Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Domnule Young Spirit,

"Ghiveci de motocicleta" in acceptiunea motociclistilor obisnuiti inseamna:

Cu cat imaginea exprima mai multa frivolitate,

atat prin pozitia la ghidon, geometria trenului de rulare, echipamentul de circ sau

prin publicarea elocintei de balci in exprimarea principiilor motoveterane.

 

Putem constata aceasta si cand (dintr-o lista de 100 de membri)

se exprima, pentru o natiune intreaga, aceeasi 3-4 agarici din grupa mica.

 

post-882-0-37957800-1330430226_thumb.jpg

Nu va fie cu suparare, dar intrebarea v-a fost adresata de catre

fast_arrow user al acestui forum, nu de catre ,Young spirit'. De ce ati simtit nevoia de a face trimitere la acel user, care imi apartine intr-adevar pe Pro Bike forum si nu ascund acest lucru, este explicit acolo? A fost cumva o ,mica rautate' sau o ,mica intepatura'? Dl Nastase, nimeni nu e perfect sau far de pacat. Poate si acel desen nu e fantastic, dar va garantez ca a fost ales din multe altele, la intalnirea de la Moeciu(o intalnire reusita de altfel!) democratic, martor fiind si eu sau imaginile inregistrate de mine, nu mint. Dl Nastase eu stiu ce ,va doare' mai bine decat altii si stiu si remediul, dar inca nu il spun nimanui. Nu va vreau raul, caci stiu perfect ,cum sa va fie rasucit cutitul in rana'. Nu doresc acest lucru, nu am a va reprosa nimic, nu m-ati atacat inca in nici un fel pe mine personal.Pana la urma nici nu am a imparti ceva cu domnia voastra. Mi-ati putea reprosa, ca particip la intalnirile MotoVeteranilor ca simplu simpatizant, dar o fac cu aceeasi placere cu care am participat si la prima d-vs strigare, aceea de la Slanic. Ce vreau sa va spun este ca: timpul rezolva totul si ca cel intelept nu iese in frunte niciodata. Sunteti intelept domnule Nastase !? Ce nu inteleg, este de ce cineva... mereu... trebuie sa tot caute nod in papura.Si mai stiu un lucru, un animal incoltit intotdeauna musca. As fi dorit sa va vad iar pe toti, impreuna, ca si la Slanic. As fi vrut sa caut la un moment dat, dupa puterile mele, o cale de impacare, dar unii... reusiti mereu sa tot distrugeti punti. In incheiere va doresc,La multi km. frumosi', asta e tot ceea ce conteaza !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

raspunzi indemnului plin de ura nejustificata al Domnului Nastase!

 

Mai omule, iti pun aciisha cateva poze, incepand cu cel mai veteran prezent (tot de la prima intalnire din 2009)

si incheind cu "aripa tanara"...sa-ti arat o seama de oameni pentru care nu am nici-un- fel-de-ura.

Nici nejustificata, nici motivata.

Sunt deranjat doar de 3-4 pacalici, atat!

In fata celorlalti veterani moto din Romania imi scot palaria, ii stimez si ii respect!

 

Este de ajuns sa deschideti prima pagina a acestui topic, daca ati uitat despre ce este vorba.

Este singurul lucru care ar trebui sa ne preocupe aici!

 

post-882-0-23083600-1330435824_thumb.jpg post-882-0-46076500-1330436619_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt deranjat doar de 3-4 pacalici, atat!

 

Se spune pasarici. Esti deranjat de 3-4 pasarici care se invart in jurul capului tau ametzit de atata ura.

