Sari la conținut

Accident Uverturii


Papy01
 Share

Postări Recomandate

Eu eram in casa (pe Dealul Tugulea pt cine cunoaste zona) si fiind geamurile deschise, am auzit un motor putin turat.

Am tresarit, pt ca s-a auzit pt cateva secunde ( 4-5 sec ) apoi s-a intrerupt dintr-o data si la sfarsit s-a auzit o pocnitura.

Evident mi-am imaginat ca s-a intamplat ceva, desi nu auzisem sa franeze careva. Dupa vreo 3 minute am auzit si-o sirena

de ambulanta si n-am mai rabdat: am coborat sa vad ce s-a intamplat. Iar cand am ajuns acolo am vazut ceea ce v-am spus.

Uverturii este o strada destul de aglomerata cam la orice ora; eu nu am vazut cand s-a intamplat totul ( doar am auzit ) , deci

nu as aprecia corect viteza pe care ar fi putut sa o aiba, insa nevazand urme de frane, imi imaginez ca si 40 kmph sa fi avut

si tot se facea motorul praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

 

Din pacate n-ai dreptate taximetristi care merg cat de cat corect ii numeri pe cateva degete. Ce folos ca au experienta de nspe ani daca nu semnalizeaza cand fac vreo schimbare de banda sau vreun viraj pe vreo straduta? Inca nu citim ganduri, ca el vrea s-o ia la stanga. Inca mai se folosesc acele metode invechite cum ar fi SEMNALIZAREA.Nu vorbesc de taiat calea si alte sicanari. Si meseria asta ca si altele vine cu stresul de rigoare, nu cred ca au vreo scuza pentru halul in care merg.

Din cate s-a zis mai sus baiatul e cat de cat ok? Pacat de motor ca e facut de comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Insanatosire grabnica motociclistului.

Nu vreau sa ma pronunt asupra vinovatiei celor implicati in accident.

Vreau doar sa va expun o parere personala:

 

Am ajuns la concluzia este doar vina noastra daca se intampla ceva nasol cu noi. Zic asta deoarece majoritatea conducatorilor/soferilor auto nu stiu ce inseamna o motocicleta. Pentru ei, motocicleta reprezinta doar un etalon de viteza.

 

Prejudecatile o sa mai domine pentru ceva timp mintea participantilor la trafic.

Zic ca este vina noastra, a celor care se afla la ghidon, deoarece noi stim ce ne asteapta. Noi stim cat de mult pierdem intr-o astfel de intamplare. Prin urmare, este responsabilitatea noastra de a ne pazi.

 

Desi nu este o concluzie corecta, deoarece mersul pe drumuri publice atrage de la sine si responsabilitatile de rigoare; trebuie adoptata tocmai pentru a nu fi implicati "intamplator" intr-un astfel de eveniment in care o secunda de neatentie si/sau neglijenta, ne poate costa mult prea mult.

 

Trebuie sa adoptam o atitudine mult mai defensiva cand suntem la ghidon, poate chiar o atitudine paranoica, daca numai asa putem ajunge acasa intregi.

 

Inca odata, insanatosire grabnica motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff, abia a inceput sa ne zambeasca soarele si sa se usuce asfaltul ca deja avem topicuri noi la acc.

nu-mi place deloc, iar zona aia uverturii/piata veteranilor parca aduna toate accidentele din militari. Ma indoiesc ca motoreta ar fi avut viteza mai mica de 50 (unde e trafic, si sunt zeci de animale, e MULT). Iar taximetristii sunt niste ANIMALE in trafic. cred ca doar 5-10% sunt soferi cu minte si respect in trafic. restul sunt niste animale nesimtite. conduc si masina, cunosc si niste taximetristi. iar soferii de logan trebuiesc ocoliti. n-am deloc respect si atentie la volan. conduc doar pentru ei si atat.

 

sa speram ca ne veti spune si vesti bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ma intalnisem cu baietasul asta in Ploiesti acum trei zile,...
ca s-a auzit pt cateva secunde ( 4-5 sec ) apoi s-a intrerupt dintr-o data si la sfarsit s-a auzit o pocnitura. [..] Uverturii este o strada destul de aglomerata cam la orice ora;

Baietas, R6, motor turat 4-5 secunde (suficient pentru un R6 sa sara de 100km/h) pe o strada mereu aglomerata (am stat pe langa ea, e periculos si trotuarul acolo). Cine a mers pe strada aia cu masina stie ca uneori nu ai vizibilitate mai mult de 5-10 metri, fiind o strada ingusta (abia trec doua autobuze unul pe langa altul), cu multe masini parcate aiurea, stradute laterale si pietoni zombie. Poti sa fii si Schumacher acolo, daca trebuie sa faci stanga si vine unul cu 60km/h spre tine, iese urat.

