Sari la conținut

Accident Uverturii


Papy01
 Share

Postări Recomandate

Yamaha R6, rosie.

Parea ca taxi-ul care venea dinspre Lujerului a vrut sa faca stanga pe o straduta, nu s-a asigurat si motociclistul a intrat in el.

A venit Smurd-ul destul de repede si l-a luat. Rani deschise nu am vazut sa aiba, in schimb nu parea nici ca e constient. Sper ca e ok.

Ideea este ca nu parea sa fie nimeni de-al motociclistului la motor, sa ia ce mai avea pe-acolo, in schimb erau niste personaje nu f

binevoitoare care dadeau tarcoale. Ma duc acum sa vad ce nr de inmatriculare are, poate-l stie cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la profilul de mai sus , userul are GR-77-BYU nu GR-99-BYU :lol:

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zica si lumea acum,AVEA VITEZA,taximetristii astia sunt cei mai nenorociti, 3 accidente am avut cu masina din cauza lor,mi-au taiat fata,fara sa se asigure si fara semnalizare. ar trebui sa faca testare la fiecare 6 luni sa dea sala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singuru' meu accident a fost cu un taximetrist.mi-a intors in fata pe linie continua...bafta motociclistului si sanatate maxima

Fiecare a avut incidente mai mult sau mai putin nasoale cu taximetristii(fie ca motociclisti,soferi auto sau... pietoni).Ei fac legea pe strazile din Bucuresti,sa recunoastem!!!

Taica'miu a asistat fara voia lui la acest accident!Zona este ticsita de taximetristi.Este extrem de periculos sa mergi tare (chiar si cu masina) pe-acolo pentru ca strazile sunt inguste,sunt tot felul de marlani care traverseaza aiurea,masini care ies de pe stradutele "mascate"de alte vehicule parcate,etc.

Am inteles ca avea ceva viteza.

Sper ca baiatul sa fie ok...desi la cum arata motorul(...dauna totala...I think).

Da-l naibii de fier,tipul sper sa nu aibe nimic grav!

Bafta!!!(ca are nevoie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zica si lumea acum,AVEA VITEZA,taximetristii astia sunt cei mai nenorociti, 3 accidente am avut cu masina din cauza lor,mi-au taiat fata,fara sa se asigure si fara semnalizare. ar trebui sa faca testare la fiecare 6 luni sa dea sala.

 

De-ar fi asa simplu ar fi bine,dar crezi ca s-ar rezolva ceva ? nu e vorba sa dea sala la fiecare 6 luni, ei stiu sa conduca, din pct meu de vedere problema este acea "falsa incredere" pe care o capata ei deoarece conduc zilnic 8-10 ore,si au impresia ca ei stiu,ei se descurca,ei vad,nimeni nu-i mai bun ca ei, in traficu asta de cacao...dar tocmai asta ii face mai nepasatori.

 

Ma rog,n-are rost sa discutam discutii, sper sa fie ok omu,asteptam vesti.

 

Bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :lol: mda....motorul a fost al meu

parca e blestem...eu tot in martie anul trecut am avut accident cu el in giurgiu

...acum tot in martie....nu stiu ce sa mai cred

tocmai ma intalnisem cu baietasul asta in Ploiesti acum trei zile,...si stabilisem sa il rascumpar de la el,caci e tot pe numele meu inmatriculat

pacat....imi pare nespus de rau pt el

multa sex oral la toti taximetristii aroganti si inconstienti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am trecut si eu azi calare pe acolo dupa accident....omu cred ca era in drum spre spital.

Din cate am vazut cum era moto lovita cred ca avut ceva viteza, si normal! taximetristu imputit (nu chiar toti) a facut stanga chiar in fata lui.

 

 

Sper ca nu a patit ceva grav baiatu'. Insanatosire totala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :lol: mda....motorul a fost al meu

parca e blestem...eu tot in martie anul trecut am avut accident cu el in giurgiu

...acum tot in martie....nu stiu ce sa mai cred

tocmai ma intalnisem cu baietasul asta in Ploiesti acum trei zile,...si stabilisem sa il rascumpar de la el,caci e tot pe numele meu inmatriculat

pacat....imi pare nespus de rau pt el

multa sex oral la toti taximetristii aroganti si inconstienti

Offtopic: Oare o fi bine sa vinzi Yamaha R6 la baietasi?

