Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Amintirile ca amintirile...

Cu prezentul sa vedem ca facem !!!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Azi e joi! Inghesuiala mare, vine careva? :)

 

Dan zicea ca ajunge pe la 6. Sper sa pot ajunge si eu. Daca vii si tu, 3 macar tot suntem :P

 

Stiu ca mai sunt unii care nu vin din cauza unor mici orgolii. Sper sa le lase deoparte si sa ne vedem toti la o bere inutila (adica fara alcool) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca mai sunt unii care nu vin din cauza unor mici orgolii.

 

ORGĂLIU, orgolii, s. n. Părere foarte bună, adesea exagerată și nejustificată, despre sine însuși,

despre valoarea și importanța sa socială; îngâmfare, vanitate, suficiență, trufie. – Din it. orgoglio. Cf. fr. orgueil.

Sursa: DEX '98

 

...Te pomenesti ca orgoliosii sunt tocmai cei care au mai multe trese

dacat anii efectivi de conducere... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am despre "problema", insa ar fi pacat ca interese/orgolii marunte sa stirbeasca ideea de motociclist liber de orice constrangeri(mai ales cei cu vechime). Asemenea intalniri ar trebui sa se faca cu regularitate in orice oras/zona, deoarece la cele anuale nu toata lumea poate ajunge. Aici nu mai conteaza orgolii sau cine propune, importanta este intalnirea, interactiunea, socializarea. :crack:

Eu vin > 18.30(mai pe racoare).

 

Bafta!

Editat de TheLegend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cu veteranii. Super-baieti :crack:

 

Fara fite, simpli si cu bun simt!

De la povestirile veteranului domn Nastase (un boem daca imi permite, si tare bine ii sta asa), la bancuri, la povestile din America ale lui WOLF sau orice amintire hazlie, spusa de acesti minunati oameni realizezi ca stai la masa cu adevarati motociclisti.

O dupa amiaza de joi (da doamne sa fie cat mai multe), la care nu trebuie sa lipsesc.

Va admir, va respect si ma mandresc cu asta.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua intalnire, in Bucuresti, la Sala Polivalenta sub egida motovetearnilor, noi motociclisti, chiar daca nu toti veterani.

 

Am fost putini, dar mai multi ca la prima intalnire si cel mai important este ca ne-am simtit bine si sigur am fost mai putini decat vom fi la urmatoarea intalnire.

 

Nu inteleg chestia cu orgolile :crack: si nici nu ma framanta asta :lol: , mie imi place sa merg cu motocicleta si imi doresc sa merg cat mai mult si ca numar de kilometri si ca numar de ani, ma simt bine cu motoveterani la o poveste din alte vremuri, la un banc, la un suc si binenteles la o plimbare cu motocicleata. :)

 

Sa lasam orgolile departe de noi, sa ne vedem sanatosi si cateva poze ...

 

post-51941-1281040023_thumb.jpgpost-51941-1281040055_thumb.jpgpost-51941-1281040068_thumb.jpgpost-51941-1281040085_thumb.jpgpost-51941-1281040107_thumb.jpgpost-51941-1281040127_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua intalnire, in Bucuresti, la Sala Polivalenta sub egida motovetearnilor, noi motociclisti, chiar daca nu toti veterani.

 

Am fost putini, dar mai multi ca la prima intalnire si cel mai important este ca ne-am simtit bine si sigur am fost mai putini decat vom fi la urmatoarea intalnire.

 

Nu inteleg chestia cu orgolile :) si nici nu ma framanta asta :lol: , mie imi place sa merg cu motocicleta si imi doresc sa merg cat mai mult si ca numar de kilometri si ca numar de ani, ma simt bine cu motoveterani la o poveste din alte vremuri, la un banc, la un suc si binenteles la o plimbare cu motocicleata. :lol:

 

Sa lasam orgolile departe de noi, sa ne vedem sanatosi si cateva poze ...

 

post-51941-1281040023_thumb.jpgpost-51941-1281040055_thumb.jpgpost-51941-1281040068_thumb.jpgpost-51941-1281040085_thumb.jpgpost-51941-1281040107_thumb.jpgpost-51941-1281040127_thumb.jpg

 

Bine , gata , pentru data viitoare ma pregatesc cu bancuri mai multe.............. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele poze de la joia moto-veteranilor! Frumoase imagini! ...mi le imaginez deja si pe cele de la intalnirea cu nr. 1000 :crack:

Multumim pentru poze!

 

Vreau sa va salut,... din cauza timpului nu am reusit sa ajung...o joi tot va fi in care voi ajunge sa va salut!

Salutari fratilor motociclisti.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veteranul domn Nastase (un boem daca imi permite, si tare bine ii sta asa)...

 

post-882-1281185637_thumb.jpg

 

CAVALERII

 

… “Monstrul” mecanic care inspaimanta intelegerea comuna noi il putem stapani…

Sa ascultam cantecul tulburator al motorului, sa vedem cum tremura retrovizoarele sub formidabilele rafale de vant

atunci cand nimeni nu mai stie unde se termina omul si unde incepe masina…

Tineri mistuiti de dorul aventurii si veterani pe care nimeni si nimic nu ii poate desparti de pasiunea lor de o viata, motocicleta - formeaza o lume aparte cu suflet romantic.