 

Totusi, toata lumea il injura pe taximetrist. Nu incerc sa-l apar, zic doar ca lucrurile nu sunt alb-negru. Unii de pe forumul asta mai conduc si masini. Si nu stiu cum statea treaba daca la volanul masinii era un motociclist pentru ca sunt sigur ca nici el n-ar fi putut evita un baietas pe R6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate motociclistului!

 

In rest, discutam discutii :D Exista taximetristi cretini si exista taximetristi ok. Unul din ei

e posibil sa-mi fi salvat viata, dandu-se din fata mea la 100 la ora, desi abia a avut cum sa-mi faca loc iar el n-avea

nici o obligatie. Pur si simplu a vazut ca-s la limita cu spatiul si calare pe frane, a fost om si mi-a crescut exponential

sansele sa scap nevatamat dintr-o faza aiurea in care fiecare mergea de parca era soseaua lui privata. Iar eu ca prostu

le urmam exemplu :)

 

Sunt de acord cu Kosh, ca e numai vina noastra ce se intampla. Viteza, asigurat, neatentie, 1000 de factori. Daca esti

bun de tot si exagerat de atent, stii bine orasul si prevezi TOT ce se poate intampla, traiesti pan' la adanci batraneti

si pe super-sport :D Nu-mi ziceti ca-s aberatii ca avem si mosnegei printre noi care se dau pe japoneze de cand se puteau

aduce la noi :kiss: 1-2-3% din accidente nu pot fi prevenite de nici o culoare. A se vedea accidentul meu cu cablu, unde aveam

doar 50 kmh. Sa nu aud ca de ce "doar" 50 kmh, ca e vitezana si cine zice ca merge legal pe vitezana sau incet sau prudent,

e fie ipocrit/mincinos fie si-a ales prost rau mobra (gen si-a luat-o sa "dea bine" la fete) :lol:

 

Apropos de ce zice Adam de strada aia - da, e penibila, plina de treceri, masini parcate ca dracu' si tot ce trebe' sa ai conditiile

optime pentru accidente en-gross. Insa toate au o solutie. Cand merg la mama (care sta acolo) nu trec never, ever de 50 pe

acolo (si, dupa cum ziceam mai sus, nu-s usa de biserica) E blestemata RAU strada aia. Din amicii mei 2 au facut accident acolo.

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Insanatosire grabnica motociclistului.

Nu vreau sa ma pronunt asupra vinovatiei celor implicati in accident.

Vreau doar sa va expun o parere personala:

 

Am ajuns la concluzia este doar vina noastra daca se intampla ceva nasol cu noi. Zic asta deoarece majoritatea conducatorilor/soferilor auto nu stiu ce inseamna o motocicleta. Pentru ei, motocicleta reprezinta doar un etalon de viteza.

 

Prejudecatile o sa mai domine pentru ceva timp mintea participantilor la trafic.

Zic ca este vina noastra, a celor care se afla la ghidon, deoarece noi stim ce ne asteapta. Noi stim cat de mult pierdem intr-o astfel de intamplare. Prin urmare, este responsabilitatea noastra de a ne pazi.

 

Desi nu este o concluzie corecta, deoarece mersul pe drumuri publice atrage de la sine si responsabilitatile de rigoare; trebuie adoptata tocmai pentru a nu fi implicati "intamplator" intr-un astfel de eveniment in care o secunda de neatentie si/sau neglijenta, ne poate costa mult prea mult.

 

Trebuie sa adoptam o atitudine mult mai defensiva cand suntem la ghidon, poate chiar o atitudine paranoica, daca numai asa putem ajunge acasa intregi.

 

Inca odata, insanatosire grabnica motociclistului.

 

 

DECI NU-TI LASA VIATA PE MAINILE CELORLALTI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Salut.

Insanatosire grabnica motociclistului.

Nu vreau sa ma pronunt asupra vinovatiei celor implicati in accident.

