Sari la conținut

Accident mortal Uverturii/Dreptatii - Suzuki vs Solenza


enemy
 Share

Postări Recomandate

Cauza accidentului a fost viteza combinata cu neacordare de prioritate. Motorul venea de pe str. Dreptatii din directia Orsova catre Iuliu Maniu si nu a acordat prioritate la intersectia cu Bd Uverturii. A intrat intr-o Solenza care circula regulamentar, proiectand-o intr-o Dacie papuc parcata pe trotuar. Motociclistul si pasagerul au fost proiectati peste Solenza, motociclistul a ajus pe trotuar iar pasagerul a aterizat pe un VW Golf. Se pare ca pasagerul e cat de cat in regula (era constient cand l-a luat salvarea). Despre motociclist nu pot sa ma pronunt... cred ca avea hemoragie interna (in curgea sange din gura) si nu era constient. Purta geaca ,manusi si casca (din cate am vazut, era intreaga numai ca ii sarise viziera). Pasagerul avea o casca tip "open face" si nu am vazut sa poarte echipament de protectie.

 

Poze:

post-38173-1239224084_thumb.jpg

post-38173-1239224092_thumb.jpg

post-38173-1239224105_thumb.jpg

post-38173-1239224113_thumb.jpg

post-38173-1239224118_thumb.jpg

post-38173-1239224134_thumb.jpg

post-38173-1239224141_thumb.jpg

post-38173-1239224147_thumb.jpg

post-38173-1239224157_thumb.jpg

post-38173-1239224174_thumb.jpg

post-38173-1239224186_thumb.jpg

post-38173-1239224198_thumb.jpg

post-38173-1239224214_thumb.jpg

post-38173-1239224222_thumb.jpg

post-38173-1239224227_thumb.jpg

post-38173-1239224238_thumb.jpg

post-38173-1239224251_thumb.jpg

post-38173-1239224257_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

oare nu-i de ajuns ca nu ni se da prioritate de atatea ori? oare mai este necesar ca si noi sa nu respectam regulile astea? unde vom ajunge pana la urma??

 

sau... mai este ceva... posibila lipsa de experienta + un motor "nervos" (suzuki SV) + pasager = inconstienta (care costa si doare al dracu` de tare)

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se observa nimeni nu zice nimik despre ei .Nimeni nu ii cunostea indeajuns .Niste scuteristi care si-au luat si ei motor.O fii crezut ca poate trece prin intersectie cum facea de atatea ori cu scuterul.Altfel nu inteleg cum poti merge blana pe o straduta destul de intunecata , cu masini parcate pe ambele sensuri cu trecere de pietoni in capat si cedeaza .Mai mult ca sigur stateau prin zona si cu atat mai grav ca probabil stiau intersectia.

 

Sa le de-a D-zeu sanatate ca in cele din urma toti suntem oameni si e pacat sa se termine urat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate a ramas fara frane, sau acceleratie blocata, sau ceva in ochi, nu caut scuze Doamne fereste dar as vrea sa aud si o varianta "oficiala".

 

Un prieten a ajuns la 2 minute dupa si cica Solenza a fost proiectata intr-o Dacie papuc si apoi intr-o cabina telefonica. Impactul pare sa fi fost din lateral, deci ei erau deja in intersectie cand trecea Solenza. S-ar parea ca nici urme de frana nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu-i baga in seama mexicane ! Sunt multi terminati pe aici care habar nu au de capul lor.De mine s-au luat pentru mai putin.

 

O.T. : Ambele zone,de-o parte si cealalta a Bulevardului Uverturii,respectiv Tugulea,Orsova,Cernisoara si Dreptatii,Dezrobirii au o gramada de stradute cu o gramada de intersectii la 90 de grade care nu au niciun fel de vizibilitate din cauza masinilor parcate sau a vegetatiei.

 

In plus de asta semnalizarea rutiera in unele nu are nicio legatura cu prioritatea de dreapta.

 

Este zona in care in ultimul an s-au petrecut multe accidente serioase ,unul mortal.

