Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Apropo de elite...Moeciu nu Moieciu...Nu de alta dar ca romani,macar denumirea localitatilor sa o scriem corect.Sau poate din viteza.....

 

Chiar asa, apropos, ia de vezi:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Comuna_Moieciu,_Bra%C8%99ov

http://enciclopediaromaniei.ro/wiki/Index:Comune_%C3%AEn_jude%C5%A3ul_Bra%C5%9Fov

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_comune_din_jude%C8%9Bul_Bra%C8%99ov

 

Deci "Moieciu" e corect.

 

Jenant...si nu ma refer neaparat la "Moeciu" ci in general, la profesorii care dau lectii de la care ei au lipsit si care sunt unicii detinatori ai adevarului absolut. Jenant.

 

S-auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De cate ori vad poza de grup de la intrunirea veteranilor de la slanic, ma apuca o mare jena.., ce naiba am cautat eu acolo cu cei doispe ani de motoretism pe care ii aveam atunci, nu pot intelege nici acum, poate doar faptul ca ideea mi sa parut extraordinar de frumoasa, in fine. Sa zicem ca fac parte din aripa tanara, oricum, chiar si atunci am fost impotriva ca cineva care nu are macar 20 de ani de moto sa poate sa se numeasca motoveteran. Dupa mult timp, intru din nou pe topicul motoveteranilor si observ ca lucrurille si starea de spirit este aceasi.., adica colerica, iritanta, asta ca sa nu zic neconstructiva. Oameni buni, dragi colegi intru aceasi pasiune, ce aveti de demonstrat unii altora de trebuie sa purtanti permanent genul asta de discutii?! Uuat, cum ar spune fimiu de patru ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, apropos, ia de vezi:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Comuna_Moieciu,_Bra%C8%99ov

http://enciclopediaromaniei.ro/wiki/Index:Comune_%C3%AEn_jude%C5%A3ul_Bra%C5%9Fov

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_comune_din_jude%C8%9Bul_Bra%C8%99ov

 

Deci "Moieciu" e corect.

 

Jenant...si nu ma refer neaparat la "Moeciu" ci in general, la profesorii care dau lectii de la care ei au lipsit si care sunt unicii detinatori ai adevarului absolut. Jenant.

 

S-auzim numai de bine!

In mod democratic si civilizat, sunt de acord; dar tastand pe Goagal MOECIU lucrurile m-i se par mai simple. In privinta PROFESORULUI, lucrurile m i se par grave, dumnealui abandonand notiunea de MOTOVETERAN. asta trebuie discutat si solutionat si nu EXLCUDEREA unui consumator umil de motociclism. Jenant, e adevarat.P.S. M am legat de cuvantul PROFESORII pt a putea evidentia lucrurile grave ce sunt tratate cu indiferenta, ignorand problema de fond si discutand nimicuri despre nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod democratic si civilizat, sunt de acord; dar tastand pe Goagal MOECIU lucrurile m-i se par mai simple. In privinta PROFESORULUI, lucrurile m i se par grave, dumnealui abandonand notiunea de MOTOVETERAN. asta trebuie discutat si solutionat si nu EXLCUDEREA unui consumator umil de motociclism. Jenant, e adevarat.P.S. M am legat de cuvantul PROFESORII pt a putea evidentia lucrurile grave ce sunt tratate cu indiferenta, ignorand problema de fond si discutand nimicuri despre nimeni.

 

"m-i se par mai simple" se scrie corect "mi se par mai simple".

In ceea ce priveste "profesorii", ai inteles gresit, eu nu am facut referire la un anume domn profesor care intr-adevar e profesor, ci im mod generic, la altii care se dau atoatestiutori dar de fapt sunt mereu pe langa subiect. E si mai jenant daca faci astfel de insinuari gratuite.

 

"lucrurile m i se par grave" se scrie "lucrurile mi se par grave".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt deranjat doar de 3-4 pacalici, atat!

 

 

Mai omule! Dar ce-ti fac tie concret acei 3-4 pacalici? Cu ce te afecteaza??? Tu te certi cu toata lumea pt ca nu accepti 3-4 oameni mai tineri langa tine sau fara "state vechi in motociclism" (pff, ce expresie de securitst sifonar"). Ii tii in spate? Le dai sa manance? Ce tot ai bai nene de te dai asa inpaunat de zici ca toata lumea tre sa-ti cada la picioare...