Vreau doar sa va expun o parere personala:

 

Am ajuns la concluzia este doar vina noastra daca se intampla ceva nasol cu noi. Zic asta deoarece majoritatea conducatorilor/soferilor auto nu stiu ce inseamna o motocicleta. Pentru ei, motocicleta reprezinta doar un etalon de viteza.

 

Prejudecatile o sa mai domine pentru ceva timp mintea participantilor la trafic.

Zic ca este vina noastra, a celor care se afla la ghidon, deoarece noi stim ce ne asteapta. Noi stim cat de mult pierdem intr-o astfel de intamplare. Prin urmare, este responsabilitatea noastra de a ne pazi.

 

Desi nu este o concluzie corecta, deoarece mersul pe drumuri publice atrage de la sine si responsabilitatile de rigoare; trebuie adoptata tocmai pentru a nu fi implicati "intamplator" intr-un astfel de eveniment in care o secunda de neatentie si/sau neglijenta, ne poate costa mult prea mult.

 

Trebuie sa adoptam o atitudine mult mai defensiva cand suntem la ghidon, poate chiar o atitudine paranoica, daca numai asa putem ajunge acasa intregi.

 

Inca odata, insanatosire grabnica motociclistului.

 

 

 

ASA ESTE!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un MARE lol :) .Majoritatea postarilor de mai sus imi amintesc exact de conflictul dinte motociclisti si restul lumii. De ce trebuie intodeauna sa ii bagam pe toti in aceiasi oala doar ptr ca unii sunt cretini din nastere? Dar cred ca nu are rost sa cautam raspunsul pentru ca lucrul asta se petrece de cand lumea in toate categoriile sociale :D

 

Recuperare usoara motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite tac pac cum iesi vinovat motociclistul , da de ce domnilor ?? cum ati tras voi concluzia ca avea viteza ?? oare la motorete sa facut test de impact frontal ?? ia faceti voi un test cu motorete fabricate dupa 2000 si mari surprize o sa aveti . singura vina a motoristului este ca sa intilnit in drumul lui cu taximetristul "regele soselelor" , nu a vrut sa se asigure ca de asta e treaba facultativa si finalul se vede in poze .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un MARE lol :) .Majoritatea postarilor de mai sus imi amintesc exact de conflictul dinte motociclisti si restul lumii. De ce trebuie intodeauna sa ii bagam pe toti in aceiasi oala doar ptr ca unii sunt cretini din nastere? Dar cred ca nu are rost sa cautam raspunsul pentru ca lucrul asta se petrece de cand lumea in toate categoriile sociale :D

 

Recuperare usoara motociclistului.

Offtopic: Motociclistii (responsabili) sunt in conflict cu toata lumea pentru ca au obiceiul sa conduca mult mai atent (exista studii care demonstreaza ca in medie motociclistii sunt mult mai atenti la ce se intampla in jur raportat la ceilalti participanti la trafic). Eu cred ca la noi problema consta in faptul ca in scolile de soferi nu se explica clar diferenta intre masina si motociclete (in zilele noastre in speta ca de obicei motocicleta poate sa accelereze mult mai rapid dar ca in functie de model, de pneuri, de conditiile meteo si de experienta motociclistului s-ar putea sa franeze mult mai prost). Soferii nu inteleg faptul ca tu daca-ti lasi o distanta de franare rezonabila o faci ca sa fii sigur ca respecti regula celor 2 secunde (o secunda pentru reactie si o secunda pentru franare), ca ei oricum daca nu respecta regula asta fac intre ei un accident usor, pe cand tu ti-ai putea fractura 3 coaste... Eu m-am plictisit de tampenii de genul ca ma depasesc N bolizi gen Tico sau Matiz pe DN1A prin satele alea de la Valenii de Munte spre Ploiesti, si cand vine prima ocazie de afara din localitate depasesc cate 10-12 la gramada, si merg pe un amarat de motor de 250cc... Dar problema e ca atunci cand am facut scoala de soferi (eu fiind singurul pretendent de A, ca restul toti erau pentru B ) profa de legislatie n-a pomenit nimic despre chestiile aste nici macar cand vorbea despre condusul preventiv, probabil datorita faptului ca nici ea nu s-a dat macar o data pe motocicleta. Bine, si ex-politzaii (proaspat transferati la Prefectura) cu care am dat examenul au ras cand am zis ca eu dau pentru A si mi-au dat formular de B (asa ca am luat 25 de puncte din 26 ca am ratat intrebarea "E voie sa utilizezi in automobil alte obiecte de retinere omologate de RAR in afara de centura de siguranta?" si eu am raspuns Da). Era unul extremist aici pe forum, care zicea ca ar trebui sa se dea B-ul numai dupa ce ai A-ul si ai mers macar 1-2 ani pe motor ca sa ne putem simti si noi in siguranta (sigur ca ar avea efecte dar e imposibil de implementat, ca ar suna ca dictatura motociclistilor impotriva automobilistilor).

