Sari la conținut

Accident in Timis


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre.

 

[...]

 

În zonă au sosit Âşi polițiÂştii, care l-au reținut pentru cercetări pe inconÂştientul de pe motocicletă care, surpriză, nu avea permis de conducere pentru categoria respectivă. În plus, bolidul nici măcar nu era înmatriculat în circulație.

 

Ca sa nu fie vreo discutie, am extras esentialul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu fie vreo discutie, am extras esentialul.

inca unul pentru care restul din categoria de motociclisti sa fie condamnati la "teribilism vesnic pe doua roti"

 

RIP pt femeie si copil, mi se pare cel mai dureros, sa moara o femeie insarcinata...unforgivable...oricum, cred ca la zdup cu el...e deja prea mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre."

 

UNUI TANAR care se crede.. de ce plm generalizeaza toti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiti convinsi, vor mai aparea astfel de specimene, din pacate ...

Tragic! nu vreau sa-mi imaginez prin ce trece omul ala. Nu prea avem cum sa ne opunem sistemului. E de necontrolat o astfel de situatie.

 

Iar cei ce au scris stirea, sunt de toata jena. "Femeie gravidă ucisă de un motociclist" > nici macar nu era motociclist. Presa greseste si ar trebui amendata!

Editat de GabiButon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa se duc dracu' incet incet toate actiunile gen mars, miting & stuff...din cauza unui (cuvant urat) care nu are permis dar are o motocicleta...pretul a scazut ff mult, pretul care iti permite sa atingi viteze de circuit...cu 1000 de euro gasesti motociclete vechi dar capabile sa atinga 200km/h+...si uite asa se umple sectiunea "Accidente"..

 

 

Dumnezeu sa ii odihneasca!

pe imbecil sa il bage la inchisoare si restul de injuraturi sunt de prisos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde plm avea ala d la jamu mare bani de motor?de fapt cum a auzit el acolo de "curentul" asta ,numit motociclism :huh:

Nu stiu care-i treaba la Jamu Mare dar iti spun eu cum sta treaba la mine in provincie (la tara) si cred ca-i aceeasi reteta.

Unii au plecat la munca in strainatate si trimit bani acasa, altii au vandut pamant.Asta de vreo 2-3 ani incoace.

In timpul asta satul s-a umplut de scootere si ATV-uri.Si mai mici si mai mari.De la chinezisme la scule italiene.

Nu exagerez cu nimic cand iti spun ca sunt peste 100 intr-un sat care are vreo 400 de suflete ,cu totii.

Pana acum in afara de vreo doi cu capul spart nu a fost mare lucru.

Dar anul asta baietii au facut upgrade si au aparut un DNA, doua RS-uri si un SRAD.

Sper sa nu-mi strice vreunul gardul... :laugh:

 

O.T. : Ce draq sa spun ontopic ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care-i treaba la Jamu Mare dar iti spun eu cum sta treaba la mine in provincie (la tara) si cred ca-i aceeasi reteta.

Unii au plecat la munca in strainatate si trimit bani acasa, altii au vandut pamant.Asta de vreo 2-3 ani incoace.

In timpul asta satul s-a umplut de scootere si ATV-uri.Si mai mici si mai mari.De la chinezisme la scule italiene.

Nu exagerez cu nimic cand iti spun ca sunt peste 100 intr-un sat care are vreo 400 de suflete ,cu totii.

Pana acum in afara de vreo doi cu capul spart nu a fost mare lucru.

Dar anul asta baietii au facut upgrade si au aparut un DNA, doua RS-uri si un SRAD.

