Sari la conținut

Accident centura Bucuresti (aproape de Autoklass Mercedes Chitila)


Hole
 Share

Postări Recomandate

Aha...si mie duminica trecuta tot in Giurgiu,chiar la intrare in oras.aveam max70...am spart carenele cainele nu a rezistat la impact,noroc ca nu am cazut...ce-o fi cu cainii in Gr?

Topicul asta era despre un motociclist care a cazut in Bucuresti - Chitila, nu despre legendarii caini din Giurgiu.

 

Revenim la subiect sau il inchidem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ai citit Mein Kampf ?

te-a impresionat ? esti bine ? ai nevoie de ajutor ?

 

sunt curios daca ai oglinda in casa ? sau altfel spus, te vezi ?

 

Nu imi doresc sa treci printr'o "aventura" cum e ce'a despre care se tot vorbeste , dar daca ai trece banuiesc ca nu ai mai tine atat de mult la cainii vagabonzi.

 

 

N'au nici o vina , ti-a iesit in fata la o viteza mai mare te-ai curatat (ca de obicei motociclistu e de vina ca mergea cu 9999 km/h )

 

Am doua oglinzi in casa dar nu am timp sa ma uit in ea ca sunt mai tot timpul plecat sa impusc cainii & nu citesc :D

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am caine, imi iubesc cainele, n-au nicio vina cainii care sunt pe sosea, dar intre un om si un caine clar as zice da-l in mortii lui de caine, ce cauta acolo ? De vina sunt si autoritatile ca ii lasa da-n pulix, si babetele care ii scot de la adaposturi si zic ca au grija de ei dar defapt le da drumu pe strada, asta e.. bine ca n-a patit nimic rau motoristul

 

Bafta

 

 

eu dintre un om si-u caine ce traverseaza prin loc nepermis cu siguranta c-as alege omu', daca as avea de ales..

si de vina man nu-s "si" autorutatile man... sa-nteleg aici ca atribui si cainilor o parte din vina...eventual faptul ca s-au nascut si-ncearca sa supravietuiasca, sau ca n-au invatat la legislatie ca n-au voie sa traverseze prin loc nepermis...ba din contra, vedeti destui caini care chiar si-au facut un obicei din a traversa pe treceri pt. pietoni... din contra, ar tre'i laudati pt. capacitatile de supravietuire...

 

pacat ca un posesor de-un prieten neconditionat sa gandeasca asa...

 

d-aici putem trage concluzia ca e nasol sa-ti iasa un caine-n fata la viteza, daca mai ai timp si n-ai setat amortizonul de ghidon pe hard, s-o faci si sa te tii tare de ghidon. altceva, e greu de presupus daca-si continua drumul, daca inmarmureste la vederea ta, dau daca se sperie de zgomot si se-ntoarce. si cine e de vina ca el a vrut sa straverseze p'acolo? el, nu statul care nu-i sterilizeaza..si-atunci cand aloca fonduri, in foamea lor de-a face-un cascaval pe seama cainilor, responsabilii ci sterilizatul substituie anestezicele (ketamina) si-o fac (operatia) pe viu.... sau mai rau, sapa o groapa si-i omoara, dar nu-i eutanasiaza (din acelasi motiv) ci le administreaza o portie de bolovani in cap de caciula.

 

cainii astia...bulangii...

 

app.

pune mana si ia cainele si nevasta, inchide-i in portbagajul masinii, lasa-i aclo juma' de ora si vezi care se bucura cand le dai drumu'

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...si mie duminica trecuta tot in Giurgiu,chiar la intrare in oras.aveam max70...am spart carenele cainele nu a rezistat la impact,noroc ca nu am cazut...ce-o fi cu cainii in Gr?

cre ca sunt EMO...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: insanatosire baiatului cazut din cauza cainelui.

 

Off topic: Animalul patruped nu are vina fiindca-i necuvantator; animalul biped insa poarta toata vina fiindca-i parsiv, pervers si corupt. Cei care vor sa se razbune pe saracele animale necuvantatoare (oricare ar fi ele) intr-o situatie sau alta, sa se gandeasca de doua ori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. semi off topic = De vina sunt SI autoritatile...ceilalti vinovati sau mai corect principali vinovati sunt asa zisele fundatii gen '4 labe' care iau milioane de cocozauri de la UE si ii baga in buzunar fara sa faca nimic concret si oameni de bine care ascund caini cand vin hingherii fara sa aiba grija ei (si nu sunt numai babe cum spunea cineva mai devreme).