 

Ontopic: Totusi nu a aflat nimeni cine e protagonistul accidentului asta si in ce stare e? Ma gandesc ca poate e nevoie de donat de sange sau asa ceva, ca avem o stire sigura ca a plecat cu salvarea si nici macar un zvon ca a plecat de la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare a avut incidente mai mult sau mai putin nasoale cu taximetristii(fie ca motociclisti,soferi auto sau... pietoni).Ei fac legea pe strazile din Bucuresti,sa recunoastem!!!

Taica'miu a asistat fara voia lui la acest accident!Zona este ticsita de taximetristi.Este extrem de periculos sa mergi tare (chiar si cu masina) pe-acolo pentru ca strazile sunt inguste,sunt tot felul de marlani care traverseaza aiurea,masini care ies de pe stradutele "mascate"de alte vehicule parcate,etc.

Am inteles ca avea ceva viteza.

Sper ca baiatul sa fie ok...desi la cum arata motorul(...dauna totala...I think).

Da-l naibii de fier,tipul sper sa nu aibe nimic grav!

Bafta!!!(ca are nevoie)

 

Vina se imparte intre cei 2 participanti la trafic!

Procentele sunt insa foarte greu de calculat!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un medic de la sp universitar(care imi e pacient) mi-a spus ca e destul de rau, printre altele si o ruptura de ficat....

E nasol, e ce imi inchipuiam eu ca e mai rau, si noi frecam menta pe aici cu cine e de vina si cat de cretini sunt de obicei taximetristii.

 

Stie totusi cineva cine e respectivul si daca are de exemplu nevoie de sange pe ce nume trebuie facuta donatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A CONDUCE INSEAMNA A ANTICIPA! Chestia asta este incrustata adanc in creierii mei.., si daca va doriti a creste nepoti.., nu uitati nici macar o secunda fraza asta, pt ca tocmai acea secunda poate fi secunda fatala. PS Pacat, totusi, ca este mai grav baiatul decat sa anticipat, dar, a fost norocos.., multora, destinul nu le-a mai acordat a doua sansa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Slava Domnului, ca a scapat doar cu atat!.., nu mai aruncati atat cu noroi in taximetristi.., nu stiti cum e sa iti arda creierii in cap pt a ajunge la timp la vreo adresa (pt a evita o eventuala suspendare), dupa ce ai stat 2-3 ore asteptand clientul care nu vine iar planul care se plateste zilnic, nu il ai facut, inca.., sau vreun client smintit( sunt destui) care isi aduce aminte in ultima clipa strada pe care locuieste.Taxiul in care a intrat este de la o firma buna (Apolodor), cu soferi experimentati( majoritatea au lucrat la Cobalcescu), daca era de la vreo firma obscura, mai ziceam.., in fine, numai azi am vazut pe 1 MAI doi motoristi care alergau moartea, ca altfel nu imi explic de ce goneau asa, in conditiile in care 60 la ora e o viteza ingrijoratoare si la volanul unei masini la cum se mere pe respectivul bulevard. Sa aveti sanse si zile sa acumulati experienta pe doua roti, ca acum nu mi-as vinde experienta mea nici pe un parc moto!

Pai bine ma nene Jean.. chiar daca esti sau nu taximetrist ... asta nu inseamna ca tre sa omori pe cineva ca sa poti evita o eventuala suspendare. GRRRRRR ,

Cand iti fata mintea sa-mi dai si mie un pui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru tip, insa viteza pe asemenea stradute dauneaza grav sanatatii, si asta se vede chiar pe acest forum, care speram ca nu o sa aiba topicuri noi asa de repede. In inceput de sezon cam urat, sa speram ca nu o sa continue tot asa.