Cred ca in primul rand te urasti pe tine pentru nerealizarile tale.Cand te uiti in urma si nu vezi nimic, nici-o realizare fie ea materiala sau spirituala atunci iti vine sa te dai cu capul de pereti.Ai incercat sa te impui ca lider si nu ai reusit sa ne pacatesti.Ai incercat sa-ti castigi recunoasterea ca mare scula de motociclist si n-ai reusit. Ai incercat sa elimini un prieten din randul Motoveteranilor si nu ai reusit. Esti plin de insuccese .Deh, nu toti sunt inzestrati de natura cu calitati.Norocul nostru ca astfel de specimene nu au urmasi. Aici selectia naturala isi spune cuvantul. Ea nu lasa indivizi degenerati sa procreeze.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu as spune asa, cei ce vor altceva sa o faca si sa dovedeasca ca pot!si pe ceilalti sa-i uite. numai ca democratia are o parte urata sa spunem.adica majoritatea decide .daca cineva vrea ceva inpotriva unei majoritati sa-si asume faptele sau sa faca liniste. daca cineva are impresia ca cateva persoane dintrun grup spun ceva si restul din acel grup tac sa nu creada ca acel grup nu urmareste problema nu santem copii. deci cativa contestatari vor fi mereu e normal.dar intervin acei contestatari care deja cauta nod in papura cum se spune, eu as spune sa se opreasca aici!SAU SA VINA IN MIJLOCUL NOSTRU EFECTIV SI SA SPUNA CE AU DE SPUS CA DE VORBE PE LA COLTURI CRED CA SANTEM SATUI. si in complectare nu am nevoie de corectii gramaticale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Se spune pasarici. Esti deranjat de 3-4 pasarici care se invart in jurul capului tau ametzit de atata ura.

Cred ca in primul rand te urasti pe tine pentru nerealizarile tale.Cand te uiti in urma si nu vezi nimic, nici-o realizare fie ea materiala sau spirituala atunci iti vine sa te dai cu capul de pereti.Ai incercat sa te impui ca lider si nu ai reusit sa ne pacalesti.Ai incercat sa-ti castigi recunoasterea ca mare scula de motociclist si n-ai reusit. Ai incercat sa elimini un prieten din randul Motoveteranilor si nu ai reusit. Esti plin de insuccese .

 

Dur. Si un bun diagnostic. Din pacate. Si foarte trist.

 

D. Nastase observ (si aici si dincolo) ca insista asiduu cu chestii jenante (si pentru care atitudine am dealtfel multa compasiune). O atitudine din care doar D. Nastase are de pierdut. Pacat.

 

*** il rog pe d. Nastase sa nu creada ca am ceva cu dumnealui. nici eu si nici nimeni nu il dispretuieste, doar ca ura despre care vorbeste Enduristul o lasati sa curga peste noi toti, d-le Nastase si asta, ura aceasta combinata cu doza de ingamfare ce ne-o serviti tuturor, cu orice prilej... chiar nu vedeti ca asa starniti toate reactiile ce le provocati?

 

va compatimesc, sincer.

 

PS: cum mai merge motoreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cativa, dar buni, barbati care in anii 80 rupeau motocicletele pe genunchi.

 

Nu inteleg ? ? ? ? Adica nu cadea-ti cu mobra? Sau nu va cadea pe genunchi??? Sau genunchii pe mobra ??? Sau cum??? Hai sa fim seriosi . Crezi ca numai cativa a-ti mers pe mobrele care le reparam de 3 ori pe zi ? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduristule, lasa-i in plata Domnului, nu mai rascoli rahatul, ca iar incepe sa scrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Dan Olaru,

 

Nu dau copy paste,fac un efort, rasfoiesc postarile tale si fac urmatoarele observatii:

-"migrarea in grup pe probike" este "de neinteles" numai pentru tine !

- emblema Clubului Motoveteranilor a fost votata, asa cum era normal, de majoritatea celor prezenti la intalnirea de la Moeciu (tu nu ai participat la vot?); nu vad de ce mi-ar fi rusine cu tricolorul romanesc atata timp cat il afisez pe motor cu mandrie; n-ai decat sa-mi faci o reclamatie le "comisia de heraldistica" si voi plati in vreun fel...

- la Moeciu ai venit cu masina findca asa ai dorit, nu ti-a impus nimeni, s-ar fi gasit o solutie pt. vin

- gresesti enorm cand spui ca "2-3 persoane fac legea", chiar nu ne plac scandalurile, dar, periodic, se gaseste cate un frustrat sau rau intentionat/sfatuit care posteaza tampenii la adresa noastra

 

Problema importanta este alta: nu inteleg cum, dupa atata timp, raspunzi indemnului plin de ura nejustificata al Domnului Nastase si jignesti oameni cu care ai fost in excursii, cu care ai stat la masa si care te-au considerat prieten!? Cu ce te-au deranjat?