 

 

Deci viteza redusa ar fi singura recomandare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentatzi ba aiuritzilor motociclisti maimutza ce sintetzi stitzi voi ce a fost akolo da cind ies cu masinile dampwli nu mai zicetzi ca au luat permisele pa nasturi si sunt toate pitzipoancele la volan nu stiu nici regurile elementare VOI vorbitzi care majoritatea de pe forumu asta nici nu avetzi o motorete a si nu stitzi nici cu ce se maninka daca atzi mers vreodata pasager e mare lucru TOTZI STIM SA COMENTAM <CIOCU MIK> oricui i se poate intimpla

 

cand bubui lateral o masina, e cam greu sa fie vina aluia cu masina. :rolleyes:

lasa-l dracului de scuter si mai mergi putin pe la orele de limba si literatura romana, dupa care apuca-te de putina legislatie.

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand bubui lateral o masina, e cam greu sa fie vina aluia cu masina. :rolleyes:

lasa-l dracului de scuter si mai mergi putin pe la orele de limba si literatura romana, dupa care apuca-te de putina legislatie.

 

 

 

 

NU FII ATAT DE SIGUR. ACUM O LUNA ERA SA MOR INTR UN ACCIDENT PE STRAGA - GHICI - UVERTURII. AM ,,BUBUIT " O MASINA LATERAL SI DIN NOU GHICI A CUI A FOST VINA - A LUI. MERGE PE DOVADA. PANA I EXPIRA SI AIA. ASA CA NU TE MAI GRABI CU AFIRMATII. STATI SI VA CERTATI AIUREA SI POATE MOTOCICLISTUL E IN SPITAL PE MASA DE OPERATIE SI ARE NEVOIE DE SANGE SAU DE AJUTOR. IMI PLACE SUNTETI UNITI. NU TI DORESC SA TI SE INTAMPLE CE AM PATIT EU. DAR POATE NICI NU DETI MOTOR

 

STIE CINEVA STAREA BAIATULUI -

 

SANATATE MAXIMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca sunt atatea stradute si masini parcate in zona si zici ca n-ai vizibilitate cum tragi frate de gaz in halul ala???

la cat e de praaafff motoru si masina in care a dat io zic ca a avut mult peste suta.

eu sunt curios daca avea sau nu permis.

multa bafta riderului (sper sa scape) si pasagerului.

partea rea e ca fac lucruri din astea "curajoase" si cu pasager in spate. a vrut sa ii dea senzatii tari si a reusit mai bine decat spera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din toata pagina sunt doar 2 posturi legate de accident in rest doar aberatii si posturi gratuite.

nu zic ca nu ai dreptate,insa dupa cate observ eu nimeni nu invata nimic din topicul de accidente (sper sa ma insel),la cifrele la care s-a ajuns deja si de abia a inceput sezonul....unii nu realizeaza ca ca te doare julitura sau ce o fi daca cazi de pe motor la 30 la ora,daramite la peste 100.Si sa nu uitam ca peste 120- costumul fie el si full te ajuta doar sa arati bine la inmormantare in cazul in care "nu iti acorda prioritate" careva.suna macabru? asa este topicul din pacate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa inveti bai nene din topicul de accidente? cum se da gigi pistol de 19 ani pe o roata cu un rahat de R1? sa fim seriosi, sunt satul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu zic ca nu ai dreptate,insa dupa cate observ eu nimeni nu invata nimic din topicul de accidente (sper sa ma insel),la cifrele la care s-a ajuns deja si de abia a inceput sezonul....unii nu realizeaza ca ca te doare julitura sau ce o fi daca cazi de pe motor la 30 la ora,daramite la peste 100.Si sa nu uitam ca peste 120- costumul fie el si full te ajuta doar sa arati bine la inmormantare in cazul in care "nu iti acorda prioritate" careva.suna macabru? asa este topicul din pacate..

 

in cazul de fata cred ca trebuie invatat din regulamentul de aplicare al codului rutier ca un triunghi cu varful in jos....inseamna sa incetinesti si sa te asiguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa skrii tu corect la nervi fmm da prost luatziaj familia la pwla L cunosteam pa baiat si skuteru tot 2 rotzi are orikum nu avetzi treaba niciunu dintre voi

da prietene

Dar stii care este diferenta dintre un scuter de 50cc si un SV de 650cc ?