 

Insanatosire rapida motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva zile de caldura au fost si deja au fost destule accidente....si foarte multe despre care nu sa scris aici pe forum...

si eu am avut pe 4 martie(a virat unul spre stanga pe linie continua si l-am pupat, motorul praf) aseara iarasi un baiat a alunecat pe asfalt(ploua si a facut motorul zob un cbr f4i)

grija mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello, nici nu ma asteptam sa nu fi aparut pe aici ... Pe baiat il cheama Costi, e inca la spital cu 2 fracturi la bratul drept si una la bratul stang, are mari dureri abdominale, posibil si la ficat ceva fisura sau ruptura. Urmeaza sa fie operat la bratul drept. Chiar azi am fost la el si nu arata deloc bine :) , dar vorba medicului "a avut zile".

 

Am aflat aiurea.. imi nazarise sa stau la barfa la tel... el fiind primul pe care l'am sunat, nu m'am mirat ca nu mi'a raspuns ptr ca nici nu aflasem de belea. Am continuat sa mai dau telefoane si la urmatorul apel aflu de accident... m'am speriat putin dar am mai insistat ptr mai multe informatii. In fine, m'am hotarat sa merg la spital impreuna cu inca 2 amici.

Imaginea lui pe patul ala nu era chiar placuta, dar am incercat sa facem haz de necaz.

Ne'a povestit cat de cat cum s'a intamplat ptr ca nu isi aminteste foarte multe, a fost inconstient cam 20 de min. Si'a revenit in ambulanta unde medicii erau pregatiti cu electrosocul.

 

El tocmai plecase de la o trecere de pietoni cand in fatza lui un taximetrist s'a hotarat sa schimbe sensul de mers... care se pare ca ia fost fatal, a recunosut ca ia dat gaz dar nu a avut mai mult de 60 km/h.

 

Si oricum comentariile vostre cu incepatori pe r6 sau lipsa de experienta sunt chiar rautacioase. Nu aveti de unde sa stiti cum s'a intamplat exact, cert e ca taximetristul nu l'a vazut asa cum nici voi nu sunteti vazuti de altfel. Am inteles ca in toata faza a fost vorba si de un camion care i'ar fi facut semn taximetristului sa treaca, dar asta nu il scuteste de vina.

 

Sper ca v'am elucidat cat de cat misterele, dar sunt sigura ca pe baza a ce am scris vor urma in continuare cometarii rautacioase. As fi preferat ca prietenii mei sa nu ajunga pe forum la accidente, dar sper din suflet sa fie primul si ultimul.

 

 

Pana una alta inasanatosire grabnica Pisi si te asteptam :X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa ne retinem in afirmatii pripite...mai ales in cazul celor care supravietuiesc accidentelor si ar putea citi dupa un timp tot ce s-a postat intre timp pe topicul dedicat accidentului respectiv....:D

 

Sa speram ca omul se va recupera in scurt timp si va reusi sa va alimenteze dorinta de senzational... :)

 

Daca e nevoie de donat sange, anuntati! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello, nici nu ma asteptam sa nu fi aparut pe aici ... Pe baiat il cheama Costi, e inca la spital cu 2 fracturi la bratul drept si una la bratul stang, are mari dureri abdominale, posibil si la ficat ceva fisura sau ruptura. Urmeaza sa fie operat la bratul drept. Chiar azi am fost la el si nu arata deloc bine :) , dar vorba medicului "a avut zile".

 

Am aflat aiurea.. imi nazarise sa stau la barfa la tel... el fiind primul pe care l'am sunat, nu m'am mirat ca nu mi'a raspuns ptr ca nici nu aflasem de belea. Am continuat sa mai dau telefoane si la urmatorul apel aflu de accident... m'am speriat putin dar am mai insistat ptr mai multe informatii. In fine, m'am hotarat sa merg la spital impreuna cu inca 2 amici.

Imaginea lui pe patul ala nu era chiar placuta, dar am incercat sa facem haz de necaz.

Ne'a povestit cat de cat cum s'a intamplat ptr ca nu isi aminteste foarte multe, a fost inconstient cam 20 de min. Si'a revenit in ambulanta unde medicii erau pregatiti cu electrosocul.

 

El tocmai plecase de la o trecere de pietoni cand in fatza lui un taximetrist s'a hotarat sa schimbe sensul de mers... care se pare ca ia fost fatal, a recunosut ca ia dat gaz dar nu a avut mai mult de 60 km/h.