 

Ontopic: Ai putea tu sa ne divulgi cine e respectivul si daca e forumist pe aici, poate asa aflam mai usor de starea lui de sanatatae. Dupa zona accidentului ma astept sa fi fost transportat la Spitalul Municipal (Universitar pe rit nou). Dupa cum arata mobra ma astept ca motociclistul sa aiba probleme serioase macar la piciorul stang, pentru ca sunt facute praf carenele pe partea aia (chiar si cea din spate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Oare o fi bine sa vinzi Yamaha R6 la baietasi?

 

Ontopic: Ai putea tu sa ne divulgi cine e respectivul si daca e forumist pe aici, poate asa aflam mai usor de starea lui de sanatatae. Dupa zona accidentului ma astept sa fi fost transportat la Spitalul Municipal (Universitar pe rit nou). Dupa cum arata mobra ma astept ca motociclistul sa aiba probleme serioase macar la piciorul stang, pentru ca sunt facute praf carenele pe partea aia (chiar si cea din spate).

 

Din ce-am apucat eu sa vad, avea mana stanga bandajata ,in mana dreapta inca mai avea manusa...si la gat pus un din-ala (nu stiu cum se numeste) ca sa i-l sustina. Alte rani nu parea sa aiba. Pantalonii nu pareau a fi rupti si inca avea incaltamintea in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce-am apucat eu sa vad, avea mana stanga bandajata ,in mana dreapta inca mai avea manusa...si la gat pus un din-ala (nu stiu cum se numeste) ca sa i-l sustina. Alte rani nu parea sa aiba. Pantalonii nu pareau a fi rupti si inca avea incaltamintea in picioare.

 

rectific: era vorba de mana dreapta bandajata si pe mana stanga inca mai avea manusa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la gat pus un din-ala (nu stiu cum se numeste) ca sa i-l sustina.

guler cervical se numeste. sa speram ca nu are leziuni la coloana sau la gat

 

multa sanatate bikerului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

 

:lol:

 

nu-s sofer de taxi insa, la cum arata mobra sigur nu a avut 60-70 asta este clar,si la cat de aglomerata este strada aia...

 

multa sanatate motociclistului ca banuiesc ca de asta are nevoie acum si pe viitor mai multa atentie

 

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

nu le mai lua bre apararea pentru ca stim cu totii cum circula taximetristii. nu e treaba mea ca nu ajunge el la comanda sau ca si`a adus aminte clientul unde`i sta parasuta. intai de toate trebuie sa respecte regulile de circulatie.

RESPECT pentru experientza ta. PT. cea pe doua roti nu pt cea de taximetrist.

 

MULTA SANATATE BIKER`ULUI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le mai lua bre apararea pentru ca stim cu totii cum circula taximetristii. nu e treaba mea ca nu ajunge el la comanda sau ca si`a adus aminte clientul unde`i sta parasuta. intai de toate trebuie sa respecte regulile de circulatie.

RESPECT pentru experientza ta. PT. cea pe doua roti nu pt cea de taximetrist.

 

MULTA SANATATE BIKER`ULUI.

care-i faza ??? pentru aia de taximetrist de ce nu ??? mai intai trebuie sa fim noi oameni si sa respectam regulile dupa aia sa dam in cap la altii ca nu le respecta.Iar baiatul cu R6 sincer nu cred ca o ardea cu 60 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

nu toti sunt de aceasi speta,dar cei care ne deranjeaza sunt cei care ne omoara......meseria asta vine cu stresul si grijile aferente,daca nu iti convine REPROFILEAZATE.....

 

am fix acelas motor ca model si colorit....am fost sunat de un prieten ingrijorat,crezand ca sunt eu....mi-a spus ca motociclistul era constient...sper sa fie asa,sa nu aiba nimic grav...sanatate biker-ului...si multa multa t :lol: :D :) aximetristului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata motorul,este incepator baiatul si probabil a "pacatuit" un pic cu gazul.Sanatate maxima si sper sa-si fi invatat "lectia"!!!

P.S.

Acum am observat cel cu postul de mai sus e inregistrat in aceeasi zi cu mine...3 ani mai tarziu :D nu e funny?? :lol:

Editat de R3Kin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

 

 

Bravo tata si daca iti ard creierii in cap ca trebuie sa ajungi la o adresa intr-un anumit timp trebuie sa circuli pe strazi ca si cum toti sa se fereasca sau tu taximetrist sa fii cel prioritar si dai peste oricine nu, taximetristi circula ca in codru... noi nu o sa ajungem ca o tara civilivata in trafic nici cand copilul meu va fi strabunic in opinia mea asa ca mare atentie la TAXIMETRISTI ca multi sunt tarani veniti la Bucurest sa faca si ei bani.

Sper ca Biker-ul sa se faca bine cat mai repede ,pacat de el dar si de motor insanatosire grabnica !!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...