Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

adica existam ! si jean poti sa ne intalnesti si vei stabili dupa ! ce concluzii vei trage! :cheers:

 

Nu inteleg . eu sunt mai dus cu capul . Voi mai despti carte mai multa , ceea ce nu cred . Poate ne vedem JOI la o sedinta , dar e tare greu din cauza programului meu :cheers:

 

Ce inseamna 1900 la tine ca la profil esti ambiguu

 

Data de nastere ? La multi ANI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu va mai certati fratilor !

 

Uite tatal meu la 77 de ani cum ma insoteste pe 2 roti..... deocamdata cu Suzuki, asta pana in primavara cand va fi gata si MZ-ul lui :laugh: .

 

post-28174-0-87579600-1323698289_thumb.jpg post-28174-0-73072600-1323698302_thumb.jpg

post-28174-0-53778300-1323698313_thumb.jpg post-28174-0-00219600-1323698324_thumb.jpg

 

Constat ca tatal tau tau e mai avansat tehnologic atat la motor cat si la echipament.Glumesc..Extraordinare poze.Respect si cat mai multi km impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOREVER YOUNG,

Grupul Seniorilor Motociclisti

la initiativa lui Adrian-Bujie, Grig & Co

 

Organizeaza o intrunire festiva cu pasionatii moto

cu prilejul Sarbatorilor de Iarna!

Telefon de contact: 0722248133, ADI.

Principiile intrunirii sunt:

 

1. Pentru noi conteaza foarte mult anul de fabricatie al motociclistului... dar si pasiunea lui pentru moto.

2. Suntem Veterani motociclisti, dar mai bine sa vorbeasca lumea despre noi la PREZENT decat la TRECUT !

 

post-882-0-53524700-1324552940_thumb.gif

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Uite tatal meu la 77 de ani cum ma insoteste pe 2 roti..... deocamdata cu Suzuki, asta pana in primavara cand va fi gata si MZ-ul lui :laugh: .

 

De mine de ce nu zici măi nimic, ce, eu nu te însoțesc?

 

post-59949-0-02555100-1324708867_thumb.jpg post-59949-0-33279300-1324708915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Motoveteranii, in viziunea mea, sunt acei useri de motociclete care au pe langa cei sapte ani de acasa si calitatea de a nu fi apartinatori ai categoriei STUPID PEOPLE decretati de BRUCAN cu deplina nonsalanta si adevar.Este o performanta greu de realizat.Desi startul frumos luat de aceasta miscare prin intalnirea de la Slanic, lucrurile au luat o razna cazand in derizoriu. Tipic pentru Romani, in cazanul cu smoala se trag la fund unul pe celalalt. De neiteles migrarea in grup pe PROBICICLETE. Pacat ca odata cu persoanele plecate in bejenie, datorita curentului, au fost angrenate atat personaje, cat si personalitati.Motoveteranii de pe Motociclism.Ro sunt cei care trebuie sa constituie un nucleu al adevarului al respectului fata de sine si implicit fata de semeni .Eticheta ce a inlocuit blazonul cu trese (contestat chiar de catre unii care au fost de acord cu frenezie la inceput) nu reprezinta in opinia mea decat un pirat pe un chopper.(nu are casca, deci incalca si legea) nemaivorbind de de utilizarea fara stiinta comisiei de heraldistica a culorilor drapelului. Cate chopper-e au Motoveteranii atat de pe un site cat si de pe celalalt nu mai vorbim ca nu mi ajung degetele de la o mana. In rest este dreptul la opinie al fiecaruia. Scuze daca unii s au simtit nedreptatiti sau cumva jigniti ? ! Oare asa sunt si arata Motoveteranii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoveteranii, in viziunea mea, sunt acei useri de motociclete care au pe langa cei sapte ani de acasa si calitatea de a nu fi apartinatori ai categoriei STUPID PEOPLE decretati de BRUCAN cu deplina nonsalanta si adevar.Este o performanta greu de realizat.Desi startul frumos luat de aceasta miscare prin intalnirea de la Slanic, lucrurile au luat o razna cazand in derizoriu. Tipic pentru Romani, in cazanul cu smoala se trag la fund unul pe celalalt. De neiteles migrarea in grup pe PROBICICLETE. Pacat ca odata cu persoanele plecate in bejenie, datorita curentului, au fost angrenate atat personaje, cat si personalitati.Motoveteranii de pe Motociclism.Ro sunt cei care trebuie sa constituie un nucleu al adevarului al respectului fata de sine si implicit fata de semeni .Eticheta ce a inlocuit blazonul cu trese (contestat chiar de catre unii care au fost de acord cu frenezie la inceput) nu reprezinta in opinia mea decat un pirat pe un chopper.(nu are casca, deci incalca si legea) nemaivorbind de de utilizarea fara stiinta comisiei de heraldistica a culorilor drapelului. Cate chopper-e au Motoveteranii atat de pe un site cat si de pe celalalt nu mai vorbim ca nu mi ajung degetele de la o mana. In rest este dreptul la opinie al fiecaruia. Scuze daca unii s au simtit nedreptatiti sau cumva jigniti ? ! Oare asa sunt si arata Motoveteranii?

