Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

...ca astfel sa putem concluziona si separa binele de rau.

Pai l-am separat. Binele s-a mutat pe Pro liniutza Bike

 

Poate chiar sa organizam o intrunire a tuturor motociclistilor, astfel sa ne demonstram noua insine ca putem sa fim mai mult decat un grup de vanitosi

Nu esti tu cumva motociclistul care anul trecut la Intâlnirea Motoveteranilor de la Moieciu a venit cu masina?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aveti dreptate domnilor, M ati prins cu mata in sac, Ce sa faci nu poti multumi pe toata lumea, mai ales pe cei ce vorbesc in necunostiinta de cauza de altfel nici nu te poti supara pe asemenea oameni ci doar sa i compatimesti pentru calitatea de de a fi rai pe gratis, fara a avea nimic de castigat, dar ca sa va ajut sa cunoasteti realitatea, intrebati pe domnii Marian Popescu si Dan Rosca. Dumnealor va vor explica mai detaliat de ce am venit cu masina.Accept anticipat scuzele Dvs spuse din suflet si cu respect vis a vis de un semen al Dv e drept nu asa de stralucitor si magnific. Apropo, imi amintesc (fiind ultimul din coloana cat de multi am fost la intrunirea de la Iasi organizata de domnul Amedeo pe care il salut si ii multumesc pt organizare si primirea facuta)Pe ENDURIST parca L am recunoscut intr una din pozele facute de GIGI prin delta. Felicitari !

 

Apropo de elite...Moeciu nu Moieciu...Nu de alta dar ca romani,macar denumirea localitatilor sa o scriem corect.Sau poate din viteza.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa bata vantul , incep valuri la Motoveterani . :lol: Iarna lunga , nu au timp de plimbari cu Mobrele , au timp de butonat la butoane . Hai sa vina vara sa terminam cu atata vorba si sa ne vedem pe sosea :cheers:

Deocamdata facem planuri. Intalnirea Motoveteranilor 2012, excursia din Crimea, BMW Camp, Vstromania si alte intalniri moto si excursii moto la care participam . Hai cu vara!

 

Astea sunt subiectele noastre de discutii pe forum sau la intalnirile saptamanale. Bineinteles trebuie sa existe si cate unul mai plictisit, care face praf in primele lui 5 postari, dar care se plimba cu masina si da lectii moto.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata facem planuri. Intalnirea Motoveteranilor 2012, excursia din Crimea, BMW Camp, Vstromania si alte intalniri moto si excursii moto la care participam . Hai cu vara!

 

Astea sunt subiectele noastre de discutii pe forum sau la intalnirile saptamanale. Bineinteles trebuie sa existe si cate unul mai plictisit, care face praf in primele lui 5 postari, dar care se plimba cu masina si da lectii moto.

 

Ar fi bine ca de pe (im)postura de motoveteran cu pretentii (expert) sa discerni mai mult realitatea si sa postezi pe site ul PRO....... care v a gazduit cand ati parasit acest topic si implicit site. Nu de alta dar nu i frumos sa lingi unde ai scuipat. Suna urat dar n an gasit alta formulare. Este parerea mea iar pentru eventualele esente neadevarate din textele postate de mine imi cer anticipat scuze.

Am precizat ca doresc argumente logice si coerente nu concluzii emise dupa vibratiile timpanului.

Voi superiori cum santeti de ce bagati in seama un biet motociclist ? Ati uitat ca el v a adus vinul la MOECIU? A fost bun nu ? Dupa aia drept multumire v ati gasit sa l improscati cu mocirla de enduro. Daca as spune sa va fie rusine cred ca v as face o prea mare cinste DOMNILOR!!!Regasiti oarece realitati ce nu va dau pace si atunci aveti nevoie de un paria care sa va ajute sa va pozitionati printre motoveteranii adevarati, nobili, de caracter, cei de iarmaroc, cei de carton cei de opereta etc. Fiecare isi alege ce i se potriveste...EU oricum mi am reconsiderat opiniile vis a vis de DV. Oricum nu conteaza....Nastase are dreptate.... Prea multa dreptate. N am crezut dar m am convins. 2-3 oameni fac legea pe site uri lasand perplecsi restul care poate unii de teama, altii de sila nu acceseaza si nu isi exprima parerile de frica de a nu fi pusi la zid .Democratie originala .... Dar sa fim sanatosi si pe motociclete voiosi. Oricum nu conteaza... Doar parerile lui Harea sunt certitudini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am precizat ca doresc argumente logice si coerente nu concluzii emise dupa vibratiile timpanului.