 

 

Iti supun atentiei cateva prevederi ale "Codului", deasemeni votat de majoritate:

 

Art.12 Membrii Clubului Motoveteranilor au următoarele obligații:

a) să respecte Codul, .....

să nu întreprindă acțiuni în defavoarea Clubului Motoveteranilor Âşi/sau a membrilor acesteia;

c) să nu aducă atingere imaginii Clubului Motoveteranilor;

 

Cap.6 – Sancțiuni

Art.24 Sancțiunile aplicabile în cadrul Clubului Motoveteranilor sunt suspendarea și

excluderea din rândul membrilor Clubului Motoveteranilor.

Suspendarea se va aplica oricărui membru atunci cand:

a) ....

nu participă la nicio acțiune a Clubului Motoveteranilor întrun interval de timp de un an.

...

Excluderea se va aplica oricărui membru atunci cand in mod repetat:

a) nu îndeplinește condițiile prevăzute în prezentul document la:

....

- art.12 ;

denigrează sigla, însemnele, culorile sau aduce atingere imaginii Clubului

Motoveteranilor

 

 

Daca ai onoare ar trebui sa-ti ceri excluderea din "Clubul Motoveteranilor" unde nu te-a obligat nimeni sa te inscrii si unde ai fost primit cu respect.

Domnule Sorin,

Ma bucur ca mai sunt si altii cu care pot polemiza principii si nu atacuri la persoana Iti respect pozitia si democratic iti si raspund din punctul meu de vedere;

-Sa zicem ca nu am inteles " Migrarea pe pro bike" dar nu inteleg nici revenirea pe" Motociclism" mai ales pe topicul Domnului Dan Nastase

- Nu am participat la vot,prima data am vazut sigla in curtea unui Motoveteran dar nu-i asta problema ci faptul ca nu ma regasesc in aceasta reprezentare, ca si multi altii care nu au chopper, barba si bandana. E o parere personala ce nu are importanta.

-La Moeciu am venit cu drag cu masina si cu vinul problema aparand cand enguristul s-a luat de mine facand misto, ( citeste i posturile si ai sa intelegi) automotociclist ETC...De asemenea nu a fost nici un fel de problema vis a vis de bani sau alte tampenii ridicate de inteligentul ala.

- Ai dreptate, gresesc, bucurandu ma ca intr adevar mai vad si alte posturi in afara de cei 2-3 care sunt omniprezenti atat aici cat si pe PRO.

In rest nu am nimic cu nimeni eu fiind un nimeni in motociclism. Nu am scris articole, nu am construit motociclete, nu am facut turul tarii in 2 zile, nu am fost la Magadan, si nu ma cheama Tase. Nu ma intereseaza ce parere aveti vis a vis de acesti oameni dar personal mi e rusine sa ma aflu pe o lista incompleta unde nu regasesc aceste aceste nume. Sunt branduri care lipsind din lista, in viziunea mea, eu nu am ce sa caut acolo. Daca ar fi sa avem verticalitate sunt multi care ar trebui sa mi urmeze exemplul pana la indreptarea lucrurilor. Privim cu patima si rautate catre valori pe care nu vrem sa le recunoastem... De ce? Raspunde-mi si mie... Apropo de sigla... uita te la HARLEY DAVIDSON HAMBURG si iti vei da seama la ce ma refer. Iti doresc succes in tot ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou gresesti: nu a existat o persoana/grup care a intocmit aceasta lista! Oricare motociclist care indeplineste conditiile calitatii de membru al Clubului poate cere inscrierea in Club, implicit pe lista si este binevenit atat timp cat respecta "Codul". Nu avem pretentia ca-i reprezentam pe toti motoveteranii romani!

Fiind, deocamdata, membru al "Clubului",ar fi trebuit sa deschizi discutia pe probike nu sa ne obligi sa-ti raspundem aici, nimeni nu doreste "revenirea" pe topicul acesta !

Daca nu cunosti prevederile nu este decat culpa ta.

Daca tot ai adus vorba de Magadan, Domnul Dan Popescu a fost membru, a gresit si, cu onoare, s-a retras. Caile de comunicare sunt deschise.