Ai scris din capul tau sau dupa dictare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este...care este, cam asa suna orice facem noi,suntem prea vanitosi,prea orgoliosi si preocupati de persoana si cistiguriile noastre decit de un lucru bine facut,dar un lucru bine facut cere sacrificii,avem cele mai multe cluburi,fratii,organizatii si organizati care ce fac???.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dan Olaru:

In motociclism... in afara de pasiune si democratie...

mai trebuie si putin... adevar !

 

Nu poti forma un grup de prieteni adevarati din oameni care nu respecta adevarul.

Importanta este principialitatea ideii expuse si nu anonimatul celui care o exprima !

Din pacate, s-a demonstrat o data in plus ca...

minciuna orgolioasa tenteaza mai mult decat obrazul subtire !

"Motoveterani" care interpreteaza lucrurile dupa cum vor ei,

nu dupa cum este adevarul...

 

Eram constient ca intransigenta mea imi va aduce oprobiul!

Daca nu as fi dorit altceva decat numai adevarul, nu stiam sa-i gadil in loc sa-i disper ?!...

Sau sa fiu, dupa cum mi-e firea, generos ?

Cu cine ?!

Raspunde-ti singur.

 

Eu mi-am raspuns.

Foarte putini se simt confortabil in motoretismul lor declarat !

Si daca ei cred ca experienta pe moto este tot una cu anii de cand au carnetul in sertar...

pe sosea se vor face de poveste... pe mana lor !

 

In rest... sper sa mai traiesc sa apuc acea mare ADUNARE DE LEGENDA

unde sa se intalneasca cat mai multi motociclisti pasionati de pe intreg cuprinsul tarii !

 

Sa auzim numai de bine!

Ce reactie violenta la diferentiere au unele persoane pe motociclism.ro si pro-bike.ro!

Logica simpla spune ca impotriva unei idei sunt cei care ar iesi prost prin promovarea sa.

Analizati-va, cei ce doresc anarhie sub umbrela uniformitatii!

Fara diferentiere nu ar mai fi viata! Dar cred ca stiti asta de fapt!

 

Si daca am ajuns la concluzia progresului dat de diferentiere, pentru cauza motociclismului,

dupa multi ani, inteleg sa ma combata cineva competent. Iar daca recunoaste ca este competent,

recunoaste implicit ca nu exista in realitate uniformitate intr-o multime!.