 

Si oricum comentariile vostre cu incepatori pe r6 sau lipsa de experienta sunt chiar rautacioase. Nu aveti de unde sa stiti cum s'a intamplat exact, cert e ca taximetristul nu l'a vazut asa cum nici voi nu sunteti vazuti de altfel. Am inteles ca in toata faza a fost vorba si de un camion care i'ar fi facut semn taximetristului sa treaca, dar asta nu il scuteste de vina.

 

Sper ca v'am elucidat cat de cat misterele, dar sunt sigura ca pe baza a ce am scris vor urma in continuare cometarii rautacioase. As fi preferat ca prietenii mei sa nu ajunga pe forum la accidente, dar sper din suflet sa fie primul si ultimul.

 

 

Pana una alta inasanatosire grabnica Pisi si te asteptam :X

 

 

SINGURUL POST important. Am observat ca lumea cand nu are ce sa faca intra pe forum si incepe sa se contrazica si sa se certe in loc sa le pese de baiatul ala care acum este in spital. Daca ai fi TU in spital cred ca ti-ar fi mai de folos un prieten apropape decat 20 de insi care se contrazic si se balacaresc unii pe alti.

 

Multa sanatata motociclistului si refacere usoara. Daca te pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello, nici nu ma asteptam sa nu fi aparut pe aici ... Pe baiat il cheama Costi, e inca la spital cu 2 fracturi la bratul drept si una la bratul stang, are mari dureri abdominale, posibil si la ficat ceva fisura sau ruptura. Urmeaza sa fie operat la bratul drept. Chiar azi am fost la el si nu arata deloc bine :) , dar vorba medicului "a avut zile".

 

 

Sper ca v'am elucidat cat de cat misterele, dar sunt sigura ca pe baza a ce am scris vor urma in continuare cometarii rautacioase. As fi preferat ca prietenii mei sa nu ajunga pe forum la accidente, dar sper din suflet sa fie primul si ultimul.

 

 

Pana una alta inasanatosire grabnica Pisi si te asteptam :X

 

Singurul motiv pt care prietenul tau a ajuns pe forum ( in ceea ce ma priveste ) a fost acela ca am auzit accidentul

( oricat de ciudat ar parea ) si in momentul in care m-am dus sa vad ce s-a intamplat mi s-a parut ca nu este nimeni

care sa para ca il cunoaste, care sa se intereseze de motor, nu stiam daca familia/prietenii lui au fost anuntati, etc. ,

iar singura solutie pe care eu am vazut-o a fost aceea sa deschid topic pe forum in ideea si in speranta ca prietenii lui

vor afla, se vor interesa si eventual ne vor si tine la curent cu starea lui de sanatate, pt ca desi nu il cunosc, imaginea

motorului facut praf si a lui intins pe jos pe mine m-a cam marcat.

Anyways, imi pare rau pt cine se simte deranjat de deshiderea acestui topic! Intentia nu era sa fac de ras pe cineva

sau sa instig la comentarii rautacioase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul motiv pt care prietenul tau a ajuns pe forum ( in ceea ce ma priveste ) a fost acela ca am auzit accidentul

( oricat de ciudat ar parea ) si in momentul in care m-am dus sa vad ce s-a intamplat mi s-a parut ca nu este nimeni

care sa para ca il cunoaste, care sa se intereseze de motor, nu stiam daca familia/prietenii lui au fost anuntati, etc. ,

iar singura solutie pe care eu am vazut-o a fost aceea sa deschid topic pe forum in ideea si in speranta ca prietenii lui

vor afla, se vor interesa si eventual ne vor si tine la curent cu starea lui de sanatate, pt ca desi nu il cunosc, imaginea

motorului facut praf si a lui intins pe jos pe mine m-a cam marcat.

Anyways, imi pare rau pt cine se simte deranjat de deshiderea acestui topic! Intentia nu era sa fac de ras pe cineva

sau sa instig la comentarii rautacioase!

 

Nu inteleg ce te face sa crezi asta ... nu am scris nimic cu rea intentie si oricum eu am aflat de forumul asta in august cand de altfel m'am imprastiat si eu putin. Am aflat de la firma de la care cumparasem motorul ca sunt subiect pe www.motociclism.ro si uite asa am bagat o okeata sa vad despre ce e vorba.

Din punctul meu de vedere e un site interesant, e bine sa mai si bagi la cap cat de cat. Pe mine cel putin m'a ajutat.

 

Asa ca nu fi suparat chiar nu am scris nimic cu rautate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...