Nu vezi ca esti penibil??? Nu vezi ca esti doar o gluma foarte proasta pe forumul asta???

 

p.s. - in viata reala tot asa in versuri albe vorbesti cum scrii pe forum? daca ai vorbi cu mine asa ti-as da un flit de nu te-ai vedea mai micule grigore a... pfffff.

te caci pe tine ce fel scrie omu asta.. micul toparceanu in mizerie..

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule! Dar ce-ti fac tie concret acei 3-4 pacalici? Cu ce te afecteaza??? Tu te certi cu toata lumea pt ca nu accepti 3-4 oameni mai tineri langa tine sau fara "state vechi in motociclism" (pff, ce expresie de securitst sifonar"). Ii tii in spate? Le dai sa manance? Ce tot ai bai nene de te dai asa inpaunat de zici ca toata lumea tre sa-ti cada la picioare...

Nu vezi ca esti penibil??? Nu vezi ca esti doar o gluma foarte proasta pe forumul asta???

 

p.s. - in viata reala tot asa in versuri albe vorbesti cum scrii pe forum? daca ai vorbi cu mine asa ti-as da un flit de nu te-ai vedea mai micule grigore a... pfffff.

te caci pe tine ce fel scrie omu asta.. micul toparceanu in mizerie..

 

BB, nu trebuie sa lasi emotiile sa-ti incetoseze gandirea (sau esti klingonian?) din cate am citit eu despre motoveterani Dl. Dan Nastase are dreptate, ca tonul deranjeaza urechilor la fel cum tresele deranjeaza ochilor e alta poveste.

 

Si ca tot veni vorba, Harea si Fast arrow " sunt si ei motoveterani acum? sau mai au vre-o 5 ani de asteptat???? crackup.gifcrackup.gifcrackup.gif

 

Sau lansez alta intrebare, cati motoveterani cunoasteti cu carnet moto din 2008????biggrinbounce2.gif

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot veni vorba, Harea si Fast arrow " sunt si ei motoveterani acum? sau mai au vre-o 5 ani de asteptat????

 

Daca te referi la Bogdan Harea , el are permis din 1982 deci de vreo 30 de ani iar Fast Arrow il are din 2006 dar e doar prieten simpatizant.

Lista celor care fac parte din Clubul motoveteranilor poate fi consultata aici

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotterdamn te-as trimite la un veteran autentic roman plecat inainte de 89 in Berlin dar ultima parte din ce declari nu se potriveste pentru a fi bagat in seama!

 

a defapt BEC scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rotterdamn te-as trimite la un veteran autentic roman plecat inainte de 89 in Berlin dar ultima parte din ce declari nu se potriveste pentru a fi bagat in seama!

 

a defapt BEC scuze

 

 

Cu afirmatii de genul asta calcati foarte repede pe urmele lui Dan Nastase domnilor si nu ma refer la activitatea motociclistica.

 

Cunosc cativa si poate chiar as spune ca sunt prieteni, motociclisti mai vechi decat voi fara aere de veterani dar nu cred ca ati vrea sa-i intilniti , n-au maniere de bufoni de curte.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu afirmatii de genul asta calcati foarte repede pe urmele lui Dan Nastase domnilor si nu ma refer la activitatea motociclistica.

 

Cunosc cativa si poate chiar as spune ca sunt prieteni, motociclisti mai vechi decat voi fara aere de veterani dar nu cred ca ati vrea sa-i intilniti , n-au maniere de bufoni de curte.

Cu scuze si timiditate imi permit sa afirm ca acest gen de motociclisti cred ca domnul Nastase doreste sa devenim si noi. Paradoxul incepe cand domnia sa trebuie sa raspunda cu aceeasi moneda atacurilor gratuite. E doar o parere formata urmarind ce se scrie pe forum despre dumnealui. Cum ar arata garda regala la Buckingam cu 2-3 in maieu si izmene?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belboade,

 

Dupa ce te-ai compromis ca moderator de cea mai joasa speta pe acest forum

te faci de mare c.acat continuand sa te automistifici cand te amesteci in subiectul veteranilor moto

cu care, Slava Domnului, nu ai nicio legatura!

 

Ti-am mai explicat unde e locul tau, brailoi de opereta in comparatie cu seniorii motociclisti.