 

 

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt flatat ca mononeuronal cum sunt si submediocru, (M am decis sa invat sa scriu cand m am logat prima data, permisul luandu l la Pitesti) am fost deja rasfatat cu calitatea de scrib (vezi DEX) doresc sa precizez ca icerc sa privesc de jos in sus si cu respect catre valori pe care le avem dar ca brucaneii nu stim sa le apreciem si sa luam exemplu de la ele pentru a putea lasa in urma niste vlastare ce ar putea face ca Romania sa fie ca Germania.(Deja delirez, neuronul a stat in curent) Se pare ca suntem facuti ca sa pastram decalajul dintre Romani si Daci inca vreo cateva generatii.Ne place sa ne balacim intre diletantism si impostura intre mediocritate si prostie.Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intervin..din nou... ii dau dreptate lui DAN.. MOTOVETERANI sunt putini criteriul cu de cind ai permisul mi se pare cam aiurea,dar este cam imposibil sa poti face dovada ca in 20 de ani ai mers cel putin 6 luni numai cu motocicleta chiar si sa zicem ca faci 1000km pe an ,in 20 de ani doar 20.000 km consider ca este putin si nu meriti statutul de MOTOVETERAN,

 

pt mine MOTOVETERAN inseamna unul care are motocicleta pe care o foloseste 7,8 luni pe an zi de zi,te ajuta cind te vede pe marginea drumului,se aseaza cu tine ori pe piatra ori pe bancuta si imparte cu tine punga de pufuleti picatura de apa si sta cu tine pina iti rezolvi problema sau daca poatesi are cum apeleaza la prieteni dar sa te scoata din necaz lasundule pe ale lui deoparte, asta este si una din primele reguli de comportament ale unui MOTOCICLIST...multi isi spun asa dar nu sunt, daca tot se dorea infintarea unui club,frati MOTOVETERANI trebuia plecat de la asta apoi de la virsta,pricepere implicare vechime...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris din capul tau sau dupa dictare?

Stai linistit ca nu a scris el.Nici nu e greu de ghicit cine a scris.Cred ca nici contul nu si l-a facut el.Sper ca macar sa-i fi spus ca i-a facut cont. O sa-si bata joc si de imaginea lui asa cum si-a batut joc de propria imagine.

Ma gandesc cat de penibil trebuie sa fie un om daca e in stare sa converseze cu el insusi doar ca sa demonstreze ca mai e cineva care-i impartaseste ideile bolnave.Dar il inteleg. Frustrarea ii este atat de puternica incat ii domina ratiunea (atata cata mai are).Trist,sper sa nu imbatranesc la fel.sad.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent daca mesajul a fost dictat sau ca o imagine a unui delir, doresc mai degraba critici si contraziceri argumentate ca astfel sa putem concluziona si separa binele de rau. Nu sunt patimas dar lucrurile la timpul trecut nu mai pot fi schimbate, ramanand pura istorie. Respect oamenilor care au realizari in motociclism chiar daca au pilit un surub pe marginea soselei ca sa ajunga acasa. Ar fi de dorit ca si alte nume sonore in motociclism, oameni de isprava atat din tara cat si dincolo de granite sa se pronunte si sa si exprime parerile. Poate chiar sa organizam o intrunire a tuturor motociclistilor, astfel sa ne demonstram noua insine ca putem sa fim mai mult decat un grup de vanitosi pt. care locul 2 nu exista in realitate unii fiind departe de podium.Este o simpla parere, avand ca scop final evolutia tuturor motociclistilor si promovarea lor in categoria elitelor. Prin simplul fapt ca putem invata unii de la altii si deja suntem deosebiti fiind consumatori de motociclism si kilometri,nu ne ramane decat sa acceptam ca doar jucand sah cu cu un adversar mai bun vom invata sa jucam mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timpul nu este trecut...mai sunt sanse pt reinvierea spiritului,lasati orgoliile canalizativa pe fapte dati mina ca prieteni si aducetiva aminte ce va leaga nu ce va desparte...

 

Fara sa fi citit postarile anterioare ca sa nu ma umplu de energie negativa am citit ce ai scris tu si cred ca poate fi catalogat ca si principiu.Si sunt intrutotul de acord cu acest principiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fi citit postarile anterioare ca sa nu ma umplu de energie negativa am citit ce ai scris tu si cred ca poate fi catalogat ca si principiu.Si sunt intrutotul de acord cu acest principiu.

 

ma ofer ca mediator,gratis,moca,degeaba,fara pretenti fara conditi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...