Sper sa nu-mi strice vreunul gardul... :lol:

 

O.T. : Ce draq sa spun ontopic ? :P

sa-si ia dreaq altceva ,cross-uri ,enduro sa se dea pe coclaurile lor ...ce naiba isi iau vitezane :laugh: ...nu e in buc asflat de viteza,ma gandesc cum o fii in provincie :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni! nu stiu daca realizati ... cocalarul, sa-l dam in masa, oricum il mananca puscaria. Ce ne facem cu astfel de ziaristi!!!??? Nu e posibil asa ceva! Femeie gravidă ucisă de un motociclist

 

Daca maine ma urc la volanul unui tractor si omor o baba, asta nu ma catalogheaza ca fiind tractorist, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poti sa mai zici de asa isprava?! Nu are nici permis si mai face si intrecere in localitate .. :huh: La puscarie cu el, dar asta nu-i mai ajuta pe bietii oamenii aia cu nimic, a nenorocit o familie :laugh: Si ma mai deranjeaza faptul cum prezinta mass-media cazul, auzi "motociclist", pai cine citeste doar titlul si restul nu, va dati seama ce parere isi face despre noi, iar nenorocitii astia cu motoarele lor :P Ar trebui totusi sa fie mai grijulii in prezentarea acestor stiri, fac un imens deserviciu comununitatii noastre si asa destul de prost inteleasa si hulita!

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu mai devreme la stiri pe PRO TV :huh:

R.I.P. pentru femeia gravida.

Daca cititi commenturile de la ziar veti vedea ca scrie un anonim ca ii cunoste si pe "motociclist" si pe femeie, iar despre "motociclist" se stia ca nu are carnet, dar era prieten de pahar cu politistii din sat. Asa ca ... Tara P.U.L.I

Sper sa-l mance puscaria pentru fapta comisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce naiba isi iau vitezane :P ...nu e in buc asflat de viteza,ma gandesc cum o fii in provincie :huh:

Raspunsul la intrebarea asta il stii desigur.Eu am incercat sa fac "lobby" intr-u cumpatare prin baiatul unui vecin, cand i-am prins pe mai multi ca venisera sa le sudeze un ATV tavalit. Le-am explicat ce si cum."Bah baieti...casca...manusi...ceva...o maslina...nu-i mai dati in gusha ca-i mozol si praf gros pe jos"....etc..d'astea.

Nu aveau curaj sa zica nimic ,ca erau pustani,dar zambeau smechereste in coltul gurii la morala facuta.

Unul singur a spus ceva de genul "nu mergem tare" dupa care " pai de ce le-am luat!?", "le dam si la fete sa mearga"...

Deci oamenii le-au luat pentru impresii la modul propriu.

Discutia a avut totusi un efect.Dupa o vreme l-am vazut pe unul dintre ei cu o armura.

M-a salutat mandru si mi-a aratat vesta din mers.

Iti dai seama ca si-o luase si pe asta tot de impresie sa arate ca Terminator XII.

Casca in continuare...iok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://stirileprotv.ro/video/timis-o-femei...ezoman/60272533 ."Fara permis si motorul neimatriculat"!

 

"Superb!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc si eu pe cineva din Jamu Mare si au multi motor da niciunu carnet......problema ii ca sufera multi oameni de pe urma acestor inconstienti.......Condoleante familiei!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine ca stiti toti pe cate unii fara carnet dar nu faceti nimic. Dati-i in gat la politie si nu la aia comunala..la aia de la oras sau chiar din resedinta de judet..poate cine stie, pun un radar pe acolo fac ceva. Daca doar stati sunteti toti de vina cand se petrece cate ceva..ca ati stat degeaba!

PS: stati si va lamentati in schimba ca va pateaza numele de motociclist ca aia nu e motoretisti domne!

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa odihneasca in pace cele doua suflete luate la EL prea timpuriu de catre un inconstient.

 

Presa generalizeaza si in acest caz asa cum o face in toate din dorinta de audienta. La ei din pacate doar asta conteaza.

 

Nu generalizati si unii dintre voi. Doar fiindca era din Jamu Mare sau orice sat/comuna si a comis aceasta crima nu inseamna ca pe la orase nu se intampla asa ceva. Chestia cu "sa-si ia atv-uri, cross-uri sa se dea pe coclaurile lor" este acelasi lucru cu ce a facut presa "motociclist omoara o femeie gravida" adica generalizare. Sa nu ne lasam dusi de val. Totul depinde de caracterul si constiinta omului nu de locul unde traieste. Idioti, inconstienti etc. sunt peste tot din nefericire.

