Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tare ma tem ca NIMENI n-o sa inteleaga niciodata nimic.

 

Doar voi, cei 3-4 alesi aveti puterea de a intelege dar din pacate veti lua aceasta intelepciune cu voi in mormant. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ma tem ca NIMENI n-o sa inteleaga niciodata nimic.

Doar voi, cei 3-4 alesi aveti puterea de a intelege dar din pacate fericire veti lua aceasta intelepciune cu voi in mormant. :mellow:

 

 

Prefer sa iau fericirea intelepciunii in mormant.

Prostia v o las voua Sunt generos ! Nu i nevoie sa mi multumiti E gratis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti nici primii si nici ultimii care n ati inteles NIMIC

Pai...stai asa, n-o da la-ntors. Ti-am raspuns la ce m-ai intrebat si tu-mi spui ca nu inteleg nimic?! Pai cum asa? Ti-am explicat la ce actiuni am participat eu, ti-am zis de ce nu va respect... Acu...ori imi dai dreptate, ori contraargumentezi, n-o dai asa...superior "Sunteti prosti, io-mi iau jucariile si plec acasa". Sau daca o faci asa, pleaca de tot si lasa-ne-n prostia noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place ca el scaraotzche cel batran si barbos nu se incurca la scris prea multe cuvinte, el da numai copy-paste la propriile poeme in rest isi lasa locotenentii sa intre in dialog cu muritorii de rand. :lol:

 

(pt. Demostene - disclaimer - orice asemanare cu personaje reale in postul meu este pur intamplatoare) (era vorba de don quijote si sancho panza, nu sunt membri pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan , Alex, voi chiar nu aveti nici cel mai mic dram de rusine? Va permiteti sa-i trageti pe pul@ pe toti? Eu va cunosc personal si imi permit sa va cataloghez: sunteti 2 indivizi foarte mici in comparatie cu Dan Nastase (moral, material, intelectual).

Dan Nastase nu a mancat din traista voastra, nu a cerut bani de la voi, doar a scris. De ce ati sarit ca lupii la gatul lui? El se lauda cu ce a facut cand era mai tanar ! Foarte bine!

Eu incerc sa fac ceva de care sa fiu mandru la batranete ( daca o mai apuc). Eu o sa povestesc nepotilor mei de turele din Alpi, tura din Rusia, turul Romaniei pe granita si ce ture mai fac pana la pensie... Este gresit? Poate..

Sigur aia mai tineri o sa ma catalogheze "batran, "scaraotzche", fosila, etc.." O sa-i ignor, iar daca mai pot, o sa dau o tura calare; usurel, batraneste, cat sa simt ca mai traiesc...

 

Va rog sa postati pe topicul asta doar daca aveti ceva frumos de spus la adresa veteranilor....

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-am terminat bunkerul. Maine dimineata merg la Jumbo pentru conserve si apa. Nu se stie cat timp ma cauta asa ca e bine sa fiu pregatit.

PS: sau tu zici sa merg la Lidl ca-i mai ieftin oleaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie...ori faceti ceva ca sa meritati tilurile pe care vile asumati, ori lasati-ne dreaqu sa facem noi ceva!

Paturca avea un vers: "Mi-e greu titlul de erou". Voua ar trebui sa va fie greu titlul de "veteran". Daca nu va e, rusinea fie a voastra ( Kollar)

 

in privinta optiunilor politice sunt de acord desi de aia a auzit tot poporul. Dar de tine ? De Nastase stie orice motociclist ( de bine sau de rau) Dar de tine ? Il cunosti personal ? Dan Popescu Te a rugat sa nu faci zgomot. Si? Te a durut undeva de de ce a spus un organizator. Ai facut din capul tau o prostie . Respect in trafic !? Ala numai respect n a fost . Laudabila actiunea voastra dupa aceea desi neautorizata Deci esti cam pe langa....Asa ca faceti faceti voi dreaq ceva . EROILOR. alt topic unde sa va manifestati si lasati dreaq veteranii in pace cu faptele lor rusinoase

 

PS Diferenta dintre " leaturi " este de 1 (unu) an

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti nici primii si nici ultimii care n ati inteles NIMIC

In concluzie...ori faceti ceva ca sa meritati tilurile pe care vile asumati, ori lasati-ne dreaqu sa facem noi ceva!

