Sari la conținut

vopsea STEALTH cea de pe F- 117


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

domnu' ianachim, sunteti hilar, cum sa nu apara in poze ?

 

http://images.google.ro/images?hl=ro&u...117&spell=1

 

 

Tare faza cu F117-pele din pozitia a doua ! Te si mirovezi!

 

 

Vopsita fiind cucoana, n-a fost reperata de radarul nevastei si a scapat !

Ianachime, vopseaua matale salveaza casnicii, frate ! :friends:

post-12028-1236890102_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Pana acum asta e cel mai tare topic pe 2009 . am ras pe cinste.

Daca F 117 asta e invizibil , de ce eu il vad, si d c exista poze cu el :lol: =)).

 

A , exceptand ca nu e detectabil de radar, F117 a fost doborat de un obuz in kosovo asta prin 1997-1998-1999-2000 cred .. sau poate mai 2001-2002-2003-2204 ... in fine numai tin minte cand .. stiu doar ca l-au doborat niste sarbi cu un tun de 100 mm :cheers: atat de invizibil e. Sarbii aia au devenit eroi nationali .. dintr-o greseala ... defapt trageau oriunde pe cer sa consume munitia .. oricum nu vedeau nici macar un F15 .. dar aveau numar de obuze pe zi .... si din intamplare .. ce sa vezi pica un F117 .

 

Nu stiu daca e minciuna sau adevar .. dar sper ca v-a placut .. povestea nu vopseaua :)

 

http://www.serbnews.com/f117.html .. Ianachim .. tu ai fost acolo si ai razuit vopseaua de pe ala cazut la sarbi ?

Editat de Rottweiler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am spus niciodata ca nu apare in POZE

sustin doar faptul ca nu pote fi detectata viteza pe radare

 

dar ROMANUL

 

de ca si limba repede cu mai multe intelesuri

invizibil........................

da nu.i bai

 

eu imi fac treaba iar voi va dati cu parerea

multumesc celor care au intels ideea si nu au postat ci doar au dat PM

de unii "e" mai destepti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o galeata de vopsea invizibila, si ultra usoara. De fapt e atat de invizibila incat nici macar in galeata nu se vede, si atat de usoara incat poti sa juri ca e goala galeata.

 

Si nu vreau sa o vand, vreau doar sa ma laud.

 

:friends:

 

Gata. Ma cam enerveaza ca tot apare topicul asta la noutati...

 

Pentru vanzari mergeti pe ebay.

Editat de jucarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa lamurim ceva

 

NU FACE MOTORUL ......INVIZIBIL........

DA UN COD DE EROARE IN ECRANUL RADARULUI MONTAT PE MASINILE DE POLITIE

 

LA INDICELE DE VITEZA AL APARATULUI NU APAR DECAT NISTE LITERE IN LOC DE VITEZA

 

De unde le scoti man?

 

AVIOANE:

1. Vopseaua lu' peste prajit ajuta la absorbtia unei parti din undele radar

2. UNGHIURILE SPECIAL CALCULATE ale fuselajului ajuta la deflectarea undelor radar spre alte directi

 

Deci: 1+2 sunt pentru avioane si unde radar

 

Laserul e alta mancare de peste.

 

 

 

Acum cu indecele tau de viteza si literele: Aparatele alea radar (unde radio in romania) au un soft pe ele. De unde stii ce versiune de hw+sw au masinile romanesti de politie, daca zici tu ca apar LITERE. Nu este nimic logic.

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah asta bate campii cu vopseaua lu peste. Fix la noi in tara o ajuns vopseaua asta miraculoasa.Eu am care face motor invizibil ... sa ma jur.

Imi dai motoru,ti-l vopsesc si apoi nu te mai prinde nimeni cu radaru.Asta daca stii sa mergi pe motor invizibil.Iar daca nu il vezi inseamna ca nu e al tau motoru :friends:

 

ca final... povestea cu vopsele si alifii pentru motoare cred ca e buna pentru cei din clasa a 5-a. Care sunt siguri ca gigel din 8A o mers cu 300 la ora pe gilera de 125.

stra stra bunica a zis ca daca il dau cu ulei si apoi cu putina sare creste cuplu.o sa incerc..

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si te mai miri de ce se produc accidente de motocicleta soldate cu morti si raniti...Acum le dau drpetate conservarilor....

