuntati prin P.M., aici sau la telefon, ca sa nu ne mai trezim cu cine-stie-ce minuni scrise de "binevoitori" prin tabel!

Din acest moment, orice modificare va rog s-o faceti doar telefonic, fiindca plec la locul faptei! :laugh:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan , avem o statie acolo?

Am facut un IMN al Motoveteranilor, 30 sec.

 

 

Cred ca-l gasiti doar la telefon.

 

Din acest moment, orice modificare va rog s-o faceti doar telefonic, fiindca plec la locul faptei! :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...