Paturca avea un vers: "Mi-e greu titlul de erou". Voua ar trebui sa va fie greu titlul de "veteran". Daca nu va e, rusinea fie a voastra ( Kollar)

 

in privinta optiunilor politice sunt de acord desi de aia a auzit tot poporul. Dar de tine ? De Nastase stie orice motociclist ( de bine sau de rau) Dar de tine ? Il cunosti personal ? Dan Popescu Te a rugat sa nu faci zgomot. Si? Te a durut undeva de de ce a spus un organizator. Ai facut din capul tau o prostie . Respect in trafic !? Ala numai respect n a fost . Laudabila actiunea voastra dupa aceea desi neautorizata Deci esti cam pe langa....Asa ca faceti faceti voi dreaq ceva . EROILOR. alt topic unde sa va manifestati si lasati dreaq veteranii in pace cu faptele lor rusinoase

 

PS Diferenta dintre " leaturi " este de 1 (unu) an

<a href="horse.mp3">Play Sound</a>

 

 

-.. .- -.-. .- . ... - .. .. -. -.-. --- . .-. . -. - -.-. ..- ... .. --. ..- .-. .- -. - .- -. ..- ...- .- .. -. - . .-.. . --. . -. .. -- . -. .. -. .. -- .. -.-.

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan , Alex, voi chiar nu aveti nici cel mai mic dram de rusine? Va permiteti sa-i trageti pe pul@ pe toti? Eu va cunosc personal si imi permit sa va cataloghez: sunteti 2 indivizi foarte mici in comparatie cu Dan Nastase (moral, material, intelectual).

Dan Nastase nu a mancat din traista voastra, nu a cerut bani de la voi, doar a scris. De ce ati sarit ca lupii la gatul lui? El se lauda cu ce a facut cand era mai tanar ! Foarte bine!

 

Lucica, vreau si io ce ai consumat!

Si la subiect: pai ce ma, noi nu tot doar atat am facut?! Am scris! Nu l-a cautat nimeni sa-i arda o manusa peste ochi, doar il combatem civilizat, in cuvinte, pe meseria lui. Doar ca vad ca el nu mai stie prea multe vorbe mestesugite, d-alea gazetaresti... Asta-i viata.

 

 

Eu incerc sa fac ceva de care sa fiu mandru la batranete ( daca o mai apuc). Eu o sa povestesc nepotilor mei de turele din Alpi, tura din Rusia, turul Romaniei pe granita si ce ture mai fac pana la pensie... Este gresit? Poate..

Sigur aia mai tineri o sa ma catalogheze "batran, "scaraotzche", fosila, etc.." O sa-i ignor, iar daca mai pot, o sa dau o tura calare; usurel, batraneste, cat sa simt ca mai traiesc...

 

Ba, noi nu suntem nepotii lu' Nastase sau Popescu. Vezi diferenta?

 

In concluzie...ori faceti ceva ca sa meritati tilurile pe care vile asumati, ori lasati-ne dreaqu sa facem noi ceva!

Paturca avea un vers: "Mi-e greu titlul de erou". Voua ar trebui sa va fie greu titlul de "veteran". Daca nu va e, rusinea fie a voastra ( Kollar)

 

Pai ce titlu mi-am asumat io? Si nu, nu-mi e rusine.

Ia zi, l-ai ascultat tu pe Cristi live cand a cantat prima oara cantecu' ala?! Ma indoiesc...

 

 

in privinta optiunilor politice sunt de acord desi de aia a auzit tot poporul. Dar de tine ? De Nastase stie orice motociclist ( de bine sau de rau) Dar de tine ? Il cunosti personal ? Dan Popescu Te a rugat sa nu faci zgomot. Si? Te a durut undeva de de ce a spus un organizator. Ai facut din capul tau o prostie . Respect in trafic !? Ala numai respect n a fost . Laudabila actiunea voastra dupa aceea desi neautorizata Deci esti cam pe langa....Asa ca faceti faceti voi dreaq ceva . EROILOR. alt topic unde sa va manifestati si lasati dreaq veteranii in pace cu faptele lor rusinoase

 

 

Pai de N&P stie orice motociclist, ca li s-a dus vestea. Si da, si publicitatea negativa tot publicitate e, intr-adevar. Numai ca e negativa. Si de Hitler a auzit toata lumea, dar putini sunt cei care-l apreciaza.

Daca eu am fost un nenorocit care n-a ascultat de organizator, inseamna ca asa au fost si restu' de 150 care, dupa primele noastre claxoane au facut mare taraboi in fata la Guvern.