 

Pai cum vreti sa va vada aia daca va spoiti bicicletele cu cazmaz d'asta?! :friends:

 

Drum cu radare defecte! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare!?!!!

daca fur de la gara de nord o punga a unui aurolac

si dau cu mazga de aia pe mobra nu devine "invizibila" sub nasul politistilor :friends:

adulmeca un pic cand trag mobra langa el ... si nu imi mai da amenda :cheers:

partea mai nasola e ca sub casca trebuie sa imi bag masca cu filtre :lol:

 

da o sa fie lucioasa mhancatzas cu un miros inconfundabil .... :)

 

Vopsea Uscat!

 

topicul asta o sa iasa cel mai bun pe 2009

 

ori cel mai hazliu

ori cel mai stupid

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce se oftica una lume pe aici ... ca nu are motoru vopsit stealth :friends:

cine a apucat sa cumpere acum se bucura de ture la viteza maxima :cheers: si fara stres de radar :lol:

cine nu ... cobeste ca nu e adevarat ca nu e posibil ... bla bla bla ... scuteristi ce sa le faci scooter.gif

 

 

PS. ce NU imi place la vopseaua asta ca trebuie sa dai un strat mai gros :) adica mai multa vopsea respectiv mai scumpa, dar merita fiecare euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce se oftica una lume pe aici ... ca nu are motoru vopsit stealth :friends:

cine a apucat sa cumpere acum se bucura de ture la viteza maxima :cheers: si fara stres de radar :lol:

cine nu ... cobeste ca nu e adevarat ca nu e posibil ... bla bla bla ... scuteristi ce sa le faci scooter.gif

 

 

PS. ce NU imi place la vopseaua asta ca trebuie sa dai un strat mai gros :) adica mai multa vopsea respectiv mai scumpa, dar merita fiecare euro

 

 

 

asta e ceva de genu!!

 

apasa de 3x ctrl+alt+del arunca calcu` pe geam da foc la casa punetzi o dorintza si cand ajung pompierii ...dorintza se implineste!! ...

 

 

si on on-topic : ..eo cred ca e prea frumos sa fie adevarat! ...si la noi in romania ??asa ceva ? ..niciodata ...si in state..daca exista asa ceva ...nu cred ca ar fi legala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o galeata de vopsea invizibila, si ultra usoara. De fapt e atat de invizibila incat nici macar in galeata nu se vede, si atat de usoara incat poti sa juri ca e goala galeata.

 

Si nu vreau sa o vand, vreau doar sa ma laud.

 

:friends:

 

Gata. Ma cam enerveaza ca tot apare topicul asta la noutati...

 

Pentru vanzari mergeti pe ebay.

 

 

no nu te supara ... frate

da la voi acolo se merge domol asa ca nu.i bai de depasiti 50 km/h

deci nu.i nevoie de vopsea

 

uite la constanta ar fi nevoie de niste tiruri sa mai mearga pe bulevardele alea sa mai opreasca ceva dacii solnita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut rost din state de 0.500 litri de vopsea care este data pe avioanele F 117

 

din ce am discutat cu omul

ei au facut ceva probe pe 3 modele de motoare

care si datorita formelor nu apar pe radarele de politie

deci vopsea + forma carene = 0 detectie radar

 

so

deschid licitatie

de la 1000 euro inclus manopera ............ nu se poate vopsi decat cu scula speciala.... este o duza de o anumita dimensiune care se aplica pe pistolul de vopsit

0.500 litri ajung pt o motocicleta

Nu pot sa citesc intregul topic, deoarece nu am mai citit de mult timp in limba romana.

Eu locuiesc de cativa ani in Elvetia si as vrea sa stiu daca oferta mai este valabila si daca produsul poate fi trimis cu DHL-ul.

Deasemenea ma intereseaza in mod expres, ce diametru are duza cu care se aplica vopseaua si daca "scula speciala" dispune de camera de compresie, in care se imbunatateste calitatea vopselei (am citit undeva ca exista).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturi pentru aplicarea si utilizarea vopselei:

 

-Purtatorii de slapi trebuie sa isi vopseasca si unghiile de la picioare , ca alea ies la radar .

- Inainte de atacul unui viraj in ac de par, pilotul trebuie sa-si dea jenunchiul interior cu namol de Techirghiol- pentru a evita refrexia provocata de acidul picioric din cizma si polimerii din vopsea. As sugera sa dea si pe casca.