Sa alergi cu dragoste si pasiune intr-un echilibru perfect si sa spui de fiecare data, inainte de a-ti aseza casca pe cap:

“stiu ca nu sunt invulnerabil"…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.

merge cineva vineri la intrunire la vama veche?

 

Eu merg sigur, pe racoare 7.00 - 8.00, nu m-am hot. insa daca plec joi sau vineri, daca pe hi-way sau prin Calarasi??!! :baldy:

Mai vine cineva? Se poate sta si in 2 Mai sau Vama!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-1281185637_thumb.jpg

 

CAVALERII

 

… “Monstrul” mecanic care inspaimanta intelegerea comuna noi il putem stapani…

Sa ascultam cantecul tulburator al motorului, sa vedem cum tremura retrovizoarele sub formidabilele rafale de vant

atunci cand nimeni nu mai stie unde se termina omul si unde incepe masina…

Tineri mistuiti de dorul aventurii si veterani pe care nimeni si nimic nu ii poate desparti de pasiunea lor de o viata, motocicleta - formeaza o lume aparte cu suflet romantic.

Sa alergi cu dragoste si pasiune intr-un echilibru perfect si sa spui de fiecare data, inainte de a-ti aseza casca pe cap:

“stiu ca nu sunt invulnerabil"…

 

Mai Dane, mai.... mai vrem. Scrierile tale ne ung la inima. Dupa o lunga asteptare am trecut si eu de la sport-touring la enduro-touring si nu-mi pare rau. Iata si noua mea mobra. Sa ne revedem sanatosi!

post-23049-1281538271_thumb.jpg

post-23049-1281538294_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si noua mea mobra. Sa ne revedem sanatosi!

 

Splendida si "lucrativa" piesa...

 

Sa o stapanesti si sa te bucure cat vrei tu.

La multi kilometri frumosi ! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Dane, mai.... mai vrem. Scrierile tale ne ung la inima. Dupa o lunga asteptare am trecut si eu de la sport-touring la enduro-touring si nu-mi pare rau. Iata si noua mea mobra. Sa ne revedem sanatosi!

Buna miscare ai facut Kato. Sa o stapanesti sanatos!

Asfalt uscat si drumuri bune! - da' nu e obligatoriu :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna miscare ai facut Kato. Sa o stapanesti sanatos!

Asfalt uscat si drumuri bune! - da' nu e obligatoriu :baldy:

Ceao prietene! Demult vroiam o mobra din asta si in final am reusit. Numai bine caci valul tanar vine din urma. Sangele apa nu se face. CBR-ul ramane tot in familie, la baiat. Acum fiecare cu mobra lui. Sper ca la proxima intalnire de-a noastra sa ma insoteasca pe mobra si sa cunoasca pe minunatii mei prieteni. Numai bine la toata lumea. P.S. El e responsabil cu ,,confiscatul" mobrei.

post-23049-1281628184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A treia intalnire a motoveteranilor, si nu numai, din Bucuresti, Sala Polivalenta.

 

Nu am fost multi, dar suntem perseverenti! Poate am fost imprastiati prin alte locuri in zona Polivalent ?!!. Pentru ca este sigur, dovedit din experienta, ca ne este greu sa ne adunam la o ora fixa, din motive obiective, eu propun sa ramana locul si teresa stabilita, ca un loc de referinta, si fiecare sa vina intr-un interval rezonabil 18:00-20:00.

 

SURPRIZA mare a fost prezenta in Bucuresti, ma rog in apropriere, a imbatabilului organizator, veteran motociclist, celebrul gorjean Ivan PEDALA. Asa ca am mutat intalnirea, doar membrii ei, la locul de resedinta temporara a lui Ivan PEDALA unde ne-am revazut cu placere si bucurie!

 

In incheiere, asa cum incerc sa va obisnuiesc, cateva poze .....

 

post-51941-1281644517_thumb.jpgpost-51941-1281644539_thumb.jpg

post-51941-1281644549_thumb.jpgpost-51941-1281644561_thumb.jpg

post-51941-1281644573_thumb.jpgpost-51941-1281644603_thumb.jpg

post-51941-1281644611_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He,he! S-a tuns Ivan! Bun venit printre cheliosi! Dar mai ai de munca pana sa intri si in Clubul Burtosilor. Lasa palinca si da-i cu bere!
Nu stiam ce nu e in ,regula" la el, lipsea o ,piesa'. Chiar si tuns a ramas tot pus pe snoave si la fel de placut sa porti o discutie cu el. Mi-a facut placere sa il revad, chiar daca l-am gasit la capatul lumii dupa un mic enduro prin coclaurii Popestiului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s tuns bre, ce-aveti?! Am chelie ca-s batrin, dar am si coada pe spate, ca sa nu ma incurce la mers! Iar palinca nu mai beau de vreo 11 ani, si de la berea fara alcool vad ca nu se lipeste nimic pe mine! O fii de la materialu' al dracu' oare?! :drink:

Intr-un cuvint, ma bucura nespus de mult ca ne-am revazut si am putut sta de vorba, chiar daca timpul si locatia nu ne-a permis mai multe!

Sa ne revedem sanatosi, intregi si cu chef de viata, asa cum le sta bine motociclistilor! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...