Sari la conținut

Marsul motociclistilor organizat de Autoshow


cristioffice
 Share

Postări Recomandate

AUTOSHOW, cea mai rapidă revistă de maÂşini, a ajuns la finalul campaniei de responsabilizare pentru siguranța motocicliÂştilor în trafic - “Mobilitate. Timp sau viață?”. Pentru a relua Âşi a întări mesajele campaniei, AUTOSHOW organizează MARÂŞUL MOTOCICLIÂŞTILOR FAIRPLAY duminică, 12 aprilie. Plecarea se face începând cu ora 11.00 de la Salonul de Motocilete, Accesorii Âşi Echipamente, în compania reprezentanților de la Poliția Capitalei. Traseul este simplu: Romexpo – Piata Constituției – Romexpo. Campania Âşi MARÂŞUL MOTOCICLIÂŞTILOR FAIRPLAY militează pentru diminuarea numărului victimelor rezultate din accidentele rutiere.

 

Campania “Mobilitate. Timp sau viață?” a fost inițiată la începutul anului 2009 de revista AUTOSHOW Âşi este susținută de Poliția Capitalei - prin directa implicare a Comisarului Christian CIOCAN - Purtător de Cuvânt Âşi ÂŞef al Biroului de Informare Âşi Relații Publice, de www.motociclism.ro - Comunitatea MotocicliÂştilor din România, de Trustul de presă Burda România Âşi de ÂŞcoala de ÂŞoferi Teo.

Această campanie face parte din proiectul național “Fairplay în Trafic”, demarat de revista AUTOSHOW Âşi care se va desfăÂşura în perioada iulie 2008 - decembrie 2009. Seria acțiunilor “Fairplay în Trafic” a fost recunoscută la nivel european, Burda România fiind, în acest sens, singurul trust de presă din România ce a semnat, în data de 18 septembrie 2008, Carta Europeană a Siguranței Rutiere.

 

 

Am aflat dintr-un spot la Europa FM, si a aparut un reportaj azi in ziarul Ziua. Stie cineva ceva de acest mars? Daca este deja un topic pe tema asta rog admin sa il stearga.

Asfalt uscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vi se va alatura in mars aproape intreg clubul de la malul marii, Seawolves Bikers Constanta. Cei ce vor absenta sunt pe mare, departe de tara. Respect !

sunteti deja la Tincabesti?!?!? NU VA GRABITI :cheers: :bounce: :D

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. eu unul, nu m-as baga la asa ceva. Se va spune peste tot ca revista Auto Show ( :rolleyes: ) a organizat nu stiu ce mars... Reclama pe carca mea... Poate sunt deplasat, poate nu, dar de unde pana unde? Nu AMR, nu ACMR, nu nimic ce tine de noi...

Oricum, misto strategia asta a voastra de a face un mars in timpul unui salon moto, cand va fi prezent tot posesorul de A :laugh:

Fara sa critic munca altora, mi-ar fi placut sa se fi gandit la o asemenea strategie si cei care trebuie sa o faca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. eu unul, nu m-as baga la asa ceva. Se va spune peste tot ca revista Auto Show ( :rolleyes: ) a organizat nu stiu ce mars... Reclama pe carca mea... Poate sunt deplasat, poate nu, dar de unde pana unde? Nu AMR, nu ACMR, nu nimic ce tine de noi...

Oricum, misto strategia asta a voastra de a face un mars in timpul unui salon moto, cand va fi prezent tot posesorul de A :laugh:

Fara sa critic munca altora, mi-ar fi placut sa se fi gandit la o asemenea strategie si cei care trebuie sa o faca ;)

 

 

Priveste si altfel problema:

 

Cei cu masini NU se uita in revistele de moto si daca printr-un asemenea gest mai castigam ceva din constientizarea in trafic atunci avem de castigat;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce? daca se va scrie ceva , se vor scrie cateva randuri,.....si mie imi miroase a reclama mascata....ar fi totusi buna si pentru noi... nu zic ca nu.. poate vin si io... :rolleyes: numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prevad ceva de genul un cird de motoare care plimba prin oras stegulete, abtipilde, afise, tricouri AutoShow contra a 2-3 rinduri intr-o revista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce perversi penali mai sunteti si voi bre. vine omul sa va ajute si voi refuzati. sa va ramana de cap ideile astea. la parteneri vad ca apare politia si motoretism.ro. nu credeti ca astea doua institutii au destul credit incat sa mergem pe mana lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prevad ceva de genul un cird de motoare care plimba prin oras stegulete, abtipilde, afise, tricouri AutoShow contra a 2-3 rinduri intr-o revista.