 

2. Semi off topic = Instinctul lor de conservare este alterat de spiritul de haita si de aceea devin asa periculosi pentru ca intreprind actiuni indraznete :)

 

3. Off topic = Sunt asa amuzante cliseele astea cu prefer caini cu 2 piciore celor cu 4 ... :D) urmeaza sa avem si fabule pe forum in curand

 

4. ON topic = Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu franez de fiecare data in momentul in care vad cainele (oaia, sau alta necuvantatoare) pe marginea soselei. De obicei se hotaraste sa traverseze abia cand nu mai poti face nimic sa il eviti. Gestul asta m-a scos din cacao de 2 ori, reusind sa evit impactul. Asa ca ochii in 16! Nu are nimeni grija de noi, tre sa ne aparam pielea singuri, cum putem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum stii ca dupa o minge aparuta in strada iti poate iesi in fata un copil, asa sa stii si ca dupa un caine apare de obicei un alt caine. A circula incet si cu atentie poate salva multe vieti, de oameni, de caini, de ce-o fi...

Sanatate riderului si mai multa putere de anticipatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedrosa...aici e un loc in care ar trebui sa inveti din greselile altora cum sa te feresti (nu din frustrarile unora, cum sa te certi). Eram curios ca sa mi dau seama cat de periculos este sa mergi peste o anumita viteza..k sa spun asa ca pt ..deosebiti

 

 

in cazul asta era relevant ce viteza avea, dar in celalalt nu! ...ca sa vezi gandire pe tine :wacko:

 

Am lovit caine la 50km/h cu tot echipamentul pe mine si am avut fractura de menisc si ruptura de ligament incrucisat anterior. Costuri? Numai cele 2 operatii au costat 8000 lei. Fara medicamente, fara taxiuri, fara recuperari, fara cei 25% neluati in perioada concediului medical.

Sasha a lovit unul pe autostrada la 150 km/h cu mult mai putin echipament decat am avut eu si nu a avut decat niste zgarieturi.

Unde e relevanta vitezei?

 

 

Am caine, imi iubesc cainele, n-au nicio vina cainii care sunt pe sosea, dar intre un om si un caine clar as zice da-l in mortii lui de caine, ce cauta acolo ? De vina sunt si autoritatile ca ii lasa da-n pulix, si babetele care ii scot de la adaposturi si zic ca au grija de ei dar defapt le da drumu pe strada, asta e.. bine ca n-a patit nimic rau motoristul

Bafta

 

Nu babetele ii scot din adaposturi ci chiar hingherii care ar trebui sa isi faca meseria. Cand se umple adapostul, ii baga intr-o masina si le dau drumul pe strazi. Asa s-a ajuns in situatia ca la mine la bloc, bloc aflat pe strada cu sediul hingherilor, sa fie vreo 20 de caini. Si acesti caini nu mai reactioneaza nici la vorbit cu frumosul, nici la turatii mari, nici la violenta. Daca ma dau jos de pe motor si vorbesc cu ei, dau din coada. Cum m-am urcat pe motor, sunt cu dintii la 1/2cm de piciorul meu. Care e spiritul de conservare aici?! Si eu iubesc cainii si am 2 caini metisi acasa, dar astia de pe strada trebuie stransi si dati spre adoptie sau, daca nu se gaseste nimeni, eutanasiati. Exact ca in Occident. Probabil se asteapta inca un caz asemanator cu al chinezului omorat de un caine ca sa se faca iar valva.

