Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

@Mr. Magic: Superb VFR ul tau.... la cat mai multi km

 

Si pozele la fel (Nikon D3100 @ 35mm 1.8) ?

 

Hehe ... ai ghicit, e grozav obiectivul de 35mm, se pricepe la facut poze de wallpaper :)

 

O chestie interesanta ce am observat-o e ca sunetul motorului sperie cainii ... inainte cu 4 in linie toti erau pe mine.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merci, merci ... e frumusica si imi place cum merge. Anu asta nu mai apuc dar la anu imi propun sa fac mai multe drumuri cu ea.

 

Sunt curios, se organizeaza ceva iesire dedicata posesorilor de VFR ?

 

se intampla saptamanal in Bucuresti Joia la ora 19 ~ 19:30

si planuim o iesire mai ampla si mai in mijlocul farfuriei ca sa tenteze pe mai multa lume din tara dar e doar in stadiu de idee.

 

vine cineva astazi la intalnire?

 

cu siguranta 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica el si eu, cel putin. banuiesc ca si S3RJ.

 

Se tot discuta de una anuala pe undeva. Anul trecut a fost la Rasnov.Anul asta discutam inca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

intrebare: la VFR RC36, cand am schimbat uleiul, ma uit la rezervorul de lichid de racire, si vad ca nu e nimic in el, e uscat. Completez pana la semnul upper? sau ala e doar vas de expansiune, daca fierbe in radiator se umple sau? Si daca completez, ce sa culoare sa pun?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

intrebare: la VFR RC36, cand am schimbat uleiul, ma uit la rezervorul de lichid de racire, si vad ca nu e nimic in el, e uscat. Completez pana la semnul upper? sau ala e doar vas de expansiune, daca fierbe in radiator se umple sau? Si daca completez, ce sa culoare sa pun?

Multumesc!

 

umplel-l pana la nivelul Upper restul de rezervor de la upper pana la gura lui este volumul tampon daca clocoteste.

 

culoarea nu conteaza ci doar concentratia. e mai implu sa stii ce e inautnru punand nou tot lichidul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica el si eu, cel putin. banuiesc ca si S3RJ.

 

Se tot discuta de una anuala pe undeva. Anul trecut a fost la Rasnov.Anul asta discutam inca :)

Propun o intalnire la Sighisoara, daca e interesat careva. Promit sa ma ocup de organizare. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sighisoara e perfect ... si eu ma bag in cazul in care data e ok.

Pai eu ma gandeam la weekendul 18-19 august. Daca mai sunt doritori pot veni si cu propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajungand la cumparaturi dimineata (solutie bituminoasa pe baza de solvent - se gas a naibii mai greu si-ii mai scumpa) la Brick nici bine nu ma dadui jos de pe mobra ca mi puse un calator clandestin pe ea. N-am mai vazut un astfel de fluture (randunica parca-i zice) de cand eram copil si alergam pe coclaurile Medgidiei (aceea de-o canta Dan Spataru - el fu tot d'acolo) si nici nu m-asteptam sa vad iar in prafuita de C-ta...

post-41410-0-23255700-1344109291_thumb.jpg

post-41410-0-38569000-1344109313_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia asta se anunta ceva ? Nu de alta dar parca as avea si eu ceva timp liber saptamana asta :P ...si despre "marea" intrunire de ce nu s`ar face la Rasnov in perioada cand se tine intrunirea :rolleyes:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fot ieri cu vfr ul 800 din 98 si am constatat ca prind doar 220 km h

este normal?mi se pare putin

voi cat prindeti cu ale voastre?

la ce sa umblu sai mai dau viteza?

 

250 km/h pe bord am prins si eu pe A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bun pentru mine. plec la Brno la cursa. eu pot incepand cu weekendul 7-8 sept.

 

Si eu as propune si as participa de la inceputul lui sept, pentru ca in a 2-a jumatate a lui august am concediu.

Iar Sighisoara suna bine. beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia asta se anunta ceva ? Nu de alta dar parca as avea si eu ceva timp liber saptamana asta :P ...si despre "marea" intrunire de ce nu s`ar face la Rasnov in perioada cand se tine intrunirea :rolleyes:

 

Joi ajung si eu.

 

Cat despre "marea" adunare VFR-asca, n-as avea nimic impotriva sa fie legat de alta intrunire moto (nu stiu can e cea de la Rasnov de exemplu), dar am aceeasi problema cu @gabitzu, pana pe 8 septembrie sunt plecat. Eventual mai vorbim joi despre asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi ajung si eu.

 

Cat despre "marea" adunare VFR-asca, n-as avea nimic impotriva sa fie legat de alta intrunire moto (nu stiu can e cea de la Rasnov de exemplu), dar am aceeasi problema cu @gabitzu, pana pe 8 septembrie sunt plecat. Eventual mai vorbim joi despre asta.

in fiecare an s`a tinut la inceputul lui sptembrie,anul asta este pe data de 7-9 spetembrie in aceias locatie (camping Rasnov)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fiecare an s`a tinut la inceputul lui sptembrie,anul asta este pe data de 7-9 spetembrie in aceias locatie (camping Rasnov)

 

Daca se poate sa dati mai multe detalii despre/unde-i locatia tare v-as multumi. Voi incerca s-ajung si eu (functie de ce/cum negociez cu sotia :) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate sa dati mai multe detalii despre/unde-i locatia tare v-as multumi. Voi incerca s-ajung si eu (functie de ce/cum negociez cu sotia :) ).

 

Din ce imi aduc eu aminte camping-ul ar fi la coordonatele 45.589709,25.473345.

 

Diseara ajung in jur de 19:30, mai devreme nu pot.

Editat de S3RJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi incantat de cunostintza :cheers: la intrunirea locala sa ii spunem asa....cat despre ceea mare ....daca se voteaza pt Rasnov cum am mai spus mai sus 7-9 septembrie, Rasnov - Brasov , KRONSTAD BIKERS MOTO PARTY (organizator: Clubul Kronstadt Bikers) campingul de la poalele cetati Rasnov chiar nu aveti cum sa il ratati,atmosfera in fiecare an a fost mai mult decat frumoasa indiferent de vreme si de participantzi...nu le fac reclama dar avand in vedere ca locatia este cat de cat centrala ete tot o data si mai accesibila pt majoritatea din tara,parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...