 

Nu prevezi deloc bine. Si o sa vezi de ce :laugh:

 

ce perversi penali mai sunteti si voi bre. vine omul sa va ajute si voi refuzati. sa va ramana de cap ideile astea. la parteneri vad ca apare politia si motoretism.ro. nu credeti ca astea doua institutii au destul credit incat sa mergem pe mana lor?

 

Ne vedem acolo, Monsieur :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia-s "bikerii" nostrii...si cand se organizeaza ceva cu sprijinul politiei si cu presa aproape, tot tre' sa comenteze unu...f bine zicea cineva mai sus, automobilistii vor cumpara revista, nu motociclistii, ei tre' sa fie constienti de prezenta noastra in trafic...eu voi fi acolo...ptr nemultumiti, asteptam marsul acela unde vor fi numai pixde topless pe motoare, si dupa mars sa iei vreo 2-3 acasa..poate asa ne strangem toti

:rolleyes:

Editat de zidaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia-s "bikerii" nostrii...si cand se organizeaza ceva cu sprijinul politiei si cu presa aproape, tot tre' sa comenteze unu...

 

Pai sa comenteze normal, ca de aia are cap pe umeri, sa gandeasca si sa emita pareri. Tu ce vrei ma rog, ciocu mic? Comunism? Si eu sunt de parere ca e doar un "publicity stunt" marca Autoshow, nimic mai mult.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bre, asa e, noi astia care mergem suntem niste curve, care ne-o tragem cu capitalistii astia de la autoshow, pe sub mana, la negru, si stricam imaginea motociclismului romanesc, acest lucru imaculat si pur, atat de pur, incat nici nu exista, atat de fin, ca o gogoasa de matase, indelung tesuta de dumnezeul celor doua roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa comenteze normal, ca de aia are cap pe umeri, sa gandeasca si sa emita pareri. Tu ce vrei ma rog, ciocu mic? Comunism? Si eu sunt de parere ca e doar un "publicity stunt" marca Autoshow, nimic mai mult.

 

... si daca este un <<"publicity stunt">>... ce?

Sunt cu baietzii cu motoretele, ne plimbam... si daca doi trei nebuni pe patru roti ne vad acolo si se uita data viitoare de doua ori in oglinda inainte sa traga de volan.... io sunt multumit.

... care nu esti multumit... nu .... ce vrei tu!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca e doar un "publicity stunt" marca Autoshow, nimic mai mult.

Probabil, dar daca pentru prima data o revista moto s-a ocupat de chestia asta, fie si in cateva randuri la fiecare editie, cred ca putem face si noi ceva in sensul asta. Consider ca e gresita abordarea "castiga popularitate pe carca noastra". Castiga ambele parti mai degraba si nu pierde nici una. Asa ca ne vedem duminica! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. eu unul, nu m-as baga la asa ceva. Se va spune peste tot ca revista Auto Show ( :rolleyes: ) a organizat nu stiu ce mars... Reclama pe carca mea... Poate sunt deplasat, poate nu, dar de unde pana unde? Nu AMR, nu ACMR, nu nimic ce tine de noi...

Oricum, misto strategia asta a voastra de a face un mars in timpul unui salon moto, cand va fi prezent tot posesorul de A :laugh:

Fara sa critic munca altora, mi-ar fi placut sa se fi gandit la o asemenea strategie si cei care trebuie sa o faca ;)

 

 

Ce reclama fratioare pe carca ta?????? Habar nu ai ce este o reclama. Este bine venita orice companie, brand sau mai stiu eu ce aprozar din lumea asta atata timp cat TIE, DA TIE iti face reclama ca esti in trafic si existi.