Du-te in temele tale de scapator in scutece la grupa mica, rapitorule din serai!

Sau pe siteul prbk.

Repet, aici esti compromis definitiv.

Si ca motoretist si ca moderator.

 

Nu mai face speculatii delirante ca frizezi ridicolul, penibilul si patologicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine. :grinbandit:

Cunosc cativa si poate chiar as spune ca sunt prieteni, motociclisti mai vechi decat voi fara aere de veterani dar nu cred ca ati vrea sa-i intilniti , n-au maniere de bufoni de curte.

Cum adica??
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit eu despre motoveterani Dl. Dan Nastase are dreptate.

:ok:

 

...te-as trimite la un veteran autentic...

 

Daca tot aducem vorba despre prieteni si perioade:

1. Nici un senior dintre prietenii mei nu ii cunosc pe noii tai prieteni "motoveterani"...

2. "motoveteranii prbk": Va ascundeti efectiv doua duzini in spatele unei liste de oameni publicate

dintre care 20-30 de veterani nu s-au exprimat niciodata.

3. Cand subsemnatul Dan Nastase si Sorin Vasile, Adrian Bujie si Compania noastra

dadeam roata tarii prin anii 70-80 voi ce "permise" aveati si ce "motoare" ghidonati?!

 

Chiar astept raspuns. In special la ultima intrebare.

 

:thanks:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Asa??

 

N-a fost greu sa editezi numele d-lui Nastase pe casca? E laborios executat, cu migala si rabdare.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost greu sa editezi numele d-lui Nastase pe casca? E laborios executat, cu migala si rabdare.

Decupajul e mai slab executat dar sunt sigur ca a facut-o in graba, nu a sta prea mult sa lucreze pe imagine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Decupajul e mai slab executat

 

Asa este, insa cromatica este interesanta. Scrisul de pe casca mi se pare cel mai lucrat: cuvantul DAN se aseaza foarte bine pe forma castii, de asemenea cuvantul NASTASE este realizat in perspectiva, caracterele si corpul de litera sunt de asemenea alese inspirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, insa cromatica este interesanta. Scrisul de pe casca mi se pare cel mai lucrat: cuvantul DAN se aseaza foarte bine pe forma castii, de asemenea cuvantul NASTASE este realizat in perspectiva, caracterele si corpul de litera sunt de asemenea alese inspirat.

Scrisul pe casca chiar exista in realitate. Personajul respectiv vrea sa fie recunoscut pe strada ca sa poata fi aplaudat, pupat, intervievat, laudat pt binele facut acestei tari etc. asa ca si-a lipit numele. Bine , el o sa declare ca si-a pus numele acolo ca sa nu-i fure casca. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Scrisul pe casca chiar exista in realitate. si-a lipit numele. si-a pus numele acolo

 

:unsure: hai, mai dane, faci misto de mine cred.... adica vrei sa-mi spui ca cele doua cuvinte de pe casca nu fac parte din trucajul foto si ca scrisul de pe casca e REAL? pe buuuneeee? nu poooot sa creeeeed!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza nu este un trucaj foto, nastase chiar este un bufon. ;)

 

Scrisul pe casca chiar exista in realitate. Personajul respectiv vrea sa fie recunoscut pe strada ca sa poata fi aplaudat, pupat, intervievat, laudat pt binele facut acestei tari etc. asa ca si-a lipit numele. Bine , el o sa declare ca si-a pus numele acolo ca sa nu-i fure casca. :crack:

Sunteti rai, acela nici nu este numele lui, este username-ul de pe pe forum. Cand eram mic si prost aveam si eu o casca pe care desenasem "belbody" apoi mi-am dat seama ca e penibila si am sters. :wacko:

 

(eram eu asa entuziasmat de mine si motociclism... si m-am luat dupa niste tigani din braila si mi-am scris username-ul pe casca.... dupa cateva zile mi-am dat seama ca-s cam bufon si am sters.. )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: hai, mai dane, faci misto de mine cred.... adica vrei sa-mi spui ca cele doua cuvinte de pe casca nu fac parte din trucajul foto si ca scrisul de pe casca e REAL? pe buuuneeee? nu poooot sa creeeeed!

 

dovada

post-16372-0-89911500-1331037345_thumb.jpg

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...