 

 

 

 

Cap.3 – Membrii

Art.10 Toți membrii Clubului Motoveteranilor au drepturi egale Âşi nu au niciun fel de

obligații față de Club sau față de ceilalți membri, altele decât cele asumate prin acceptarea

prezentului document din propria voință sau care țin de un comportament civilizat, corect Âşi

respectuos.

Calitatea de membru al Clubului Motoveteranilor se dobândeÂşte prin validare în Adunarea

Membrilor atunci când persoana respectivă îndeplineÂşte următoarele condiții:

a) este titularul unui permis de conducător auto categoria A de cel puțin 20 de ani;

B) deține în posesie o motocicletă cu care se deplasează pe drumurile publice;

c) iÂşi asumă în fața propriei conÂştiințe că a parcurs un număr de kilometri, la ghidonul

motocicletei, suficient de mare astfel încat să fi dobândit o bogată experiență în acest domeniu,

demnă de a fi recunoscut de ceilalți motocicliÂşti ca un veteran al motociclismului din pasiune;

d) participă cel puțin o dată pe an la una din acțiunile organizate de Clubul Motoveteranilor ,

cu excepția situațiilor întemeiate Âşi motivate la Adunarea Membrilor;

e) are un comportament respectuos, civilizat, în spiritul legalității Âşi disponibilitate în a-i

ajuta pe toți motocicliÂştii aflați în nevoie cât Âşi de a participa la acțiunile organizate în cadrul

Motoveteranilor;

f) respectă, apară Âşi poartă cu mândrie însemnele, simbolurile Âşi culorile Clubului

Motoveteranilor;

g) dovedește în timp, un înalt grad de onorabilitate;

h) acceptă să-i fie înscrise datele personale în lista membrilor Clubului Motoveteranilor,

listă care constituie anexa 1 Âşi face parte integrantă din prezentul document.

Persoanele care nu îndeplinesc condițiile pentru a fi validate ca membri ai Clubului

Motoveteranilor dar doresc sa participe la realizarea scopului Clubului Motoveteranilor și la

acțiunile desfășurate de aceștia, vor avea statut de membri simpatizanți. Membrii simpatizanți vor fi

validați în Adunarea Membrilor pe baza aprecierii comportamentului lor în relația cu Clubul

Motoveteranilor. Membrii simpatizanți nu au drept de vot în adoptarea hotărârilor Clubului

Motoveteranilor.

Persoanele care de-a lungul timpului au obținut rezultate deosebite în domeniul motociclistic

fie din punct de vedere sportiv, fie din punct de vedere tehnic sau de altă natură, recunoscute la

nivel național și doresc să facă parte din Clubul Motoveteranilor dar nu îndeplinesc condițiile de la

aliniatul 2, vor primi titlul de MEMBRI DE ONOARE. Acest titlu va fi acordat printro Hotărâre a

Adunării Membrilor în urma propunerilor primite la Clubul Motoveteranilor și analizării acestora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cativa, dar buni, barbati care in anii 80 rupeau motocicletele pe genunchi.

Asta s-ar traduce .. cum? :scratch: :scratch:

 

:blbl: Noi mergem 100 la o intalnire . DNa cu tine cati merg ? :blbl:

Cu el merg 200.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De clone. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou gresesti: nu a existat o persoana/grup care a intocmit aceasta lista! Oricare motociclist care indeplineste conditiile calitatii de membru al Clubului poate cere inscrierea in Club, implicit pe lista si este binevenit atat timp cat respecta "Codul". Nu avem pretentia ca-i reprezentam pe toti motoveteranii romani!

Fiind, deocamdata, membru al "Clubului",ar fi trebuit sa deschizi discutia pe probike nu sa ne obligi sa-ti raspundem aici, nimeni nu doreste "revenirea" pe topicul acesta !

Daca nu cunosti prevederile nu este decat culpa ta.

Daca tot ai adus vorba de Magadan, Domnul Dan Popescu a fost membru, a gresit si, cu onoare, s-a retras. Caile de comunicare sunt deschise.