 

Scuza-ma ,tu cine esti? Cine te crezi tu de ne ceri noua argumente? Cui trebuie sa dam noi explicatii? Ce mare somitate motociclistica esti tu de trebuie sa facem plecaciuni in fata ta si sa-ti dam raportul?Ce fapte marete ai facut tu si altii pentru motociclismul romanesc?

Cu ce ai contribuit tu sau altul la pasiunea mea pentru motociclete?Mi-ai pus cumva ghidonul in mana cand eram mic? Mi-ai cumparat tu prima bicicleta si apoi prima mobra? In popor se spune ca batranii devin intelepti cu cat inainteaza in varsta.Cica "daca nu-i ai sa-i cumperi".Aiurea. Batranii devin bolnavi su ursuzi.

Trezeste-te? Scleroza loveste in somn.

 

p.s. -DUPA CATE TIN EU MINTE ,VINUL ALA CU CARE NE SCOTI OCHII NU A FOST MOCA.LUMEA A DAT BANI PE EL SI TI S-A PLATIT.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deceneu@ daca ati rezolvat toate problemele din Clubul vostru, atunci citeste toate cele 235 pagini de ma sus si apoi mai discutam. Lectura placuta.

din postarea ta se pare ca esti cumva pus la punct cu situatia clubului, ma indoiesc si esti putin off road, nu prea ma intereseaza restul de pagini ci ultimele se mai poate face ceva daca se renunta la ,trufie,orgolii,vanitate,bla bla ,numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din postarea ta se pare ca esti cumva pus la punct cu situatia clubului, ma indoiesc si esti putin off road, nu prea ma intereseaza restul de pagini ci ultimele se mai poate face ceva daca se renunta la ,trufie,orgolii,vanitate,bla bla ,numai bine

Daca nu citesti nici nu poti intelege contextul. Oricum e greu si putin probabil sa poti face curatenie in alta ograda decat a ta. Si nici nu cred ca merita sa te implici in a curata mizeria altora. Numai bine.

 

 

p.s. -DUPA CATE TIN EU MINTE ,VINUL ALA CU CARE NE SCOTI OCHII NU A FOST MOCA.LUMEA A DAT BANI PE EL SI TI S-A PLATIT.

Vinul a venit pe filiera Popescu. El a preluat banii si tot el l-a platit. Olaru a fost dragut si pt ca a venit cu masina ne-a adus si vinul, pt ca altfel il aducea Bunu cu Paneuropeanul. Toata lumea ia fost recunoscatoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai inteles gresit,nu vb despre curatenie,vb despre impacare,inafara de unele ''injuri'si intepaturi alceva nu a fost,conflictul il cunosc partial de la bun inceput daia am spus ca nu ma intereseaza restul de paginilor,e loc de mai bine vointa sa fie si argumentul este ca ne autointitulam motociclisti'' dar suntem mai dezbinati decit eram in paleolitic cind eram impartiti in cete,sate ,triburi.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olaru a fost dragut si pt ca a venit cu masina ne-a adus si vinul, pt ca altfel il aducea Bunu cu Paneuropeanul.

 

Dar la Ticleni ce a adus? Am auzit ca a venit cu masina imbracat in motociclist. Imi pare rau ca zugraveam si nu am putut sa vin ca m-as fi tavalit pe jos de ras.:crack:

Cum se numeste unul care umbla cu masina imbracat in motociclist? Simplu AUTOMOTOCICLIST :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la Ticleni ce a adus? Am auzit ca a venit cu masina imbracat in motociclist. Imi pare rau ca zugraveam si nu am putut sa vin ca m-as fi tavalit pe jos de ras.:crack:

Cum se numeste unul care umbla cu masina imbracat in motociclist? Simplu AUTOMOTOCICLIST :lol:

nu stiu de ce periodic, niste oameni(?) pe care nu ii cunosc, urmaresc sa ma atraga in fel de fel de dispute personale de joasa speta pentru ca acolo se simt ei bine. este si cazul de fata. pot discuta orice cu oricine, am spus in repetate randuri, un forum public nu e un loc in care fiecare sa verse ce are mai abject, un fel de latrina. sigur ca fiecare putem fi in mod absolut antipatici sau antipatici doar unora. nu cred ca are importanta, de aceea oamenii sunt diferiti. nu am ce sa discut in acest fel cu nimeni. Aici am copiat. Se potriveste de minune pt cei cu motor intre picioare bicicleta pe nas si ochelari de cal la creier. Mai exista o categorie. Motoveteranul Rebut. EnGurist de felul lui. Orice asemanare cu vreo persoana este pura intamplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoveteranii, in viziunea mea

au pe langa cei sapte ani de acasa si calitatea de a nu fi apartinatori ai categoriei STUPID PEOPLE.

Este o performanta greu de realizat.

Desi startul frumos luat de aceasta miscare prin intalnirea de la Slanic, lucrurile au luat o razna.

Ne place sa ne balacim intre diletantism si impostura intre mediocritate si prostie.Pacat!

Oare asa sunt si arata Motoveteranii?

 

parerea mea este... care este,

cam asa suna orice facem noi, suntem prea vanitosi, prea orgoliosi

si preocupati de persoana si cistiguriile noastre decit de un lucru bine facut,

dar un lucru bine facut cere sacrificii, avem cele mai multe cluburi,fratii,organizatii si organizati care ce fac???.....

 

intervin..din nou... ii dau dreptate lui DAN.. MOTOVETERANI sunt putini

criteriul cu de cind ai permisul mi se pare cam aiurea.

multi isi spun MOTOVETERANI dar nu sunt,

daca tot se dorea infintarea unui club, frati MOTOVETERANI trebuia plecat de la asta

apoi de la virsta, pricepere implicare, vechime...parerea mea!

In mod sigur, veteranii nu sunt cei cativa bucuresteni de pana in 40 de ani

posesori de ...moto care amesteca bandana obraznica de pirat, barba senectutii,

si un tricolor la care nu au dreptul sub un ghiveci de motocicleta

mai abitir decat un pegaso cu embleme de bombeu...

Veteranii moto din Romania exista, au caracter si sunt atutentici!

 

Poza de grup. Un singur dar graitor exemplu de la prima intalnire de la Slanic:

Intr-o "centrala afirmare" cu imens tupeu, un neica nimeni...

pe cand, cei cativa veterani moto sunt plini de bun simt,

ba, cel mai in varsta... sta foarte modest la margine!

 

post-882-0-19229200-1330343232_thumb.jpg

 

Si pentru a nu ramane doar cu gustul amar pe care ni-l lasa acestti..." veterani de balci"

va prezint mai jos, tot de la prima intrunire cateva portrete de motociclisti veterani din Romania:

 

post-882-0-48059000-1330344465_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce periodic, niste oameni(?) pe care nu ii cunosc, urmaresc sa ma atraga in fel de fel de dispute personale de joasa speta pentru ca acolo se simt ei bine. este si cazul de fata. pot discuta orice cu oricine, am spus in repetate randuri, un forum public nu e un loc in care fiecare sa verse ce are mai abject, un fel de latrina. sigur ca fiecare putem fi in mod absolut antipatici sau antipatici doar unora. nu cred ca are importanta, de aceea oamenii sunt diferiti. nu am ce sa discut in acest fel cu nimeni. Aici am copiat. Se potriveste de minune pt cei cu motor intre picioare bicicleta pe nas si ochelari de cal la creier. Mai exista o categorie. Motoveteranul Rebut. EnGurist de felul lui. Orice asemanare cu vreo persoana este pura intamplare.

 

E tot ce porti domnu' ORALU ? Ce a durat atata raspunsul ?Nu aveai inca aprobare de mai sus sau trebuia sa ti se corecteze textul?

Te doare faza cu motociclistu' automobilist . :bounce: Vezi ca mai exista inca o categorie pe care ar trebui sa o cunosti ca-n palma. Motoveteranul ramolit.