Cica " Faceti voi dreaqu ceva"... Pai n-auzi c-am facut?! A, nu e bine ca nu era autorizata. Da' moartea unor nevinovati pe strada din vina primariei, guvernului, asfaltangiilor, idiotilor ... aia e autorizata? Nu stiu daca ai aflat, dar nicio lupta nu se da in pozitie de drepti si in pas de defilare.

 

 

 

PS Diferenta dintre " leaturi " este de 1 (unu) an

Depinde la ce se face referire: in armata e (era) de 4 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

”Lipsa de rațiune e victorioasă în toate sensurile -

chiar acesta este principiul Răului.”

În viziunea lui Canetti, există pe axa timpului un punct mort

dincolo de care lucrurile scapă de sub control, se potențializează,

proliferează la infinit, îÂşi pierd sensul mergând către extreme.

Lucrul este posibil, întrucât Universul nu este reconciliator, ci extremist,

destinat antagonismului radical. Acesta este în esență Âşi principiul Răului.

Astfel, în estetică tot ceea ce este arbitrar, aleatoriu, superficial, ex-centric,

amoral, pare să fi absorbit întreaga energie a Răului”…

 

Jean Baudrillard

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kollar

 

Ia zi, l-ai ascultat tu pe Cristi live cand a cantat prima oara cantecu' ala?! Ma indoiesc...

 

Prefer Deep Purple

 

Kollar

 

Da' moartea unor nevinovati pe strada din vina primariei, guvernului, asfaltangiilor, idiotilor ... aia e autorizata? Nu stiu daca ai aflat, dar nicio lupta nu se da in pozitie de drepti si in pas de defilare.

 

Ce se intampla in viata ta tu esti de vina exclusiv SI eu intr a mea samd Revezi filmul Revolver (Jason Statham)

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dince carte e citatul? Am citit pana acum doar "Societatea de consum" scrisa de J.B.

Multumesc!

Strategiile fatale, Editura Polirom, IaÂşi, 1996 …

Sa-ti fie de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Prefer Deep Purple

 

 

Purple n-au cantat in piata. Poate ii ascultai la tine in sufragerie...

 

 

Ce se intampla in viata ta tu esti de vina exclusiv SI eu intr a mea samd Revezi filmul Revolver (Jason Statham)

Pai asta inseamna ca voi sunteti de vina ca va contreaza "dubluclicii" pe forum... Faceti ceva ca sa remediati, daca nu va place.

 

Strategiile fatale, Editura Polirom, Iaşi, 1996 …

Sa-ti fie de bine!

Dane, iar n-ai inteles ironia... Prea subtil Cesar pentru tine.

 

Oricum, e un pas inainte ca nu mai dai citate din...tine, ci din altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purple n-au cantat in piata. Poate ii ascultai la tine in sufragerie...

 

Prefer sufrageria decat meltenismul unei piete Dar daca vrei , atunci AC DC

 

Pai asta inseamna ca voi sunteti de vina ca va contreaza "dubluclicii" pe forum... Faceti ceva ca sa remediati, daca nu va place.

Constat cu mila pt tine ca intr adevar bine zici : Nu esti decat un biet " dubluclic " cu litera mica.

 

Iti raspund pt ca doresc indreptarea pacatosului nu pedepsirea lui

 

Dane, iar n-ai inteles ironia... Prea subtil Cesar pentru tine.

 

Oricum, e un pas inainte ca nu mai dai citate din...tine, ci din altii.

Dan un finutz ca intotdeauna iar pe Cesar nu l cunosc.

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e din carte, e de pe net. nu e citat, e copy paste.

de-aici: http://falezedepiatra.net/?p=13398 . lectura placuta!

Baaa, cat p-aci sa cred ca Nastase citeste carti...

 

Dan un finutz ca intotdeauna iar pe Cesar nu l cunosc.

Iesi in locu' lu' Danut la tabla? Fac pariu ca esti secretarul lui general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane in vigoare postul nr 1 al acestui topic.

Sa demonstram ca suntem o natie. un popor, deasupra balacarelilor si porcaielilor celor 144 de pagini care nu au legatura cu intrunirea ce poate avea loc in iunie-iulie in jurul Sibiului Oricine poate veni cu solutii constructive, sfaturi , propuneri.idei Cei ce nu sunt in stare de asa ceva sunt rugati sa se abtina in a posta dar daca doresc sunt bineveniti in calitate de motociclisti la intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...