 

 

 

 

Cap.3 – Membrii

Art.10 Toți membrii Clubului Motoveteranilor au drepturi egale Âşi nu au niciun fel de

obligații față de Club sau față de ceilalți membri, altele decât cele asumate prin acceptarea

prezentului document din propria voință sau care țin de un comportament civilizat, corect Âşi

respectuos.

Calitatea de membru al Clubului Motoveteranilor se dobândeÂşte prin validare în Adunarea

Membrilor atunci când persoana respectivă îndeplineÂşte următoarele condiții:

a) este titularul unui permis de conducător auto categoria A de cel puțin 20 de ani;

B) deține în posesie o motocicletă cu care se deplasează pe drumurile publice;

c) iÂşi asumă în fața propriei conÂştiințe că a parcurs un număr de kilometri, la ghidonul

motocicletei, suficient de mare astfel încat să fi dobândit o bogată experiență în acest domeniu,

demnă de a fi recunoscut de ceilalți motocicliÂşti ca un veteran al motociclismului din pasiune;

d) participă cel puțin o dată pe an la una din acțiunile organizate de Clubul Motoveteranilor ,

cu excepția situațiilor întemeiate Âşi motivate la Adunarea Membrilor;

e) are un comportament respectuos, civilizat, în spiritul legalității Âşi disponibilitate în a-i

ajuta pe toți motocicliÂştii aflați în nevoie cât Âşi de a participa la acțiunile organizate în cadrul

Motoveteranilor;

f) respectă, apară Âşi poartă cu mândrie însemnele, simbolurile Âşi culorile Clubului

Motoveteranilor;

g) dovedește în timp, un înalt grad de onorabilitate;

h) acceptă să-i fie înscrise datele personale în lista membrilor Clubului Motoveteranilor,

listă care constituie anexa 1 Âşi face parte integrantă din prezentul document.

Persoanele care nu îndeplinesc condițiile pentru a fi validate ca membri ai Clubului

Motoveteranilor dar doresc sa participe la realizarea scopului Clubului Motoveteranilor și la

acțiunile desfășurate de aceștia, vor avea statut de membri simpatizanți. Membrii simpatizanți vor fi

validați în Adunarea Membrilor pe baza aprecierii comportamentului lor în relația cu Clubul

Motoveteranilor. Membrii simpatizanți nu au drept de vot în adoptarea hotărârilor Clubului

Motoveteranilor.

Persoanele care de-a lungul timpului au obținut rezultate deosebite în domeniul motociclistic

fie din punct de vedere sportiv, fie din punct de vedere tehnic sau de altă natură, recunoscute la

nivel național și doresc să facă parte din Clubul Motoveteranilor dar nu îndeplinesc condițiile de la

aliniatul 2, vor primi titlul de MEMBRI DE ONOARE. Acest titlu va fi acordat printro Hotărâre a

Adunării Membrilor în urma propunerilor primite la Clubul Motoveteranilor și analizării acestora

Iubesc ce ai scris si respect aceste adevaruri dar nu seamana cumva cu un statut al cc al pcr?

 

Revin iar pentru Sorin:

-Daca tu crezi ca din spaga lasata la carciuma sa mai fie platita si consumatia unuia si a altuia si aia sa zica : i am facut pe fraieri : si cred ca stii foarte bine la ce ma refer, de asemenea sa avem asa un comportament incat ospatarii sa ne apostrofeze ca vorbim ca birjarii si ca unele doamne trebuie sa ne suporte cuvintele urate,(Angi stie despre ce scriu) oricum fiind bagati la izolare, la etaj iar ulterior sa schimbam carciuma, parca tot la etaj,lasand spaga 5 lei la o consumatie de 200 de lei,cel care a efectuat plata sa si traga si el partea, sa se faca consumatie pe sub masa cu bautura adusa in sacosa, tot pe principiul sunt jmecher si i am facut pe ospatari, multumesc NU vreau sa fiu amestecat printre asemenea exemple demne de urmat de cei tineri si inocenti ce s au alipit acestui grup. Chiar am gresit cand am precizat numele unor valori ale motociclismului care cu siguranta nu au ce cauta pe lista la un loc cu asemenea Motoveterani. Chiar eu am fost impreuna cu Dan Rosca protagonistii unui schimb de badaranii ce nu trebuiau sa aiba loc niciunde nicaieri niciodata.Tu ce parere ai? Da sincer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Revin iar pentru Sorin:

-Daca tu crezi ca din spaga lasata la carciuma sa mai fie platita si consumatia unuia si a altuia si aia sa zica : i am facut pe fraieri : si cred ca stii foarte bine la ce ma refer, de asemenea sa avem asa un comportament incat ospatarii sa ne apostrofeze ca vorbim ca birjarii si ca unele doamne trebuie sa ne suporte cuvintele urate,(Angi stie despre ce scriu) oricum fiind bagati la izolare, la etaj iar ulterior sa schimbam carciuma, parca tot la etaj,lasand spaga 5 lei la o consumatie de 200 de lei,cel care a efectuat plata sa si traga si el partea, sa se faca consumatie pe sub masa cu bautura adusa in sacosa, tot pe principiul sunt jmecher si i am facut pe ospatari, multumesc NU vreau sa fiu amestecat printre asemenea exemple demne de urmat de cei tineri si inocenti ce s au alipit acestui grup. Chiar am gresit cand am precizat numele unor valori ale motociclismului care cu siguranta nu au ce cauta pe lista la un loc cu asemenea Motoveterani. Chiar eu am fost impreuna cu Dan Rosca protagonistii unui schimb de badaranii ce nu trebuiau sa aiba loc niciunde nicaieri niciodata.Tu ce parere ai? Da sincer...

 

VAYA CON DIOS...nu mai raspund la asemenea balarii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de elite...Moeciu nu Moieciu...Nu de alta dar ca romani,macar denumirea localitatilor sa o scriem corect.Sau poate din viteza.....

 

Chiar asa, apropos, ia de vezi:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Comuna_Moieciu,_Bra%C8%99ov

http://enciclopediaromaniei.ro/wiki/Index:Comune_%C3%AEn_jude%C5%A3ul_Bra%C5%9Fov

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_comune_din_jude%C8%9Bul_Bra%C8%99ov

 

Deci "Moieciu" e corect.

 

Jenant...si nu ma refer neaparat la "Moeciu" ci in general, la profesorii care dau lectii de la care ei au lipsit si care sunt unicii detinatori ai adevarului absolut. Jenant.

 

S-auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori vad poza de grup de la intrunirea veteranilor de la slanic, ma apuca o mare jena.., ce naiba am cautat eu acolo cu cei doispe ani de motoretism pe care ii aveam atunci, nu pot intelege nici acum, poate doar faptul ca ideea mi sa parut extraordinar de frumoasa, in fine. Sa zicem ca fac parte din aripa tanara, oricum, chiar si atunci am fost impotriva ca cineva care nu are macar 20 de ani de moto sa poate sa se numeasca motoveteran. Dupa mult timp, intru din nou pe topicul motoveteranilor si observ ca lucrurille si starea de spirit este aceasi.., adica colerica, iritanta, asta ca sa nu zic neconstructiva. Oameni buni, dragi colegi intru aceasi pasiune, ce aveti de demonstrat unii altora de trebuie sa purtanti permanent genul asta de discutii?! Uuat, cum ar spune fimiu de patru ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, apropos, ia de vezi:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Comuna_Moieciu,_Bra%C8%99ov

http://enciclopediaromaniei.ro/wiki/Index:Comune_%C3%AEn_jude%C5%A3ul_Bra%C5%9Fov

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_comune_din_jude%C8%9Bul_Bra%C8%99ov

 

Deci "Moieciu" e corect.

 

Jenant...si nu ma refer neaparat la "Moeciu" ci in general, la profesorii care dau lectii de la care ei au lipsit si care sunt unicii detinatori ai adevarului absolut. Jenant.

 

S-auzim numai de bine!