Orice rima la Rebut e pamflet si trebuie tratata ca atare :banana:

 

Si pentru a nu ramane doar cu gustul amar pe care ni-l lasa acestti..." veterani de balci"

va prezint mai jos, tot de la prima intrunire cateva portrete de motociclisti veterani din Romania:

 

post-882-0-48059000-1330344465_thumb.jpg

 

Ai stat la kuru' lor sa vezi cat au condus efectiv ? I-ai pus sa dea declaratia de onoare ca au condus mai mult de 10-20 de ani? De unde ai certitudinea ca sunt Motoveterani? Doar ca au ajuns odata la Slanic calare? Nu zic ca nu sunt Motoveterani pe bune , vreau sa stiu prin ce metoda afli tu care e impostor si care nu.Deci?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista in adunatura rafinata de .Motoveterani o specie, ( noroc ca este un singur exemplar) caruia i s a si explicat cum stau lucrurile, tot nu a inteles, fiind prea PROST.... informat si lipsit de cultura si respect pune semnul egal intre farfurie si tucal. De asemenea, nedreptatea e la ea acasa,legea fiind facuta cu stupiditate de catre unii care considera ca JOHNNY CECOTTO al Romaniei, trebuie trecuti la simpatizanti (Tase) iar Dan Nastase de asemenea lipseste din lista Dv. Oameni care au merite deosebite, dar care mediocritatea Dv de migratori navigatori de pe site uri nu va lasa,SI V ati vedea de PROBICICLETELE DV si ne ati scuti de dejectiile abjecte cu care ne intoxicati Mai mult ca sigur ca nu va ridicati si cedati locul in autobuz unuia in dept, talpa de pe obraz nu va da voie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Oralu , nush cui va adresati mai sus ,probabil singurului dvs. prieten ,dar vad ca scrieti fara cratima.Deh, e grea tehnologia asta .De aceea ma gandesc sa fac un pustiu de bine unui om batran si sa va invat cum ajungeti la acea liniuta.Trebuie doar sa-mi spuneti pe ce terminal scrieti.

 

P.S.

Mai mult ca sigur ca nu va ridicati si cedati locul in autobuz unuia in dept (?), talpa de pe obraz nu va da voie.

 

Eu personal m-as ridica dar nu merg cu autobuzul.As fi ridicol ca imbracat in echipament moto sa merg cu autobuzul. :crack:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motto-ul MotoVeteranilor Activi: Cresterea prestigiului motociclistilor in societate

 

RECOMANDARI

 

1. Calitatea de MotoVeteran Activ si-o atribue fiecare.

2. Apartenenta la Grupul MotoVeteranilor Activi rezulta din o asociere libera. Deci obligatii numai morale. Sa nu dauneze celorlalti si cauzei motociclismului in general.

3. Actiunile sunt initiate de MotoVeterani Activi, dar participarea este libera

4. Organizatorii este bine sa faca topic distinct cu actiunile propuse pentru a fi usor accesate pe baza locatiei si datei.

5. Propuneri pentru discutarea de Teme Specifice Grupului.

6. Vorbele sboara, faptele raman. Influentam mai mult conduita tinerilor motociclisti prin ceea ce realizam decat prin vorbe.

7. Noi trebue sa fim o speranta pentru cei mai tineri. Speranta ca vor putea practica aceasta minunata pasiune inca multi ani de acum inainte.

8. Omul s-a nascut liber! Recomandarile de mai sus sunt “ Recomandari”.

 

Hai fraiere cu corectura.....Ca tu poti pune semnul = intre tine si oricine. Nimeni ce esti....atat in moto cat si in rest. Esti mazeta Motoveteranilor dar nu te ai prins. Oamenii sunt lorzi si nu iti spun. Trebuie sa egziste si un papagal in grup. Oricum ii faci de ras prin gogomaniile postate. De la mine nu vei mai primi nici un fel de replica. Sunt unii prosti care nu inteleg cat sunt de prosti, atat de prosti sunt. Te ai prins? In nici un caz nu la tine ma refer DOMNUL ACADEMICIAN !?! Sau zugrav... Cine mai stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Nastase, am si eu o nelamurire cu privire la postul d-vs de mai sus.

Ce inseamna de fapt un ,ghiveci de motocicleta" ?

Nu inteleg la ce v-ati referit. Daca sunteti bun, sa imi raspundeti la intrebare va rog.

