Sari la conținut

SMAEB 2009 Se anuleaza sau nu SMAEB?


Flanker
 Share

Postări Recomandate

Va salut!

 

Probabil ca va topiccul va deveni "telefonu' fara fir". Ieri, in masina, am auzit pe un post de radio

ca Salonul International Moto va fi anulat datorita lipsei firmelor producatoare si ca in urma unui calcul

statistic ar fi venit doar jumatate din vizitatorii de anul trecut.

 

Un raspuns sigur.............?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este ce am gasit si eu :

The Motor&Accessories auto show organized by Nef Expo, which was supposed to take place between April 3 and 5, was cancelled as it wouldn?t have had enough participants and its promotion budget would have been too low, Nef Expo?s PR officer Nicoleta Albert told MEDIAFAX.

 

"We?ve cancelled this year?s motor show because attendance wouldn?t have matched last year?s and we (Nef Expo) had planned to increase the popularity of this event each year. We preferred to cancel it rather than have a sub-standard event,? Albert said.

 

Early February, Nef Expo?s official said organizers expected at least 30,000 visitors at the auto show, triple compared to 2008, and 20-30 participants of the motor and accessories industry, the main players of which had already confirmed they would participate.

 

Romania?s Automotive Manufacturers and Importers Association, or APIA, decided mid-December to cancel the 2009 Bucharest International Motor Show (SIAB), following the sharp decline of the global and local auto industry.

Sper sa nu fie adevarat!!!

Editat de Thrash_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopa...naspa veste...imi fac praf planurile, si nu numai mie :rolleyes:

 

Sa speram ca vor ramane ambele in picioare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe siteul lor de presa nu vad nici un anunt, ci doar stirea de pe MotoFlash.

E ciudat, totusi ca pana acum nu am vazut pe siteul de la SMAEB o lista cu participanti, desi mai este cam o luna pana la eveniment. Sa vedem daca acum importatorii oficiali se vor reorienta si vor expune/vinde si ei in cadrul SMAEB.

 

Personal nu sunt de acord cu expozitia cu vanzare tipic romaneasca gen talcioc, prefer un salon in care sa vad despre ce e vorba, ma informez despre un produs si daca vreau sa cumpar, ma duc frumusel la showroom. Aici reprezentantii in loc sa fie atenti la posibilii clienti, sa dea informatii si sa socializeze, stau cu ochii dupa hoti sau stau sa vanda marfa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul Moto organizat de NEF Expo s-a anulat.

 

"Salonul Moto & Accesorii organizat de compania Nef Expo, programat sa aiba loc in perioada 3 - 5 aprilie, a fost anulat din cauza numarului insuficient de participanti si a bugetului de promovare prea mic."

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...