Bun zici ca AMR-ul nu se implica si nu organizeaza un mars, si daca ar face unul cu ce te incata pe tine mai mult decat altii care o fac. A, ca scrie in motociclisma ca s-a facut si s-a dres, nimic interesant asta atata timp cat tinta la vanzare revistei suntem doar noi moticiclisti. Lasa sa faca si altii atentionari despre noi cu atat mai bine ca o revista AUTO se implica. O sa mai citeasca si soferii in revista lor ca mai suntem si noi in trafic.

BRAVO LOR ca se implica....

Si daca ar fii si un buticar sa organizeze un mars care sa ma ajute in trafic, da ma duc si la ala atat timp cat mie imi face un bine, implicit si tie Roman mort de ciuda CA CApra vecinului este mai mare ca a ta.............

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bre, asa e, noi astia care mergem suntem niste curve, care ne-o tragem cu capitalistii astia de la autoshow, pe sub mana, la negru, si stricam imaginea motociclismului romanesc, acest lucru imaculat si pur, atat de pur, incat nici nu exista, atat de fin, ca o gogoasa de matase, indelung tesuta de dumnezeul celor doua roti.

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul, in situatia actuala, orice fel de manifestare venita din partea oricarei reviste/librarii/anticariat...e mai mult decat utila...restul au spus baietii de mai sus...

cu atat mai mult cu cat vine din partea unei REVISTE AUTO!!! exact AUTOmobilistilor ne chinuim noi sa le schimbam un pic "vederile"

e usor sa arunci cu rahat da e mult mai greu sa faci ceva constructiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, ce va flambati atata? Zici ca sunteti niste virgine care au vazut pentru prima data... motocicleta. Da sunt pervers si ma mandresc cu asta! :rolleyes:

Mie oricum asta cu plansul pe la televiziuni ca nu suntem vazuti in trafic mi se pare jenibil. Intai si intai invatati sa va faceti vazuti. Si nu ma refer la tobe si xenoane...

As face un mars in care sa ne cerem scuze ca mergem cu peste suta in oras, ca ne bagam ca tampitii printre masinile in mers, ca depasim pe dreapta si abia pe urma unul in care sa plang ca nu ma vad automobilistii.

Sper sa va faca PSD-ul un mars al sensibilizarii automobilistilor! Sa va vad atunci.

Mi se pare mie sau motociclistii au devenit un fel de casta plangacioasa?

P.S. Voi mai avea voie sa scriu ceva pe forumul asta, avand in vedere ca nu impartasesc parerea turmei? Sa stiu sa inchid taraba, sa ma duc la moldiveni, ca parca si acolo ai voie sa-ti dai cu parerea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul, in situatia actuala, orice fel de manifestare venita din partea oricarei reviste/librarii/anticariat...e mai mult decat utila...restul au spus baietii de mai sus...

cu atat mai mult cu cat vine din partea unei REVISTE AUTO!!! exact AUTOmobilistilor ne chinuim noi sa le schimbam un pic "vederile"

e usor sa arunci cu rahat da e mult mai greu sa faci ceva constructiv

 

Da, sunt si lucruri pozitive, normal. Pe 25 aprilie face insa si AMR miting. Ma tem sa nu se agaseze publicul cu atatea demonstratii moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na taticule, sensibilizeaza-i pe astia:

/index.php?...341208&st=0

 

P.S. Stii de ce mi s-a luat de d'astea? Pentru ca am participat la anumite actiuni, omul incepea sa inteleaga si, in urmatoarele secunde, trecea un zmeu cu peste suta pe langa el :rolleyes: Asa ca, munca patriotica degeaba nu mai fac. Mi s-a luat de "motociclisti" si "comunitatea" moto din romania. Generalizez, stiu. Sunt cateva persoane pentru care as face aproape orice si ei se stiu. Cand imi vor cere ei sa fac asa ceva, o voi face. Pentru ei, nu pentru voi si nici pentru Playboy :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...