In mod democratic si civilizat, sunt de acord; dar tastand pe Goagal MOECIU lucrurile m-i se par mai simple. In privinta PROFESORULUI, lucrurile m i se par grave, dumnealui abandonand notiunea de MOTOVETERAN. asta trebuie discutat si solutionat si nu EXLCUDEREA unui consumator umil de motociclism. Jenant, e adevarat.P.S. M am legat de cuvantul PROFESORII pt a putea evidentia lucrurile grave ce sunt tratate cu indiferenta, ignorand problema de fond si discutand nimicuri despre nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod democratic si civilizat, sunt de acord; dar tastand pe Goagal MOECIU lucrurile m-i se par mai simple. In privinta PROFESORULUI, lucrurile m i se par grave, dumnealui abandonand notiunea de MOTOVETERAN. asta trebuie discutat si solutionat si nu EXLCUDEREA unui consumator umil de motociclism. Jenant, e adevarat.P.S. M am legat de cuvantul PROFESORII pt a putea evidentia lucrurile grave ce sunt tratate cu indiferenta, ignorand problema de fond si discutand nimicuri despre nimeni.

 

"m-i se par mai simple" se scrie corect "mi se par mai simple".

In ceea ce priveste "profesorii", ai inteles gresit, eu nu am facut referire la un anume domn profesor care intr-adevar e profesor, ci im mod generic, la altii care se dau atoatestiutori dar de fapt sunt mereu pe langa subiect. E si mai jenant daca faci astfel de insinuari gratuite.

 

"lucrurile m i se par grave" se scrie "lucrurile mi se par grave".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt deranjat doar de 3-4 pacalici, atat!

 

 

Mai omule! Dar ce-ti fac tie concret acei 3-4 pacalici? Cu ce te afecteaza??? Tu te certi cu toata lumea pt ca nu accepti 3-4 oameni mai tineri langa tine sau fara "state vechi in motociclism" (pff, ce expresie de securitst sifonar"). Ii tii in spate? Le dai sa manance? Ce tot ai bai nene de te dai asa inpaunat de zici ca toata lumea tre sa-ti cada la picioare...

Nu vezi ca esti penibil??? Nu vezi ca esti doar o gluma foarte proasta pe forumul asta???

 

p.s. - in viata reala tot asa in versuri albe vorbesti cum scrii pe forum? daca ai vorbi cu mine asa ti-as da un flit de nu te-ai vedea mai micule grigore a... pfffff.

te caci pe tine ce fel scrie omu asta.. micul toparceanu in mizerie..

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule! Dar ce-ti fac tie concret acei 3-4 pacalici? Cu ce te afecteaza??? Tu te certi cu toata lumea pt ca nu accepti 3-4 oameni mai tineri langa tine sau fara "state vechi in motociclism" (pff, ce expresie de securitst sifonar"). Ii tii in spate? Le dai sa manance? Ce tot ai bai nene de te dai asa inpaunat de zici ca toata lumea tre sa-ti cada la picioare...

Nu vezi ca esti penibil??? Nu vezi ca esti doar o gluma foarte proasta pe forumul asta???

 

p.s. - in viata reala tot asa in versuri albe vorbesti cum scrii pe forum? daca ai vorbi cu mine asa ti-as da un flit de nu te-ai vedea mai micule grigore a... pfffff.

te caci pe tine ce fel scrie omu asta.. micul toparceanu in mizerie..

 

BB, nu trebuie sa lasi emotiile sa-ti incetoseze gandirea (sau esti klingonian?) din cate am citit eu despre motoveterani Dl. Dan Nastase are dreptate, ca tonul deranjeaza urechilor la fel cum tresele deranjeaza ochilor e alta poveste.

 

Si ca tot veni vorba, Harea si Fast arrow " sunt si ei motoveterani acum? sau mai au vre-o 5 ani de asteptat???? crackup.gifcrackup.gifcrackup.gif

 

Sau lansez alta intrebare, cati motoveterani cunoasteti cu carnet moto din 2008????biggrinbounce2.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot veni vorba, Harea si Fast arrow " sunt si ei motoveterani acum? sau mai au vre-o 5 ani de asteptat????

 

Daca te referi la Bogdan Harea , el are permis din 1982 deci de vreo 30 de ani iar Fast Arrow il are din 2006 dar e doar prieten simpatizant.

Lista celor care fac parte din Clubul motoveteranilor poate fi consultata aici

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotterdamn te-as trimite la un veteran autentic roman plecat inainte de 89 in Berlin dar ultima parte din ce declari nu se potriveste pentru a fi bagat in seama!

 

a defapt BEC scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...