Domnule Young Spirit,

"Ghiveci de motocicleta" in acceptiunea motociclistilor obisnuiti inseamna:

Cu cat imaginea exprima mai multa frivolitate,

atat prin pozitia la ghidon, geometria trenului de rulare, echipamentul de circ sau

prin publicarea elocintei de balci in exprimarea principiilor motoveterane.

 

Putem constata aceasta si cand (dintr-o lista de 100 de membri)

se exprima, pentru o natiune intreaga, aceeasi 3-4 agarici din grupa mica.

 

post-882-0-37957800-1330430226_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dan Olaru,

 

Nu dau copy paste,fac un efort, rasfoiesc postarile tale si fac urmatoarele observatii:

-"migrarea in grup pe probike" este "de neinteles" numai pentru tine !

- emblema Clubului Motoveteranilor a fost votata, asa cum era normal, de majoritatea celor prezenti la intalnirea de la Moeciu (tu nu ai participat la vot?); nu vad de ce mi-ar fi rusine cu tricolorul romanesc atata timp cat il afisez pe motor cu mandrie; n-ai decat sa-mi faci o reclamatie le "comisia de heraldistica" si voi plati in vreun fel...

- la Moeciu ai venit cu masina findca asa ai dorit, nu ti-a impus nimeni, s-ar fi gasit o solutie pt. vin

- gresesti enorm cand spui ca "2-3 persoane fac legea", chiar nu ne plac scandalurile, dar, periodic, se gaseste cate un frustrat sau rau intentionat/sfatuit care posteaza tampenii la adresa noastra

 

Problema importanta este alta: nu inteleg cum, dupa atata timp, raspunzi indemnului plin de ura nejustificata al Domnului Nastase si jignesti oameni cu care ai fost in excursii, cu care ai stat la masa si care te-au considerat prieten!? Cu ce te-au deranjat?

 

 

Iti supun atentiei cateva prevederi ale "Codului", deasemeni votat de majoritate:

 

Art.12 Membrii Clubului Motoveteranilor au următoarele obligații:

a) să respecte Codul, .....

să nu întreprindă acțiuni în defavoarea Clubului Motoveteranilor Âşi/sau a membrilor acesteia;

c) să nu aducă atingere imaginii Clubului Motoveteranilor;

 

Cap.6 – Sancțiuni

Art.24 Sancțiunile aplicabile în cadrul Clubului Motoveteranilor sunt suspendarea și

excluderea din rândul membrilor Clubului Motoveteranilor.

Suspendarea se va aplica oricărui membru atunci cand:

a) ....

nu participă la nicio acțiune a Clubului Motoveteranilor întrun interval de timp de un an.

...

Excluderea se va aplica oricărui membru atunci cand in mod repetat:

a) nu îndeplinește condițiile prevăzute în prezentul document la:

....

- art.12 ;

denigrează sigla, însemnele, culorile sau aduce atingere imaginii Clubului

Motoveteranilor

 

 

Daca ai onoare ar trebui sa-ti ceri excluderea din "Clubul Motoveteranilor" unde nu te-a obligat nimeni sa te inscrii si unde ai fost primit cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dan Olaru,

 

Vrei sa spui ORALU :crack:

Nu stiu de ce te mai obosesti sa-i raspunzi .Nu vezi ca n-ai cu cine? Nici macar cand e atacat nu stie sa se apere ,atat e de PROST educat.L-am primit de mila la actiunile noastre pt. ca parea sa-i fie rusine de actiunile mentorului sau.Dar nu mai pupa el invitatii nicaieri.Desi e pacat ca nu o sa mai participe , ca era tinta mistourilor tuturor.

Eu zic sa-l ignori cum o sa facem si noi de-acum inainte.E prea neinsemnat in lumea moto.De fapt el fiind automobilist nu stiu ce cauta pe-aici.

O sa pun linkuri catre saituri auto ca poate se inscrie acolo. :laugh:

 

Putem constata aceasta si cand (dintr-o lista de 100 de membri)

se exprima, pentru o natiune intreaga, aceeasi 3-4 agarici din grupa mica.

 

Daca elocinta discursului era criteriul de alegere al persoanei desemnate sa vorbeasca in numele celor 100 atunci fi sigur ca te alegeam pe tine ca unic agarici.

Din pacate criteriile au fost inteligenta si bunul simt asa ca nu te-ai calificat.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...