 

P.S. De atunci am tot avut diverse patanii cu caini pe sosele... Unul l-am evitat in ultima clipa si l-am lovit cu varful piciorului aflat pe scarita, altul mi-a aparut fix in fata cand eram inclinat in curba, altii mi-au atacat pantalonii, altii i-am evitat la mustata. Clar o problema exista. Si nu cred ca eu am vreo vina, deci nu mai urlati atata cu dragostea de caini, ca pe mine nu ma incalzeste deloc daca TU ii iubesti, dar EU imi mai rup ceva din cauza lor :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu franez de fiecare data in momentul in care vad cainele (oaia, sau alta necuvantatoare) pe marginea soselei. De obicei se hotaraste sa traverseze abia cand nu mai poti face nimic sa il eviti. Gestul asta m-a scos din cacao de 2 ori, reusind sa evit impactul. Asa ca ochii in 16! Nu are nimeni grija de noi, tre sa ne aparam pielea singuri, cum putem.

Corect...dar cand mergi noaptea si faci slalom printre gropi, iar dintre masinile parcate apare o haita de caini latrand si maraind la tine ce mai faci? eu am ales sa-i feresc si am dat intr-un mare gropan de am zis k ma pravalesc gramada.Noroc k m-am redresat si mi-am continuat drumul injurand...

On-topic..qm se simte riderul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in locu' baaitului in cauza cum ma faceam bine cu pistolu si executam pe toti

P.S.-nu am nimic cu patrupedele (care au stapan) restu vagabozilor la groapa !

nici eu n-am nimic cu handicapatii,dar cu tine incep sa-mi fac nervi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trage concluzii pripite...Nu cred k exista mercenari printre noi care sa arunce

boschetarii la groapa...sau sa-i impuste...cred k exagerezi.

Referitor la caini...parerile sunt impartite.

Partea cu gloantele a fost sub forma de gluma, imi pare rau dak ai impresia k as umbla

inarmat pana in dinti avand ca misiune exterminarea patrupedelor.

Ideea este ca printre alte cauze ale accidentelor moto se numara si necuvantatoarele patrupede.

Problema gasirii unei solutii s-a mai pus si probabil se va mai pune, ca deobicei prea tarziu, cand numarul lor

va fi iarasi prea mare si solutii precum castrarea nu vor reusii decat sa stopeze inmultirea lor,

rezultat care evident va fi vizibil poate dupa cativa ani..

 

Bafta

 

 

 

 

Cea mai buna solutie sa scapi de caini e daca ai o toba sport si sa dai un sau 2 rateuri. Doar asa te lasa in pace. Poti sa o accelereti sa i claxonezi sa faci orice ca nu fug dar daca dai 1 2 rateuri garantat ai scapat de ei . Astta e valavila doar in cazul in care mergi incet si vin frumos si cu tactica cum stiu doar ei din lateral daca ai 150 si ti sare in fatza - GHINION

 

Dupa o catzea apare de obicei un caine... :wacko:

 

 

TARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna solutie sa scapi de caini e daca ai o toba sport si sa dai un sau 2 rateuri. Doar asa te lasa in pace. Poti sa o accelereti sa i claxonezi sa faci orice ca nu fug dar daca dai 1 2 rateuri garantat ai scapat de ei . Astta e valavila doar in cazul in care mergi incet si vin frumos si cu tactica cum stiu doar ei din lateral daca ai 150 si ti sare in fatza - GHINION

Vino la mine la bloc si fa asta daca vrei sa ramai fara pantaloni :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de caini...si eu am av un necaz tot din cauza unui caine dar am scapat ieftin...

Alaltaseara pe la ora 1 mi-au iesit iar cateva patrupede in fata pe sos Colentina.

E jale...mai ales la periferie, iti apar in fata de unde nu te astepti..

L.E. Insanatosire grabnica riderului

urat... in colentina stau si eu ... si m'au atacat in turma ... am scapat putin perforata la piciorul stang... m'a capsat o javra de 2 ori .. sa speram ca nu turbeaza :wacko:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

nasol

bine ca n a fost mai rau ! oricum pe centura trebuia sa aveti grija pt ca sunt si acele santzuri facute de camioane in perioada in care asfaltul era f cald de la soare.. si te cam " fura " .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu n-am nimic cu handicapatii,dar cu tine incep sa-mi fac nervi.

:D si spus NIMIC vezi ca ai un buton pe care scrie PM

baiatu este ~ok moto ok cainele a facut implozie

 

 

Ride safe si nu o mai aburiti atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...