Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


dr.silviu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am 2 prieteni cu GSX-R 600 din 2000 respectiv 2003 si arata maxim 299,in blana,chiar daca turatia mai creste,bordul la 299 e limitat.

Pe stand poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Aveti idee daca se poate inlocui furca cu una de zzr400 ? Se potrivesc?

 

 

pe ZXR400 ai furca UpSideDown de 41mm din cate stiu eu. iar pe ZZR ai "normala"...

trebuie schimbat jugul si s-ar putea sa mearga.

 

 

daca te descurci bine cu engleza intra pe forumul asta : http://www.400greybike.co.uk/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut

am un Kawasaki zxr 400 din 93......merge foarte bine..sunt foarte multumit...dar vreau sa va intreb de ce nu merge mai mult de 175.....am tinut-o aprox 30 de sec la acea viteza..si acul ramane tot intre 170 si 180...va multumesc......numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cat arata vitezometru la tine? sunt variante de la 170 pana la 240-250.

vitezometrul meu are 240 si inca o linie....adica 250....

uite si poza da nu se vede prea clar:(post-16006-1171997259_thumb.jpg

Editat de RAU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca incepe sa rasara soarele in sfarsit si pe strada mea..

 

Intentionez sa imi aduc din Germania un ZXR 400. Impropriu spus de fapt sa-mi aduc, pentru ca mi-l va aduce un prieten care de regula aduce accesorii auto sau masini de acolo. Tocmai asta este si motivul pentru care cer un sfat fostilor sau actualii posesori ai acestui model si nu numai.. Spuneti-mi va rog, la ce aspecte va trebui sa fie atent cand va inspecta motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca incepe sa rasara soarele in sfarsit si pe strada mea..

 

Intentionez sa imi aduc din Germania un ZXR 400. Impropriu spus de fapt sa-mi aduc, pentru ca mi-l va aduce un prieten care de regula aduce accesorii auto sau masini de acolo. Tocmai asta este si motivul pentru care cer un sfat fostilor sau actualii posesori ai acestui model si nu numai.. Spuneti-mi va rog, la ce aspecte va trebui sa fie atent cand va inspecta motocicleta?

 

 

Salut

 

cel mai bine ar fi sa dai un print acestui topic :

/index.php?showtopic=2602

 

In principiu sunt reguli de bun simt ce se aplica oricarei motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZXR-ul daca e bine reglat si daca are compresie buna ar trebui sa atinga 200

zz-r ul meu la 9500 in treapta a6a are 190km/h

ms.....dar nush care e problema...se poate sa fie cum zici...poate a meu nu are compresie buna:(...o sa o duc la un mecanic sa vad....ms oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZXR-ul daca e bine reglat si daca are compresie buna ar trebui sa atinga 200

zz-r ul meu la 9500 in treapta a6a are 190km/h

Pe aici se vorbea de viteze in jurul a 230km/h ,desi la mine in oras sunt doua zxr de 400 ,dar NICI UNUL nu a depasit 200 :rose: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit...dar nu sunt 100% convins, sunt 2 tipuri de zx4r: 1. unul pt japonia care are 200km pe bord si nu duce dupa 180 2. unul pt europa care are 240km pe bord si cica ar duce peste 200(eu nu stiu nici unu).

 

Andrei sa inteleg ca esti hotarat pe moto? ca erai indecis...

Buna alegere ZX4R!

Editat de Aserte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici se vorbea de viteze in jurul a 230km/h ,desi la mine in oras sunt doua zxr de 400 ,dar NICI UNUL nu a depasit 200 :rose: :nono:

 

Eu am mers cu al meu. Evident, vorbim de viteza afisata pe ceas.

 

 

 

Din cate am auzit...dar nu sunt 100% convins, sunt 2 tipuri de zx4r: 1. unul pt japonia care are 200km pe bord si nu duce dupa 180 2. unul pt europa care are 240km pe bord si cica ar duce peste 200(eu nu stiu nici unu).

 

Sint 2 tipuri de zxr 400, model pt japonia si model pt europa, dar nu stiu daca difera ceasul de kilometraj pt ca model japonez nu am vazut. Pt cumparare recomand categoric modelul european, deoarece se gasesc piese fara probleme. Spun asta ca sa combat legenda urbana conform careia nu se gasesc piese pt zxr 400. Eu de fiecare data cind am avut nevoie de vreo piesa mi-a ajuns in citeva zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...