 

P.S. Fie-le tarana usoara! :-<

P.P.S. sper sa fie pedepsit cum se cuvine fiindca stiu un caz FOARTE asemanator unde tipul respectiv a scapat cu 2 saptamani de arest pana la proces. Se intampla acum 10-11 ani :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cei ce au scris stirea, sunt de toata jena. "Femeie gravidă ucisă de un motociclist" > nici macar nu era motociclist. Presa greseste si ar trebui amendata!

 

 

Dar hoardele de pe aici cum sunt? 'sa fie jupuiti taximetristii' 'moarte conservarilor'

Las-o moarta prietene... presa greseste dar acum chiar nu e cazul ... acum e un comportament normal (din nou, incorect dar normal)

Cand o sa vezi si aici exprimare corecta de genul 'acel conservar ar trebui...' sau 'acel taximetrist' atunci sa emiti pretentii ca si altii sa fie politically correct.

 

Inlocuieste personajele... 'motociclistul'=>sofer fara carnet pe un.. audi? si gravida un motociclist... ce iesea aici ? cati 'sa fie tras pe roata, ars pe rug si spanzurat' apareau ?

 

Si ca sa fie ontopic... ce actiuni de ajutorare a unei familii cu 8 copii, ramasa fara mama din cauza unui pseudo-motociclist, planuiesc MOTOCICLISTII ?

Ca la cazuri inverse se sare la donat sange, la facut mitinguri si dat cu gura.

Editat de kelye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fie ontopic... ce actiuni de ajutorare a unei familii cu 8 copii, ramasa fara mama din cauza unui pseudo-motociclist, planuiesc MOTOCICLISTII ?

Ca la cazuri inverse se sare la donat sange, la facut mitinguri si dat cu gura.

 

Acum sa fim realisti: Chiar crezi ca sotul care si-a vazut consoarta stingandu-se in fata lui mai vrea sa vada vreun motociclist in fata ochilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vb daca vrea sau nu sa vada. In primul rand trebuie insistat pe chestia ca tipul doar daca era pe o motocicleta nu inseamna si ca e motociclist.

2. motociclistii sa se disocieze de acest individ (ar fi bine prin cativa care ar putea reprezenta grupul, motociclistii in general) printr-un fel de declaratie comunicat de presa

3. cu aceasta ocazie s-ar putea atrage atentia presei si oamenilor ca acest individ nu ne reprezinta

 

P.S. kelye are dreptate intr-un fel. Adica acel fel cum tratatm automobilistii... conservari, incostineti etc... Si la ei la fek ca si la noi exista uscaturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre."

 

UNUI TANAR care se crede.. de ce plm generalizeaza toti?

 

Pentru ca ala facea intrecere cu cineva. Pentru ca "de cand a dat caldura", in sat se da lumea la liniute. Nu e generalizare si nu va mai simtiti lezati.

 

 

Pai bine ca stiti toti pe cate unii fara carnet dar nu faceti nimic. Dati-i in gat la politie si nu la aia comunala..la aia de la oras sau chiar din resedinta de judet..poate cine stie, pun un radar pe acolo fac ceva. Daca doar stati sunteti toti de vina cand se petrece cate ceva..ca ati stat degeaba!

PS: stati si va lamentati in schimba ca va pateaza numele de motociclist ca aia nu e motoretisti domne!

 

E mai usor sa te plangi pe forum. Dar, cata putere de convingere ai in fata unuia suficient de inconstient sa mearga fara carnet??? ZERO spre 0,1 :huh:

 

 

Nu mai sariti de poponeata in sus ca i se spune motociclist. Daca are motor si merge pe ea, este motociclist. Un pusti de 15 ani care participa la concursuri, nu e motociclist pentru ca nu are carnet? Asa vor fi priviti toti cei care detin motoare. Cand v-ati luat motor trebuia sa va ganditi ca vor fi lucruri bune si lucruri rele. Faptul ca sunteti bagati in aceeasi oala cu "altii" este unul dintre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...