-Daca pilotul zambeste ca i-a facut pe fraierii cu radarul, manevra cu namaol de mai sus trebuie aplicata si pe dinti (Rambo style).

- Daca pilotul e inca adolescent si are aparat dentar cu Tungsten, nu mai e necesara aplicarea pe dinti.

:friends:

namolire usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfaturi pentru aplicarea si utilizarea vopselei:

 

-Purtatorii de slapi trebuie sa isi vopseasca si unghiile de la picioare , ca alea ies la radar .

- Inainte de atacul unui viraj in ac de par, pilotul trebuie sa-si dea jenunchiul interior cu namol de Techirghiol- pentru a evita refrexia provocata de acidul picioric din cizma si polimerii din vopsea. As sugera sa dea si pe casca.

-Daca pilotul zambeste ca i-a facut pe fraierii cu radarul, manevra cu namaol de mai sus trebuie aplicata si pe dinti (Rambo style).

- Daca pilotul e inca adolescent si are aparat dentar cu Tungsten, nu mai e necesara aplicarea pe dinti.

:kiss:

namolire usoara.

 

In plus, daca nu trimite din mers link-ul acestui topic la tot motociclistii pe care ii cunoaste, userul lui va fi sters. In plus va fi stearsa si adresa de mail, categoria A de pe permis si cifrele si literele de pe placuta de inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

S-acuma sa-i stric eu "afacerea" de miliarde de $ boswanezi: ce te faci daca stand jmeker la o terasa, asa pe nepusa masa, nu se mai vede motoru, exact atunci cand apar pipitele :blink:

.....dai 7000 pe er1 si 1000 pe vopsea si 500 pe vopsit mai si risti sa mori pt ca intradevar acuma nu te vede nimeni in trafic si la urma tot la revistele sau filme cu Pamele pt palmele ramai :)

 

PS: Intrebare stupida: Mai poti pune GPS pe un astfel de motor?? ;)

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-acuma sa-i stric eu "afacerea" de miliarde de $ boswanezi: ce te faci daca stand jmeker la o terasa, asa pe nepusa masa, nu se mai vede motoru, exact atunci cand apar pipitele :blink:

.....dai 7000 pe er1 si 1000 pe vopsea si 500 pe vopsit mai si risti sa mori pt ca intradevar acuma nu te vede nimeni in trafic si la urma tot la revistele sau filme cu Pamele pt palmele ramai :)

 

PS: Intrebare stupida: Mai poti pune GPS pe un astfel de motor?? :)

 

poti...dar se vede numai GPS-ul...restul e invizibil,se intelege... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa citesc intregul topic, deoarece nu am mai citit de mult timp in limba romana.

Eu locuiesc de cativa ani in Elvetia si as vrea sa stiu daca oferta mai este valabila si daca produsul poate fi trimis cu DHL-ul.

Deasemenea ma intereseaza in mod expres, ce diametru are duza cu care se aplica vopseaua si daca "scula speciala" dispune de camera de compresie, in care se imbunatateste calitatea vopselei (am citit undeva ca exista).

 

;) Are you for real ? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloo am si eu de vanzare 500 ml de apa vie......Cine o bea devine prietan cu nemuritorul.....

Oricum cine cumpara vopseaua poate avea probleme cu rusii, aia au rachete care dau avionele invizibile radar jos..Sa nu se doteze politia cu un lansator....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea....FAKE!!!! Este o emisiune..."MYTHBUSTERS" pe Discovery...si era acest mit..sa incercat faza...cu o masina...si a fost detectata...ca sa poti "fraieri" radarul intai si intai trebuie sa stii cum functioneaza......de aici infloresc ideile...daca tu nu ai cunostinta cum merge "dracia de pe bordul masinii de politie".......sorry...e un fake..prostii sa puna botul..nu?

 

P.S. : Radarul trimite unde spre obiectiv (masina) sau moto .... si cu viteza cu care acele unde transmise de aparatul radar se intorc inapoi....aceea este viteza de deplasare a mobilului...deci poti s-o faci si aurita ce culoare vrei......ca ea tot e detectabila...doar un material care sa o absoarba........cat de avioane..care merg cu mach 3...(3000km/h) sau cam asa....moto cu maxim 200 km/h pe sosele din Romania.......sauchiar 299..e o nimica toata......

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...