 

Daca a ramas fara frane sau alte belele de genu asta ...:rolleyes: nasol

oricum..speram sa fie bine si sa invete din greseli

Fara frane ... pai daca mergea cu 50km/h eu zic ca reusea sa se opreasca cu frana de motor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arunca unu o bomba, imediat toata lumea dupa el.

 

Si acum mai nou si sv650 e vreo racheta si nu stiu eu? Daca e dupa voi toata lumea trebuie sa mearga cu cburi de 500...

Prietene prefers sa merg cu 500cmc decat sa am R6 cu 20k RPMsi sa traga doar 4kRPM cu care sa ma duc la terasa.Pentru cultura ta generala sv este racheta pe langa scuter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 1 post cu 1 accident sa ajuns la jigniri si injuraturi.sunt de acord cu gabi tro.insanatosire grabnica celor accidentati si nu mai bagati in seama oamenii ca mexicanu(portoricanu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si caterinca (proasta sau buna) are rolul ei...cine stie sa extraga ce e bine din ea si nu se-nteapa, f bine. dar, pana una alta, nu se stie exact ce-a fost acolo...daca spunea cineva care-a vazut faza live, mai intelegeam. dar vad 5 pagini de presupuneri, balacarii si-un pic de caterinca (proasta, dar bine intentionata).

bafta si sper s-auzim de la ei ce s-antamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si caterinca (proasta sau buna) are rolul ei...cine stie sa extraga ce e bine din ea si nu se-nteapa, f bine. dar, pana una alta, nu se stie exact ce-a fost acolo...daca spunea cineva care-a vazut faza live, mai intelegeam. dar vad 5 pagini de presupuneri, balacarii si-un pic de caterinca (proasta, dar bine intentionata).

bafta si sper s-auzim de la ei ce s-antamplat.

 

la OTV, cand o cheama diaconescu pe aia care vb cu spirite

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si motoristu o sa jure ca nu avea mai mult de 50 kmh (ca toti merg "legal" .. just cruising) ... si tocmai in ziua aia a uitat protectiile acasa...etc. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alt complexat....

 

Foarte bine prietene, prefer sa am r6 cu 20k rpm care defapt nu sunt 20k rpm, sunt vreo 17-18k (deh, marketing yamaha) si sa traga cat am nevoie (in oras sau in afara acestuia) . Pentru cultura ta generala orice motocicleta este racheta pe langa scuter.

 

Si tot pentru cultura ta generala, eu am mers pe ruta 50cc - 125 cc - 600 cc. Deci nu prea poti sa ma incadrezi la categoria incepator pe 600cc. Si prefer sa am un 600 cc care poate sa mearga si incet si tare decat un 500 cc care poate sa mearga doar incet.

 

Iar legat de accident, macar ala a mers pe scuter inainte, sunt alti retarzi care se suie direct pe 1000 , dar la aia nu aveti bilute sa comentati decat dupa ce fac accident si e cam greu sa comenteze din spital.

 

on-topic: nu cunosc protagonistul accidentului, nu imi pasa cine e vinovat, dar m-am saturat de ipocrizia de pe forum.

aberezi nepoate! 1. Un motor de 500cc nu merge DOAR incet. 2. Astia care au mers pe scuter inainte sunt MULT mai periculosi ..si s-a dovedit pe parcursul timpului. Sunt obisnuiti sa bage mana n gaz ca la scuter, doar ca la motor e total diferit. 3. Aia care incep pe 1000 sunt de 100 de ori mai atenti decat aia care trec de la scuter (si cred ca le stiu pe toate-> ca tine se pare) la motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare faza....doi inconstienti pe motor, sustinuti de un analfabet incaiera detinatorii de ss contra restu lumii

genial

:rolleyes: :laugh: ;) ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci stie careva ceva despre motorist sau nu??? e mort ??? e viu??? e vesel? e trist? are nevoie de sange? e vampir? stati si va certati aiurea in tramavai ... s-a facut afis din vina lui si cu asta basta ... iar parerea mea umila este ca a intrat cu aproximativ 50 .. 60 km/h in masina ... cand scoti sange pe gura e deobicei de la plamani ... prolly avea o coasta infipta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...